Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Ņikita Jevpalovs

Posted by petrovich27 uz 2011/01/31

Kanādas junioru hokeja līgas GMHL (Greater Metro Junior A Hockey League) trešais rezultatīvākais spēlētājs un trešais labākais vārtu guvējs pašlaik ir Latvijas hokejists Ņikita Jevpalovs. viņam tas izdodas vērā ņemamā konkurencē, kur laukumos un statistikas ailītēs konkurē 12 komandu spēlētāji.

vēl nozīmīgāks šis fakts ir arī tāpēc, ka Ņikita Jevpalovs ir 1994. gadā dzimis hokejists, bet GMHL līgā šosezon spēlē 1989. – 1994. gadā dzimuši hokejisti. tas nozīmē – līgas jaunpienācējs, kas ir manāmi jaunāks par vairumu līgas spēlētāju, “griež ārā pogas” pieredzējušākiem un vecākiem spēlētājiem. savukārt, Ņikitas Jevpalova komanda South Muskoka Shield 12 komandu konkurencē ieņem 2. vietu GMHL līgā.

Ņikita Jevpalovs atbild uz jautājumiem par GMHL līmeni, atšķirībām Ziemeļamerikas un Eiropas junioru hokejā, par savu sniegumu South Muskoka Shield sastāvā, par iejušanos komandā un Kanādas hokejā, par gatavību spēlēt Latvijas “U” izlasēs, ja uzaicinās.

izziņai: Ņikita Jevpalovs

 • dzimis 1994. gada 9. septembrī
 • ampluā: uzbrucējs
 • “figūra”: 184 cm; 88 kg
 • 2010./2011. g. sezonā South Muskoka Shield komandā GMHL junioru līgā Kanādā
 • iepriekšējās sezonas: SK Rīga komandas
 • pirmais treneris: Sergejs Ņekrasovs

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: šosezon South Muskoka Shield ierindā GMHL līgā uzrādi iespaidīgu rezultativitāti – 76 punkti 34 spēlēs. vai kanādiešu neatkarīgā junioru līga GMHL (Greater Metro Junior A Hockey League) ir tik vāja vai Tu tik stiprs? kā vērtē līgas līmeni, salīdzinot ar Tavu iepriekšējo pieredzi?

Ņikita Jevpalovs: GMHL līgas līmenis – Junior A. Iekrāt punktus man palīdz komanda, uzticas treneri, man ir daudz spēles laika, tajā skaitā, spēlējot nevienādos sastāvos.

Kanādā ledus laukumi ir mazāki, un tāpēc ātrumi lielāki, vairāk spēka paņēmienu, nepieciešams būt vairāk sakoncentrētam, daudz metienu. Spēlētājs, kas kontrolē ripu, vienmēr cenšas uzbrukumu noslēgt ar metienu pa vārtiem, tāpēc metieni nāk no jebkuras pozīcijas laukumā. Latvijā laukumi ir lielāki, un ir vairāk laika lēmumu pieņemšanai, un hokejā ir vairāk kombināciju.

jautājums: Tava pārstāvētā komanda ir viena no līgas līderēm 13 komandu konkurencē. pēc komandas 34 spēlēm esi rezultatīvākais spēlētājs komandā. vai, Tavuprāt, ir vieglāk spēlēt un konkurēt par vietu sastāvā stiprā komandā vai ne tik stiprā?

Grūtāk ir konkurēt uz vietu sastāvā stiprā komandā. South Muskoka Shield ir viena no līgas favorītēm; tādēļ uz try-out [pārbaudes laiku] šajā komandā ierodas daudz kandidātu.

jautājums: kā 1994. gadā dzimušais komandā esi viens no jaunākajiem. esat tikai pāris 16 gadu veci un pāris – 17. visi pārējie – 18, 19, 20, 21… vai komandā pret jaunākajiem ir kāda īpaša attieksme? saudzīgāka vai tieši pretēji?

Mums komandā velta īpašu uzmanību, ņemot vērā vecumu. Sniedz padomus gan spēlēšanas, gan sadzīves jomā. Kopumā mums ir lieliska, draudzīga komanda.

jautājums: GMHL līgā ir 12 komandas no Kanādas un tikai šosezon ir iekļāvusies vienīgā komanda no ASV – Jamestown Jets. atšķirībā no dažām citām ASV komandām Kanādas junioru līgās, Džeimstaunas vienībā absolūti dominē ASV jaunie hokejisti nevis kanādieši. turklāt tagad Jamestown Jets ieņem 4. vietu GMHL. kā Tu vērtē ASV junioru hokeju, salīdzinot ar Kanādas junioriem? kas ir tās principiālākās atšķirības?

Principiālu atšķirību nav. Jamestown Jets komandai ir ātrs uzbrukums ar labiem izpildītājiem, tādēļ viņi ieņem augstu vietu turnīra tabulā.

jautājums: uz Ziemeļameriku pārcēlies uzreiz no SK Rīga komandām, ar kurām piedalījies Latvijas U-18 čempionātā un Baltkrievijas “junioru-jauniešu” čempionātā. vai juties diezgan sagatavots cīņām Kanādā?

Sākumā jutos “ne savā šķīvī”. Bija nepieciešams laiks, lai pierastu pie mazajiem laukumiem, spēka paņēmieniem, spēles ātruma. man palīdzēja treneris, komandas partneri un atbalstīja līdzjutēji.

jautājums: ko Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem SK Rīga komandās, no kurām puiši plāno pārcelties uz Ziemļameriku? kas viņiem būtu īpaši jāņem vērā?

Ātrums, metieni, fiziskā sagatavotība; bet valodas zināšanas palīdzēs būt daudz komunikablākam un ātrāk iejusties komandā.

jautājums: februārī paredzēta Eiropas jauniešu olimpiāde, aprīlī – pasaules U-18 čempionāts 1. divīzijā. vai esi aicināts dalībai Latvijas U-17 izlasē olimpiādē un/vai Latvijas U-18 izlasē – dalībai pasaules čempionātā?

Uzaicinājumu neesmu saņēmis.

jautājums: ja uzaicinājums būtu, vai Tu būtu gatavs startēt Latvijas valstsvienībā?

Ja saņemšu uzaicinājumu un nebūšu aizņemts klubā, tad labprāt spēlētu Latvijas izlases sastāvā.

jautājums: kādi ir Tavi plāni attiecībā uz hokejista gaitām tuvākajos gados? Ziemeļamerika? Eiropa?

Gribētos spēlēt Ziemeļamerikā. Viss atkarīgs no piedāvājumiem, kas var ienākt.

lai veicas!

[fotoattēli no Ņikitas Jevpalova personīgā arhīva.]

lasāmvielai & izziņām:

6 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Ņikita Jevpalovs”

 1. Apsargs said

  Nevajag jau tik traki pārspīlēt ar figūru!! :D

 2. Apsargs.
  kas Tevi mulsina – cm vai kg?
  P.S. info saskaņā ar paša hokejista sniegto info

 3. hey hey said

  nu liga ir loti vaaja!!!!!
  tie hokejisti kas tur spele to vairs nedera profesionali bet gan prieka pec. !

 4. to Hey Hey.
  kādi profesionāli? tā ir junioru līga

 5. […] Ņikita Jevpalovs […]

 6. […] Ņikitas Jevpalova īs-intervija (2011. g. janvāris): tepat […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: