Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

MHL B grupa ir nodibināta. +2 Latvijas jauniešu komandas. oficiāli

Posted by petrovich27 uz 2011/06/28

MHL “otrā līmeņa” līga ar nosaukumu MHL B grupa ir nodibināta oficiāli, liecina 27. jūnijā notikušās MHL klubu kopsapulces atreferējums “likumīgajā orgānā” mhl.khl.ru. pēdējos mēnešos intensīvi aprunātais Jaunatnes Hokeja līgas “paplašinājums” ir apstiprināts. tiesa, lēsto 20 komandu vietā vismaz pagaidām “apzīmogotas” ir 11 vienības, no kurām 2 komandas – vēl viena jauniešu “blice” no Rīgas Dinamo sistēmas un Prizma – pārstāv Latviju.

kur palika pārējie?

maija nogalē VHL biedru kopsapulce maija nogalē pieņēma lēmumu, ka visiem VHL klubiem jau no nākamās (2011./2011.) sezonas “jāiesniedz” savas jauniešu komandas MHL-ā. tām bija rezervēta vieta topošajā MHL B grupā. tas nozīmētu, ka MHL-ā būtu jāieplūst apmēram 16 jaunām vienībām no VHL klubu puses. proti no VHL 20 klubiem, kuri startēja 2010./2011. g. sezonā, četriem jau bija jauniešu komandas “oriģinālajā” MHL-ā: Kriļja Sovetov; Šerif (OHK Dinamo un Tveras Dinamo sistēmas jauniešu komanda; no nākamās sezonas – Balašihas HK MVD); Gazovik (Tjumeņas Rubin jaunatne); Ladja (Toljati Lada jauniešu komanda). bet rezultātā MHL B grupā pagaidām oficiāli ir nosauktas tikai 4 vienības, kuru “mātes-klubi” ir aizvadītās sezonas VHL komandas, +1 vienība no kluba, kas VHL-ā plāno startēt no nākamās sezonas (Krasnojarskas Sokol). vēl 2 jauniešu komandas “nāk no” KHL klubu piramīdām, bet pārējie 4 jaunienācēji ir “no nekurienes” KHL/MHL/VHL sistēmas izpratnē. taču B grupa ir starptautiska “pašā saknē” – 2 komandas no Latvijas, 2 komandas no Kazahstānas.

iespējams, MHL organizatori vēl šajā starpsezonā plāno papildināt MHL B grupas sastāvu. jo pretējā gadījumā – sadalot B grupu divās reģionālās “konferencēs”, paliek 5-6 komandas katrā un “garlaicīga” vienveidība. savukārt, ja jaunā līga paliek nedalīta, tad ikdienas pārbraucieni uz Čeļabinsku (Urālos), Karagandu un Astanu (Kazahstānā), Berdsku un Krasnojarsku (Sibīrijā) var nešķist ekonomiski lietderīgi.

vēl nesen ar lielu entuziasmu tika atspoguļota vairāku Krievijas jauniešu komandu “virzīšanās” MHL virzienā. neskaitot 11 oficiālās, skaļākās versijas bija par Ufas Julajevec, kas bija paredzēta kā Salavat Julajev kluba 16-19-gadnieku vienība, par VHL jaunpienācēja Doņeckas Donbass jauniešu komandu, par jaunatnes komandu Rostovā-pie-Donas un citām. starp citu, MHL 2011. gada kvalifikācijas turnīrā martā piedalījās ne tikai dažas MHL esošās un citas pēc tam arī jaunuzņemtās MHL komandas, bet arī joprojām ārpus MHL esoši nosaukumi – Burevestņik (Jekaterinburga), HK Zeļenograd (Maskava), kas tiek potenciāli saskatīti kā MHL papildinājums nākotnē.

MHL B grupas komandas (apstiprinātas dibināšanas sapulcē 2011-06-27):

  komanda kluba “galvenā” komanda un līga 2010./2011.
1. Sņežnije Barsi Baris (Astana; Kazahstāna); KHL
2. Dizeļist Dizeļ (Penza); VHL
3. [ofic. nos. vēl nav] Kristall (Berdska); Krievijas 1. līga
4. MHK Mečel Mečel (Čeļabinska); VHL
5. [ofic. nos. vēl nav] Molot-Prikamje (Perma); VHL
6. Odincovskije Oļeņi
GU (Gumaņitarnij Uņiversitet; Odincovo; arī OGU);
    Maskavas Junioru līga. Odincovo (Odincovo) komandas
    Maskavas atklātajā čempionātā jauniešiem
7. Prizma HS Rīga / Prizma (Rīga); Latvijas Virslīga
8. [ofic. nos. vēl nav] Sariarka (Karaganda); Kazahstānas Augstākā līga
9. [ofic. nos. vēl nav] Sokol (Krasnojarska; Krievijas 1. līga (no nāk. – VHL)
10. Batir Toros (Ņeftekamska); VHL
11. [HK Rīga 2] Dinamo (Rīga); KHL. [otra jauniešu komanda]
     –

MHL B grupas labāko komandu perspektīvas

vēl pirms MHL “otrās divīzijas” un tās dalībnieku oficiālās izsludināšanas bija pieņemts “oriģinālās” MHL jaunais reglaments, kas paredz “asins apmaiņu” starp abām MHL līgām. proti, saskaņā ar jauno reglamentu, turpmāk divas vājākās MHL čempionāta komandas “mainīsies vietām” ar MHL B grupas divām stiprākajām vienībām. šī apmaiņa paredzēta automātiski, bez papildu pārejas turnīra rīkošanas.

P.S. joprojām agonējošie “padomju spārni”

nu jau pēdējos gados ir ierasts, ka starpsezonā norisinās seriāls “Kriļja Sovetov. NN. sezona”. scenārijs iekļauj kaislīgas pagātnes atmiņas, vētrainas šķiršanās, nonākšanu līdz padibenēm un atdzimšanu, nerimstošu konfliktēšanu un naidu, gandrīz neticamu izglābšanos… 2010. gada vasarā seriālam šķietami pielika punktu, apvienojot bez līdzekļiem palikušās un savstarpēji karojošās PHK Kriļja Sovetov un MHK Kriļja Sovetov nometnes; varēja šķist – happy end. tomēr pērn bija vien komats. šobrīd “zem jautājuma zīmes” ir Kriļja Sovetov dalība kā 2011./2012. g. sezonas VHL čempionātā, tā arī šīs pašas sezonas MHL čempionātā. MHL bīdītāji pat ir izplatījuši publisku aicinājumu “kriliškām” apstiprināt savu dalību MHL-ā. ja jau vairs nepietiek ar ne-publiskām vēstulēm un tālruņa zvaniem, tad nācija tiek gatavota kardinālākām pārvērtībām Kriļja Sovetov sakarā.

lasāmvielai vēl:

 • MHL klubu pilnsapulces (2011-06-27) lēmumu atstāsts (t.sk. par 11 uzņemtajām komandām) – mhl.khl.ru
 • VHL biedru kopsapulces lēmums visiem VHL klubiem pieteikt savu jauniešu komandu MHL-ā (2011-05-31) – mhl.khl.ru, vhlru.ru
 • par VHL komandas Dizeļ (Penza) jauniešu komandu Dizeļist, kas paredzēta startam MHL B grupā (2011-06-24) – hcdizel.ru
 • par MHL jauno reglamentu (t.sk. stiprāko MHL B grupas komandu un vājāko MHL vienību apmaiņu) – mhl.khl.ru
 • par Baris (Astana) jauniešu komandas Sņežnije Barsi galveno treneri apstiprināts Galims Mambetalijevs (2011-06) – shaiba.kz
 • Salavat Julajev valdes sēdes (2011-05-31) lēmumu atreferējums (t.sk. par Julajevec izveidi startam MHL) – hcsalavat.ru
 • Ņeftekamskas Toros jauniešu komandas nosaukums būs Batir (2011-06-17) – hctoros.ru, mhl.khl.ru
 • par plānoto MHL klubu kopsapulci, MHL B grupas oficializēšanu un paredzētajām 20 komandām B grupā (2011-06-20) – mhl.khl.ru
 • par Tatranski Vlci (Poprada) gatavošanos MHL sezonai (2011-06-14) – mhl.khl.ru
 • VHL rīkotājdirektors Germans Skoropupovs prognozē Kriļja Sovetov nespēlēšanu VHL 2011./2012. g. sezonā (2011-06-24) – sport-express.ru
 • MHL aicina Kriļja Sovetov sakārtot formalitātes turpmākai dalībai MHL līdz 1. jūlijam (2011-06-27) – mhl.khl.ru
 • MHL noliedz baumas par studentu līgas veidošanu MHL paspārnē (2011-06-16) – mhl.khl.ru
 • MHL 2011. gada kvalifikācijas turnīra rezultāti (2011-03) – mhl.khl.ru
 • kopsavilkums par MHL, VHL, KHL paplašināšanos (2011-05-27): tepat

19 komentāri uz “MHL B grupa ir nodibināta. +2 Latvijas jauniešu komandas. oficiāli”

 1. Edgars said

  Vai man vienīgajam liekas, ka lielāka jēga būtu bijusi kopīgiem spēkiem izveidot vēl vienu MHL A grupas komandu kur pārsvarā spēlētu 93.-94. gadi? Šis veidojums neizskatās diži spēcīgāks par BLR junioru čempi + tas noteikti būs dārgāks pasākums nekā spēlēšana ar Liepāju un baltkrieviem.

 2. tieši jaunākajam galam (16-18 gadi) tiek solīta Dinamo trešā komanda. protams, pastāv versijas ar dažādiem risinājumiem – palikt ar BLR, stiprināt savas U līgas, bet pašreiz ir evolucionējusi esošā sistēma – “piekabināšanās” RUS līgām. vai tas ir evolūcijas strupceļš vai progesīvs uzrāviens, droši, ka varēsim saprast tikai ilgākā termiņā. visām versijām netrūkst ideologu un teorētiķu, no kuriem spēcīgākie (un naudīgākie) šobrīd ir RUS attīstības virziena pusē.

  bet labā ziņa tajā visā – ka rušinās arī ne-Dinamo komandas. protams, Dinamo pastāvēšana ir rosinājusi interesi par hokeju ļoti dažādā cilvēku lokā Latvijā, kas pozitīvi. bet diemžēl lielai daļai priekštats ir tāds, ka hokejs Latvijā ir tikai Dinamo (līdzīgi kā iepriekš ar izlasi; dažiem šķita, ka hokeju spēlē 2 nedēļas gadā).

 3. juris666 said

  līdz sezonas sākumam vēl ir laiks, domāju, ka vēl kādas pāris komandas nāks klāt.
  tā dīvaini man liekas tā rotēšana starp A un B līmeņiem, A līmenī nebūs tik lēti spēlēt un var pat sanākt, ka komandai vēl nauda jāmeklē.
  bet domāju, ka būs labi, tagad LTV7 būs jādomā, kuru komandu spēles rādīt :D

 4. gan jau, ka prioritāšu skala LTV7 līgumā ir sazīmēta vairāk nekā skaidra:}

 5. […] Biežākie tagi Ainars Podziņš Aleksandrs Ņiživijs Andris Džeriņš Armands Bērziņš Baltkrievijas atklātais čempionāts Baltkrievijas ekstralīga BAČ Dinamo Juniors Dinamo statistika Edgars Masaļskis Ervīns Muštukovs Gints Meija Guntis Galviņš Juris Upītis Jānis Sprukts Jēkabs Rēdlihs Kristaps Sotnieks Kristers Gudļevskis Krišjānis Rēdlihs Latvijas izlase Latvijas Virslīga Lauris Dārziņš Liepājas Metalurgs Marcel Hossa Marsels Hosa Martin Prusek Martins Pruseks Miks Indrašis Miķelis Rēdlihs Māris Bičevskis Mārtiņš Cipulis Mārtiņš Jakovļevs Mārtiņš Karsums Mārtiņš Porejs Oskars Cibuļskis play off Raimonds Vilkoits Rietumu konf. Roberts Bukarts Ronalds Cinks Sandis Ozolinsh Sandis Ozoliņš SK Rīga Ēriks Ševčenko Ģirts Ankipāns « MHL B grupa ir nodibināta. +2 Latvijas jauniešu komandas. oficiāli […]

 6. allen key said

  WoW, This is really a great topic & I honestly appreciate with you. I wish, you will describe about it more in your next posting and I am really waiting for that!! Thanks = 29 times! :)

 7. Yes, Honestly I think you are right about this. I wish you will let us know more about this in future posting as well. Waiting for that.. Thanks again ;) ;)

 8. Yes, Honestly I think you are right about this. I wish you will let us know more about this in future posting as well. Waiting for that.. Thanks again ;) ;)

 9. This is really a nice posting I found through Google & I can’t but just bookmarked it. I wish you will post more and more interesting topic like this one. Regards

 10. Informative, pretty much as I had come to expect from this site.

 11. Yes it’s definitely true that you’re stating right here. My partner and i can’t however , delight in on hand usually we we imagine you may inform us read more about the following subject in the potential future posting on this wonderful blog page.

 12. I truly take pleasure in on hand. You recently created individuals distinct relating to this theme highly properly and i also wish you will keep authoring this unique in the future.

 13. Informative, pretty much as I had come to expect from this site.

 14. First of all I’ve to express Thanks. You have made myself sharp and I am sensing convenient seeing this short article present Concerning undoubtedly regarding it!! Definitely love. Thanks again.

 15. I really enjoy on hand. You crafted united states very clear about it matter extremely successfully and I desire you will preserve currently talking about this specific in future.

 16. You bet it’s definitely factual that you’re announcing these. We can’t however , enjoy along with you in cases like this i we do hope you is going to contact us much more about the following subject in the long term publishing with this superb blog.

 17. Keep on keeping on!

 18. You bet it’s actually factual that you may be telling in this article. I actually can’t nevertheless appreciate with you in such cases i i do hope you will contact us much more about that matter in your own potential future advertisment during this great webpage.

 19. Hi, many thanks for this excellent quality article, I think you probably did bit mistake about it, Someone said about this in wiki and also the idea given there exists bit diverse from given here. Please take a glance i wish you’ll edit the posting. Thanks

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: