Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Rīgas Dinamo un OHK Dinamo sērijas “nepareizais” rezultāts 3-1

Posted by petrovich27 uz 2011/02/28

neatkarīgi no tā, ar kādu rezultātu un uzvarētāju noslēgsies Rīgas Dinamo un OHK Dinamo komandu play off sērija, rīdzinieki ir snieguši atbildi lielai daļai KHL sekotāju un speciālistu, kuri “runāja” divreiz. pirmajā reizē, vēl pirms play off pirmās spēles solot Rīgas Dinamo klubam vairāk vai mazāk pārliecinošu zaudējumu sērijā. otrreiz, kad Rīgas klubu “glabāja” pēc otrās sērijas spēles, kuras rezultāts bija 4:8. tobrīd Krievijas medijos dominēja viedoklis, ka šajā spēlē esot noskaidrojies pārliecinošais sērijas uzvarētājs. taisnības pēc gan jāpiebilst, ka Rīgas Dinamo zaudējums 2010. gada play off-a 1. kārtā pret SKA tika pravietots vēl skaļāk. šogad ir arī eksperti, dominējoši gan Latvijas pusē, bet ir arī Krievijā, kas pirms izslēgšanas spēlēm labākas izredzes savstarpējā sērijā ar OHK Dinamo saskatīja rīdziniekiem, nevis maskaviešiem.

27. februāra spēle bija tālu no skaistākajām sezonas spēlēm, taču tās estētiku pilnībā atsver nozīmīgums. spēles rezultāts (2:1 OT) ir pārkārtojis sērijas rezultātu uz 3-1. tas šobrīd Rietumu konferences izslēgšanas spēļu seriālos ir vienīgais “ačgārnais” rezultāts, kur vadībā ir komanda, kas regulārajā čempionātā ieņēma zemāku pozīciju. turklāt pamanāmi zemāku – 2. un 7. vieta vismaz tabulas kontekstā ir labi saskatāma starpība. piemēram, SKA četrās spēlēs jau pieveikuši savus pretiniekus Spartak (4-0) un gaida savus pretiniekus nākamajā kārtā. pārējie divi pāri ir izlīdzinājuši ciparus uz 2-2 sērijā. starp citu, visu cieņu kaimiņiem Minskā, kuri pret pārliecinošo Rietumu konferences līderi Lokomotiv spēj turēt neizšķirtu. lai arī kā minskiešiem beigsies play off, viņi to atstās kā uzvarētāji, kas ar zobiem izrāva tiesības spēlēt izslēgšanas spēlēs un šos pašus zobus rāda Jaroslavļas “dzelzceļniekiem”.

cits OHK Dinamo?

sērijas ceturtajā spēlē OHK Dinamo vīri savu rupjību bija piebremzējuši. iespējams, vieni no iemesliem bija tiesnešu aizrādījumi pēc iepriekšējās un/vai pirms ceturtās spēles. taču galvenais iemesls atrodams spēles gaitā gūto vārtu secībā. “znarokieši” visas spēles gaitā bija vai nu neizšķirtā stāvoklī (0:0, 1:1), vai arī soli priekšā (0:1). tas neļāva OHK Dinamo lieki riskēt. tāpēc arī Leo Komarova pirms spēles sludinātie mutvārdu draudi palika vien mediju slejās.

to, cik maigi “jēriņi” ir OHK Dinamo vīri, būs iespēja uzzināt Maskavā, ja “znarokiešiem” spēle neaizies. ja Rīgas Dinamo izvirzīsies vadībā, tad OHK Dinamo stila krāšņumu spēles tiesnešiem būs grūti ierobežot. savu skatītāju priekšā Znaroka vīri bez asinīm nevienu garām laist negribēs. rīdziniekiem jābūt gataviem.

P.S. Dinamo sastāvs pret OHK Dinamo (2011-02-27). vārtos: Holts (neitralizēti 27 no 28 metieniem; 96,4%). aizsargi: Sotnieks – J.Rēdlihs; Cibuļskis – Ozoliņš; Galviņš – Kr.Rēdlihs; 7.-ajam aizsargam Laviņam vairāk spēles laika (15:57) nekā Jēkabam Rēdliham (12:55). uzbrucēji: Karsums – Sprukts – Ankipāns; Ņiživijs – Petrovickis – Surovijs; Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs; Podziņš – A.Džeriņš – Bukarts. P.S. Dinamo ierindā veselības problēmu dēļ nav iekļauti Marks Hartigans un Juris Štāls.

Rietumu konferences play off 1. posms (pēc 4 spēlēm):

komanda 1. sp. 2. sp. 3. sp. 4. sp. 5. sp. 6. sp. 7. sp. sērijā
1. Lokomotiv 7:4 1:4     1. III     2:2
8. Dinamo (Minska)     1:4 4:2   3.III  
                 
2. OHK Dinamo 1:2 OT 8:4     1. III     1:3
7. Dinamo (Rīga)     1:5 1:2 OT      
                 
3. SKA 4:3 OT 4:3 OT           4:0
6. Spartak     5:2 4:3      
                 
4. Atlant 3:2 OT 2:5     1. III     2:2
5. Severstaļ     1:2 8:1   3.III  
                 

izziņām:

  • Dinamo vs. OHK Dinamo spēles (2011-02-27) protokols – khl.ru
  • spēles video – championat.ru, sportacentrs.com,
  • Oļegs Znaroks zaudējumā vaino tieāšanu (pēcspēles preses konferences video) – sportacentrs.com
  • Krisa Holta pēcspēles intervija – sports.ru
  • Krievijas hokeja ekspertu prognozes par labu OHK Dinamo 4period.ru, allhockey.ru, sovsport.ru
  • viena no retajām Krievijas hokeja mediju prognozēm par labu Rīgas Dinamochampionat.ru
  • Oļega Znaroka aizstāvēšanas “runa” Anatolija Kreipāna versijā (t.sk. par lapiņām ar HK MVD treneru norādēm sist Dinamo leģionārus 2010. gada izslēgšanas spēlēs) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
  • Rīgas Dinamo spēlētāju aktuālā statistika 2011. g. play off-ā – khl.ru

[Oļega Znaroka foto uz OHK Dinamo komandtiltiņa fiksēts pārbaudes spēlē pret Rīgas Dinamo 2010. gada 24. augustā; foto autors Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: