Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Miks Lipsbergs

Posted by petrovich27 uz 2010/11/10

Miks_Lipsbergs_otra_pret_Serebrjanije_Lvi_2010-09-10_dinamoriga_euMiks Lipsbergs ir viens no tiem HK Rīga uzbrucējiem, kurš oficiālajās MHL regulārā čempionāta spēlēs laukumā ir redzēts mazāk par saviem cīņu biedriem. pašā sezonas sākumā M.Lipsbergs guva traumu – salauza roku, un par hokeja spēlēšanu uz pāris mēnešiem bija “jāaizmirst”. taču veselības “sakārtošana” tuvojas noslēguma posmam, un Miks plāno HK Rīga sastāvā atgriezties jau nākamajās spēlēs – izbraukumā uz Baltkrieviju. atgādinājumam: HK Rīga pēc pauzes atsāk dalību MHL čempionātā ar spēlēm izbraukumā pret Minskas Junost – 17. un 18. novembrī un pret Minskije Zubri – 20. un 21. novembrī.

HK Rīga pirmssezonas spēlēs Miks Lipsbergs demonstrēja vērtīgu cīņassparu un labu rezultativitāti. iepriekšējā sezonā viņa “bilancē” – 30 spēles Ozolnieki Juniors sastāvā Baltkrievijas Augstākajā līgā (otrā stiprākā līga šajā valstī) un 6 spēles Dinamo Juniors rindās, kā arī dalība U-20 pasaules čempionātā elitē Latvijas izlases krāsās.

Miks Lipsbergs savās atbildēs stāsta par Ozolnieki Juniors komandu, par Baltkrievijas Augstākās līgas līmeni, par pārliecības gūšanu Ozolnieku komandā, par draudzīgām attiecībām HK Rīga komandā, par plāniem atgriezties vienības sastāvā, par Latvijas U-20 izredzēm izcīnīt vietu elitē atkal.

izziņai: Miks Lipsbergs

 • dzimis 1991. gada 9. jūnijā
 • ampluā: uzbrucējs
 • “figūra”: 190 cm; 75 kg
 • 2010./2011. g. sezonā HK Rīga sastāvā (5 spēles; 0+1 punkts)
 • 2009./2010. g. sezonā: Ozolnieki Juniors sastāvā Baltkrievijas Augstākajā līgā (30 spēles; 12+12 punkti); Dinamo Juniors sastāvā Baltkrievijas ekstralīgā (6 spēles)
 • iepriekšējās sezonas: SK LSPA/Rīga, SK Rīga komandas
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2010. gada pasaules čempionātā elitē
 • Latvijas U-20 izlases kandidāts nākamajam PČ
 • pirmais treneris: Edmunds Vasiļjevs

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: SK Rīga un SK LSPA/Rīga komandu sastāvos esi “nogaršojis” dažādu vecuma grupu Latvijas līgas. pēc tā visa 2009./2010. g. sezonā, pārceļoties uz Baltkrievijas Augstāko līgu (BAL) Ozolnieki Juniors sastāvā, kas kļuva savādāk? vai spēlēt palika grūtāk? kāds ir BAL līmenis, salīdzinot ar Latvijas līgām?

Miks Lipsbergs: Latvijas līgā spēlēju pirms diviem gadiem, un tad līmenis likās pietiekami labs, lai varētu pielikt meistarībā, un, lai būtu zināma spēļu prakse. Bet nu pagājušogad izlēmu, ka labāk gribās uzspēlēt BAL, jo biju dzirdējis, ka tur labs līmenis un jāspēlē pret plusmīnus sava vecuma hokejistiem. BAL no Latvijas līgām atšķiras ar to, ka tur ir vairākas komandas un visas ir kaujasspējīgas, nav lielu sagrāvju un ir ātrs hokejs. Piemēram, Latvijas Virslīgā vairāk spēlē ne tik ātru hokeju, bet meistarīgāku. Baltkrievijas Augstākajā līgā hokejs vairāk bija līdzīgs kanādiešu, amerikāņu hokejam.

jautājums: Baltkrievijas Augstākajā līgā Ozolnieki Juniors palika pēdējā (10.) vietā. vai tiešām Baltkrievijas ektralīgas fārmklubi bija tik ļoti pārāki par Ozolnieki Juniors vienību? kas Ozolnieku komandai pietrūka, lai nostartētu veiksmīgāk?

Bija dažas komandas, kas bija labas, bet bija arī tādas, kuras vajadzēja uzvarēt, bet [Ozolnieki Juniors] komandā bija tā, ka bija divas stipras maiņas un divas, kurās spēlēja jaunie, kuriem nebija pietiekami meistarības un ātruma, lai varētu ar pretiniekiem nospēlēt līdzvērtīgi. Es domāju, ka pietrūka 2 – 3 aizsargi, jo aizsardzība komandā nebija no tām labākajām.

jautājums: 2009./2010. g. sezonas vidū uz 6 spēlēm nokļuvi arī Dinamo Juniors sastāvā Baltkrievijas ekstralīgā. kā bija spēlēt Dinamo “junioros”, salīdzinot ar Ozolnieku “junioriem”? kāda, Tavuprāt, ir Baltkrievijas ekstralīgas līmeņa atšķirība no BAL?

Dinamo Juniorā viss bija profesionālāk, kā arī pieaugušāki hokejisti. Ekstralīgā bija pieaugušo hokejs, un meistarība arī augsta ekstralīgas komandām.

jautājums: Ozolnieki Juniors sastāvā biji 4.-ais rezultatīvākais spēlētājs (24 rezultativitātes punkti 30 spēlēs), ņemot vērā, ka komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem bija vairāk aizvadīto spēļu. kā pats vērtē savu sniegumu Ozolnieki Juniors sastāvā?

Esmu ļoti apmierināts ar savu sniegumu, jo galvenais – treneris man uzticējās, man bija liels spēles laiks, un, spēlējot Ozolniekos, ieguvu pārliecību. Varētu teikt, ka sezona bija izdevusies.

jautājums: HK Rīga pārbaudes spēlēs demonstrēji labu sniegumu; hokeja apskatnieki un līdzjutēji ļoti novērtēja Tavu saskaņu ar brāli Edgaru. vai tiešām Tev ar Edgaru ir “īpaša saprašanās”? ar kuriem partneriem laukumā jūties vispārliecinošāk?

Ar Edgaru, protams, bija labi spēlēt; viņš labi redz laukumu, atdeva man labas piespēles un es guvu vārtus. Man pašam patika spēlēt ar Edgaru un Ronaldu Cinku, maiņai arī labi gāja, bet tā man nav baigā starpība, ar ko [kopā] liek maiņā. Ar ko treneris liks [vienā] maiņā, ar tiem arī spēlēšu, jo treneris zina, ko dara.

jautājums: no Ozolnieku Juniors komandas HK Rīga sastāvā faktiski esat nonākuši divi spēlētāji – Kristers Gudļevskis un Tu. vēl 4 puiši no HK Rīga sastāva ir uzspēlējuši dažas spēles Ozolnieku “junioros”. vai ar spēlētājiem no Ozolnieku “laikiem” attiecības ir īpašas, stiprākas? varbūt arī labāka saprašanās laukumā?

Nē, mums komandā vispār visiem ir draudzīgas un tuvas attiecības. Protams, ir spēlētāji, ar kuriem vairāk kontaktējos, bet vispār man šķiet, ka HK Rīga ir draudzīgākā komanda, kurā esmu spēlējis. Man saprašanās ar visiem spēlētājiem ir laba; es nemeklēju vainu partneros un nekad viņiem neko nepārmetu, un cenšos spēlēt tā, lai labi iet man, kā arī maiņas biedriem.

jautājums: diemžēl sezonas sākumā guvi traumu – lauzi roku – un no aprites izkriti. kā minēji, atkopšanās no traumas tuvojas beigu fāzei un esi atsācis treniņus. kad ir ieplānota Tava atgriešanās HK Rīga ierindā?

Es domāju, ka būšu gatavs izbraucienam uz Baltkrieviju, bet viss būs skaidrs šīs nedēļas beigās.

jautājums: 2009./2010. g. mijā piedalījies U-20 pasaules čempionātā elitē, pārstāvot Latvijas izlasi. togad Latvijas U-20 izlasei pa spekam bija tikai Austrijas izlase (6:4), un elite bija jāatstāj. kādas saskati Latvijas U-20 izlases iespējas atkal izcīnīt vietu elitē?

Domāju, ka iespējas ir ļoti lielas. Galvenā spēle būs pret Baltkrievījas izlasi – tā arī būs cīņa par iekļūšanu elitē.

jautājums: esi iekļauts arī Latvijas U-20 kandidātu sarakstā pasaules čempionātam 1. divīzijā, kas norisināsies šī gada decembrī Baltkrievijā. esi uzspēlējis šoruden Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā. cik saprotams, vien traumas dēļ neesi devies uz pārbaudes turnīru U20 Sino Cup Dānijā. par vienu no galvenajiem Latvijas U-20 sāncenšiem uz vietu elitē tiek nosaukta Baltkrievija. kā pats vērtē Baltkrievijas U-20 spēku? kas ir viņu stiprākās īpašības?

Latvijas un Baltkrievijas izlases ir spēkiem ļoti līdzīgas izlases, un vienmēr savstarpējās spēles ir gājušas punkts punktā. Par [Baltkrievijas U-20 izlases] stiprajām pusēm nevaru neko pateikt, bet zinu, ka spēle pret viņiem nebūs viegla.

jautājums: kas būs tās īpašības un spēles elementi, ko Latvijas U-20 puiši “liks pretī” Baltkrievijas junioriem?

Puiši liks pretī visu, ko ir iemācījušies šajos gados, un cīnīsies no visa [spēka], kas viņiem ir iekšā. Domāju, ka iznākums būs labs.

lai veicas!

[attēlā Miks Lipsbergs HK Rīga krāsās spēlē pret Sanktpēterburgas Serebrjanije Ļvi 2010. gada 10. septembrī; foto avots: dinamoriga.eu.]

izziņām un lasāmvielai:

4 Atbildes uz “TUVPLĀNĀ: Miks Lipsbergs”

 1. KLF said

  Pārbaudes spēlēs pirms sezonas maiņa Ronalds Cinks – Edgars Lipsbergs – Miks Lipsbergs izskatījās pārliecinoši. Gan rezultatīvi bija, gan kaujasspējīgi, gan izkāvās, kad vajadzēja. Vienreiz Piņķos uz noraidīto s9oliņa vietas abās pusēs pietrūka. Tādi puiši HK Rīga sastāvam ir vajadzīgi.

 2. Zibens said

  Miks – prātīgs puisis. Neizklausās ne lecīgs, ne izlepis. Patīk, ka visus ripas spēles kolēģus uztver kā draugus un pats tāds ir piespēles saņemot un izdalot. Lai salabo veselību un krāj pieredzi – viss izdosies!
  Sarauj!

 3. Oktomars said

  Paldies par rakstu !

 4. […] Miks Lipsbergs […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: