Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Mārtiņš Gipters

Posted by petrovich27 uz 2010/09/20

nu jau bijušā Dinamo Juniors aizsargs Mārtiņš Gipters bija plānojis aizvadīt jauno sezonu Liepājas Metalurgs komandā, ar kuru tomēr neizdevās vienoties par finanšu nosacījumiem. bija arī versijas ar Kriļja Sovetov nosaukumu. tomēr pašreiz hokejists vēl ir bez jauna kluba. bet tas pagaidām.

atgādinājumam: pēc Dinamo Juniors vienīgās sezonas komandas pastāvēšanas vēsturē tika “izkomplektēts” komandas sastāvs. no 46 “junioros” sezonas gaitā uzspēlējušajiem puišiem 19 spēlētāji jaunajā sezonā spēlē Dinamo sistēmā – “lielajā” komandā vai HK Rīga sastāvā. citi “eks-juniori” ir devušies “meklēt laimi” citos virzienos.

Mārtiņš Gipters atbild uz jautājumiem par aizvadīto sezonu Dinamo Juniors sastāvā Baltkrievijas ekstralīgā, par plāniem attiecībā uz spēlēšanu Liepājā un Maskavā, par prioritātēm 2010./2011. g. sezonā, par Latvijas “junioru” izlašu priekšrocībām.

izziņai: Mārtiņš Gipters

 • dzimis 1989. gada 5. aprīlī
 • ampluā: aizsargs
 • “figūra”:  183 cm; 86 kg
 • 2009./2010. g. sezonā Dinamo Juniors rindās Baltkrievijas ektralīgas regulārajā čempionātā 51 spēle (3+7 punkti) un Latvijas Virslīgas play off-ā 9 spēles (0+1 punkts)
 • iepriekšējās sezonas: SK LSPA/Rīga; Rīga 2000 u.c.
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2007. gadā pasaules čempionātā elitē un 2008. gadā – 1. divīzijā
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2009. gadā pasaules čempionātā elitē
 • pirmais treneris: Gunārs Krastiņš

JAUTĀJUMI / ATBILDES

jautājums: summējot visas Dinamo Juniors oficiālās spēles Baltkrievijas ekstralīgā un Latvijas Virslīgas play off-ā, saskaņā ar statistikas datiem, esi viens no diviem spēlētājiem, kas 2009./2010. g. sezonas gaitā aizvadījis visvairāk spēļu (ar Ričardu Birziņu – katram pa 60 spēlēm). kā vērtē savu sniegumu 2009./2010. g. sezonā? vai tā nebija Tev smagāka nekā citiem cīņubiedriem komandā?

Mārtiņš Gipters: Savu sniegumu vērtēju diezgan negatīvi, jo pie tik daudz nospēlētām spēlēm mani statistikas dati nebija no tiem spožākajiem; lai gan šādā līmenī spēlēju pirmo sezonu, zinu, ka varēju daudz labāk. Par to, vai sezona bija grūtāka nekā partneriem, ir grūti spriest; personīgi man šī bija grūtākā sezona, kuru līdz šim esmu aizvadījis.

jautājums: Tavs dzimšanas gads (1989.) ļautu Tev vismaz vienu sezonu aizvadīt HK Rīga ierindā. kāpēc nebiji kandidātu sarakstos? vai Tevi neaicināja, pats nevēlējies?

Līdz jūlijam gaidīju piedāvājumus, un no HK Rīga puses tāds nesekoja, tādēļ nolēmu izmēģināt laimi Liepājā.

jautājums: 2010. gada starpsezonā medijos parādījās informācija par to, ka jaunajā 2010./2011. g. sezonā spēlēsi Liepājas Metalurgs rindās. taču Baltic Sports Agency dati norāda, ka esi Kriļja Sovetov sistēmā. tiesa, ne Kriļja Sovetov VHL, ne MHL kluba sastāvos neesi oficiāli minēts. kā tad ir patiesībā? kur atrodies, kur plāno spēlēt 2010./2011. g. sezonā?

Augusta beigās no Liepājas devos prom, jo nevarējām ar klubu vienoties par finansiālo pusi, līdz ar to nācās komandu pamest. Nesaprotu, kur šī aģentūra iegūst informāciju. Pirmajā septembrī biju devies uz Maskavu, jo “kriļjas” teica, ka dos iespēju uzspēlēt Maskavas mēra kausā, bet tā arī iespēja netika dota, un būtībā bezjēdzīgi biju aizbraucis uz Krieviju. Pašlaik atrodos Rīgā un uzturu sevi formā, slidojot pie HK Sāga. Iespējams, šo sezonu nāksies aizvadīt kādā Latvijas Virslīgas komandā, bet pagaidām vēl ceru uz iespēju kaut kur ārzemēs.

jautājums: kādas prioritātes esi sev izvirzījis jaunajā sezonā?

Pagaidām galvenā prioritāte ir atrast komandu, kurā aizvadīt jauno sezonu. Ja tas neizdosies, tad prioritāte būs mācības, jo es paralēli hokejam vēl mācos Rīgas Tehniskās Universitātes 3. kursā.

jautājums: līdz šim esi spēlējis Latvijas klubos – Dinamo Juniors, SK LSPA/Rīga, SK Rīga komandās. vai neesi plānojis dažas sezonas pamēģināt leģionāra gaitas, kā tagad populāri doties spēlēt uz Somiju, Kazahstānu? Kāpēc jā vai nē?

Pagaidām meklēju komandu ārzemēs, bet visu ir apgrūtinājusi situācija, ka visu starpsezonas posmu esmu aizvadījis Liepājā, un augusta beigās visām komandām sastāvi jau ir nokomplektēti.

jautājums: esi piedalījies divos U-18 un vienā U-20 pasaules čempionātos, redzējis citu valstu „junioru” līmeni. kādas, Tavuprāt, ir Latvijas hokeja skolas audzēkņu priekšrocības, salīdzinot ar tuvākajiem konkurentiem par iekļūšanu kā U-18, tā U-20 čempionātu elitē?

Grūti pateikt kādas ir priekšrocības, jo, skatoties pēc visiem datiem, mēs nevarētu konkurēt ar citām izlasēm, kuras arī ir uz robežas starp eliti un 1. divīziju, tomēr pēdējos gados mums tas izdodas. Kā vienīgo priekšrocību varētu minēt komandas saliedētību, jo visos čempionātos, kuros esmu spēlējis, komandās ir bijis labs mikroklimats.

jautājums: raugoties no malas, kā vērtē HK Rīga startu MHL čempionātā? kādas saskati komandas izredzes?

Viennozīmīgi HK Rīga starts ir izdevies, un komandai ir ļoti labas izredzes pacīnīties par vietu play off-os.

Lai veicas!

[Mārtiņa Giptera foto fiksēts Dinamo Juniors spēlē pret Ozolnieki / Monarch vienību Latvijas Virslīgas play off ietvaros 2010. gada 26. martā; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

informācijai:

4 Atbildes to “TUVPLĀNĀ: Mārtiņš Gipters”

 1. man domaat said

  Te arī aktualizējas jautājums – kur Latvijā spēlēt hokejistiem, kas paliek vecēki par 21 gadu? U-18 un U-20 izlasēm rūpe beigusies uz to laiku… Importa līgas arī nevar visus paņemt, jo savējo ir diezgan…

  Ir labi, ka ir Dinamo un HK Rīga; labi ka Baltkrievijā līdz U-18 ir 5 Latvijas klubi. Taču Baltkrievijas ekstralīgā derētu vairāk nekā 1 Latvijas klubu. Tad arī puišiem būs iespēja Latvijā normālā līmenī uzspēlēt.

  Taču Mārtiņam Gipteram ieteiktu censties braukt ārpus Latvijas kaut zemākās līgās.

 2. ohmycoke said

  Nu nav jau viegli ar to komandu, ja pat Sorokins bez darba

 3. Volx said

  Sorokins darbojas Ozolnieki/Monarch sistēmā!

 4. weight said

  yeah my dad will like this

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: