Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Dinamo “jautājuma zīmes” pirms sezonas starta

Posted by petrovich27 uz 2010/09/02

“klusums pirms vētras”, tā varētu raksturot situāciju Dinamo nometnē pirms KHL čempionāta starta, kas Rīgas Dinamo gadījumā ir paredzēts 9. septembrī ar cīņu pret SKA Sanktpēterburgā. vēl “pa starpu” pārbaudes spēle pret Liepājas Metalurgs 3. septembrī. bet pēc sajūtām, dinamieši jau dzīvo “uz koferiem”, jo KHL sezona sāksies ar 4 izbraukuma spēļu sēriju – Sanktpēterburgai sekos pieturas Krievijas “tālākajā galā”: Novokuzņeckā; Novosibirskā; Habarovskā. un tikai 19. septembrī gaidāma pirmā mājas spēle – pret Kazaņas Ak Bars.

vai ar Tellkvistu būs trāpīts?

pirmssezonas “lielā dilemma” ir vārtsargu “pirmā numura” izvēle. lai arī dažādi eksperti “titulvārtsarga” lomai ir prognozējuši un “svētījuši” Krisu Holtu (Chris Holt), tomēr galvenais treneris Juliuss Šuplers attiecībā uz vārtsargiem vadās tāpat, kā izvēloties konjakus – jo vecāks, jo labāks. “Sezonas sākumā liksim cerības uz vārtsargu uz pieredzi” (oriģinālā – В начале сезона будем надеяться на вратаря с опытом), tā khl.ru lapā izvēli par labu Mikaelam Tellkvistam (Mikael Tellqvist) skaidrojis Šuplers.

jādomā, ka treneri – kā Sergejs Naumovs, tā Šuplers – redz un paredz situāciju labāk par “ekspertiem”, kas Tellkvistu redzējuši Dinamo vārtos dažas spēles. no treneriem tiek sagaidīta “pirmā numura” uzminēšana. gadījumā, ja tas izdosies, diezin vai “kritiķi” atcerēsies paslavēt trenerus, ka visu izdarīja pareizi. taču, ja ar Tellkvistu nebūs “trāpīts”, atradīsies ļoti daudz gribētāju pateikt vārdus: “es taču teicu, ka Holtam jābūt pirmajam numuram”…

vai būs jāmeklē aizsargs?

pēc Latvijas Dzelzceļa kausa spēlēm apskatnieki un eksperti nebeidz slavēt Sanda Ozoliņa spēles “lasīšanas” māku un fizisko formu, kā arī Oskara Cibuļska progresu. tomēr aizsardzība kopumā un arī daži atsevišķi spēlētāji ir saņēmuši savu kritikas “porciju”. piemēram, insport.lv eksperts Guntars Paste prognozē, ka sezonas gaitā Dinamo meklēs vēl vienu pieredzējušu aizsargu.

G.Paste savā “pravietojumā” par vēl viena stabila aizsarga nepieciešamību sezonas gaitā nav vienīgais. arī citi eksperti mēģina Dinamo komandai “pielaulāt” kādu aizsargu-leģionāru. Dinamo komandas vienīgā “līnija”, kas šosezon, vismaz pagaidām, ir iztikusi bez leģionāriem, ir tieši aizsardzība. tāda kārtība ir palikusi “mantojumā” no 2009./2010. g. sezonas, kuras noslēguma daļu ļoti pat labi Dinamo aizvadīja bez importa aizsargiem, jau sezonas gaitā atsakoties no Lī Sveta (Lee Sweatt) pakalpojumiem. protams, “vairāk nekā leģionārs” aizsarga pozīcijā ir Sandis Ozoliņš. viņa klātbūtne Dinamo aizsargu rindās samazinājusi nepieciešamību un arī kluba rocību “vēlmēs” pēc ārvalstu aizsargiem. atcerēsimies, ka sezonā pirms Ozoliņa (2008./2009.) rīdzinieku krāsās cīnījās veseli divi leģionāri – Duvijs Vestkots (Duvie Westcott) un Filips Novāks (Filip Novak). abi bija “vilcēji” faktiski visos aizsargu darbības parametros. tagad Šupleram aizsargu jautājumos konsultants ir Viktors Ignatjevs, kurš, jācer, pratīs sakombinēt aizsargus “pareizajos” pāros un, nepieciešamības gadījumā, laicīgi meklēt papildinājumus Dinamo aizsargu korpusam.

kas aizlāpīs Hosas atstāto “caurumu”?

ir diezgan dzirdēti, protams, patiesi vārdi par Latvijas “vietējo” uzbrucēju progresu. ieskatoties 2009./2010. g. sezonas statistikas ailītēs, tiešām varam secināt, ka leģionāri vairs nav vienīgie vilcēji, kā tas bija pirmajā sezonā. tad rezultativitātes “virsslāni” nodrošināja Marsels Hosa (Marcel Hossa), Mets Elisons (Matt Ellison) un Marks Hartigans (Mark Hartigan). aizvadītajā sezonā tā īpaši gan dinamiešu, gan visa KHL griezumā “spridzināja” Hosa, kurš nu ir prom. toties, Dinamo klubs ir “dabūjis” atpakaļ Hartiganu.

“žēlabas” par Hosas aiziešanu ir jau rimušās, tomēr aktuāls paliek jautājums, kas būs tie puiši, kas ar savu rezultativitāti “aizlāpīs” Hosas atstāto caurumu 35 vārtu guvumu apmērā? populāra ir kļuvusi versija par to, ka tagad Dinamo spēlēs “no aizsardzības”, pārceļot akcentu no “daudz-iemešanas” un “mazāk-ielaišanu”. jāpiebilst, ka, lai tas notiktu, Dinamo terneriem ne tikai “jāuzmin” ar vārtsargiem, bet arī jālikvidē visas “jautājuma zīmes” aizsardzībā. šis uzdevums nav viegls…

zināmas cerības tiek liktas uz vienu no AHL labākajiem “rezultāta taisītājiem” – Broku Troteru (Brock Trotter), kurš pamazām aklimatizējas un kļūst gatavāks KHL sezonai. tomēr, jādomā, ka rezultativitātes “balansa” izlīdzinājumu nāksies panākt ne ar kāda individuālo sniegumu, bet “pa visiem”. attiecīgi labāks sniegums tiek gaidīts no visiem uzbrucējiem – kas progresējuši pērn, no jaunajiem un ne tik jaunajiem leģionāriem, no Latvijas uzbrucēju “vecās (pērnās) gvardes” un no 4. maiņas. no visiem!

lasāmviela:

 • par Dinamo sastāvu + Jāņa Sprukta īs-intervija – khl.ru
 • Guntars Paste par dinamiešu sniegumu Latvijas Dzelzceļa kausa turnīrā – insport.lv
 • līdzšinējās Dinamo uzbrukuma līnijas analīze – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)

[Mikaela Tellkvista foto fiksēts spēlē pret Atlant 2010. gada 25. augustā; foto avots: dinamoriga.eu.]

Advertisements

3 Atbildes to “Dinamo “jautājuma zīmes” pirms sezonas starta”

 1. Willis said

  Visas pārbaudes spēles neredzēju, bet pirmajā spēlē ar “Lokomativ” man gluži otrādi iekrita acīs tas ka šogad mazākumā un tieši aizsardzībā “Dinamo Rīga” nospēlēja ja neļoti labi, tad daudz labāk nekā vidēji ņemot visās spēles pagājušajā KHL sezonā!
  Otrā spēle ar “Lokomativ” bij gandrīz diametrāli pretēja pirmajai un tajā domāju bija daļēja Šuplera vaina, vajadzēja loģiski domājot saprast, otrajā spēlē “Lokomativ” mainīs spēles taktiku un tā arī notika, savukārt “Dinamo Rīga” nospēlēja sliktāk visās spēles komponentēs nekā pirmajā spēlē. Detaļās neaprakstīšu, tagad ir pl.04:35 no rīta, :) darba rūķi mostas agri! ;)

 2. trying to follow you on twitter but cant find your name

 3. petrovich27 said

  http://twitter.com/petrovich27

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: