Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

ko Dinamo treneri būs pārdomājuši?

Posted by petrovich27 uz 2011/03/10

pēc play off 2. kārtas pirmās spēles Rīgas Dinamo treneri “neguļ” – shēmo, risina taktiskos uzdevumus, kurus jāpārvērš vingrinājumos, kas, savukārt, nestu vēlamo rezultātu un ļautu sērijas summu izlīdzināt. treneri, droši vien saprot, ka divu diennakšu laikā dinamiešu meistarību uzlabot neizdosies. taču ir tādas lietas kā taktika, disciplīna un psiholoģija. strādājot ar šiem elementiem arī mazs cinītis gāž lielas lokomotīves. gadījumi ir bijuši. tagad viss ir atkarīgs no tā, vai Dinamo komandai domāšanas inerce ir tikpat liela kā lokomotīvei šī vārda burtiskā nozīmē.

ko darīt ar “Lokomotīvi”?

1. aizsardzība visās līnijās. virknē play off spēļu rīdzinieki ir demonstrējuši, ka visi pieci laukuma spēlētāji uzspēj “atnākt atpakaļ” aizsardzībā un arī atstrādāt, neatkarīgi no spēles protokolā ierakstītā ampluā un priekšnesumiem rezultāta veidošanā. pret Jaroslavļas klubu daudzpakāpju aizsardzība varētu būt īpaši noderīga, ja atceramies, ka “dzelzceļnieki” met daudz un labi. met no vārtu priekšas, met no zilās līnijas. met uzbrucēji, met aizsargi… jautājums, kādu metodi par noderīgāko būs atzinuši Dinamo treneri – presingu visur, “Ķīnas mūri” viduszonā un/vai spēka spēli “lokomotīvistu” piebremzēšanai?

2. “mest vai nemest?” – tādam jautājumam nevajadzētu pastāvēt. iemetot “dzelzceļniekiem” divas reizes, iespējas viņus pieveikt ir minimālas, lai neteiktu, ka nekādas. pēdējā gada laikā rīdzinieki pret Lokomotiv ir spēlējuši 4 reizes, ieskaitot pārbaudes spēles Latvijas Dzelzceļa kausa ietvaros, un divās no tām uzvarējuši. abās reizēs rīdziniekiem, lai uzvarētu, bija nepieciešami 5 vārtu guvumi. savukārt, Minskas Dinamo komandai, lai šī gada izslēgšanas spēlēs Jaroslavļas klubu pieveiktu 3-ās no 7 spēlēm, bija jāiemet “dzelzceļniekiem” pa 4-5 reizēm. sērijas pirmajā spēlē arī ar 4 trāpījumiem nepietika – ar 7:4 minskiešus uzvarēja Lokomotiv. jebkurā gadījumā – ar 2 vārtu guvumiem ir riskanti maz. piebilde: hokeja eksperti un apskatnieki joprojām atgādina – Lokomotiv vārtsardzība ir tā pozīcija, kura “palīdzēja” minskiešiem un nav tik augstā līmenī, kā citi spēles elementi, ar kuriem “dzelzceļniekiem” ir pamats lepoties.

3. Lokomotiv vārtu priekša kā vieta rīdzinieku fantāzijai. varbūt ir vērts mācīties no OHK Dinamo paraugiem attiecībā uz frekvences traucējumu radīšanu pretinieka vārtsarga laukumā vai tā tuvumā? kas zina, varbūt rīdzinieki uzspēs pie atsistās ripas piekļūt pirmie? kas zina, varbūt jaroslavļiešiem nervi vāji un kāds “komarovs” rīdzinieku formā sāk “besīt”?

4. ticība saviem spēkiem – varētu būt cementējošais elements, ja to, protams, nejauc ar pašpārliecinātību. runa nav par to, ka tagad jāiedomājas – Rīgas Dinamo principā ir stiprāka komanda par Jaroslavļas klubu. runa ir par spēli, kas sākas ar 0:0, un rīdzinieku varēšanu spēlē uzvarēt. lai bombardieru un snaiperu TOPi paliek zvaigznēm ar daudznuļļu kontraktiem; jātgādina, ka hokeju nespēlē naudas maisi. un pat, ja likmes ir 1:10, iespējas ir. motivācija? jautājums, vai ar treneru savstarpējām attiecībām un dažiem spēlētājiem aktuālo nepieciešamību parādīt sevi jaunam līgumam būs pietiekoši. ja ticība un motivācija robežojas ar fanātismu, ne tādi vien “brīnumi” ir iespējami.

Rietumu konferences play off 2. posms (pēc 8. marta spēlēm):

komanda 1. sp. 2. sp. 3. sp. 4. sp. 5. sp. 6. sp. 7. sp. sērijā
1. Lokomotiv 4:2 10.III            1-0
7. Dinamo (Rīga)     12.III 14.III      
                 
3. SKA 5:3 10.III           1-0
4. Atlant     12.III 14.III      
                 

Austrumu konferences play off 2. posms (pēc 9. marta spēlēm):

komanda 1. sp. 2. sp. 3. sp. 4. sp. 5. sp. 6. sp. 7. sp. sērijā
1. Avangard 2:4 11.III           0-1
4. Metallurg (Magņitogorska)     13.III 15.III      
                 
2. Ak Bars 2:3 OT 11.III           0-1
3. Salavat Julajev     13.III 15.III      
                 

P.S. Dinamo sastāvs pret Lokomotiv (2011-03-08; 2:4). uzbrucēji: Sprukts – Karsums – Ankipāns; Ņiživijs – Hartigans – Surovijs; Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs; Podziņš – Roberts Petrovickis – Štāls; 13.-ajam uzbrucējam Andrim Džeriņam spēles laiks nav fiksēts. aizsargi: Sotnieks – Laviņš; Cibuļskis – Ozoliņš; Kr.Rēdlihs – Galviņš. vārtos: Holts.

skatāmvielai & izziņām:

P.P.S. nav runa par reālismu, pesimismu vai optimismu, bet ticība sev un komandai attiecas arī uz treneriem. vai Juliuss Šuplers tic komandai, ja Gagarina kausa izcīnīšanu ierindo plauktā “kad pūcei aste ziedēs” – lidošot uz Mēnesi. uzmanīgāk ar izteicieniem… nav runa par abu faktu iespējamības līmeni.

[8. marta spēles trāpīgo vīru Roberta Petrovicka un Marka Hartigana kopfoto fiksēts spēlē pret CSKA 2011. gada 1. februārī; foto avots: nahl.lv (Oļegs Siračenko).]

4 Atbildes uz “ko Dinamo treneri būs pārdomājuši?”

 1. viuks said

  Mani nepamet pārliecība, ka pret Loko vnk vajag bliest pa vārtiem. Izdarīt lielu metienu skaitu. Lai vārtusargs pasvīst, lai stresiņš aizargiem. Tur būtu lieliski jāiesaistās Laviņam un Galviņam, kuri var smuki bliezt no zilās līnijas un uzbrucējiem iet uz atlecošajām vai arī vnk gaisu vārtu priekša pajaukt. Piekombinēt pie vārtiem arī var, bet vismaz iepriekšējā spēlē tā nokļūšana ar ripu vārtu priekšā nebija tik vienkārša.

 2. Zibens said

  Negribās skatīt turpinājumu – Zāģis 2.
  Vienalga, ceru, ka puiši kapāsies līdz galam.
  Novēlu vairāk veiksmes!
  Sarauj!

 3. Viuks.
  to arī dažāda “apkārtmēra” eksperti norāda – gan Kočņeva, gan Vjuhina gadījumā jāmet daudz. daži bijuši tik acīgi, ka zina teikt – tieši zilā līnija un apļu tālākās malas ir īstākā vieta, kur jāpielādē. ja tā netiks darīts, neuzzināsim, vai ekspertiem ir taisnība.

 4. Zibens.
  vairāk veiksmes? kur vēl vairāk?:}
  pirmajā spēlē veiksmes limits tika krietni iztērēts, lai vārtu starpība nebiedētu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: