Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Gints Meija

Posted by petrovich27 uz 2010/11/16

Rīgas Dinamo uzbrucēja Ginta Meijas biogrāfijā nav dažādu Ziemeļamerikas, Zviedrijas vai Somijas klubu nosaukumu; nav arī NHL vai CHL drafta “atzīmju”. taču tas nekādā mērā nav traucējis Gintam Meijam šogad uzspēlēt pasaules čempionātā un arī pasaules sporta nozīmīgākajā forumā – olimpiādē. šī hokejista karjera ir labs piemērs un apliecinājums tam, ka Latvijā izaudzis un tikai Latvijas klubos pieredzi krājis hokejists var aizcīnīties līdz “augstiem plauktiem” hokejā – šajā gadījumā līdz vietai Rīgas Dinamo sastāvā, kas, kā zinām, nav “no gumijas”, un vietu tajā Latvijas jaunajiem hokejistiem neviens nedāvina.

Ginta Meijas “pamatpienākums” ir darbs Dinamo ceturtajā uzbrucēju virknējumā, ar maziem izņēmumiem dažu spēļu gaitā. ceturtā uzbrucēju virknējuma pamatuzdevumi un spēles laika apjomi nevienam nav noslēpums. taču ar visu to 4.-tā virknējuma vīri, t.sk. Gints Meija, pamazām iekrāj punktus. arī neskatoties uz to, ka ceturtā virknējuma “personālsastāvs” ik pa brīdim tiek “apmaisīts”. taču, kā taisnīgi norāda pats G.Meija: “[..] 4. maiņai kopā visu sezonu nospēlēt nav iespējams; tā tas vienkārši ir”. tomēr 4.-tā virknējuma “sākumversija” (Bukarts – A.Džeriņš – Meija) pamazām no 80.-to gadu Dinamo laikiem pārmanto apzīmējumu “latviešu strēlnieki”, kas tolaik tika dots jaunās paaudzes latviešu hokejistiem, kuri sāka ieņemt vietu Dinamo sastāvā.

Gints Meija savās atbildēs ir lakonisks, bet ar to pietiek, lai saprastu viņa skatījumu uz lietu kārtību, viņa gaitām Rīgas Dinamo sistēmā – Dinamo, Dinamo Juniors, Rīga 2000 vienībās.

izziņai: Gints Meija

 • dzimis 1987. gada 4. septembrī
 • ampluā: uzbrucējs
 • “figūra”: 185 cm; 84 kg
 • 2010./2011. g. sezonā Dinamo (Rīga) sastāvā 4 punkti (1+3) 18 spēlēs; ar vidējo spēles laiku 7:09
 • 2009./2010. g. sezonā Dinamo (Rīga) sastāvā 3 punkti (1+2) regulārā čempionāta 26 spēlēs un 2 punkti (1+1) play off 9 spēlēs; kā arī Dinamo Juniors rindās Baltkrievijas ektralīgas regulārajā čempionātā 17 punkti (5+12)  12 spēlēs un Latvijas Atklātā čempionāta Virslīgas play off-ā 6 punkti (1+5) 5 spēlēs
 • iepriekšējās sezonas: Dinamo (Rīga), Rīga 2000, SK LSPA / Rīga, SK Rīga
 • Latvijas izlases dalībnieks 2010. gada ziemas olimpiskajās spēlēs
 • Latvijas izlases dalībnieks 2010. gada pasaules čempionātā
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2006. gada PČ elitē un 2007. gada PČ 1. divīzijā
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2005. gada PČ 1. divīzijā
 • pirmais treneris: Jānis Kupčs

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: Dinamo esi nonācis “caur” Rīga 2000, ja tā var teikt. ar katru sezonu pieaudzis Tavs spēļu skaits Dinamo komandā – pirmajā sezonā 18, otrajā sezonā 26 + 9 play off-ā. kā jūties komandā? joprojām kā jaunais vai jau kā viens no pieredzējušākajiem?

Gints Meija: Komandā iejutos jau pirmajā sezonā, jo visi bija jau pazīstami; tā, ka iejusties nebija problēmu! Kā viens no pieredzējušākajiem tiešām nejūtos, bet arī – ne kā jaunais; īpaši par to nedomāju!

jautājums: 2008./2009. g. sezonā biji diezgan daudz mētāts starp “lielo” komandu un fārmklubu Rīga 2000, kur neskatoties uz “turpu-šurpu” un pat ne lielāko spēļu daudzumu, biji rezultatīvākais spēlētājs, Baltkrievijas ekstralīgas spēlēs gūstot 32 punktus 28 spēlēs un labāko lietderības koeficientu komandā (+8). kā pats vērtē šo sezonu?

Izjūtas īpaši neatceros, jo tas jau bija pirms 2 gadiem, bet, katrā ziņā, tā bija mana pirmā sezona ārpus LAČ [Latvijas Atklātā čempionāta], un BAČ [Baltkrievijas Atklātais čempionāts] bija kā laba sagatavošanās [pirms] KHL, jo no LAČ ielekt uzreiz KHL būtu grūti! Vērtējumu īsti nezinu, bet zinu, [ka] būtu vairāk apmierināts, ja būtu lielāks spēles laiks un ticis pie kādiem punktiem!

jautājums: kā bija “pārslēgties” no Baltkrievijas ekstralīgas uz KHL. kas kļuva savādāk? kā mainījās domāšana, attieksme pret jauno lomu sadalījumu komandā?

Pārslēgties nemaz nebija tik grūti, palīdzēja arī komandas biedri! Īpaši savādāk jau nekas nav; tikai tas, ka daudz lielāki ātrumi, pieredzējušāki un tehniskāki spēlētāji!

jautājums: 2009./2010. g. sezonā Tavu spēļu proporcija starp Dinamo un tā fārmklubu bija par labu “lielajai komandai”: 26+9 pret 12+5, pieskaitot Tavas aizvadītās spēles Latvijas Virslīgas play off-ā. kas bija mainījies šajā sezonā? Kas, Tavuprāt, lika treneriem vairāk uzticēties Tev, dot vairāk spēles laika?

[Mainījies bija] Tas, ka sāku savādāk un drošāk spēlēt, jo pirmā sezona gan BAČ, gan KHL bija daudz ko devusi, īpaši pieredzes ziņā!

jautājums: pārliecinoši cīnījies Dinamo 2010. gada izslēgšanas spēlēs, pēc kurām nonāci atkal Dinamo Juniors rindās Latvijas play off-ā, kur, starp citu, 5 spēlēs iekrāji 6 punktus. vai šāda “pārslēgšanās” uz Latvijas Atklātā čempionāta līmeni Tev bija vērtīga?

Protams, ka tas nāca par labu; tur [Dinamo Juniors sastāvā Latvijas Virslīgas izslēgšanas spēlēs] bija liels spēles laiks, bija interesants un saspringts fināls, kas nāca tikai par labu, jo katra spēle kaut ko dod!

jautājums: kā vērtē Dinamo startu jaunajā sezonā? kas bija savādāk nekā citas sezonas? sagatavošanās process, psiholoģiskā gatavība, fiziskā forma?

Sagatavošanās process bija tāds pats, kā citus gadus; mainījies ir tikai tas, ka mums ir jauns fiziskās sagatavotības treneris Vilnis Klucis. Līdz ar to, iespējams, ka esam fiziski labāk sagatavojušies šogad!

jautājums: kopumā pirmajās sezonas spēlēs 4.-ais uzbrukuma virknējums ar Tevi, Andri Džeriņu un Robertu Bukartu sastāvā uzrādīja labas cīņasspējas un rezultativitāti. kā pats kopumā vērtē sava virknējuma un savu sniegumu?

Jā, sezonu iesākām tīri labi, bet kā 4. maiņai kopā visu sezonu nospēlēt nav iespējams; tā tas vienkārši ir. Treneris vairāk uzticējās, bija lielāks spēles laiks un tāpēc arī sanāca iemest!

jautājums: sezonas gaitā 4.-ais virknējums ir “pamaisīts”, piemēram, ar Juraju Mikušu, Vitaliju Karamnovu, arī Broku Troteru. ar kuriem partneriem laukumā jūties vislabāk?

Grūti pateikt. Ar Vitaliju Karamnovu neesmu spēlējis kopā, ar Broku Troteru tikai vienu vai divas spēles. Laikam jau, ka vislabāk bija ar [Andri] Džeriņu un [Robertu] Bukartu, jo visvairāk spēļu esam nospēlējuši kopā!

jautājums: kā pats kopumā vērtē savu sniegumu 2010./2011. g. sezonas KHL regulārā čempionāta pirmajā trešdaļā? kas izdodas labi, bet kas varbūt ne tā kā gribētos?

Man grūti spriest! Lai vērtē treneri un visi pārējie eksperti!

lai veicas!

[pirmais attēls fiksēts spēlē pret Atlant 2010. gada 13. oktobrī, bet pārējos divos attēlos Gints Meija fiksēts lidojumā uz Roberta Eša sargātajiem SKA vārtiem 2010. gada 14. marta spēlē. divu pirmo foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv; trešais foto no dinamoriga.eu krājumiem.]

informācija izziņām:

 • Ginta Meijas individuālā statistika KHL – khl.ru
 • Ginta Meijas individuālās statistikas kopsavilkumi – eliteprospects.com,
 • Ginta Meijas statistika Baltkrievijas ekstralīgā – pointstreak.com (2009./2010.; 2008./2009.)
 • Rīga 2000 spēlētāju statistika Baltkrievijas ekstralīgā 2008./2009. – pointstreak.com
 • Dinamo Juniors spēlētāju statistika 2010. gada Latvijas Virslīgas play off spēlēs: tepat

4 Atbildes uz “TUVPLĀNĀ: Gints Meija”

 1. ah

 2. […] Gints Meija […]

 3. InT said

  Lidojošais kekss:)

 4. […] Lasītākie ieraksti FOTOSTĀSTS: Miks Indrašis 23 kadrosFOTOSTĀSTS: Mārtiņš Karsums 13 kadrospirmā kārta pārvarētaTUVPLĀNĀ: Zemgus Girgensonstuvplānā: intervijasTUVPLĀNĀ: Ralfs FreibergsTUVPLĀNĀ: Gints Meija […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: