Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

koijoti ir prom…

Posted by petrovich27 uz 2010/10/07

draudzības spēle starp Rīgas Dinamo un Phoenix Coyotes ir beigusies, un viss atgriežas savās vietās, arī Dinamo – darba kārtībā svarīga spēle, kas sestdien (2010-10-09) norisināsies pret Ņižņijnovgorodas Torpedo.

mazliet par spēli pret “koijotiem”

draudzības spēle tieši tāpēc, ka bija viss, kas tai pienākas – silta un pārdomāta pretinieku komandas pieņemšana, draudzīga atmosfēra un ļoti dozēta agresijas deva, jebkādu brutalitāti laukumā nokalibrējot līdz nullei. vienīgā atšķirība no ierindas pārbaudes spēlēm bija tā, ka biļetes uz šo izrādi tika izpirktas padsmit minūšu laikā un, attiecīgi, arēna piebāzta.

rezultāts 1:3 gana atbilstošs reālijām uz laukuma. Phoenix Coyotes izrādījās mazāk noguruši pēc pārlidojumiem, nekā paši dinamieši, kuri nesen atgriezās no izbraukuma sērijas. Rīgas Dinamo pietrūka ne tikai fizisko varēšanu, ātruma, spiediena pie borta, bet, iespējams, arī psiholoģiskas gatavības. ja nākošā reize pienāks, tad dinamieši ir jau saņēmuši labu pieredzi un varēs “draudzēties” ar “koijotiem” vai citiem līdzīga mēroga NHL zvēriem pārliecinošāk.

interesanti, ka pret Phoenix Coyotes nedaudz aktīvāk par citiem izskatījās Dinamo sastāva ziemeļamerikāņi – Troters, Holts un Hartigans. Broks Troters kustina kājas jebkurā virknējumā, kur treneri viņu “iebāž”. pret “koijotiem” nu jau pirmajā maiņā kopā ar Ņiživiju un Hartiganu. šis virknējums arī bija tas, kas guva vienīgos vārtus dinamiešu labā. rezultatīvo saspēli noslēdza Marka Hartigana trāpījums. savukārt Kriss Holts, kurš ieņēma vietu vārtos spēles 2. pusē, tika atzīts par labāko dinamieti spēlē pret NHL klubu no Fīniksas. pelnīti.

Dinamo uzbrukums: Ņiživijs – Hartigans – Troters; Karsums – Sprukts – Ankipāns; Dārziņš – Karamnovs – M.Rēdlihs; Bukarts – A.Džeriņš – Meija. ārpus laukuma un pieteikuma: Surovijs (kopjot veselību); Mikušs. atgādinājumam: Juris Štāls darbojas Liepājas Metalurgs sastāvā; Ainars Podziņš – HK Rīga. aizsardzībā: Ozoliņš – Cibuļskis; Reķis – Sotnieks; Galviņš – J.Rēdlihs; Andersons – Kr.Rēdlihs. nespēlēja Rodrigo Laviņš. vārtos: Tellkvists (līdz 29:16); Holts (pēc tam). Lūsiņš joprojām attālās darba rezervēs.

P.S. tiem, kas pamanījās nodēvēt Phoenix Coyotes vienību par vienu no NHL vājākajām komandām, der ieskatīties 2009./2010. g. NHL regulārās sezonas noslēguma tabulā (pēc punktiem) – “koijoti” ieņem 4. vietu līgā, bet tā pati Carolina Hurricanes, kas 2 dienas iepriekš sparingoja ar SKA, – 24. vietu. Phoenix Coyotes gan “izkrita” play off 1. kārtā 7 spēlēs pret Detroit Red Wings, bet Karolīnas klubs nemaz netika izslēgšanas spēlēs.

skatām- un lasāmviela:

 • Dinamo vs. Phoenix Coyotes spēles video – khl.ru, dinamoriga.eu
 • spēles protokols – khl.ru
 • NHL 2009./2010. g. regulārās sezonas tabula un citas statistikas – nhl.com

[Krisa Holta foto fiksēts pārbaudes spēlē pret Ņeftehimik 2010. gada 2. augustā; foto autors ir Romualds Vambuts, sportacentrs.com.]

Advertisements

4 Atbildes to “koijoti ir prom…”

 1. Zibens said

  Šis 6. oktobra mačs Latvijas hokeja līdzjutējiem kopš 1990. gada noteikti bija liels notikums. KHL un NHL amatpersonām par to paldies. Ceru, ka šādas draudzības spēles turpmāk notiks vismaz reizi 2 gados (vēlētos jau katru gadu).
  Visi bija pacentušies, lai mums skatītājiem šis būtu krietni varens atpūtas vakars ar šova elementiem. Priecēja vizuālās (gaismas, video) lietas arēnā Rīga. Atmiņā tika atsauktas senās dienas, kad to laiku jaunie Irbe, Vītoliņš, Znaroks un daudzi citi spēlēja.
  Manuprāt eleganti tika pasniegtas valstu himnas – karogu fons gaismās uz ledus; abu valstu goda sardzes karavīri ar karogiem; operdziedātājas Evijas Martinsones perfekti izpildītā ASV himna un tikpat perfekti skatītāju-līdzjutēju kopīgi (Arvīda Platpera vadībā) nodziedātā himna “Dievs, svētī Latviju”. Nekad lielos pasākumos vēl nebiju dzirdējis tik saskaņotu un labi skanošu himnu vienkāršu, bet vislabāko fanu pasaulē izpildījumā.
  Jautrs izskatījās simboliskais ripas iemetiens 6 amatpersonu izpildījumā. Bet visā arēnā baltas un sarkanas plandīja papīra lapas (vismaz A2 formāta), kas veidoja “DINAMO”. Pēc 2. perioda priecēja Artis Dvarionas ar grupu uz trosēs iekārtas skatuves – izpildīja pāris dziesmas, kamēr lejā darbojas ledus mašīnas. Šovs.
  Ja var ticēt statistikai, ka Coyotes ir labāka komanda par Hurricanes, tad Dinamo turējās. Piekrītu, ka puiši izskatījās noguruši. Tie bija arī lēnāki un tehniski vājāki par pretinieku ripas pārvaldīšanā. Bet cīņassparu Dinamo gan nevarētu pārmest. Koijoti visu spēles laiku izskatījās kompakti un saspēlējušies, turklāt labāk ievēroja spēles disciplīnu. Ja Dinamo spēles sākumā turēja līdz, tad vēlāk par daudz bija nevajadzīgu noraidījumu pret pretinieku.
  Tellkvists šoreiz priecēja vairāk, kā citas reizes. Jauki, ka viņam ir jauna ķivere ar komandas logo uz tās. Dažus cundurus neminēšu, vien to, ka pēc ripas rikošeta gaisā viens “koijots” bija tik solīds, ka tālu no vārtiem esošo Tellkvistu pažēloja un tukšos vārtos nemeta, bet sāka izspēlēt kombināciju ar partneriem.
  Holts – es teiktu: “malacis”. Rukāja no visas sirds un pat pēc nopietnām sadursmēm izskatījās teicami. (Varbūt vienus vārtus ielaida, jo par tālu izslīdēja “taurenī” no vārtiem un arī Cibuļskis nepalīdzēja. Varbūt pārāk respektēja NHL “džeku”.
  Daudzi jau ir teikuši, man sanāks atkārtoties. Dinamo lielākai daļai hokejistu ir krietni vasarās jāpieliek pie ātrumiem, lai nav jāstaipās pēc ripas ar vienu roku kā makšķerējot. Ripas pārvaldīšana ar abām rokām ir jātrenē. Piespēles, … eh, piespēles ir jādod precīzi – nevar tā “lažot” ne KHL, ne NHL. Laikam psiholoģiski bija (sa-)apdeguši. Varbūt dažs nevarēja iepriekšējo nakti iemigt un kārtīgi izgulēties pirms “lielās” spēles, pārliekot prātā: kā nu tagad spēlēšu!? Nē, vajadzēja vienkāršāk. Pāris piespēles un jābūt metienam – bija skaistas piespēles, individuālas kombinēšanas, bet nav metiena – turklāt vairākumā nemest (dejà vu)… Arī vairākuma sākumā nedrīkst pelnīt sodu. Bieži varēja uzminēt, ka atkal zaudēsim iemetienu.
  Tātad: ātrums, piespēles, metieni, ripas pārvaldīšana, iemetieni, disciplīna, nepelnīt nevajadzīgus sodus, psiholoģija. To visu uzlabot un būs vēl tādi rezultāti un skaistas spēles, ka mēs tikai varēsim priecāties. Visu vajag ņemt vienkāršāk. Arī pretinieks ir tāds pats cilvēks, nogurst, kļūdās un baidās (kā no Karsuma).
  Kopumā Dinamo nospēlēja atbilstoši. Atsevišķos spēles brīžos priecēja visi Dinamo hokejisti. Tātad ir vēl iespējas uzlabot lietas. Dažas ripas gan ne par ko neslīdēja gar vārtu staba iekšpusi (skatījos aiz Coyotes vārtiem).
  Es novēlu Dinamo un visiem mums LABU un VĒL LABĀKU hokeju! Labu hokeja atmosfēru ar faniem (un, protams, Jurčiku raganas tēlā).
  Paldies par cīņassparu!
  Mēs par Dinamo! Mēs ar jums!
  Sarauj!

 2. Oz said

  Kārta iemest kko negatīvu arī šinī topikā. Patiesībā spēle bija diezgan nebaudāma sākot no otrā perioda, jo tad arī mūsējie aptvēra, ka tā ir tikai draudzības spēle. Nebija tādas kāpāšanās un nevajadzīgu asumu kā Pērburgā. Nekādas grūstīšanās, visi smaida, mūsu kanādieši pļāpā ar tiesnešiem un koijotiem.

  Vieni īpaši necenšas baigi kapāt, bet otri īsti nevarēja. Rezultāts varēja būt labāks un arī sliktāks – cepuri nost abu vārtsargu priekšā. Ielaidām to pirmo golu uz katastrofālas nomaiņas rēķina, otro atslābinājiamies un lētti atdevām mazākumā. Troters izskatījās lieliski, centās varbūt atrādīties Z-Amerikai.

  Šovs, bet ne īsta spēku samērošana. Bet ir jau labi.

 3. p.s. said

  Dvarionas arī pēc 1. perioda tādā pašā veidā priecēja

 4. Bawm said

  Mikušs pret koijotiem neesot spēlējis, jo viņam jaunais krekls neesot bijis pašūts…
  tā Puče zina teikt: http://www.sportaavize.lv/07102010-mikusa_krekls

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: