Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Gazprom pret Gazprom. KHL klubu sponsori

Posted by petrovich27 uz 2010/10/26

aiz katra vairāk vai mazāk organizēta un pat šķietami neorganizēta “masu pasākuma”, t.sk. sporta sacensībām un t.sk. KHL-a, stāv organizatori, funkcionāri un “naudas devēji”. dažos gadījumos tas ir caurspīdīgāks biznesa projekts, citos gadījumos mazāk caurskatāms un it kā no racionāla sporta sponsoringa attālināts “mecenātisms”. tomēr arī tas ir bizness, kas pienes emocijas pat tik neemocionāliem “veidojumiem” kā metālapstrādes mega-uzņēmumi vai naftas pārstrādes konglomerāti.

sporta sponsorēšana “Krievijas gaumē” ir atsevišķs stāsts, kuru raksta ne tikai lielie valsts un ne-valsts uzņēmumi, bet pēc būtības valsts politika kā tāda, iesaistot visaugstākās amatpersonas. kā piemērs ir pilnīgi vai daļēji bēdīgais stāsts par šobrīd bijušo KHL klubu Lada, kuram “nevedās” ar sponsoriem – galvenokārt autoražotāja VAZ “personā”. tad nu jautājuma risināšanā tika iesaistīta Krievijas valdība. kas pats par sevi ir pārāk “konkrēts piegājiens”, ja raugāmies no Rietumu kapitālismā balstītām pozīcijām. “Krieviju ar prātu nesaprast,” ir tikai atruna gadījumiem, kad dažādu iemeslu dēļ nav vēlmes iedziļināties. valsts politika ir cauraudusi sportu, un hokejs ir piemērs “sportiskajai integrācijai” kaimiņvalstīs. attiecīgās personas Krievijā ir sapratušas, ka ar sportu var panākt daudz vairāk nekā ar jebkādām deklaratīvi kategoriskām metodēm. labi, ja Latvijā spējam to izmantot savā labā. bet arī par to šoreiz nav stāsts…

runa ir par Krievijas un mazliet Baltkrievijas, Kazahstānas, Latvijas (nu ļoti mazliet) uzņēmumiem, kas ir atzīmējušies KHL hokeja “ēdienkartē”. tie ir uzņēmumi, kuru logo parādās uz attiecīgo komandu formastērpiem un kuru vadība var justies, ja ne kā šahisti, raugoties uz “peškām”, tad kā šaha galdiņu īpašnieki, raugoties uz tām pašām “peškām” un šahistiem. šajā ziņā apmierinātākie funkcionāri pašreiz soļo pa Magņitogorskas Metalurģiskā kombināta, kā arī Krievijas Iekšlietu un tieslietu resoru vadības gaiteņiem. interesanti, ka pēdējā pieminētajā (OHK Dinamo) gadījumā – “aizmuguri” veido virkne dienestu, ieskaitot FSB, muitniekus un narkotiku apkarotājus.

sekojot līdzi SKA nebūšanām, var šķist, ka ar dzīvi visneapmierinātākais ir Gazprom konglomerāts. tomēr tik bēdīgi nemaz nav, ja raugās plašāk. jo Krievijas gāzinieki nav “visas olas likuši vienā groziņā”. ja lielākajam “groziņam” – Sanktpēterburgas Gazprom (lasīt – SKA) – lāga neiet, tad koptabulas 3. vietā vismaz pagaidām atrodas Omskas Gazprom (lasīt – Avangard). arī Rīgas Itera/Gazprom (protams, Dinamo) sezonu ir sācis nesalīdzināmi labāk par iepriekšējo sezonu. padomju gados nosaukumu dažādību nemaz “neiestudēja” – tāpēc arī bija daudz Dinamo, Spartak-u, Torpedo

šim stāstam vismaz šajā reizē nav ieplānota dziļāka morāle un zemteksti. vien interesanti paskatīties, kādi “naudas devēji” spēlē šo šahu. raugoties koptabulā, prieks par Hantu-Mansu autonomā apvidus (apgabala) un vietējās bankas augsto “reitingu” KHL “barotāju” sarakstā. līgas jaunpienācējs “griež pogas ārā” daudz lielākiem un “spīdīgākiem” smagsvariem. pat, ja Jugra nenoturēsies augstajās pozīcijās, šīs komandas sniegums jau ir ierakstīts pie KHL trešās sezonas lielākajiem pārsteigumiem.

KHL klubu sponsori 2010./2011. .g. sezonā (vietu izvietojums un punkti pēc 2010-10-25 spēlēm):

vieta komanda spēles punkti   galvenie sponsori
1. Metallurg (Magņitogorska) 19 43   Magņitogorskij Metallurgičeskij Kombinat (metālapstāde)
2. OHK Dinamo 17 39   Krievijas iekšlietu un tieslietu resors
3. Avangard 18 36   Omskas apgabala valdība; Gazprom ņeft (gāze, nafta)
4. Jugra 17 34   Hantu-Mansu autonomais apvidus – Jugra; Hanti-Mansijskij Bank
5. Lokomotiv 17 33   Rossijskije Žeļeznije Dorogi (transports); Pervaja Gruzovaja Kompaņija (transports); TransKreditBank; TTK (telekomunikācijas); Rusagrotrans (transports); Blagosostojaņije (pensiju fonds); BET (dzelzceļa remonts)
6. Severstaļ 18 33   Severstaļ (metālapstrāde)
7. Salavat Julajev 18 33   labdarības fondi: Agideļ; Inzer; Ural; Jurjuzaņ.
8. Baris 19 31   Kazakstan Temir Žoli (transports); Cesnabank
9. Ak Bars 17 31   Tatneft (nafta); Tatneft AZS – Centr (dedvielas uzpilde); Tatneft AZS – Zapad (degvielas uzpilde)
10. Dinamo (Minska) 20 31   Belorusskaja Kaļijnaja Kompaņija (kālijs); Keramin (būvmateriāli, santehnika); Backaldrin (pārtika); Junivest – M (nafta; nekustamie īpašumi); Junis Oil (nafta); MAZ (auto); Ceresit (būvmateriāli); Minsk Kristall (alkohols); BelSwissBank; Luč (pulksteņi); AVM Sport (sporta preces)
11. Dinamo (Rīga) 20 31   Itera Latvija (gāze); LDZ Cargo; Aldaris; Skonto Būve
12. Sibir 19 30   Aeroport Tolmačevo (transports); Rosta (farmācija); Marija-Ra (mazumtirdzniecība); Bank Ļevoberežnij; NZHK (atomenerģija); Novosibirskij Municipaļnij Bank; Energomontaž (būvniecība); Belij Medved (alus)
13. Torpedo 16 27   Gruppa GAZ (auto); Lukoil (nafta); Sibur (nafta, ķīmija); Ņižņijnovgorodas apgabala vadība
14. SKA 19 27   Gazprom Eksport (gāze); Honka (koka mājas); HORS (daudznozaru ražošanas holdings – ķīmija, mašīnbūve u.c.)
15. CSKA 19 24   OGK-3 (enerģētika); Forward (sporta apģērbs un ekipējums); MB-Beļajevo (auto dīleris); Butuzov (apģērbs); Bauer; Vesti FM (radio); Radio Majak; Hikoniks (ventilācijas, apkures, ūdensapgādes sistēmas)
16. Ņeftehimik 16 22   Ņižņekamskņeftehim (nafta, ķīmija)
17. Atlant 16 21   Toyota; PIK Gruppa (nekustamie īpašumi); ElkaBank; Aktiva (druka); championat.ru (interneta medijs); Vkusnij Ostrov (mazumtirdzniecības tīkls); RTV Podmoskovje (TV kanāls); goroddosug.ru (interneta medijs); AquaForce (dzeramais ūdens); Trassa (degvielas mazumtirdzniecība)
18. Spartak 19 19   Stoļičnij Torgovij Bank; InVestBank
19. Traktor 18 19   Čeļabinskas apgabala valdība; Čeļabinskas administrācija; Žiraf (ceļojumi); BoVid (auto dīleris); Ariant (alkohols); Fortum (enerģētika); Čeļabinskij Truboprokatnij Zavod (metālapstrāde); Gruppa Magnezit (ugunsizturīgi materiāli); Russkaja Mednaja Kompaņija (metālapstrāde); JuGK (zelta ieguve); Ravis – Pticefabrika Sosnovskaja (pārtika); Makfa (pārtika)
20. Amur 19 16   Daļspecstroj (būvniecība); Amurmetall (metālapstrāde); Daļņevostočnaja Generirujuščaja Kompaņija (enerģētika); Habarovskas novada valdība
21. Avtomobiļist 15 16   Uralvideosport.ru (interneta medijs); Uraļec (arēna); Spart (sporta preces); UKS-StroiTeh (būvniecība); Komandor (mēbeles, interjers); Mjasnaja Klassika (pārtika)
22. Metallurg (Novokuzņecka) 19 15   Jevraz (metālapstrāde)
23. Vitjaz 17 7   ?
  * dažviet iekļauti arī informatīvie atbalstītāji, ja tie nav bijuši nodalīti no sponsoriem klubu oficiālajās web lapās. iespējamas nepilnības un neprecizitātes, ja tādas pieļautas klubu web-os.
           

2 Atbildes uz “Gazprom pret Gazprom. KHL klubu sponsori”

 1. Zibens said

  A…., oi, Petrovich! Paldies!
  Labais apkopojums par citām lietām, kas tomēr ietekmē tādu lietu kā hokejs KHL. Interesanti, ka dažām komandām ir viens vai pāris sponsori, bet dažām dikti daudz. Un tas ir tikai par zināmo un publiskoto. Te laikam var tikai nojaust – kādas naudas KHL apgrozās un kādas ietekmes tiek uzspiestas/ sadalītas. Pēc sponsoru tabulas interesenti var gūt priekšstatu par sponsorlabumu lietderīgu izmantošanu/ apgūšanu – komandu vieta KHL tabulā. Noteikti kādai komandai ir pat ļoti labs koeficients (ar mazu naudu – augsta vieta) sponsoru ieguldījumu apguvē.
  Gaidu arī kādu citu inčīgu apkopojumu. Ne gluži par mēness fāžu ietekmi uz komandas spēli, bet, piemēram, pārbraucienu ietekme uz pirmajām spēlēm izbraucienu tūrēs, kā arī pirmās spēles savās mājās pēc izbrauciena. Varbūt šī joma labāk izskatītos, ja būtu jau kādas 3/4 no sezonas RD nospēlējuši.
  Sarauj!

 2. KLF said

  Irbem ir skatījums uz šīm lietām. Tiesa, gan dzeltenās preses izklāstā: http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=32943

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: