Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

vēl par agru būt KHL stiprāko komandu četriniekā?

Posted by petrovich27 uz 2011/03/16

hokeja kaislības pierimst. pat kaislīgākie hokeja līdzjutēji spriež, ka Rīgas Dinamo brauciens uz piekto sērijas spēli Jaroslavļā ir tikai formalitāte. vien Šuplers izliekoties, ka tic iespējai sērijā atspēlēties no 1-3. KHL izslēgšanas spēļu dažu gadu pieredzē šāda atspēlēšanās un uzvarēšana gan vēl nav notikusi. ir bijuši gadījumi, ka seriālos uzvar komandas, kas iedzina ar 2-3. bet play off KHL-ā notiek tikai trešo sezonu, tad, kāpēc, lai rīdzinieki neierakstītu jaunu rekordu? viens ir skaidrs, ja komanda uz Jaroslavļu brauks kā uz karātavām, tad nekā. protams, rīdzinieku abas mājas spēles ne tuvu nebija tik veiksmīgas, kā gribētos. 4:8 un 2:6 nav tie rezultāti, kas tika gaidīti. jautājums, komanda pratīs sev nokārtot “amnēziju”, ar kuru pietiktu, lai aizmirstu divas pēdējās spēles, bet atcerētos Jaroslavļā uzvarēto? vai pietiktu, lai sēriju pagarinātu vismaz par vienu spēli un šosezon vismaz vēl vienu dienu Arēnā Rīga atnestu hokeja svētkus?

“ko tu stipram padarīsi?”

pēc pārliecionošā 2:6 rīdzinieku mājās atliek vien plātīt rokas… “dzelzceļnieku” stiprumu, pārliecinātību un arī veiksmi nespēja satricināt nekādi rīdzinieku centieni un cīņasspars, kura trūkumu pārmest nevar. dinamieši spēlēja līdz galam – gan sev, gan skatītājiem. cienījami, bet tomēr bezcerīgi. ne tāpēc, ka rokas būtu nolaiduši vai nobijušies. katrs no rīdzinieku abiem vārtu guvumiem bija asinīm izcīnīts, izrauts ar milzu piepūli “caur nevaru”. savukārt, Lokomotiv rotaļājās, viņu darbības izskatījās pēc vieglas izspēles un viegliem panākumiem, pēc plāna, kā tuvojoties svarīgākiem notikumiem play off nākamajā kārtā. šaubu nav, ka no malas viss var izskatīties viegli, taču ir skaidrs, ka Jaroslavļa jau domā par nākamo kārtu, kurā no otra pāra ienāks SKA vai Atlant.

iespējams, tieši šī Jaroslavļas “koferu pakošana” un nosvinēta uzvara ir tas faktors, kas var palīdzēt rīdziniekiem sēriju pagarināt. pat lielākie meistari uz paģirām vairs neprot tik labi, tad kāpēc, lai rīdzinieki nesarūpētu “dzelzceļniekiem” emocionālas paģiras? Lokomotiv vīriem sapriecāties ir diezgan iemeslu – lai arī Dinamo komandas pieveikšana viņiem ir ierakstīta obligātajās normās, tomēr tik pārliecinošas uzvaras izbraukumā viņi nebija gaidījuši.

ačgārnā statistika

Dinamo centās… 14. marta spēlē dominēja iemetienos, kas nav raksturīgi spēlēs pret Lokomotiv. meta pa vārtiem biežāk. taču, kā katrreiz, nav svarīgākas statistikas par spēles rezultātu… 2:6 spēlē, 1-3 sērijā.

arī pēc KHL 14. un 15. marta spēlēm Rīgas Dinamo ir saglabājušies 1. vietā KHL play off statistikā pēc izmantotajiem vairākumiem – ar 28,6% realizētu vairākumu. Ak Bars no pirmās vietas ir atkāpušies – nesokas viņiem tik labi pret Salavat Julajev. taču konkrētās sērijas konkrētajā spēlē rīdziniekiem ar vairākumiem nesaklājās – vienu vārtu guvumu vairākumā iemocīja, bet vairāk neizdevās. toties “dzelzceļniekiem” vairākumi jau no spēles sākuma aizgāja kā “pa sviestu” – 4 reizes skaitliskais pārsvars tapa izmantots. attiecīgi, Lokomotiv treneri atkal var lepoties, ka dinamiešiem trumpi izmānījuši. ja sākumā atsauce bija uz dinamiešiem raksturīgo pretuzbrukumu piekopšanu no “dzelzceļnieku” puses, tad tagad arī vairākumu izspēle, kas līdz šim KHL izslēgšanas spēlēs tika saskatīts kā Rīgas Dinamo trumpis. bet pēc 15. marta spēlēm Lokomotiv vairākuma izspēles statistikā ar 24,1% realizāciju ir pakāpušies uz 2. vietu, uzreiz aiz rīdziniekiem…

P.S. Dinamo sastāvs pret Lokomotiv (2:6; 2011-03-14). uzbrucēji: Karsums – Sprukts – Ankipāns; Ņiživijs – Hartigans – Surovijs; Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs; Podziņš – Roberts Petrovickis – Štāls. aizsargi: Sotnieks – Laviņš; Cibuļskis – Ozoliņš; Kr.Rēdlihs – Galviņš; 7.-ajam aizsargam Jēkabam Rēdliham 7:14 spēles laika. vārtos: Holts “paņēma” 24 no 30 metieniem (80%).

Rietumu konferences play off 2. posms (pēc 14. marta spēlēm):

komanda 1. sp. 2. sp. 3. sp. 4. sp. 5. sp. 6. sp. 7. sp. sērijā
1. Lokomotiv 4:2 3:5      16.III     3-1
7. Dinamo (Rīga)     8:4 6:2      
                 
3. SKA 5:3 1:3     16.III     3-1
4. Atlant     3:0 2:1 OT      
                 

Austrumu konferences play off 2. posms (pēc 15. marta spēlēm):

komanda 1. sp. 2. sp. 3. sp. 4. sp. 5. sp. 6. sp. 7. sp. sērijā
1. Avangard 2:4 3:4 OT     17.III     2-2
4. Metallurg (Magņitogorska)     6:3 3:2 OT   19.III  
                 
2. Ak Bars 2:3 OT 1:3     17.III     1-3
3. Salavat Julajev     1:2 OT 4:0      
                 

izziņām:

[attēlā 14. marta spēles dinamiešu abu vārtu guvumu autors Jānis Sprukts; foto fiksēts šajā pašā 2011. gada 14. marta spēlē pret Lokomotiv. foto avots: nahl.lv (Oļegs Siračenko).]

3 Atbildes uz “vēl par agru būt KHL stiprāko komandu četriniekā?”

  1. viuks said

    Loko spēlēja pavisam atšķirīgu hokeju Rīgā – tādu, kādam visi gatavojās jau pirmajā spēlē Jaroslavļā. Pēc pirmajām 2 spēlēm mūsējie ir iebaroti ar atklātu spēli un, tad, kad Loko vairs nespēlē tik ļoti no aizsardzības, Dinamo vnk ir pilnīgi nespēcīgi viņu priekšā. Pēdējā spēle būtu ļoti jāmaina uz savas zonas aizsardzību. Gan jau būs kādas iespējas iemest, bet ja primārais nebūs neļaut iemest viņiem, nekas nemainīsies.

  2. KLFF said

    ņems tos žeļeznodorožņikus šodien un pieveiks

  3. WAT said

    abet nepieveica

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: