Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Dinamo pēdējā minūte

Posted by petrovich27 uz 2010/10/06

spēle līdz galam pie jebkura rezultāta ir viena no tām lietām, ko līdzjutēji novērtē visvairāk. dažkārt, iecietīgi noraugās uz pēdējā brīdī ielaistu ripu, ja komanda uzvar. taču uzgavilē brīžos, kad iemīļotais klubs, pat zaudējot ar bezcerīgu starpību, pēdējās minūtēs nenolaiž rokas un plēšas par katru kvadrātcentimetru uz ledus. ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā. 3.-šā perioda pēdējā minūte mēdz “ienest” tādu adrenalīna devu. un ne tikai tajos gadījumos, kad vārtu guvumi vai zaudējumi ir izšķiroši rezultātam. lai “uzvarētu” pēdējo minūti, ir nepieciešams komandas raksturs. jādomā, ka šādu minūšu uzvaras ir kā “degviela” komandas cīņassparam.

ne bez pamata hokeja kritiķi un apskatnieki norāda 5:4 OT pret SKA un 4:3 PM pret Avangard ir ļoti pat neslikts rezultāts, bet… atgādina, ka līdz papildlaikiem un pēcspēles metieniem šajās spēlēs Dinamo bija nonācis no “uzvarētāju pozīcijām”. nav šaubu, dinamieši bez cīņas “neatdeva spēli” pamatlaikā. taču fakts paliek fakts – šīs sezonas sākumā (12 spēlēs) Dinamo “pēdējās minūtes bilance” ir ļoti pat vāja – 0:4 (nulle gūtu vārtu un 4 zaudēti) spēļu 60. minūtē (59:00 – 60:00).

pēdējo minūšu bilance

savā pirmajā KHL sezonā Dinamo “pēdējās minūtes” bilance bija 4:5, pirmajā play off dinamieši 60. minūtē vārtus ne zaudēja, ne guva. taču jau nākamajā sezonā (2009./2010.) Dinamo pēdējās minūtes “starpību” nokārtoja pat ļoti sev par labu, visā KHL aplieciont tādas komandas slavu, kura cīnās līdz galam. tie pretinieki, kas nerēķinājās vai nespēja, piedzīvoja rīdzinieku “kombekus” un klupienu play off pirmajā kārtā. tātad 2009./2010. g. regulārās sezonas laikā 60.-ajā minūtē gūto/zaudēto vārtu attiecība rīdzinieku izpildījumā bija 11:6. bet 2010. gada izslēgšanas spēlēs – 3:1.

protams, pēdējā minūte ir tas laiks, kad izšķirošākos mirkļos iedzinēju komandas vārtsargi dod savu vietu papildu laukuma spēlētājiem un komandas iet “uz visu banku”, saņemot ripu tukšos vārtos vai iemetot tikpat tukšos. taču arī tukšos vārtos jātrāpa vai vismaz jātiek līdz metienam, kas nemaz tik viegli nenākas. ko apliecina arī 2010./2011. g. sezonas pirmās spēles pret SKA un Avangard.

izšķirošās minūtes

protams, nozīmīgi ir arī tie vārtu guvumi 3. perioda pēdējā minūtē, kas ir ļāvuši palielināt vārtu starpību un neļaujot pretiniekiem pietuvoties. šajā gadījumā īpaši izceļamas 2010. gada 10. un 14. marta play off spēles pret SKA, kad dinamieši, pēdējā minūtē gūstot vārtus, iznīcināja Sanktpēterburgas kluba cerības uz izlīdzinājumu. taču ar īpašu pluszīmi ir dinamiešu izveiktie vārtu guvumi 60.-ajā minūtē, kad rīdzinieki ir izlīdzinājuši rezultātu, pārnesot spēli uz papildlaiku. tas izdevās vienu reizi – 2010. gada 23. martā play off 2. kārtā “kapājot” pret HK MVD, bet spēli uzvarēt tomēr neizdevās – otrajā papildlaikā Balašihas “miliči” uzvarēja.

neskaitot šīs sezonas vārtu zaudējumus 60.-ajā minūtē pret SKA un Avangard, kad Dinamo tomēr “izglābās” papildlaikā vai pēcspēles metienos, ir bijušas “lielākas neražas”, kad rezultātu pretinieki pamatlaikā ir izlīdzinājuši un pēc tam (pēcspēles metienos) panākuši uzvaru. šāda izšķiroša spēle bija tikai viena – pret Amur 2008. gada 3. septembrī, kad Amur 60. minūtē (59:25) panāca no negatīvas vārtu starpības (5:6 par labu rīdziniekiem) – uz 6:6; un uzvarēja pēcspēles metienos ar 6:7.

pēdējo minūšu “stāri”

pirmajā Dinamo sezonā 60.-to minūšu “lauva” bija Marks Hartigans, kurš bija laukumā visas 4 reizes, kad dinamieši 3.-šā perioda pēdējā minūtē iemeta ripu pretinieku vārtos. turklāt Hartigans 3-jos no 4 gadījumiem to izdarīja pašrocīgi. savukārt, otrajā sezonā treneru uzticību 60.-ajā minūtē visbiežāk realizēja Marsels Hosa, kurš atkārtoja Marka Hartigana “rekordu”, 3 reizes gūstot vārtus spēļu 60. minūtē regulārā čempionāta gaitā, un vēl vienu reizi iemeta play off-ā.

šosezon (2010./2011.) pēc 12 spēlēm dinamiešiem nav vēl izdevies 3. perioda pēdējā minūtē “ieņemt” pretinieka vārtus… no šobrīd Dinamo sastāvā esošajiem spēlētājiem pēc visu sezonu bilances, un ieskaitot šīs sezonas 12 spēles, labākais “pēdējo minūšu koeficients” ir fiksēts Guntim Galviņam un Rodrigo Laviņam. savukārt, rezultatīvākie 60. minūtēs no aktuālajiem dinamiešiem ir Sandis Ozoliņš un Aleksandrs Ņiživijs (abiem – pa 4 punktiem).

Dinamo laukuma spēlētāju “koeficients” 3. perioda pēdējā minūtē (59:00 – 60:00; gūtie un zaudētie vārti hokejistam esot laukumā; tikai Dinamo sastāvā; tikai KHL oficiālajās spēlēs):

spēlētājs KOPĀ 2010./2011. REG (12 sp.) 2010. play off 2009./2010. REG 2008./2009. REG KOPĀ rezultativitāte 60. min.
Iguldens 2:4 nesp 2:4** nesp 0+1

* vieni vārti zaudēti mazākumā un vieni gūti mazākumā.
** vieni vārti zaudēti mazākumā.
*** vieni vārti gūti mazākumā.
**** vieni vārti gūti vairākumā, vieni vārti gūti mazākumā.
***** vieni vārti gūti vairākumā.

P.S. statistika ņemta no KHL oficiālajiem spēļu protokoliem. taču, jāņem vērā, ka arī tie nav ideāli. piemēram, 2009. gada 16. septembra Dinamo un Baris spēles protokolā, fiksējot vārtu zaudējumu 60. minūtē, starp laukumā esošajiem Dinamo spēlētājiem nav “piereģistrēts” Sandis Ozoliņš. taču spēles videoierakstā Ozoliņš redzams laukumā. salīdzināt: khl.ru protokols vs. dinamoriga.eu video.

[Marka Hartigana foto fiksēts pārbaudes spēlē pret Atlant 2010. gada 25. augustā; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]