Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

HK Rīga “ugunskristības”

Posted by petrovich27 uz 2010/09/07

savu dalību savā pirmajā MHL regulārajā čempionātā Dinamo jauniešu komanda HK Rīga ir uzsākusi labāk nekā treneri, paši spēlētāji un interesenti varēja gaidīt, jo nezināja ko gaidīt. līgas debitants HK Rīga pirmajās divās sezonas spēlēs ar 4:2 un 5:2 “nolika uz lāpstiņām” Sanktpēterburgas SKA jauno paaudzi SKA-1946, kura pērn bija MHL Rietumu divīzijas stiprākā (punktiem “bagātākā”) vienība 12 komandu konkurencē.

tiem, kas “zināja” teikt, ka no pagājušās sezonas SKA-1946 spēlētājiem “maz kas šosezon ir palicis”, ir atbilde – no “pērnā” sastāva ir palikuši 57,7% (15 no 26) spēlētāju, rēķinot no tiem, kas fiksēti SKA-1946 oficiālajā pieteikumā mhl.khl.ru lapā uz 7. septembri (ieskaitot 3 traumētos spēlētājus). tas ir daudz vai maz, paliek katra vērtētāja paša ziņā. vien atgādinājums, ka jauniešu un junioru līgās vecuma ierobežojumu dēļ spēlētāju rotācija ir “spiestāka” parādība nekā pieaugušo vienībās.

kaujasspējas uzbrukumā

Upītis – Vilkoits – Dobreņkijs. komandas pirmā maiņa ar cīņassparu un rezultatīvu sniegumu. labi atrasta kombinācija ar auguma parametros raženo centra uzbrucēju Raimondu Vilkoitu un garumā ne tik raženo, bet šiverīgo malējo Vladislavu Dobreņkiju. Vilkoits abās spēlēs “atzīmējās” ar svarīgiem vārtu guvumiem, 6. septembra spēlē saņemot arī HK Rīga labākā spēlētāja godu. savukārt, Dobreņkijs ar “spēles taisīšanu” un 6. septembra spēlē ar labu rezultativitāti (1+1). Juris Upītis “neatpaliek” – pēc divām spēlēm 0+2.

Cinks – E.Lipsbergs – M.Lipsbergs. priecē šīs maiņas cīņasspars, kā arī labā saprašanās starp brāļiem Lipsbergiem. kas arī “priecēja aci un sildīja sirdi” pārbaudes spēļu laikā. šis uzbrukuma virknējums gan tika brīžam “izjaukts”, Ronalda Cinka vietā pie Lipsbergiem ieliekot citus spēlētājus. taču kopumā šis “komplekts” izskatās vērtīgs. HK Rīga kapteinis Edgars Lipsbergs izskatās iejuties savā “amatā”, arī saņemot labākā spēlētāja balvu 5. septembra spēlē. šī uzbrukuma “versija” ar rezultativitāti “nofiksējās” pirmajā spēlē. pēc visa izskatās, ka rezultativitāte neizpaliks arī nākotnē. tiesa, pastāv iespēja, ka galvenais treneris Leonīds Tambijevs, cenšoties pēc uzlabojumiem, var virknējumu “izjaukt”.

Podziņš – Karamnovs – Indrašis. šis trio pēc pirmās spēles no atsevišķiem kritiķiem saņēma kritiku, jo, redz, vismaz no Dinamo treniņometnē un pārbaudes spēlēs testētajiem Vitalija Karamnova un Ainara Podziņa esot gaidīts labāks rezultāts. atbilde kritiķiem: nesteidzieties, pacietību! šis uzbrukuma virknējums ir “tikko pagatavots”, bet komandas saspēle nav nekāds “bistro”. kā likumsakarīgi portālam sportacentrs.com atzina viens no komandas pēdējiem papildinājumiem Miks Indrašis, šī trijnieka puiši pirms 5. septembra spēles bija aizvadījuši tikai 2 kopīgus treniņus… Dinamo terniņometnē “iesildītajiem” Podziņam un Karamnovam ir labāka savstarpēja saprašanās no Dinamo nometnes un arī mentāli, ko treneri regulāri “ekspluatēja” mazākumos, labu spēles laiku dodot tieši uzbrucēju “divniekam” Karamnovs – Podziņš. cita starpā, Karamnovs otrajā spēlē “reabilitējās” arī to interesentu acīs, kuri gaidīja rezultativitāti – bija 1+1 un “+3” lietderības. no visa trijnieka rezultativitāti nenāksies gaidīt pārlieku ilgi. taču atkal “bet” – trijnieku var ietekmēt sastāva pārkombinācijas.

Mickēvičs – Bičevskis – Biezais. “te Tev nu bija 4. maiņa” – apliecinājums tam, ka virknējumu kārtas numuram ir nozīme secībā, ne svarīgumā. apliecinājums arī virknējuma rezultativitātē. Elvija Biezā “dublis” (2+0) otrās spēles noslēguma daļā salauza “petrogradiešu” cerības uz rezultāta izlīdzinājumu. ar vārtu guvumu pirmajā spēlē savu klātbūtni apliecināja vēl nesenais liepājnieks Artūrs Mickēvičs. savukārt Māris Bičevskis ar 0+4 pēc abām spēlēm ir rezultatīvākais spēlētājs HK Rīga ierindā, kā arī viens no 3 labākajiem piespēlētājiem (visiem pa 4 piespēlēm) visā MHL (pēc 2010-09-06 spēlēm).

P.S. 5. septembra spēlē kā 13.-ais uzbrucējs bija pieteikts Edgars Kurmis, kuram attiecīgi bija neliels spēles laiks, bet ir fiksēts lietderības koeficients “+1”. otrajā spēlē viņs netika pieteikts, dodot vietu 8.-ajam aizsargam Raimondam Tūbelim. līdz spēlēšanai vēl “nav tikuši” HK Rīga uzbrucēji Kirils Tambijevs, Raimonds Upenieks, Juris Ziemiņš, kuru nebūšana sastāvā ir saistīta arī ar Podziņa un Karamnova “ienākšanu” no augšas – Dinamo treniņometnes. ja Dinamo pirmajā izbraukumā plāno doties ar 15 uzbrucējiem, kā ir izskanējis, tad abi “iesūtītie” dosies līdzi “lielajiem”, un attiecīgi divas uzbrucēju vietas tiks “aizpildītas” ar līdz šim rezervēs esošajiem. piebilde: laukumā likumsakarīgi nav devies traumētais Dāvis Straupe.

aizsardzības “bastioni”

Galkins – Porejs. kopumā vērtīga kombinācija, ko arī otrajā spēlē apliecina lietderības koeficients, kas abiem aizsargiem bija labākais komandā. Aleksandram Galkinam “+5”, kas nozīmē “klātbūtni” visiem savas komandas vārtu guvumiem šajā spēlē. Mārtiņš Porejs iepaliek minimāli ar “+4”.

Salija – Koļesņikovs. šie aizsargi otrajā spēlē izskatījās jau labāk. runa gan vairāk par Ņikitu Koļesņikovu, kuram pirmajā spēlē nācās būt laukumā pie abiem vārtu zaudējumiem, spēlē iekrājot “-2”. taču jau 6. septembra spēlē “cauršāvumi” nav “atgadījušies”. Artūram Salijam abās spēlēs pa “+1”.

“bērtā veidā”. pārējie aizsargu pāri vēl neizskatījās “sastiķēti” galīgā formātā un tika mainīti. Dinamo nometnē lielu daļu treniņu laika aizvadījušais Mārtiņš Jakovļevs vērtību “statistiski” apliecināja pirmajā spēlē ar “+2” lietderības. Ēriks Ševčenko “ievilka ķeksīti” ar vienu rezultatīvu piespēli pirmajā spēlē. Kārlim Kalvītim, summējot abas spēles, lietderības koeficients “0” (pirmajā spēlē “+1”, otrajā “-1”). savukārt, Raimonds Tūbelis, atšķirībā no iepriekš pieminētajiem aizsargiem, aizvadīja tikai otro spēli pret SKA-1946, pārī ar Kalvīti nopelnot “-1” lietderības.

P.S. laukumā oficiālajās MHL spēlēs vēl nav devušies divi HK Rīga aizsargi – Edgars Dīķis un Krišs Lipsbergs.

vārtsardzība

abās pirmajās spēlēs treneri uzticēja HK Rīga vārtus sargāt Kristeram Gudļevskim, kurš ar saviem pienākumiem tika galā labi. saskaņā ar statistikas uzskaitēm Gudļevskim bija nācies atvairīt mazāk “uzmācības” nekā Andrejam Fomičam SKA-1946 vārtos. pirmajā spēlē Kristeram Gudļevskim 91,7% atvairītu metienu, bez neitralizācijas 2 no 24 metieniem. savukārt, Fomičam pirmajā spēlē “caurgāja” 4 no 29 metieniem (86,2% atvairītu). otrajā spēlē Gudļevskim neizdevās “paņemt” 2 no 20 metieniem (90% atvairītu metienu), bet Andrejam Fomičam 5 no 38 (!) metieniem. ar to Fomičam šajā spēlē – 86,8% atvairītu metienu.

abās spēlēs kā “otrajam numuram” nācās “dežūrēt” Uldim Čalpam. savukārt, Toms Broks pagaidām spēļu pieteikumos vēl nav ienācis. arī ņemot vērā apstākli, ka viņš septembra sākumā bija Latvijas U-20 izlases rīcībā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā.

HK Rīga spēlētāju rezultativitāte (pēc pirmajām 2 spēlēm):

 • Bičevskis 0+4
 • Vilkoits 2+1
 • Biezais 2+0
 • Dobreņkijs 1+1
 • Karamnovs 1+1
 • Upītis 0+2
 • Cinks 1+0
 • Edgars Lipsbergs 1+0
 • Mickēvičs 1+0
 • Galkins, aizs. 0+1
 • Miks Lipsbergs 0+1
 • Porejs, aizs. 0+1
 • Ševčenko, aizs. 0+1

HK Rīga un SKA-1946 komandu spēlētāju dzimšanas gadi (saskaņā ar mhl.khl.ru datiem uz 2010-09-07):

dz. gads HK Rīga    SKA-1946    
           
1989. 2   2    
1990. 4   3    
1991. 14   7    
1992. 7   5    
1993. 3   8    
1994,   1    
kopā: 30   26    
           

informācijai:

 • 2010-09-05 spēles HK Rīga vs. SKA-1946 (4:2) protokols – mhl.khl.ru
 • 2010-09-06 spēles HK Rīga vs. SKA-1946 (5:2) protokols – mhl.khl.ru
 • abu pirmo spēļu video – dinamoriga.eu (5. sept.; 6. sept.)

[foto fiksēts HK Rīga MHL čempionāta pirmajā spēlē, kas tika aizvadīta pret SKA-1946 (Sanktpēterburga) 2010. gada 5. septembrī Rīgā; foto avots: dinamoriga.eu.]

Viena atbilde to “HK Rīga “ugunskristības””

 1. Palffy said

  Raksta saturs ir labs un informācija izsmeļoša. Par to – paldies!

  Tomēr ir viens BET, par ko ir minēts arī agrāk. Ja autors savus darbus ir paredzējis publiskai lietošanai (un tā tas ir, spriežot pēc biežajām norādēm uz šo adresi citos forumos), tad jādomā arī par pareizrakstību un gramatiku. Šobrīd tā ir katastrofa. Kaut vai tāda elementāra lieta kā teikuma uzsākšana ar lielo burtu. Pieturzīmju ziņā nav tik traki, lai gan kļūdas ir arī tur.

  Ir jābūt ne tikai labam saturam, bet arī normālai formai :)
  Lai veicas turpmāk! :)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: