Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Martins Lavrovs

Posted by petrovich27 uz 2010/11/05

salīdzinoši liels skaits Latvijas jauno hokejistu ir devušies uz Zviedrijas jauniešu un junioru līgām, kurās ir tālu izslavēta selekcionāru darba kvalitāte un ir smalka kārtība. Wings HC (Arlanda) sistēmā sev “vietu un pielietojumu” ir atradis 1994. gadā dzimušais uzbrucējs Martins Lavrovs, kurš spēlē Wings HC (Arlanda) U-18 komandā Zviedrijas U-18 elites līgā (J18 Elit). zviedru hokeja “maizi” Martins Lavrovs izbaudīja arī iepriekšējā (2009./2010.) sezonā, kad pārstāvēja A.I.K. IF kluba krāsas U-16 jauniešu cīņās.

Martins Lavrovs labprāt atbild uz jautājumiem par savām gaitām Ziemeļamerikā, savu sniegumu un cīņu gaitām Zviedrijas “U līgās”, kā arī neaizmirst pateikt paldies tiem, kas palīdzējuši viņa gaitās.

izziņai: Martins Lavrovs

 • dzimis 1994. gada 31. martā
 • ampluā: uzbrucējs
 • “figūra”: 185 cm; 82 kg
 • 2010./2011. g. sezonā Wings HC (Arlanda) sastāvā Zviedrijas J18 Elit līgā
 • iepriekšējās sezonas: A.I.K. IF (Zviedrija); Jr. Kings (ASV)
 • pirmie treneri: Lolita Andriševska, Edmunds Vasiļjevs

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: Tava hokejista karjera, salīdzinot ar vienaudžiem Latvijā, ir diezgan “raiba”. piemēram, 2008./2009. g. sezonā Tev fiksēta dalība dažās spēlēs un nopelnīti punkti Jr. Kings (Jr. Kings BN AAA) sastāvā Ziemeļamerikas “jauniešos”. kā nokļuvi Jr. Kings redzeslokā un komandā? kāpēc neuzkavējies šajā klubā ilgāk?

Martins Lavrovs: Jā, tā gan ir. Par ASV lielu paldies varu teikt maniem vecākiem un Jānim Bazevičam, kurš man ļoti daudz palīdzējis. Nepaliku tur, jo tas tiešām bija dārgi, un mana ģimene to vairs nevarēja pavilkt.

jautājums: Latvian Selects 94 komandas sastāvā piedalījies turnīrā Rīgā 2009. gada aprīlī; 7 spēlēs guvi 5 punktus. 10 komandu konkurencē Latvijas komanda palika “apmēram pa vidu”. kāda, Tavuprāt, ir Latvijas 1994. gadā dzimušo hokejistu līmeņa atšķirība no vienaudžiem, piemēram, Čehijā, Zviedrijā, Krievijā?

Šajā turnīrā spēlēju trešajā maiņā, un spēles laiks nebija pats augstākais, un, ko varēju, to darīju.:) Latvijā 1994. gads ir tiešām labs; man ir daudz konkurentu, un 94. gadu izlase varētu cīnīties ar Čehijas vienaudžiem, bet ar Zviedirjas un Krievijas – būtu grūtāk… Tā, ka es domāju Latvijai ir paveicies ar 1994. gadiem…

jautājums: 2009./2010. g. sezonā jau biji A.I.K. IF (AIK-94) komandas sastāvā Zviedrijas U-16 “jauniešos”; vēl pirms sezonas sākuma pārbaudes spēlēs “atzīmējies” ar labu rezultativitāti. kā nokļuvi šīs komandas sastāvā? kā pats vērtē savu sniegumu Zviedrijas U-16 rindās?

Par A.I.K. man [jāsaka] tiešām liels paldies tēvam, kurš mani tur nogādāja. Mēs [A.I.K. komandā] uz try-out [pārbaudes laiku] bijām 4 latvieši, bet tikai divus ņēma, un es tiku. A.I.K. sezona ir mana labākā, kadu esmu aizvadījis visā manā mūžā. 22 spēlēs biju sakrājis 35 punktus, un tas bija 3. rādītājs visā komandā, un man komandā bija ļoti labi spēlētāji, kuri mani atbalstīja, un man tā spēle gāja kā no rokas.

jautājums: saskaņā ar stats.swehockey.se datiem, 2010./2011. g. sezonā esi aizvadījis 10 spēles Wings HC (Arlanda) sastāvā J18 Elit (Zviedrijas otrās stiprākās U-18) līgas čempionātā. šajās spēlēs esi guvis 6 punktus, kļūstot par komandas 4.-to rezultatīvāko spēlētāju. kāds ir zviedru U-18 elites līmenis, salīdzinot ar Tavu iepriekšējo pieredzi?

Par šo sezonu neesmu apmierināts. Līmenis šeit ir ļoti augsts, pat varētu teikt augstākais [U-18 līmenis] Eiropā. Cenšos darīt visu labāko, jo man ir jāspēlē pret Zviedrijas U-18 izlases spēlētājiem, un tas ir tiešām iespaidīgi. Salīdzināt [Zviedrijas J18 Elit līmeni] nav ar ko, jo šogad spēlēju ar sava vecuma [1994.] un 1993. gadā dzimušajiem hokejistiem, un tas ir nedaudz grūtāk…

jautājums: kā esi iejuties Wings HC sastāvā? šajā komandā ir arī spēlētāji no Spānijas, Polijas, Slovakijas. vai pret “leģionāriem” Wings HC sastāvā ir kāda speciāla attieksme?

Wings [komandā] esmu iejuties tiešām labi, mani respektē komanda un treneri. Jā, šajā komandā pret leģionāriem izturas tiešām labi. Mums [kluba sistēmā] vēl ir 2 treneri leģionari – pieaugušo komandas 1. divīzijā treneris Mike Beharrell ir no Kanādas, bet U-20 komandas treneris ir krievs Andrej Pierow.

jautājums: kā izdodas apvienot hokeja spēlēšanu un mācības Zviedrijā?

Es mācos Jelgavas tālmācības vidusskolā.

jautājums: kādi ir Tavi tuvāko gadu plāni attiecībā uz hokeja karjeru? vai esi iecerējis turpināt gaitas Zviedrijas U-18 stiprāko līgu līmenī? vai varbūt esi plānojis pamainīt valsti, līgas?

Par nākamo gadu visu laiku domāju, bet koncentrējos uz šo sezonu, dzīvosim – redzēsim!:) Varbūt arī pamainīt valsti, kas to lai zina.:)

lai veicas!

[attēlā Martins Lavrovs A.I.K. IF kluba krāsās; foto no Martina Lavrova personīgā arhīva.]

izziņām & lasāmvielai:

16 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Martins Lavrovs”

 1. Iws said

  ….2010./2011. g. sezonā esi aizvadījis 10 spēles Wings HC (Arlanda) sastāvā J18 Elit (Zviedrijas otrās stiprākās U-18) līgas čempionātā…
  sorry, vecais, kļūda…J18elit ir stiprākā līga Zviedrijā un ar zināmu pārliecību varu teikt arī Eiropā kur spēlēt līdz 18-gadu veciem puišiem, sezonas otrā pusē, pēc 4 apakšgrupu turnīra, katras grupas pēc spēka stiprākās 4 vai 5 komandas (kā kuru gadu)tiek J18Elit Allsvenska, bet atpalicēji vēlreiz izmačojas savā starpā. Tad sākas play-off turnīrs, kurā ir iespēja arī atpalicēju grupu turnīru uzvarētājiem vēlreiz paspēkoties ar allsvenska, kas zināmā mēra notur augstu motivāciju cīņai arī atpalicēju grupu turnīrā.
  …jāsaka gan, ka iepriekšējā sezonā Arlandas Wings J18Elit, kad tur spēlēja divi citi mūsējie V.Ozoliņš, K.Kalniņš) gāja krietni labāk, un komanda tikai tīri psiholoģisku problēmu dēļ (treneru maiņas utml) netika ne Allsvenska, ne Play-off turnīrā, kaut arī līdz katra posma pēdējai spēlei saglabāja reālas iespējas tur tikt…

 2. petrovich27 said

  to Iws
  paši zviedri tāpēc arī norāda, ka J18 Allsvenskan ir stiprākā līga (lai gan pa lielam ir tās pašas Elites līgas stiprākais gals).
  http://stats.swehockey.se/

 3. petrovich27 said

  to Iws
  bet paldies par detalizētāku skaidrojumu

 4. wast said

  Labi auguma parametri 16-gadniekam…

 5. so cal said

  Biju dzirdējis ,ka Martins šogad spēlēšot Somijā Turku TPS , bet lai vai kā,novēlu meiksmi un izturību !

 6. Wast said

  lai vai kā, bet – re ku nospēlējis jau 10 spēles Zviedrijā šosezon/

 7. purva_velns said

  Paldies, Petrovič, bet, varbūt varētu pie dzimšanas datuma atzīmēt arī dzimšanas vietu intervējamajiem hokejistiem;)

 8. Toms said

  Martins Laikam ir Tukumnieks ! :)

 9. best frend said

  Tukumnieks, bet precīzāk no Džūkstes.. :D Labzz Lary.

 10. petrovich27 said

  to Purva_Velns

  paldies par ieteikumu.
  iespējams, ka vajadzētu.
  savulaik no šīs domas attiecos, kad jau n-tais Rīgā dzimušais bija

 11. […] Lasītākie ieraksti "U20 Sino Cup" aiz muguras, bet Austrijas dienas turpinās9. novembrī Latvijas U-20 izlase uzsāk dalību "U20 Sino Cup" turnīrāTUVPLĀNĀ: Miks Lipsbergskalendārstuvplānā: intervijasLatvijas U-20 izlase. versija "2010 novembris"TUVPLĀNĀ: Martins Lavrovs […]

 12. so cal said

  Biju klātienē uz pirmo pārbaudes spēli Latvija-Austrija u18. Martinam liels +

 13. Hoass said

  Neteiksu ,ka labs speletajs!

 14. no malas said

  Hoas, te nu tevī runā skaudība… Vai Martins tevi izkonkurēja no izlases? Vai kādā treniņā, spēlē iebortēja?

  Ar nenovīdību tālu netiksi. Tikai ar sūru darbu.
  Lai Martinam veicas!!!

 15. […] Martins Lavrovs (1994.) […]

 16. […] Lasītākie ieraksti Latvijas U-18 "ilgais ceļš kāpās". 1:9 pret Krievijas U-17Dinamo ķīmijas meklējumosLatvijas U-20 izlases darba nedēļa BaltkrievijāTUVPLĀNĀ: Toms AndersonsLatvijas U-18 izlases pārbaudes spēļu statistika. 2x pret Austrijutuvplānā: intervijasTUVPLĀNĀ: Martins Lavrovs […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: