Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Latvijas izlases “negalvenās” spēles

Posted by petrovich27 uz 2011/05/03

cik noderīgs Latvijas izlasei būs pret Somijas valstsvienību nopelnītais punkts, būs iespējams noskaidrot 4. maijā – dienā, kurai lemts būt par šī čempionāta “patiesības mirkli”. šajā zīmīgajā datumā, kā zināms, čempionāta D apakšgrupā Latvijas un Dānijas “zieds” mēģinās viens otru nosūtīt uz “nāvinieku grupu”, kas oficiāli saucas Relegation Round un kurā “iekritušajām” vienībām jācīnās, lai apliecinātu savu piederību elitei. kā parasti, divas komandas paliek elitē, bet divas citas – nākamo sezonu var apliecināties 1. divīzijas pasaules čempionātā. neatkarīgi no Latvijas izlases kontā esošā “somu punkta”, Dānijas un Latvijas valstsvienību dislokāciju tabulā noteiks savstarpējās spēles rezultāts.

lai arī pēc Latvijas izlases pirmajām divām spēlēm čempionātā – pret Čehiju (2:4) un pret Somiju (2:3 PM) – ir prognozētas realitātes sajūta. tomēr “viegla pastaiga” ne aktuālajiem čempioniem, ne “karstajiem somu puišiem” nesanāca. protams, var filozofēt, ka “skaistas zaudes” ir apnikušas, un pieprasīt kaut nesmuku un pa ledu izvārtītu, bet uzvaru… sausajā atlikumā ir tik, cik ir – atkal svarīgākā spēle ir pret otru apakšgrupas “ne-favorītu”. šoreiz Dānijas izlasi, kas starp citu pērnajā čempionātā “lika uz ausīm” varenos.

Latvijas izlases “vērtības” pirmajās 2 spēlēs. TOP 5

1. Ģirts Ankipāns kā absolūtā mazākuma vērtība. var spēlēt komplektā 3-uz-5, var 3-uz-4 un 4-uz-5. bloķē visu, ko var aizsniegt. lieliski apliecina, kādēļ hokejists 35-36 gadu vecumā bez lieliem cipariem rezultativitātes ailītēs ir interesants gan izlasei tagad, gan arī Dinamo komandai nākamajā sezonā.

2. Roberts Bukarts kā rezultatīvs debitants. savā pasaules čempionāta debijas spēlē tikt pie vārtu guvuma ne katram sanāk. un nevis pret šo-to, bet pret aktuālajiem pasaules čempionu “kroņa” nēsātājiem – Čehijas izlasi. lai arī spēles laiks nav liels, bet toties – vērtīgi izmantots.

3. Miķelis Rēdlihs kā vilcējspēks. un, ja vajag – ātrvilciens, raķete un rezultatīvs līdzautors. ar diviem rezultatīviem asistējumiem ir rezultatīvākais Latvijas izlasē pēc 2 spēlēm. rezultatīvākais varbūt tāpēc, ka uzbrukuma noslēgumos visi ir vienmērīgi un neviens “nespīd”, bet varbūt arī laiks pašam saprast, ka pats ir zvaigzne – pats savas (un savas komandas) laimes kalējs.

4. Armands Bērziņš kā sezonas atgriešanās. sezona Somijas stiprākajā līgā ir nākusi tiktāl labumā, ka ir nozīmīgs pienesums izlases zīmējumā. var pacīnīties vārtu priekšā, var noasistēt, var nepelnīt nevajadzīgus noraidījumus un var nopelnīt Latvijas izlasei vairākumu. prieks skatīties, īpaši ņemot vērā, ka pirms sezonas šķietami bezcerīgi zaudēja vietu gan Dinamo sastāvā, gan izlasē. ar atgriešanos!

5. Artūrs Kulda kā laba deva neatlaidības un asuma. ir sanācis, ka čempionāta pirmajā posmā viņš ir kļuvis par Latvijas izlases “lielu vērtību” tiešā un pārnestā nozīmē. tiešā nozīmē tādēļ, ka, būdams “ziemeļamerikānis”, spēlē diezgan agresīvu hokeju, kas Latvijas izlases “eiropiešiem” ir mazāk raksturīgs. pārnestā tādēļ, ka ne pārāk veiksmīga spēka spēles epizode spēlē pret Čehijas izlasi tika tiesnešu kolēģijā pārskatīta, kā rezultātā Kuldam “iedalīta” strīdīga, bet spēkā esoša 3 spēļu diskvalifikācija. ja pirms čempionāta bija jautājums, kā Artūrs Kulda iederēsies izlases modelī, tad tagad, kad iederība tika atrasta, nav iespējas to pilnvērtīgi izmantot 3 spēļu “garumā”.

Latvijas izlases spēlētāju statistika 2011. g. pasaules čempionātā (pēc komandas 2 spēlēm; 2011. g. aprīlis – maijs):

spēlētājs sp. punkti +/-** SM   kop. sp. laiks  
UZBRUCĒJI              
Miķelis Rēdlihs 2 0+2 -1 2   35:58  
Roberts Bukarts 2 1+0 0 0   22:00  
Herberts Vasiļjevs C 2 1+0 0 4   38:20  
Lauris Dārziņš 2 1+0 -2 4   33:24  
Armands Bērziņš 2 0+1 0 0   25:22  
Gints Meija 2 0+1 0 0   28:28  
Mārtiņš Cipulis 2 0+1 0 0   33:36  
Andris Džeriņš 2 0+1 -2 0   28:57  
Ronalds Ķēniņš 1 (2)* 0+0 0 0   0:17  
Kaspars Saulietis 2 0+0 0 0   14:52  
Sergejs Pečura 2 0+0 0 0   17:06  
Aleksandrs Ņiživijs 2 0+0 0 0   31:33  
Ģirts Ankipāns 2 0+0 0 2   22:09  
AIZSARGI              
Georgijs Pujacs 2 0+1 0 2   40:15  
Kristaps Sotnieks 2 0+1 0 4   37:57  
Oskars Cibuļskis 2 0+0 0 0   42:44  
Arvīds Reķis 2 0+0 0 6   39:04  
Artūrs Kulda 1 0+0 -1 0   21:20  
Jēkabs Rēdlihs 2 0+0 -1 2   18:40  
Krišjānis Rēdlihs 2 1+0 -2 0   40:49  
VĀRTSARGI sp. min. GAA %   SM  
Mārtiņš Raitums 0 (2)*   0  
Māris Jučers 0    
Edgars Masaļskis 2 125:00 3.36 89,71   0  
               
* iekavās pieteikumā fiksēto spēļu skaits. ** IIHF fiksētie lietderības koeficienti satur kļūdas. P.S. Jānis Andersons un Juris Štāls vismaz pagaidām ārpus pieteikuma.
 

izziņām & lasāmvielai:

 • Latvijas izlases spēlētāju statistika pēc 2011. gada PČ 2 spēlēm – iihf.com
 • Jānis Matulis par Artūra Kuldas spēka paņēmiena tīrību/netīrību spēlē pret Čehijas izlasi (2011-04-30) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • Artūram Kuldam 3 spēļu diskvalifikācija – iihf.com
 • Artūra Kuldas “diskvalificētā” spēka paņēmiena video – youtube.com
 • 2011. gada pasaules čempionāta statistikas lapa – iihf.com

[Ģirta Ankipāna foto fiksēts Dinamo spēlē pret Hantimansijskas Jugra 2010. gada 26. decembrī; foto avots: nahl.lv (Oļegs Siračenko).]

7 komentāri uz “Latvijas izlases “negalvenās” spēles”

 1. Vuulf said

  TOP’s Ankipāns protams lielisks maz. meistars bet kļūda pret Fin, kas izšķīra spēles likteni.
  Miķelis kā piespēļu dalītājs! nesmīdiniet tautu – mīts – viņš spelē ar zemi nolaistu galvu, laukuma pārredzēšana un spēles izpratne atpaliek no viņa pozitīvajām īpašībām, un kļūda ar Cze! 2 spēles 2 metieni! Tad jau jāizceļ Sotnieks par piespēli MR.
  Vēl vajag izcelt Pujacu un Meiju par šīsdienas spēli, sen tik labs Georgs nav redzēts. Un īpašs prieks par Meiju, ja Jūlis būtu viņam vairāk uzticējies progress būtu vēl lielāks.

 2. Vuulf.
  Ja tā rūpīgi pieiet visiem defektiem, tad TOPā nebūtu neviena, ko likt. individuālo nepilnību nepietrūka nevienam… tāpat, ja gribam nosaukt visus, tad TOPā vietas nepietiek.
  neskatoties uz piespēli, kas mazākumam izrādījās pārāk sarežģīta, ir vērts skatīt Ankipāna sniegumu divu spēļu summā, īpaši pievēršot uzmanību bloķētiem metieniem un spēlei pret Čehiju.

 3. Wika said

  Vispār pirmā visa pirmā maiņa, sākot ar Vasiļjevu un beidzot ar Pujacu, šajā čempionātā ir dramatiski vāja. Jā, beidzot Vasiļjevs izmantoja savu astoto iespēju un Pujacs dažās epizodēs pret somiem uzspīdēja. Bet kopumā – “ļoti šķidri”, kā saka Matulis.

 4. Max said

  Ar Pukacu kā ar bitēm – mekad nevar rzināt kā beigies.

 5. Zibens said

  Masaļskis šajā čempī – nu tā – pus uz pus spēlē. Izskatās, ka ir krietni par vecu palicis un pazaudējis spēles “lasīšanas” iemaņas brīžiem un ierasto veiklību. Un šie daži brīži izšķīra lietas. Nu nemāk viņš lekt kā pantera, pie tam, kad ir jau par vēlu.
  Jēkabs R. arī lieki nopsihoja, disciplīna un treneru teiktais ir jāielāgo. Protams, tiesnesis palīdzēja ne jau mūsu komandai. Šis mazākums bija liktenīgs nenotikušai sensācijai.
  Ankipāns – profesionālis, bet tādu lāča pakaplpojumu uztaisīja ar piespēli Somijai. Tādas lietas pretinieks soda, šis nebija izņēmuma gadījums. Un daudzi vairs neatcerēsies, cik viņš ripas nobloķēja un izkapājās pa laukumu, jo šis “gājiens” aizķersies prātos uz ilgu laiku.
  Par bullīšiem pat grūti izteikties … ja vecajiem briežiem jādod atpūsties pirms sodiņiem, tad kāda vella pēc … lai met jaunie buki: Bukarts, Meija, Džeriņš, Ķēniņš un tad kaut vai M.Rēdlihs, Pujacs, Saulietis. Treneri nošāva garām šoreiz ar vārtsarga nemainīšanu uz bullīšiem – vajadzēja dot Raitumam iespēju, tā teikt ar svaigu roku, kāju un nūju.. tāpat jau loterija vien ir tie sodiņi.
  Tas viss kopā -> zāģis…
  Bet bez visa šī negatīvā – patika komandas spēle. Spēlēšana KHL ir nākusi par labu. Treneri noteikti ir uzlabojuši lietas. Jāpieliek roku veiklībā un ātrumā – būs OK. Žēl, ka Kuldam ir DSQ 3 spēlēm. Žēl, ka tomēr čempī nav Sprukta un Karsuma.
  Novēlu komandai izdošanos pret pasaku autora zemes pārstāvjiem. Tālāk nav kur! Sarauj!

 6. Vuulf said

  Labojumi pie pluss mīnuss koeficentiem, IIHF lapā kļūdaini minēti divi spēlētāji spēlē ar Čehiju –
  Pirmais vārtu guvums Dārziņš IIHF Nr. 10,11,24,44,81 – Pujaca vietā jābūt vai nu Džeriņam vai Bērziņam kā centram kas maina 23, nekādā ziņā Pujacam.
  Piektais vārtu guvums Havlat IIHF Nr. 10,25,26,81 – Rēdliha.K vietā jābūt Rēdliham.M, ja Miķelis paspēja nomainīties viņa vietā laukumā nekādā ziņā neuznāca Krišs!
  Ņemot vērā labojumus +/- pēc divām spēlēm
  Nr. 23,25,26,32,81 – -1
  Nr. 10,24 – -2, pārējiem 0.
  Ja Bērziņš nomainīja Džeriņu tad 21 – +1, 23 – 0.
  IIHF strādā tik pat neprasmīgi kā KHL, vienīgi KHL pēc pāris mēnešiem kļūdas cenšas labot kā ar IIHF?

  Nedaudz par Miķeli Rēdlihu ja viņš spētu izmantotu savas labās īpašības ātrumu, tehniku, neatlaidību – un to visu papildinātu ar vēsu galvu, apdomu, situācijas pareizu novērtēšanu, laukuma pārredzēšanu spēles lasīšanu, labāku spēli aizsardzība, kas nāk ar pieredzi – tad mums būtu labs spēlētājs ar lielu līgumu kādā KHL top klubā. Būtu laiks sākt spēlēt ar galvu jau drīz 27 – īstais vecums, nav vairs nekāds jauneklis!

  Veiksmi, disciplīnu, cīņassparu spēlē ar Dāņiem.

 7. Vuulf.

  nekas nav ideāls un pat ne IIHF statistika. taču ir cerība, ka varētu tapt labota. bet paldies par pamanīšanu, tādēļ atzīmēju “** IIHF fiksētie lietderības koeficienti satur kļūdas”.

  runājot par vēsu galvu, diemžēl lielai daļai no šī Latvijas izlases “sasaukuma” ir 4.-tās maiņas uzvedības modelis. arī tāpēc, ka viņi savos klubos cīnās pa 4.-ajām maiņām un/vai veido neilglaicīgus “ielāpus” vadošajās maiņās. uz M.Rēdlihu tas gan neattiecas, bet tendence ir diezgan plaša.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: