Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Latvijas hokeja nākotne. Žoltoka piemiņas turnīra versijā

Posted by petrovich27 uz 2012/09/02

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīru aizvadījušas divas Latvijas komandas; katra ar saviem uzdevumiem un perspektīvām. Latvijas U-20 izlases treneri sāk uztaustīt valsts junioru izlases sastāvu, bet Liepājas Metalurgs jaunatnes komanda testē savas kaujasspējas pirms regulārās sezonas. Pēc kā izskatās Latvijas U-20 izlases komplekts?

Sergeja Žoltoka gadskārtējā piemiņas turnīra kalendārs šogad bija pielāgots īpašai šaurībai. Bija jāsatilpst laika spraugā starp Omskā notiekošo turnīru Pasaules kauss 2012, kas pabeidzās 26. augustā, un HK Rīga komandas došanos izbraukumā uz Stupino Krievijā, kur 2. septembrī paredzēta rīdzinieku pirmā spēle MHL čempionātā. Tad nu Latvijas U-20 izlase pirmo spēli aizvadīja 29. augustā un pēdējo spēli turnīrā nokapāja šī paša mēneša 31. datumā, atbrīvojot izlases trenerus un virkni spēlētāju, lai tie steidzīgi var doties izbraukumā. Atgādinājumam: pēc šī brīža modeļa, Latvijas U-20 izlase ir „atkarīga” no HK Rīga un būtībā arī MHL kalendāriem un kārtības, jo junioru izlases visi trīs treneri un arī pamanāms spēlētāju skaits sezonas gaitā ir HK Rīga ierindā.

Daļēja Latvijas U-20 izlase

Latvijas U-20 izlases sastāvs, kura griesti šogad ir 1993.-ais dzimšanas gads, jau tradicionāli Žoltoka piemiņas turnīrā ir pārbaudāmais un testējamais. Potenciālie izlases dalībnieki, kas sezonu sākuši ar atgriešanos vai mēģinājumiem iejusties komandu sastāvos Ziemeļamerikā, izlases rīcībā nav. Nav arī daži Latvijā un citviet Eiropā spēlējošie hokejisti, kas varētu pastiprināt junioru izlasi. Toties ir plašāks rezervju klāsts, turklāt, ja Latvijas U-20 izlases treneri vēlējās paskatīties plašāk, tad varēja pavērot arī junioru izlases sastāvā neiekļauto Liepājas Metalurgs jaunatnes komandas puišu sniegumu.

Pirms turnīra Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs nosauca 28 hokejistus – 3 vārtsargus, 10 aizsargus, 15 uzbrucējus, kuriem paredzēts atrādīties Žoltoka piemiņas turnīra gaitā Latvijas U-20 izlases ierindā. No visiem nosauktajiem pie reāla spēles laika netika tikai vārtsargs Boriss Tretjakovs, kurš bija pieteikts tikai vienai spēlei kā „otrais”. Bet pie spēlēšanas tika pērn Liepājas Metalurgs saimniecībā spēlējušais uzbrucējs Linards Mazurs-Mago, kurš sākotnēji deklarētajā sarakstā nebija iekļauts.

Kopumā Liepājas kluba „piramīdu” Latvijas U-20 izlases ierindā pārstāvēja 7 hokejisti, ieskaitot uz Dinamo/HK Rīga saimniecību „izceļojušo” Georgu Golovkovu. Savukārt, 15 hokejisti Latvijas junioru izlasē bija no Tambijeva diriģētās vienības HK Rīga aktuālā pieteikuma (to pašu Golovkovu ieskaitot) MHL čempionātā. Pārējie – pa kādam no Šveices, Somijas, Zviedrijas čempionātos spēlējušajiem.

„Vienā dienā” salasīta izlase

Kopumā visas trīs spēles Latvijas U-20 izlase aizvadīja atšķirīgā „varējumā” – no it kā rezultatīvas, bet diezgan haotiskas uzvaras 8:5 izmērā pret Liepājas Metalurgs jaunatnes komandu, kad Latvijas junioru izlasē pie punktiem netika tikai divi uzbrucēji, līdz disciplinētākai un sakārtotākai spēlei (5:1) pret Krievijas U-18 izlasi. Tiesa, Krievijas jauniešu izlasē bija 1-2 gadus jaunāki pretinieki – 1995. gadā dzimušie. Bet – vismaz dažos iepriekšējos gados Latvijas U-20 izlasei nebija izdevies pievarēt arī jaunāko Krievijas izlasi.

Pa vidu vēl bija spēle pret Baltkrievijas U-20 izlasi (3:4); šajā spēlē Latvijas junioru komplekts bija patālu no ideālas saprašanās un disciplinētības. Visa turnīra rezultatīvākais uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs uzskata, ka, lai arī līdzīga līmeņa komanda, Baltkrievijas U-20 izlase Latvijas junioriem bija grūtākais pretinieks šajā turnīrā: „Visgrūtākais pretinieks bija baltkrievu izlase, jo zaudējām. Pret baltkrieviem pietrūka vairākuma realizācija, par ko mūs arī sodīja”. Acīmredzot arī likumsakarīgi turnīrā uzvarēja Baltkrievijas U-20 izlase.

Latvijas U-20 izlases trūkumus tās galvenais treneris Leonīds Tambijevs loģiski pamato ar faktu, ka izlase sanāca kopā vienu dienu pirms turnīra, kā rezultātā sagatavošanās notikusi nevis pirms turnīra, bet tā gaitā. It kā saprotami, tomēr, ja ņem vērā, ka izlases 15 dalībnieki jau kopš jūlija ir „pazīstami” – t.i. vairāk vai mazāk kopā – cīnās HK Rīga ierindā pa dažādām treniņnometnēm un turnīriem, tad savstarpējai sapratnei un arī saspēlētībai vismaz viņu starpā jau no paša turnīra sākuma būtu jābūt ļoti labā līmenī. Vai bija tik ideāli?

Liepāja kā glābšanas riņķis

Liepājas Metalurgs jaunatnes komanda Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā tika „iemesta” salīdzinoši pēdējā brīdī un faktiski turnīru „paglāba”, jo turnīra rīkotājiem „kurvīti iedeva” iepriekš kā dalībniece plānotā Dānijas U-20 izlase. Acīmredzot dāņi nosprieda, ka viņiem pietiek ar dalību jaunatnes komandu turnīrā Pasaules kauss 2012 Omskā.

Grūti spriest, vai Liepājas komandas kritizētāji nebija pamanījuši, ka „Žoltoka kausā” startējošais Liepājas Metalurgs nebija „lielā” komanda, kas iecerēta dalībai Baltkrievijas ekstralīgas čempionātā. Bet gan jaunatnes komanda – turklāt „apcirpta” un pat manāmi jaunāka par Latvijas U-20 izlasi. „Apcirpta” tāpēc, ka daži spēlētāji, kas ikdienā ir šīs komandas sastāvā un/vai varēja to pastiprināt no „lielā” Metalurga, bija ieskaitīti un arī labi „uzstājās” Latvijas U-20 izlases sastāvā. Turnīra ietvaros viens hokejists – aizsargs Sandis Šostaks – pamanījās uzspēlēt pat divās komandās: divas spēles Latvijas U-20 izlasē; vienu – Liepājas Metalurgs jaunatnes komandas rindās.

Liepājas Metalurgs sastāvā bija tikai viens hokejists, kas par vienu gadu pārsniedza U-20 vecumu. Tas bija aizsarga pozīcijā spēlējošais Raimonds Upenieks (dz. 1992.), kurš iepriekšējo sezonu bija uzbrucējs pie Leonīda Tambijeva HK Rīga ierindā un mazliet Aigara Ciprusa trenētajā Juniors komandā. Bet toties – liepājnieku ierindā bija septiņi (!!!) 1995. gadā dzimuši hokejisti (t.i. U-18 vecumam atbilstoši). Latvijas U-20 izlasē tikai divi – Rihards Bukarts un Georgs Golovkovs. Ņemot vērā šo apstākli, Liepājas Metalurgs jaunatnes komandas sniegums vairs nekļūst tik kritiski vērtējams; turklāt – liepājnieku jaunatnei tā ir laba pieredze, gatavojoties MHL B grupas čempionātam.

„Zvaigznes un zvaigznītes”

Kā jau minēts, par Latvijas U-20 izlases un visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva liepājnieks Artūrs Kuzmenkovs, kurš 3 spēlēs „uztaisīja” 7 punktus (4+3). Viņš gan par „vainīgajiem” nosauc partnerus, kas palīdzējuši. Tomēr, lai arī kādas būtu pieklājības frāzes, Kuzmenkovs uz kopējā izlases fona izskatījās ļoti labs. Atliek novēlēt, lai progress turpinās arī nākamajā sezonā. Otrs rezultatīvākais Latvijas U-20 izlases ierindā bija „šveicietis” Toms Andersons ar 4 punktiem (3+1) 3 spēlēs. Kuzmenkovs un Andersons katrs savā spēlē nopelnīja arī komandas labākā spēlētāja titulu.

Pa 3 punktiem salasīja tagad HK Rīga sastāvā esošie Martins Lavrovs un Rihards Bukarts, kā arī „Znaroka jauniešos” (Balašihas HK MVD) spēlējošais Artjoms Dašutins. Pa 2 punktiem – „HK rīdziniekiem” Laurim Rancevam, Andrim Siksnim un „zviedram” Romanam Semjonovam. Aizsargu ierindā rezultatīvākie turnīrā – pa 2 punktiem – bija izlases kapteinis liepājnieks Edgars Siksna un HK Rīga aizsargs Pauls Zvirbulis, kurš par labāko spēlētāju atzīts turnīra pirmajā spēlē.

Pēc turnīra pēdējās spēles galvenā trenera Tambijeva atzinību izpelnījās vārtsargs „šveicietis” Elvis Merzļikins, kurš pieklājīgi pacīnījās pret Krievijas U-18 izlasi. Pats Merzļikins ir diezgan kritisks par savu sniegumu turnīrā: „Mans starts nebija diez ko labs… Jo ilgi nebija spēlēts tādā līmenī. Uz turnīra beigām jau piešāvos”.

Liepājas Metalurgs ierindā par rezultatīvāko ar 3 punktiem kļuva uzbrucējs Artūrs Birstiņš, kurš iepriekšējo sezonu cīnījās Čehijas kluba HC Most komandās. Uzbrucēji Valters Freijs un Edgars Ārinieks „nokārtoja” pa diviem vārtu guvumiem. Pa 2 punktiem turnīrā salasīja arī jaunākā gala (1995. gadā dzimušie) spēlētāji – uzbrucēji Edgars Homjakovs, Romāns Nekļudovs un aizsargs Roberts Mamčics, kā arī 1993. gadā dzimušais uzbrucējs Klāvs Plānics. Par labākajiem liepājnieku rindās katrs savā spēlē atzīti – uzbrucēji Pauls Hodzko, Valters Freijs un vārtsargs Vadims Miščuks. Jādomā, ka kāds no nosauktajiem un, iespējams, nepieminētiem spēlētājiem Liepājas Metalurgs Žoltoka turnīra „komplekta” ierindā būtu apskatāmi „tuvāk” jau šīs sezonas Latvijas U-20 izlases kontekstā.

Latvijas U-20 izlases sastāvs un spēlētāju rezultativitāte Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā (2012.; pēc visām 3 spēlēm):

spēlētājs dz. sp. punkti SM komanda 2011./2012.
UZBRUCĒJI
1. Artūrs Kuzmenkovs 1993. 3 4+3 0 Liepājas Metalurgs (LM) saimniecībā; HK Rīga (MHL)
2. Toms Andersons 1993. 3 3+1 4 SC Bern Future U20 (Šveices U-20 1.)
3. Martins Lavrovs 1994. 2 2+1 0 Ässät U18 (Som. U-18 1.); IFK Arboga J18 (Zv. U-18 2.)
4. Rihards Bukarts 1995. 2 1+2 2 Kapitan (MHL); Sāga (Rīgas čemp.)
5. Artjoms Dašutins 1993. 3 1+2 0 HK MVD (MHL)
6. Lauris Rancevs 1993. 3 2+0 0 HK Rīga (MHL); Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
7. Andris Siksnis 1993. 2 1+1 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga); HK Rīga (MHL)
8. Romans Semjonovs 1994. 2 0+2 0 IFK Arboga (Zv. 3.); IFK Arboga J18 (Zv. U-18 2.)
9. Georgs Golovkovs 1995. 2 1+0 0 LM saimniecībā
10. Ričards Kondrāts 1994. 3 0+1 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
11. Kārlis Ozoliņš 1994. 3 0+1 0 LM saimniecībā
12. Linards Mazurs-Mago 1994. 3 0+1 2 LM saimniecībā
14. Emīls Potāpovs 1994. 2 0+0 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
15. Artūrs Ševčenko 1994. 2 0+0 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga); HK Rīga (MHL)
16. Juris Zandovskis 1993. 2 0+0 2 HC Fribourg-Gottéron U20 (Šveices U-20 1.)
AIZSARGI
1. Edgars Siksna C 1993. 3 1+1 2 LM saimniecībā
2. Pauls Zvirbulis 1993. 2 0+2 0 HK Rīga (MHL); Juniors (Latv. Virslīga)
3. Edmunds Augstkalns 1994. 2 0+1 4 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
4. Kristaps Nīmanis 1993. 3 0+1 0 Waasa Red Ducks (Som. 3.); Vaasan Sport U20 (Som. U-20 1.)
5. Patriks Škuratovs 1994. 3 0+1 2 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
6. Krišs Lipsbergs 1993. 1 0+0 0 HK Rīga (MHL)
7. Kalvis Ozols 1993. 2 0+0 0 Zemgale/JLSS (Latv. Virslīga)
8. Sandis Šostaks 1993. 2 0+0 2 LM saimniecībā
9. Mārtiņš Oskars Freimanis 1994. 3 0+0 2 LM saimniecībā
10. Mārcis Martinsons 1993. 3 0+0 2 ? (agrāk EHC Dübendorf (Šv.) sistēmā)
VĀRTSARGI dz. sp. (min.) GAA (vārtu z.) SM komanda 2011./2012.
1. Rihards Cimermanis 1993. 2 (78:04) 3.08 (4) 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
2. Elvis Merzļikins 1994. 2 (101:42) 3.55 (6) 2 HC Lugano U20 (Šveices U-20 1.)
3. Boriss Tretjakovs 1993. 0 (0:00) – (-) 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)

*

Liepājas Metalurgs jaunatnes komandas sastāvs un spēlētāju rezultativitāte Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā (2012.; pēc visām 3 spēlēm):

spēlētājs dz. sp. punkti SM komanda 2011./2012.
UZBRUCĒJI
1. Artūrs Birstiņš 1993. 3 0+3 2 HC Most (Čehija 2.); HC Most U20 (Čehija U-20 2.)
2. Valters Freijs 1994. 2 2+0 0 LM saimniecībā
3. Edgars Ārinieks 1994. 3 2+0 2 LM saimniecībā
4. Romāns Nekļudovs 1995. 3 1+1 0 LM saimniecībā
5. Edgars Homjakovs 1995. 3 1+1 2 LM saimniecībā
6. Klāvs Plānics 1993. 3 0+2 4 LM saimniecībā
7. Juris Ziemiņš 1993. 3 1+0 0 Juniors (MHL B; Latv. Virslīga)
8. Pauls Hodzko 1993. 3 0+1 4 LM saimniecībā; HK Rīga (MHL)
9. Aivars Dēvics 1994. 2 0+0 0 LM saimniecībā
10. Leonards Rimjāns 1994. 2 0+0 2 LM saimniecībā
11. Vadims Boženkovs 1994. 3 0+0 0 LM saimniecībā
12. Rihards Remiņš 1993. 3 0+0 0 HS Rīga/Prizma (Latv. Virslīga); Prizma/Pārdaugava (Rīgas čemp.)
13. Olafs Aploks 1995. 3 0+0 2 LM saimniecībā
AIZSARGI
1. Roberts Mamčics 1995. 3 1+1 2 LM saimniecībā
2. Raimonds Upenieks 1992. 3 0+1 4 HK Rīga (MHL); Juniors (Latv. Virslīga)
3. Sandis Šostaks 1993. 1 0+0 0 LM saimniecībā
4. Artūrs Paulausks 1995. 2 0+0 0 LM saimniecībā
5. Ričards Matuzevičs 1994. 3 0+0 0 LM saimniecībā
6. Maksims Abrašins 1994 3 0+0 0 LM saimniecībā
7. Ralfs Grīnbergs 1995. 3 0+0 2 LM saimniecībā
8. Haralds Neimanis 1994. 3 0+0 2 LM saimniecībā
9. Iļja Makarovs 1994. 3 0+0 6 LM saimniecībā
VĀRTSARGI dz. sp. (min.) GAA (vārtu z.) SM komanda 2011./2012.
1. Vadims Miščuks 1993. 3 (103:31) 5.22 (9) 0 LM saimniecībā
2. Simas Baltrunas 1995. 2 (76:15) 5.51 (7) 0 LM saimniecībā

*

Sergeja Žoltoka 2012. gada piemiņas turnīra gala tabula:

vieta komanda sp. vārtu st. punkti LAT U-20 vs. LM vs.
1. Baltkrievijas U-20 izlase 3 9-6 8 3:4 1:2
2. Latvijas U-20 izlase 3 16-10 6 5:8
3. Krievijas U-18 izlase 3 9-10 4 5:1 2:6
4. Liepājas Metalurgs (jaunatnes) 3 8-16 0 8:5

*

Izziņām:

  • Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra (2012.) statistika – lhf.lv
  • Turnīra rezultātu kopsavilkums (norādītais datums 2012-08-31 nav korekts; faktiski jābūt 2012-09-01, kad norisinājās turnīra pēdējā spēle) – lhf.lv
  • Liepājas Metalurgs oficiālais skatījums uz turnīra rezultātiem – skliepajasmetalurgs.lv
  • Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs nosauc Latvijas U-20 izlases sastāvu dalībai Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā – lhf.lv

[Pirmie 3 foto fiksēti Latvijas U-20 izlases spēlē pret Liepājas Metalurgs jaunatnes vienību 2012. gada 29. augustā; š foto autors: Āris Zobens. Zemāk novietotajā attēlā aktuālā Žoltoka piemiņas turnīra rezultatīvākais spēlētājs – Liepājas Metalurgs uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs, tosezon – “sānsolis” HK Rīga krāsās; šī foto avots: HK Rīga oficiālais profils facebook.com lapā.]

Viena atbilde uz “Latvijas hokeja nākotne. Žoltoka piemiņas turnīra versijā”

  1. […] – Nosaukti Latvijas U-20 izlases kandidāti (2012-10-29): Nosaukti Latvijas U-20 izlases kandidāti… – U-20 pasaules čempionāta web lapa: SCHEDULE – Forums par Telfs Cup (U20) 2012. g. novembrī: Telfs Cup U-20, Telfs (AUT), 7-9.November, 2012 – Latvijas U-20 izlases sniegums Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā (2012.): Latvijas hokeja nākotne. Žoltoka piemiņas… […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: