Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

HK Rīga glābšanas plāns. kad būs “pievedums” uz Dinamo?

Posted by petrovich27 uz 2011/11/23

Dinamo sistēmas galvenā jauniešu komanda ir aizvadījusi pusi regulārās sezonas – 30 no 60 spēlēm. “HK rīdziniekiem” ar komandas uzdevumiem pagaidām nesokas – play off zona nav tālu, bet pagaidām bez HK Rīga. arī virsuzdevuma izpilde – “kadru audzēšana” Dinamo komandai – nav tik ātrs process, un raža tekošajā sezonā var nebūt. “kadru rotācijas” pagaidām vērojamas pretējā virzienā – spēlētājus uz HK Rīga sūta no Dinamo, nevis otrādi. HK Rīga komandu mēģina glābt Bukarts un Vilkoits.

ka HK Rīga galīgi nav devusi “augļus” Dinamo komandai, tomēr apgalvot nevar. Dinamo jauniešu komandas 2010./2011. g. sezonas garumā “audzinātie” Juris Upītis un Miks Indrašis šosezon līdz Dinamo sastāvam ir/bija aizcīnījušies. arī “pērnais” Raimonda Vilkoita izgājiens Dinamo sastāvā un Kristera Gudļevska būšana uz Dinamo soliņa “otrā vārtsarga” postenī (gan bez spēles laika) notika ne bez HK Rīga līdzdalības. jauniešu komandas nopelnu sarakstā vēl varētu likt Roberta Bukarta un Ainara Podziņa vārdus; tomēr taisnības pēc nav liekami. Bukarts pērn, tāpat kā šosezon, ir nevis HK Rīga pienesums uz Dinamo, bet otrādi. savukārt, Podziņam pagājušajā sezonā, atšķirībā no Dinamo treneriem, HK Rīga vadītāji pielietojumu tā arī “pa īstam” neatrada. 17 spēļu garumā…

vai Bukarts un Vilkoits izglābs komandu?

HK Rīga ne pārāk veiksmīgais starts MHL čempionātā diez vai būtu uztverams par nacionālo traģēdiju. tiesa, iespaidu uz spēļu apmeklētību un ne-hokejiskās sabiedrības ieinteresētības līmeni atstāj. jebkurai komandai, un it īpaši jauniešu, ir raksturīgs varējuma cikliskums, kad “vecie” ir prom, bet “jaunie” vēl nav iesiluši. savukārt, sportiskais uzdevums – iekļūt MHL izslēgšanas spēlēs, raugoties no MHL koptabulas 28. – 29. vietām, neizskatījās pēc viegli sasniedzamas perspektīvas. tomēr novembra gaitā komanda sāk pamazām savākties, ar cerību, ka “sakopšanās” varētu turpināties. jautājums, cik viegli vai grūti komanda mācēs pretiniekiem atņemt punktus, ja priekšniecība Bukartu un Vilkoitu nosūtīs uz citas komandas ledus laukumiem?

bet pagaidām Dinamo sniegtie papildspēki ir vairāk vai mazāk uzņēmušies HK Rīga līderu lomu, un arī viņu pienesums rezultativitātes punktu ziņā ir pamanāms. interesanta sakritība arī tāda, ka pēdējās 5 spēlēs, kurās piedalījās no Dinamo “piekomandētais” Roberts Bukarts (viņš “pauzējis” spēlē pret Tolpar), HK Rīga ir ņēmusi punktus (punktu sadalījums: 11-4). šajās 5 spēlēs Bukarts ir ticis pie vārtu guvuma katrā spēlē, 5 spēļu summā “saražojot” 9 punktus (7+2). arī Raimonds Vilkoits pēc sezonas sākuma Zviedrijas otrās stiprākās līgas HockeyAllsvenskan komandā IF Troja-Ljungby pamazām sāk “iesilt” HK Rīga sastāvā – pirmajās 4 spēlēs ir iekrājis 3 punktus par rezultatīvām asistēšanām.

HK Rīga spēļu rezultāti un pastiprinājuma rezultativitāte (2011. g. 1. – 21. novembrī):

datums pretinieki rezultāts Rob.Bukarta punkti R.Vilkoita punkti
2011-11-01 pret SKA-1946 0:2 (nespēlēja) (nespēlēja)
2011-11-02 pret SKA-1946 1:3 (nespēlēja) (nespēlēja)
2011-11-05 pret Serebrjanije Ļvi 5:6 PM 2+1 (nespēlēja)
2011-11-06 pret Serebrjanije Ļvi 5:0 2+1 (nespēlēja)
2011-11-15 pret Tolpar 1:2 (nespēlēja) 0+1
2011-11-17 pret Belije Tigri 2:1 1+0 0+0
2011-11-19 pret Ladja 4:2 1+0 0+1
2011-11-21 pret Reaktor 3:4 PM 1+0 0+1
 

izbraukums Pievolgā, 7 punkti no 12

pēc mājas spēļu sērijas pret Sanktpēterburgas komandām HK Rīga sniegums izbraukumā pie Povolžjes (Pievolgas) divīzijas komandām, salīdzinot punktu pienesumu, izskatās vērtīgāks. mājās rīdzinieki bija pratuši paņemt 4 punktus, “petrogradiešiem” atstājot 8. arī līdz šim pēdējā spēle savā laukumā, kur sausā formātā (5:0) tika sagrauti “sudraba lauvas”, vēl īsti nelīdzsvaroja priekšstatu par komandas sniegumu un psiholoģisko gatavību sākt uzvarēt. tomēr “renesanse” (atdzimšana) bija sākusies, vispirms sastāvā iekļaujot Bukartu, bet vēlāk Vilkoitu.

bet “viesizrādēs” Pievolgas divīzijā rīdzinieki punktus nepaņēma tikai no divīzijas līdera – Ufas Tolpar, bet no pārējiem – 2 uzvaras pamatlaikā un 1 punkts par nonākšanu līdz pēcspēles metieniem izbraukuma noslēdzošajā spēlē pret Ņižņekamskas Reaktor. “Izbraukums bija tīri labs, savācām vismaz 50% no visiem iespējamajiem punktiem; protams, nedaudz pietrūka, lai iegūtu vairāk. Jāpieliek pie momentu realizācijas, jo bija labi vārtu gūšanas momenti, kurus nerealizējām; nedaudz pietrūka koncentrācijas noslēguma fāzē, lai gūtu vārtus. Spēle ar Reaktoru bija fiziski grūta, jo daudzie pārbraucieni tomēr nogurdina un, iespējams, ka tas tomēr nospēlēja nelielu lomu. Taču komanda pēdējā spēlē izlikās par visiem 100%, taču nedaudz nepaveicās, lai mājās atgrieztos ar vēl vienu uzvaru,” skaidro HK Rīga uzbrucējs Dāvis Straupe.

jaunie mostas

jau no sezonas sākuma komandas sastāvā labi iederējās un vērā ņemamu sniegumu uzrādīja jaunpienācējs no Liepājas puses – Artūrs Kuzmenkovs (1993.; pa kreisi novietotā attēlā), kurš ar 12 punktiem (6+6) 26 spēlēs ir komandas 5.-ais rezultatīvākais uzbrucējs, pa priekšu palaižot vien dažus “vecos” (1990. – 1991. gados dzimušos). Pievolgas izbraukuma 4 spēlēs Kuzmenkovam sakrāti 3 punkti (1+2). vairāk iesilst un taustāmāku pienesumu sāk dot visi 3 komandas sastāvā iekļautie 1994. gadā dzimušie spēlētāji – uzbrucēji Ņikita Jevpalovs, Roberts Lipsbergs un Nikolajs Jeļisejevs. visi 94.-tie fiksēti HK Rīga sastāvā Pievolgas izbraukuma visās 4 spēlēs, un katrs no viņiem guvis 1+1 punktu. jāpiebilst, ka atšķirībā no saviem “laikabiedriem” Jeļisejevs komandai pievienojās jau pēc sezonas ievada, kuru aizsāka otrajā jauniešu komandā Juniors MHL B grupā. bet, kad bija uzrādījis vērtīgu sniegumu “junioros”, tika pārcelts uz HK Rīga, kur ir aizvadījis tikai 13 spēles. jāpiebilst, ka HK Rīga sastāvā šosezon ir “notestēts” vēl viens 1994. gadā dzimis spēlētājs – Deivids Sarkanis, kurš gan sastāvā sabija tikai 1 spēli ar ļoti nelielu spēles laiku.

MHL B grupas komandas Juniors sastāvā ir atgriezies ne tikai Sarkanis, bet arī uzbrucējs Rūdolfs Prūsis (1992.), kuram gan vēl, saskaņā ar oficiālo statistiku, nav fiksētas spēles MHL B grupas čempionātā. HK Rīga sastāvā MHL čempionāta gaitā ir bijis “ieskaitīts” aizsargs Rihards Grigors (1992.), bet arī viņš ir nonācis Juniors sastāvā. savukārt, viens no 3 aktuālajiem labākajiem HK Rīga vārtu guvējiem – uzbrucējs Kirils Tambijevs (1992.) ir izsists no ierindas vārda burtiskā nozīmē, gūstot traumu Latvijas U-20 izlases ierindā turnīrā Lidas kauss novembra pauzes laikā.

trūkst pieredzes tikai “puikiem”?

šīs sezonas “bēdu stāsts” par HK Rīga komandu pametušajiem uzbrukuma līderiem un vienu aizsargu ir dzirdēts bieži. diezgan objektīvs faktors, lai saprastu, kāpēc jaunā sezona “nav cukurs”. tiesa, labi zināms, ka arī citām MHL komandām ir vecuma griesti un progresējošas spēlētāju karjeras, kas meklē vietu izaugsmei citur. tādēļ katrā aktuālajā čempionātā ir jādomā par nākamo un aiznākamo sezonu, kurām “kadri” jāgatavo laikus. labā ziņa ir tāda, ka šogad 1993.-ie un1994.-tie gadi spēlē. un tiek pie lielākas teikšanas nekā 1992. un 1993. gadā dzimušie iepriekšējā sezonā, kad viņi faktiski bija izņēmums komandas sastāvā.

vēl viens jautājums: vai paši komandas treneri un citi tuvāk-tālāk stāvoši vadoņi ir tik pieredzējuši? brīžos, kad galvenais treneris un menedžeris stāsta, ka puišiem trūkst pieredzes, derētu minēt, ka šīs pieredzes trūkst “mums visiem”. vai arī HK Rīga treneri un menedžeris savos amatos pirms gada vai šogad ir nokļuvuši kā “nopelniem bagātie” un n-tās sezonas MHL čempionātā pieredzējuši? ja vadība nenorobežosies un būs ar komandu uz “mēs”, tad gaidāms vairāk “siltuma” HK Rīga mikroklimatā.

tas, ka komandas vadība mācās, ir skaidrs. tas secināms arī no plašākas jauno spēlētāju piesaistes un spēles laika došanas viņiem. iespējams, ne tikai apstākļu sakritība, bet loģika liek plašāk izmantot divus vārtsargus, nevis kā pērn, kad bija viens “super-pirmais” (Kristers Gudļevskis) un divi “trešie-ceturtie” (Uldis Čalpa un Toms Broks). jāpiebilst, ka Kristers Gudļevskis MHL 2010./2011. gada regulārajā čempionātā bija vārtsargs ar vislielāko spēles laiku visā līgā. Gudļevskis saņēma 81,9% no HK Rīga vārtsargiem sniegtā spēles laika regulārajā sezonā, Čalpa – 10,4%, Broks – 7,8%. rezultātā HK Rīga pērno sezonu finalizēja un play off-ā iesoļoja bez “otrā vārtsarga”, nemaz nerunājot par “ne-pirmo” vārtsargu spēļu prakses un viņu “tirgus vērtības”, lai arī kāda tā būtu, iznīcināšanu. šosezon rādās, ka “vienas dienas” politika dažādu iemeslu dēļ ir piebremzējusies. Kristeram Gudļevskim “pieder” 64,6% spēles laika, Jānim Auziņam (attēlā pa labi) – 35,4%. cits stāsts, kāda ir vārtsargu perspektīva, un, vai nevajadzētu sākt domāt jau par 1993.-1994. gadā dzimušajiem vārtu vīriem. tiesa, arī MHL nākamsezonā vecuma griestos satilptu gan Auziņš, gan Gudļevskis (vēl 2 nākamās sezonas).

kad un kādus papildspēkus HK Rīga “iesniegs” uz Dinamo?

Roberta Bukarta un arī Raimonda Vilkoita nokļūšanai Dinamo sastāvā ir jābūt vien laika jautājumam. Bukarts jau ne pirmo sezonu vairāk ir Dinamo, nevis HK Rīga spēlētājs, bet Raimondam Vilkoitam ir jāturpina strādāt un jāgaida “sava stunda”, kas, zinot Dinamo galvenā trenera pozitīvo attieksmi uz iespēju došanu, nav nereāla parādība. Peka Rautakallio iespēju dod un tā nav 1-2 minūšu vai līdzi braukāšanas izskatā vien. Ainara Podziņa klātbūtne Dinamo komandā nav piemērs, bet spēles laiks, ko aizvadījuši Miks Indrašis un Juris Upītis, ir gan.

kuri vēl varētu pretendēt uz Dinamo? dažādu ekspertu un zinātāju vērtējumā kā aktuālākie pretendenti uz Dinamo sastāvu tiek nosaukti HK Rīga aizsargi – Mārtiņš Jakovļevs (1991.) un Mārtiņš Porejs (1991.). tiesa, viņiem priekšā rindā stāv KHL gaisu viens stipri vairāk, otrs mazāk ostījušie – Oskars Cibuļskis (1988.) un Jānis Andersons (1986.). zinot Dinamo konservatīvismu aizsargu personālsastāvā, prognoze jaunu aizsargu “pieņemšanā” nav tik cerīga. taču, kamēr sezona nav beigusies, iespējas, lai arī cik teorētiskas, ir. turklāt jāņem vērā, ka 1991. gadā dzimušajiem hokejistiem šosezon, jau čempionāta gaitā, ir dota “atlaide” – viņi tiek pieskaitīti “junioru gadam” (šosezon – 1992.), kurā dzimušos 1-2 spēlētāju skaitā var pieteikt spēlei virs standarta pieteikuma kvotas, kas KHL-ā ir 18 laukuma spēlētāji. bet pa to laiku Jakovļevs ar 12 punktiem (1+11) un vienu izšķirošo pēcspēles metienu ir rezultatīvākais aizsargs HK Rīga komandā, savukārt M.Porejs – labākā lietderības koeficienta (+11) “īpašnieks” komandā. jādomā, ka statistika nav galvenais parametrs, kas varētu dot iespēju “uzdienēties”, bet par sliktu tā nenāk. starp citu, Mārtiņš Porejs kā vienīgais HK Rīga pārstāvis ir nosaukts MHL izlases (Krasnije Zvjozdi; Red Stars) sastāvā dalībai tās Ziemeļamerikas tūrē tuvākajā gadu mijā.

vai Kristers Gudļevskis (1992.) ir kandidāts uz nokļūšanu Dinamo ierindā? to būs iespējams uzzināt vien brīdī, kad būs akūta nepieciešamība pēc “trešā vārtsarga”. ne Holtam, ne Jučeram traumas netiek novēlētas, bet, ja kāds no viņiem paliek ārpus spēles pieteikuma, būs redzams, cik nopietnas ir vārtsargu trenera Naumova un galvenā Rautakallio domas attiecībā uz Gudļevska perspektīvām.

bet pagaidām izskatās, ka HK Rīga sagaida un pieņem papildspēkus vairāk nekā Dinamo. “saņemtie” Bukarts un Vilkoits ir jau likti lietā, ik pa brīdim “tiek pasmelts” Juniors komandas ierindā. viens no “dienas” jautājumiem: vai HK Rīga treneri lūgs un pieņems citus Dinamo sistēmā “noklīdušos dēlus”, piemēram, Indraši, Upīti, lai izpildītu uzdevumu – tikt izslēgšanas spēlēs? varbūt nonāks līdz tādam “brīnumam”, ka arī beidzot atradīs “kopīgu valodu” ar Ainaru Podziņu?

HK Rīga uzbrucēju statistika 2011./2012. g. reg. sezonā (pēc komandas 30 spēlēm):

 

uzbrucējs dz. sp. punkti +/- SM izšķ. PM iemetieni uzv. iemet. %
1. Vladislavs Dobreņkijs 1991. 28 8+10 +9 33 0 195 41.5%
2. Elvijs Biezais 1991. 22 7+7 +3 16 1 33 45.5%
3. Māris Bičevskis 1991. 22 5+9 +5 37 1 345 46.1%
4. Roberts Bukarts 1990. 8 8+4 +3 4 0 4 50.0%
5. Artūrs Kuzmenkovs 1993. 26 6+6 +8 16 0 328 51.5%
6. Miks Lipsbergs 1991. 29 2+9 +4 12 0 7 14.3%
7. Kirils Tambijevs 1992. 23 8+2 -5 45 0 9 22.2%
8. Roberts Lipsbergs 1994. 29 5+4 -1 18 0 25 40.0%
9. Ņikita Jevpalovs 1994. 29 3+6 +1 24 0 186 42.5%
10. Dāvis Straupe 1992. 29 6+1 -7 14 0 282 53.9%
11. Nikolajs Jeļisejevs 1994. 13 3+3 +2 2 0 1 100%
12. Edgars Kurmis 1993. 30 1+4 -5 18 0 7 57.1%
13. Raimonds Vilkoits 1990. 4 0+3 +2 6 0 58 51.7%
14. Raimonds Upenieks 1992. 27 0+3 -7 24 0 233 54.1%
15. Lauris Rancevs 1993. 7 1+1 -1 2 0 54 46.3%
16. Pauls Hodzko 1993. 6 0+0 +2 4 0 5 40.0%
17. Deivids Sarkanis 1994. 1 0+0 0 0 0 2 50.0%
18. Rūdolfs Prūsis 1992. 13 0+0 -4 2 0 4 75.0%
19. Andris Siksnis 1993. 19 0+0 -6 0 0 3 33.3%
 

HK Rīga aizsargu statistika 2011./2012. g. reg. sezonā (pēc komandas 30 spēlēm):

 

aizsargs dz. spēles punkti +/- SM izšķ. PM
1. Mārtiņš Porejs 1991. 30 1+5 +11 36 0
2. Edgars Dīķis 1991. 30 1+4 +9 16 0
3. Mārtiņš Jakovļevs 1991. 30 1+12 +6 16 1
4. Pauls Zvirbulis 1993. 28 0+1 -1 4 0
5. Kristers Freibergs 1992. 16 0+0 -3 14 0
6. Artūrs Salija 1992. 19 0+2 -4 38 0
7. Krišs Lipsbergs 1993. 30 1+3 -5 16 0
8. Ēriks Ševčenko 1991. 25 0+1 -8 10 0
9. Andrejs Smirnovs 1992. 24 0+1 -8 12 0
 

HK Rīga vārtsargu statistika 2011./2012. g. reg. sezonā (pēc komandas 30 spēlēm):

vārtsargs dz. sp. sp. ar PM metieni atv.met. % GAA “sausi” sp. laiks
Jānis Auziņš 1991. 15 3 242 91.7% 1.86 2 643:31
Kristers Gudļevskis 1992. 21 2 541 90.9% 2.50 0 1177:09
 

MHL Ziemeļrietumu divīzijas tabula 2011./2012. g. reg. sezonā (pēc 2011-11-21 spēlēm):

vieta

komanda

spēles

uzv.

uzv. OT

uzv. PM

zaud.

zaud. OT

zaud. PM

vārtu st.

punkti

1. MHK Himik 30 19 0 3 4 1 3 93-64 67
2. Almaz 30 19 1 1 9 0 0 91-69 61
3. SKA-1946 28 14 1 2 8 0 3 85-62 51
4. Dinamo-Šiņņik 30 10 1 1 14 1 3 76-83 38
5. Tatranski Vlci 28 9 1 3 13 0 2 65-84 37
6. HK Rīga 30 9 0 3 15 1 2 70-73 36
7. Junost 30 8 0 2 16 0 4 62-93 32
8. Serebrjanije Ļvi 29 5 2 5 16 0 1 76-100 30

skatām- & lasāmviela:

  • HK Rīga spēlētāju aktuālā statistika 2011./2012. g. regulārajā sezonā – mhl.khl.ru
  • video / HK Rīga vs. Ladja (2011-11-19) – mhl.khl.ru
  • video / HK Rīga vs. Belije Tigri (2011-11-17; tekstā nekorekti norādīts uzvarētājs; uzvarēja HK Rīga) – mhl.khl.ru, hc-oren.ru
  • HK Rīga vs. Belije Tigri (2011-11-17) / pēcspēles komentāri – hc-oren.ru
  • MHL izlases sastāvs dalībai Ziemeļamerikas tūrei 2011. g. decembrī – 2012. g. janvārī (iekļauts Mārtiņš Porejs) – mhl.khl.ru
  • Leonīds Tambijevs par otrās sezonas grūtumu – dinamoriga.eu

[HK Rīga galvenā trenera Leonīda Tambijeva foto fiksēts HK Rīga spēlē pret Serebrjanije Ļvi 2011. gada 5. martā; foto avots: silverlions.ru. Artūra Kuzmenkova fotofiksācija notikusi HK Rīga spēlē pret Dinamo-Šiņņik 2011. gada 16. oktobrī; foto avots: HK Rīga oficiālais profils facebook.com. Jāņa Auziņa foto fiksēts HK Rīga spēlē pret Sņežnije Barsi 2011. gada 12. septembrī; foto avots: hcbarys.kz.]

Viena atbilde uz “HK Rīga glābšanas plāns. kad būs “pievedums” uz Dinamo?”

  1. Zibens said

    Kā teica Juris Reps, ka “jaunie čaļi ir labi”. Vajag tik kapāt un kapāt.
    Jebkuram līdzjutējam ir skaidrs, ka jāaudzē savi spēlētāji. Vēl vairāk jādomā par kvalitatīviem vārtu vīriem. Ja pareizi sapratu, tad Dinamo nav izaudzējusi nevienu spēlētāju, kas pašlaik spēlē RD vai HK Rīga. (Mazie hokejisti tiem vēl aug.) Tādā gadījumā ir neliela nesapratne par RD vadības/ menedžmenta attieksmi neiespēlēt jaunos biezā slānī vai vismaz ļaut tiem spēlēt citos MHL klubos un nespītēties pret KHL/ MHL nostāju, ka bijušās savienības spēlētāji neskaitās leģionāri. Bet pretnostāja šim liedz varbūt citādu izaugsmi jaunajiem hokejistiem. Kas no tā ir ieguvējs? RD, jo menedžments domā tikai par savu klubu (kas arī ir labi). Latvijas hokejs kopumā? Laikam jau ne. Puišiem ir jādod jebkāda iespēja – nedomājot, kas no tā tiks RD. Sajūta, ka Latvijas hokeja saimniecībā trūkst šāda atbalsta (in general).
    Petrovicham šo lietu vajadzētu kārtīgi iztirzāt un kādu nākamo rakstu vēlos pabaudīt atkal.
    Sarauj!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: