Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

reiss: Čerepoveca – Sanktpēterburga

Posted by petrovich27 uz 2010/10/22

Dinamo spēle pret Čerepovecas Severstaļ 20. oktobrī rīdziniekiem sanāca kā sava veida “Aizspogulija” – dinamieši “saņēma mizā” tieši ar tādām pašām metodēm un rakstura īpašībām, ar kurām citkārt izcīnīja savas uzvaras un par kurām saņēma pelnītas uzslavas. runa ir par spēju “savākties” un atspēlēties, par vārtu “ieņemšanu” mazākumā, par spēli līdz galam.

jādomā, ka treneri un spēlētāji, dodoties uz beidzamo šī izbraukuma pieturvietu Sanktpēterburgā, ir apbruņojušies pārdomām un secinājumiem. jāpiebilst, ka nosauktajā pilsētā rīdziniekus sagaidīs “ievainots, bet ļoti nīgrs zvērs” – SKA, kuram, šķietami, vairs nav ko zaudēt. Sanktpēterburgas “armijnieki”, kurus pirms šīs sezonas jau dēvēja par “čempioniem” un kuri alka parādīt, ka zaudējums 2010. gada play off 1. kārtā bija nejaušība un “sānsolis” ceļā uz Gagarina kausu, šo sezonu ir uzsākuši pamatīgi “buksējot”. 7. vieta konferencē un 14. vieta visas KHL “koptabulā” nav tie cipari, ko sagaida kluba vadība. ar piebildi, ka SKA ir viens no “resnākajiem” (lasīt, naudas ziņā biezākajiem) līgas klubiem.

tomēr SKA joprojām problēmas mēģina risināt ar ierasto “naudas metodi”. un šajā gadījumā “armijnieku” bosiem var pārmest visādas nebūšanas, atskaitot lielummānijas trūkumu. to arī “pasvītro” runas un baumas par iespējamajiem galvenā trenera vietas ieņēmējiem pēc atlaistā Zanatas (Ivano Zanatta) – Bobs Hārtlijs (Bob Hartley), Veins Greckis (Wayne Gretzky)… nav jau vairs īsti svarīgi, kurš konkrēti treneris būs, bet skaidrs, ka tiek meklēts kaut kas skaļš, kaut kas nopelniem bagāts, kaut kas, kas… atkal atgādina “svētbildi”.

lai kā arī nebūtu, SKA rīdziniekus sagaidīs ar paranormālu vēlmi uzvarēt. ja SKA vīri, kuru pirmo divu maiņu spēlētāji katrs atsevišķi citās KHL komandās būtu īpaši “stāri”, neaizrausies ar individuālismu, bet nonāks līdz secinājumam, ka ir komanda – rīdziniekiem būs vēl grūtāk nekā parasta izbraukuma parastā pēdējā spēlē.

Dinamo pirmā minūte

vēl noslēgumam, neliels ieskats statistikā par Dinamo pirmo minūti KHL oficiālajās spēlēs. ieskatu rosināja dažu līdzjutēju diemžēl neprecīzais novērojums par faktu, ka Dinamo “daudz ielaiž” spēļu pirmajās minūtēs. spēlē pret Severstaļ, kad čerepovecieši saorganizēja vārtu guvumu spēles pirmajā minūtē (0:29), radusies atkārtota déjà vu sajūta, kurai pamata īsti nav. tāda reize, kad Dinamo spēles 1. minūtē zaudē vārtus, oficiālajās spēlēs pirms spēles pret Severtsaļ ir bijusi tikai vienu reizi. vārtu guvumi gan biežāk.

2008./2009. g. sezonā Rīgas Dinamo spēļu 1. minūtē vārtus nezaudēja ne reizi, bet 4 reizes guva! visātrāk tas notika pret nu jau līgas “nelaiķi” – Voskresenskas Himik, kuram tika iemests, kad tablo rādīja 0:25 (2008-12-27). šis joprojām ir ātrākais dinamiešu vārtu guvums. KHL pirmajā sezonā rīdzinieki ar precīziem “šāvieniem” spēļu pirmajā minūtē aplaimoja Minskas Dinamo (0:34; 2008-10-06), Maskavas CSKA (0:41; 2009-01-29) un Ņižņijnovgorodas Torpedo (0:47; 2009-02-16) komandas. pirmās sezonas “pirmo minūšu čempions” bija Mets Elisons, kurš vārtus “cauršāva” 2 reizes no 4. pa 1+1 punktiem pirmajās minūtēs pirmajā sezonā iekrāja Aleksandrs Ņiživijs un Marks Hartigans.

2009./2010. g. rīdzinieki spēli ar vārtu guvumu 1. minūtē uzsāka divas reizes – pret Novokuzņeckas Metallurg (0:29; 2009-10-20) un Habarovskas Amur (0:26; 2010-01-07). rezultatīvākais otrās sezonas “pirmo minūšu” dinamietis bija Jānis Sprukts, kuram 1+1 punktu “pirmminūtēs”. taču 2009./2010. g. sezonā arī vienu reizi dinamieši vārtus zaudēja spēles pirmajā minūtē – 0:12 bija spēles laiks, kad Maskavas Dinamo “uzlauza” rīdzinieku vārtus 2010. gada 22. janvārī. tas joprojām ir ātrākais dinamiešu vārtu zaudējums. šosezon (2010./2011.) 1. minūtē dinamieši vēl nav “atrādījušies” ar vārtu guvumu, bet bija viena reize, kurā nācās “ielaist”. labi zināmajā spēlē pret Severstaļ

intersanti, ka Dinamo ir arī savs pirmo minūšu rezultativitātes “talismans”. proti, aizsargs Krišjānis Rēdlihs gan katrā no iepriekšējām divām sezonām, gan pa abām kopā “uzrāda” labāko lietderības koeficientu 1. minūtē (+3 un +2), esot laukumā 5 gadījumos no 6, kad komanda 1. minūtē guvusi vārtus.

Dinamo spēlētāju lietderības koeficients un rezultativitāte 2010./2011. (pēc pirmajām 18 spēlēm):

Vitalijs Karamnovs 6 -2 0+0 8:18
  * Ainara Podziņa spēles laiks fiksēts pēc spēles protokolu izvilkuma (1:20), nevis pēc personas statistikas kopsavilkuma, kur norādīts 2:52.

P.S. Dinamo sastāvs pret Severstaļ (2010-10-20). uzbrukums: Ņiživijs – Hartigans – Surovijs; Karsums – Sprukts – Ankipāns; Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs; Bukarts – Mikušs – Meija. aizsardzībā: Ozoliņš – Cibuļskis; Sotnieks – Laviņš; Galviņš – J.Rēdlihs. vārtos: Holts.

izziņām:

• Dinamo vs. Severstaļ spēles (2010-10-20; 2:4) protokols – khl.ru
  • spēles video – dinamoriga.eu

[Arvīda Reķa, Ģirta Ankipāna, Kristapa Sotnieka un Mārtiņa kvartet-foto fiksēts spēlē pret Atlant 2010. gada 13. oktobrī; foto avots: dinamoriga.eu. Krišjāņa Rēdliha foto fiksēts vienā no divām pirmajām KHL sezonām; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

Viena atbilde to “reiss: Čerepoveca – Sanktpēterburga”

1. Zibens said

Tradīcijas ir jāgodā. Jālaiž talismans laukumā katrās spēles sākumā – tad jau redzēs!