Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Kirils Tambijevs

Posted by petrovich27 uz 2010/10/09

Dinamo jauniešu vienības HK Rīga sastāvā jaunāko spēlētāju skaitā ir uzbrucējs Kirils Tambijevs, kuru pagaidām atpazīst galvenokārt kā komandas galvenā trenera Leonīda Tambijeva dēlu. uzsvars uz vārdu “pagaidām”.

HK Rīga sastāvā šosezon vairāk “pie teikšanas” tiek 1991. gadā dzimušie un vecāki hokejisti. taču pamazām sevi piesaka arī “jaunākais” gals – 1992. un 1993. gados dzimušie.

Kirils Tambijevs atbild uz jautājumiem – par SK Rīga komandu gaitām Baltkrievijas Junioru līgā, Latvijas Virslīgā, MHL kvalifikācijas turnīrā 2010. gada martā; par traumatismu 2009./2010. g. sezonā; par HK Rīga mikroklimatu un izredzēm MHL čempionātā; par nepieciešamību daudz strādāt.

izziņai: Kirils Tambijevs

 • dzimis 1992. gada 4. februārī
 • ampluā: uzbrucējs
 • “figūra”: 179 cm; 74 kg
 • 2010./2011. g. sezonā HK Rīga sastāvā
 • iepriekšējās sezonas: SK Rīga komandas
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2010. gadā pasaules čempionātā elitē
 • pirmais treneris: Ģirts Ūdris

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: SK Rīga / Profs – 18 sastāvā 2009./2010. g. sezonā cīnījies kā Latvijas Virslīgā, tā arī Baltkrievijas Junioru līgā. komandas panākumi gan bija atšķirīgi – Latvijā priekšpēdējā vieta, bet Baltkrievijā – 1. vieta apakšgrupā un 2. vieta līgā. kā vērtē komandas sniegumu šajā sezonā?

Kirils Tambijevs: Es domāju, ka sezonas laikā mēs parādījām labu rezultātu; vienīgais, nepaveicās ar Baltkrievijas [junioru] čempionātu, kur dēļ vienas spēles mums neizdevās dabūt pirmo vietu. Ja runājam par Latvijas čempionātu, rezultāts nebija tāds pats kā Baltkrievijā tikai tāpēc, ka Latvijas Virslīgā mēs bijām visjaunākā komanda, bet tāpat mēs cīnījāmies katrā spēlē, un daudzās spēlēs mums arī izdevās uzvarēt…

jautājums: kā pats vērtē savu sniegumu 2009./2010. g. sezonā? ko esi guvis, mācījies?

Normāli, tikai šoreiz bija daudz savainojumu; šķiet, tā man bija pirmā sezona, kurā es izlaidu tik daudz spēļu, gandrīz pussezonu es ārstējos no traumām.

jautājums: šī gada martā SK Rīga komanda piedalījās MHL kvalifikācijas turnīrā Podoļskā, kur, uzvarot 3 no 5 spēlēm, ieņēmāt 4. vietu (no 6 komandām) apakšgrupā. kā vērtē komandas sniegumu turnīrā? ko guvāt no pirmās “saskares” ar MHL vienībām? sapratāt, ka varat spēlēt arī šajā līmenī?

Mēs pierādījām Krievijas komandām, ka varam spēlēt ar tām vienā līmenī un pat arī uzvarēt. Bija diezgan interesanti uzspēlēt pret MHL komandām, jo pirms tam mēs varējām tikai dzirdēt [pēc nostāstiem], kāds līmenis ir Krievijā.

jautājums: MHL kvalifikācijas turnīrā Tavā statistikā fiksēta 1 piespēle un 2 minūtes soda. kā pats vērtē savu sniegumu turnīrā? kas izdevās, bet kas nesanāca tā, kā gribētos?

Šajā turnīrā man ne īpaši gāja – vēl līdz galam neizārstēju traumu, tāpēc nesanāca parādīt rezultatīvu spēli. Protams, jebkuram uzbrucējam pēc turnīriem vai pēc spēlēm skatās uz statistiku; ja tur ir nulle, tad, es domāju, ka jebkurš cilvēks par to uzbrucēju neko pozitīvu nepateiks, un tas ir pareizi.

jautājums: U-18 pasaules čempionātā šogad Tev sanāca tikai nepilna spēle, jo biji lauzis roku. kā ir izdevies atgūties pēc traumas? vai tā neatgādina par sevi?

Kā es jau teicu, pagājušā sezona man bija diezgan nelaimīga; [trauma] ļoti traucēja, pats sliktākais ir tas, ka pēc traumām tev ilgu laiku ir jāatgriež savu spēli atpakaļ. U-18 draudzības spēlēs pirms čempionāta es biju gatavs spēlēt un atrādījos labā formā, bet atkal man nepaveicās un [U-18 čempionāta pirmās spēles] trešajā periodā man salauza roku. Protams, pēc tam ilgu laiku pārdzīvoju, bet neko nevar padarīt…

jautājums: HK Rīga komandā esat nonākuši prāvs pulciņš cīņubiedru no SK Rīga. kā jūties HK Rīga sastāvā? kāds ir komandas mikroklimats?

Jūtos ļoti labi, vienmēr ir bijis interesanti pamācīties no spēlētājiem, kas par tevi ir vecāki, ņemt no viņiem visu labāko kā laukumā, tā arī dzīvē. Mikroklimats, es domāju, ka ir ideāls, komanda ir draudzīga, un katrs viens otru atbalsta. Es domāju, ka, ja mēs šādi turpināsim, mums daudz kas izdosies šogad.

jautājums: HK Rīga pārbaudes spēlēs esi “atzīmējies” ar rezultativitāti, bet MHL regulārajā čempionātā pagaidām esi pa nullēm. arī ne katrai spēlei esi bijis pieteikts. kas regulārajā čempionātā ir savādāk nekā kvalifikācijas turnīrā vai pārbaudes spēlēs? kas varbūt traucē atvērties? kas palīdz?

Mēs jau draudzības spēlēs sapratām, ka MHL ir stiprs līmenis, un, lai spēlētu šajā līgā, tev katrā spēlē jāpierāda, ka tu vari spēlēt tajā līmenī. It īpaši mūsu komandā, jo konkurence ir diezgan liela, tāpēc ne vienmēr izdodas spēlēt, bet, ja treneri dod iespēju – to ir jāizmanto. Es domāju, ka pagaidām man tas tik labi neizdodas, un tāpēc laukumā netieku tik bieži.

jautājums: kas Tavuprāt būtu jāuzlabo Tavā sniegumā, bet kas ir Tavas stiprās īpašības laukumā?

Man vēl daudz kas ir jāuzlabo :} Bet stiprās īpašības man laikam nav, jo hokejā vēl neko lielu neesmu sasniedzis.

jautājums: MHL sezonu esat sākuši pat ļoti labi. kā pats vērtē HK Rīga sniegumu sezonas sākumā un kādas, Tavuprāt, ir komandas izredzes šajā sezonā?

Pagaidām mēs rādām labu hokeju; cerams, tā arī turpināsies, un, kā es jau teicu iepriekš, ar tādu vēlmi un draudzīgu atmosfēru kolektīvā, mēs šogad varēsim tikt ļoti tālu…

jautājums: līdz šim esi spēlējis tikai Latvijas komandās. vai neesi domājis pamēģināt spēkus ārpus Latvijas?

Ja es jutīšu, ka būšu gatavs kā morāli, tā fiziski un būs labs piedāvājums no ārzemēm, un es redzēšu, ka tas man dos perspektīvu hokejā, tad kāpēc nē. Galvenais, ir jāstrādā un viss izdosies.

lai veicas!

[Kirila Tambijeva foto fiksēts spēlē pret Amurskije Tigri 2010. gada 1. oktobrī; foto autors ir Romualds Vambuts, sportacentrs.com.]

informācijai vēl:

3 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Kirils Tambijevs”

 1. V.A. said

  pirmajā spēlē pret MHK Himik mazie (t.sk. Tambijevs) uzrādīja ļoti pat labu sniegumu.

 2. hmm...? said

  thanks

 3. […] Kirils Tambijevs […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: