Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Alberts Iliško

Posted by petrovich27 uz 2011/01/03

Zviedrijas hokeja saimniecība ar savu “daudzdivīziju” struktūru un n-tajām komandām katra kluba sistēmā ir labs paraugs, kuram, ja ne sekot, tad vismaz tiekties citu Eiropas hokeja valstu funkcionāriem. Zviedru hokeja skārtotības “sekas” ir apskatāmas nevien pieaugušo, U-20 un U-18 izlašu pasaules forumos, bet arī “virsprodukts” ir labi pamanāms ārpus Zviedrijas. piemēram, NHL-ā šosezon zviedri ir 3.-šā pārstāvētākā nācija aiz mājiniekiem – kanādiešiem un ASV hokejistiem. Zviedrijas hokeja skola ir plaši pārstāvēta arī KHL, AHL līgās.

Zviedrijas hokeja sistēma ir noderīga arī citu valstu hokejistiem ar to, ka spēj sevī “ievilkt” jaunos hokejistus no valstīm, kurās līdz gadsimtu ilgām un, galvenais, koptām un pārmantotām tradīcijām ir tālu. tostarp arī virkne Latvijas hokejistu ir “gājuši cauri” Zviedrijas hokejam, daži palikuši uz ilgāku laiku.

2010./2011. g. sezonas vidū Zviedrijas 6 pieaugušo līgas vien uzskaita 20 hokejistu ar Latvijas pasi, neskaitot Latvijas jauno hokejistu skaitu, kas savas prasmes “slīpē” zviedru junioru un jauniešu līgās.

Alberts Iliško, lai gan ir tikai 1990. gadā dzimis, Zviedrijas hokejā jau ir gadiem. ir cīnījies dažādās U-18 un U-20 līgās; tagad arī Nynäshamns IF vienībā Zviedrijas 1. divīzijā, kas šajā valstī ir 3.-šā “pēc muskulatūras”. starp citu, Alberts Iliško ir piedalījies piecos “U” pasaules čempionātos, aizstāvot Latvijas karoga krāsas – divreiz U-18 pasaules forumos, trīs reizes U-20 pasaules čempionātos.

Alberts Iliško atbild uz jautājumiem par Zviedrijas hokeju, par Zviedrijas dažādo līgu atšķirīgo līmeni, par savu uzspēlēšanu Zviedrijas U-20 Superelitē, par paredzamo Nynäshamns IF kluba sistēmas pamešanu, par saviem nākotnes plāniem.

izziņai: Atberts Iliško

 • dzimis 1990. gada 11. oktobrī
 • ampluā: aizsargs
 • “figūra”: 184 cm; 91 kg
 • 2010./2011. g. sezonā Nynäshamns IF komandā Zviedrijas 1. divīzijā (3.-ajā stiprākajā līgā) un Nynäshamns IF J20 vienībā Zviedrijas U-20 Elitē (Zviedrijas U-20 2.-ajā stiprākajā līgā)
 • iepriekšējās sezonas: Nynäshamns IF pieaugušo komandā Zviedrijas 1. un 2. divīzijās, Nynäshamns IF J20 komandā Zviedrijas U-20 Elitē un 1. divīzijā, Nynäshamns IF J18 vienībā Zviedrijas U-18 1. divīzijā; Djurgården J20 komandā Zviedrijas U-20 Superelitē (stiprākajā U-20 līgā)
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2009. un 2010. gada PČ elitē; 2008. gada PČ 1. divīzijā
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2007. gadā PČ elitē un 2008. gada PČ 1. divīzijā
 • pirmais treneris: Edmunds Vasiļjevs

JAUTĀJUMI / ATBILDES 

jautājums: nu jau gadiem esi “uzticīgs” Zviedrijas hokeja saimniecībai un konkrēti Nynäshamns IF kluba sistēmai. kā sanāca, ka izvēlējies tieši Zviedriju. kāpēc?

Alberts Iliško: Man viņi piedāvāja, vai negribu aizbraukt pie viņiem un pamēģināt spēlēt tur, un tā es arī piekritu. Un es uzskatu, ka Zviedrija ir hokeja lielvalsts, un te varētu būt laba vieta izaugsmei.

jautājums: jau piekto sezonu esi Nynäshamns IF sistēmā. kāpēc izvēlējies tieši Nynäshamns IF klubu nevis citu? vai tajā viss tik ļoti apmierina, ka neesi to mainījis?

Jā, ir jau diezgan liels laiks pagājis šajā klubā. Nu, šis klubs bija pirmais, kur es sāku spēlēt te Zviedrijā, un līdz šim viss mani arī apmierināja un nebija nekādu problēmu ar neko. Bet nu uz doto momentu nav tā, ka ar visu esmu apmierināts, un nedomāju, ka spēlēšu nākamajā sezonā šeit.

jautājums: sanāk, ka esi audzis ar klubu. kopā ar Tevi Nynäshamns IF pieaugušo komanda pakāpās no 2. divīzijas uz 1.-mo, arī U-20 vienībai ir progress – no 1. divīzijas uz Eliti. kā kluba vadība vērtē Tavu pienesumu?

Neesmu īsti par to ar viņiem runājis tieši par šo jautājumu; taču, es domāju, ka viņi ir apmierināti ar manu pienesumu šajos gados.

jautājums: šosezon lielākoties cīnies “lielajā” komandā, bet spēlēji arī U-20 vienībā. kā pats vērtē savu sniegumu šajā sezonā?

Jā, tā ir. Domāju, ka šī sezona ir pozitīva priekš manis, un, es domāju, ka mans sniegums ir bijis diezgan labs šajā sezonā, bet, protams, ka vienmēr jau var būt arī drusku labāk. Domāju, ka esmu palicis stabilāks spālētājs salīdzinājumā ar pagājušo sezonu; tādēļ, es domāju, ka sezona līdz šim ir gājusi diezgan labi.

jautājums: esi uzspēlējis gan Zviedrijas pieaugušo 2. divīzijā, gan 1. divīzijā. vai ir būtiska līmeņa atšķirība starp šīm līgām? kāda ir tās starpība?

Atšķirības ir diezgan lielas starp šīm līgām. Lielākā starpība ir spēles ātruma ziņā – 1. divīzijā viss notiek uz pusi ātrāk un tev nav laika tik ilgi domāt. Spēlētāju līmenis [1. divīzijā] arī ir daudz augstāks kā 2. divīzijā.

jautājums: vai ir “pamanāma” līmeņa atšķirība starp Zviedrijas U-20 eliti un 1. divīziju? un abu šo atšķirība no U-20 Superelites ir ļoti jūtama? kādos spēles elementos?

Līmeņa atšķirības ir ļoti lielas starp 1. divīziju un U-20 eliti. Te pat būtu grūti salīdzināt šīs līgas. Ja U-20 Supereliti varētu salīdzināt ar [pieaugušo] 1. divīziju, tad spēka samēros ir diezgan līdzīgi. Atšķirības ir kvalitātes un ātruma ziņā. Superelitē viss notiekās drusku ātrāk varbūt, un ir daudz spēka spēles, taču taktiskā spēle ir drusku sliktāka tur [Superelitē] nekā 1. divīzijā.

jautājums: 2008./2009. g. sezonā Tev bija neliels “sānsolis” – fiksētas 3 oficiālas spēles Djurgården J20 vienībā U-20 Superelitē. kā nonāci šī kluba redzeslokā un kāpēc nepaliki ilgāk?

Viņi mani bija ievērojuši, un tad pēc kāda laiciņa viņi arī piedāvāja ar viņiem uzspēlēt vienā turnīrā sezonas sākumē. Pēc turnīra viņi teica, ka bija gatavi mani ņemt komandā, taču tur ārpus hokeja laukuma bija daudzas citas lietas, kuras nevarēja īsti nokārtot, un tāpēc arī īsti nesanāca spēlēt visu sezonu tur. Taču tiku izīrēts viņiem sezonas gaitā, un tad arī sanāca uzspēlēt šīs 3 spēles.

jautājums: uz cik ilgu laiku Tev ir līgumsaistības ar Nynäshamns IF sistēmu? kādi ir Tavi plāni uz laika posmu, kad saistības būs beigušās?

Man ir līgumsaistības uz šo sezonu. Mani plāni ir meklēt kādu jaunu komandu tepat Zviedrijā kādā no 1. divīzijas klubiem, iespējams, bet gribētos izmēģināt tikt varbūt kādā no Allsvenskan komandām. [piebilde: HockeyAllsvenskan = 2.-ā stiprākā līga Zviedrijā.]

jautājums: vai nav bijusi doma pamainīt valsti, pamēģināt spēkus Ziemeļamerikas un/vai KHL virzienā? kāpēc jā/nē?

Jā, gribētos jau pamēģināt gan Ziemeļameriku vai arī uz otru pusi, bet nav bijuši nekādi piedāvājumi pagaidām no šīm abām pusēm. Bet nu tad jau manīs, kā būs. Gribās pamēģināt kaut ko jaunu kamēr vēl esmu jauns un ir vēlme kļūt labākam spēlētājam.

jautājums: esi piedalījies Latvijas “krāsās” divos U-18 un trijos U-20 pasaules čempionātos, neskaitot dažādus pārbaudes spēļu turnīrus. kam, Tavuprāt, būtu jānotiek, lai Tevi ieraudzītu “lielajā” izlasē?

Domāju, ka man ir jātiek spēlēt kādā augstākā līgā vispirms, un tad varbūt mani pamanītu; un tad jau viss, protams, būtu atkarīgs no manis, kā es parādītu savu sniegumu.

lai veicas!

[foto no Alberta Iliško personīgā arhīva.]

lasāmvielai & izziņām:

5 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Alberts Iliško”

 1. Sks said

  Sliktāks par dažu labu izlasē nebūtu. Bet tad Allsvenskan nākamsezon obligāti. Redz kā Andersonu tikai pēc čehu ekstralīgas pamanīja.

 2. zenithink said

  Your post is very useful. Thank you so much for providing plenty of useful content.Thanks a lot for sharing these information. The post has also helped a lot. Look forward to your next post Your blog is very useful. Thank you so much for providing plenty of useful content. I have bookmark your blog site and will be without doubt coming back. Once again, I appreciate all your work and also providing a lot vital tricks for your readers.
  Thanks for the great idea you have post. I’ll wait for another info which will you share. zenithink mobile 2 sim wrist phone gpad spy cameras i found it very interesting and at the same time very informative i will definitely bookmark this site for future reference…
  I leave a lot of comments on a lot of blogs each week – but there is one situation where I rarely leave a comment – even if the post deserves it.Good work

 3. […] Alberts Iliško […]

 4. […] = Rīgas Atklātās meistarsacīkstes hokejā) ledus, tad Zviedrijā nu jau gadiem spēlējošais Alberts Iliško (dz. 1990.) daudziem bija “jaunatklājums”. Skandināvijas valstīs un ne tikai ir […]

 5. Ashlie said

  This post is genuinely a nice one it helps new internet users, who are wishing
  for blogging.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: