Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Vitālijs Hvorostiņins

Posted by petrovich27 uz 2011/01/17

Vitālijs Hvorostiņins sezonu aizsāka Kanādas junioru QMJHL līgas Val-d’Or Foreurs vienībā, kas bija viņu “rezervējusi” CHL ne-Ziemeļamerikas spēlētāju 2010. gada draftā. atgādinājumam: QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League) ir viena no 3 “galvenajām” junioru līgām Kanādā. šo līgu apzīmē arī franciskā abreviatūras versija – LHJMQ (la Ligue de hockey junior majeur du Québec).

korekcijas Vitālija Hvorostiņina plānos ieviesa sezonas sākumdaļā gūtā trauma, pēc kuras nostiprināties Val-d’Or Foreurs neizdevās. taču Hvorostiņins ir atgriezies Latvijā – Virslīgas vienībā DHK Latgale un jau pamazām tuvojas nākamajai sezonai.

Vitālijs Hvorostiņins savās atbildēs stāsta par savām gaitām un nepalikšanu Ziemeļamerikā, par franciski runājošās Kanādas daļas viesmīlību un angļu valodas nezināšanu, par junioru hokeja popularitāti un kautiņu normalitāti Kanādā.

izziņai: Vitālijs Hvorostiņins

  • dzimis 1992. gada 17. augustā
  • ampluā: uzbrucējs
  • “figūra”: 184 cm; 82 kg
  • 2010./2011. g. sezonā Val-d’Or Foreurs sastāvā QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League; Kanāda – stiprākais junioru līmenis) un DHK Latgale rindās Latvijas Virslīgā
  • iepriekšējās sezonas: DHK Latgale; SC Daugavpils Ledus U18; Rīga / Sāga / LB90
  • pirmais treneris: Vjačeslavs Tolokoņņikovs, Jevgenijs Čerņigovs
  • CHL drafts: 2010. gads; kopējais Nr. 30.; Val-d’Or Foreurs (QMJHL)

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: esi spēlējis Daugavpilī, Rīgā. pēc tam atkal Daugavpilī. kāpēc izvēlējies 2009./2010. g. sezonā spēlēt Daugavpilī? bija labāki nosacījumi, nebija piedāvājumi no Rīgas komandām?

Vitālijs Hvorostiņins: Man pēc divām sezonām, ko spēlēju Rīgā, bija jau mazliet apnicis Rīgā. Un biju priecīgs atgriezties spēlēt Daugavpilī. Protams, ka Daugavpilī bja labāki nosacījumi.

jautājums: 2009./2010. g. sezonā vēl spēlēji Daugavpilī, bet, kā minēji intervijā izdevumam allhockey.ru, sezona vēl nebija beigusies, kad jau spriedi, ka spēlēsi Kanādā. kāpēc tieši Kanāda – ne ASV, ne MHL, ne Zviedrija, piemēram?

Kanādas junioru līgas [CHL] ir vissspēcīgākās, un, protams, gribējās uzpēlēt tieši tur. ASV junioru līgas arī ir ļoti labas, bet Kanādā līmenis ir augstāks. Uz MHL arī šosezon varēju braukt, bet tomēr izvēlējos Kanādu.

jautājums: 2010. gada CHL “importa draftā” tiki izvēlēts no Val-d’Or Foreurs (QMJHL) puses? šīs komandas sastāvā QMJHL līgā Tev fiksētas tikai dažas spēles. Tevi no ierindas un normāla sezonas ritma “izsita” kājas savainojums. vai tagad tas neliek sevi manīt?

Savainojums mani ļoti izsita no ritma, gandrīz divus mēnešus nacas dzīvot bez hokeja. Nu, tagad it kā viss normāli.

jautājums: kā Tu pats vērtē savus pirmos soļus Ziemeļamerikā? kas, Tavuprāt, Tev ir izdevies, bet kas ir tās lietas, kas nāca grūtāk?

Pirmie soļi bija kā pa viļņiem – kaut kas sanāca, kaut kas nesanāca. Pirmajās draudzības spēlēs biju iemetis vārtus, atdevis rezultatīvu piespēli un iemetis bullīti. Grūti nācās pierast pie mazajiem laukumiem, bet pats grūtākais bija pierast pie cita hokeja stila.

jautājums: kas ir Tavi spilgtākie iespaidi no spēlēšanas Ziemeļamerikā? kādas īpašas spēles, izkaušanās uz ledus?

Tas, ka uz junioru līgām bija ļoti daudz skatītāju. Tas, ka katrā periodā vienmēr bija viens kautiņš. Pašam arī nācās vienreiz cimdus nomest.

jautājums: kā biji iejuties Ziemeļamerikas sadzīvē? vai Kanādas franciski runājošā Kvebeka ir viesmīlīga?

Sadzīvē es iejutos diezgan labi. Jā, tur bija ļoti viesmīlīgi cilvēki. Pirmo laiku bija ļoti grūti sazināties; daudzi cilvēki no viņiem neprata angļu valodu. Pēc pāris mēnešiem jau mazliet biju pratis franču valodu, un tad bija labāk; viņiem ļoti patika mans akcents.

jautājums: janvārī esi atgriezies Latvijā un jau dažas spēles aizvadījis DHK Latgale sastāvā. kas ir tās lietas, kas Tev neļāva ilgāk palikt Ziemeļamerikā? kurās spēles komponentēs Tev jāpieliek?

Kad dabūju traumu, pec pāris dienām komandā parādījās divi jauni uzbrucēji. Kad es jau biju atguvies pēc traumas, nebiju saņēmis iespēju spēlēt. Bet spēlēt gribējās. Es zinu, uz kādām komponentēm man tagad jāpiestrādā.

jautājums: kādi ir Tavi plāni attiecībā uz nākamo sezonu?

Tagad būs jānospēlē šī sezona. Maija vidū būs jāsāk gatavoties jaunai sezonai. Ir jau pāris domu par nākošo sezonu, bet pagaidām neteikšu.

lai veicas!

[attēlā Vitālijs Hvorostiņins DHK Latgale krāsās ar Nr.18. foto fiksēts DHK Latgale spēlē pret HS Rīga / Prizma 2011. gada 14. janvārī; foto: Mārtiņš Aiše, Sportiņš 29501859.]

izziņām & lasāmvielai:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: