Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Miks Indrašis

Posted by petrovich27 uz 2010/08/31

uzbrucējs Miks Indrašis Dinamo jauniešu komandai HK Rīga pievienojās pirms divām pārbaudes spēlēm pret Minskas Junost (MHL) 27. un 28. augustā. abās spēlēs uzvarēja HK Rīga (6:2 un 7:6), šīs vasaras “seriāla” rezultātā pret Junost noturot stabilu vadību ar 4-0. abās spēlēs pie rezultativitātes punktiem tika arī rīdzinieku “jaunieguvums” Miks Indrašis.

par “jaunpienācēju” HK Rīga komandā Miku Indraši nosaukt nebūtu korekti, jo, izsludinot HK Rīga treniņometni, viņš tika nosaukts komandas kandidātu sarakstā. taču uz brīdi Mikam Indrašim sanāca “piezemēties” Kriļja Sovetov sistēmā, pretendējot uz vietu šīs sistēmas VHL vienībā. kā liecina dažādi avoti, uz “kriļjām” Miks Indrašis ticis iemainīts pret Dinamo tiesībām uz jauno uzbrucēju Ainaru Podziņu, kurš apmaiņas rezultātā nonācis Dinamo sistēmas rīcībā. lai vai kā, bet Miks Indrašis no Kriļja Sovetov “apkampieniem” ir atgriezies Latvijā.

starp citu, 2009./2010. g. sezonā spēlējot Dinamo tā laika fārmklubā Dinamo Juniors, Miks Indrašis bija labākais vārtu guvējs (20 vārti) un viens no diviem rezultatīvākajiem (39 punkti; tikpat punktu Jānim Straupem) komandas spēlētājiem. arī viens no labākajiem vārtu guvējiem visā Baltkrievijas ekstralīgā.

pēc atgriešanās no Baltkrievijas izbraukuma pret Junost Miks Indrašis atbild uz jautājumiem par pārcelšanos no Liepājas uz Rīgu, par nokļūšanu un gaitām Kriļja Sovetov sistēmā, par atgriešanos Latvijā.

izziņai: Miks Indrašis

 • dzimis 1990. gada 30. septembrī
 • ampluā: uzbrucējs
 • “figūra”: 189 cm; 76 kg
 • 2010. gada vasarā HK Rīga (MHL) treniņnometnē; pirms tam Kriļja Sovetov (VHL) un MHK Kriļja Sovetov (MHL) treniņnometnēs
 • 2009./2010. g. sezonā Dinamo Juniors rindās Baltkrievijas ektralīgas regulārajā čempionātā 20+19 punkti (49 spēlēs) un Latvijas Atklātā čempionāta Virslīgas play off-ā 1+3 punkti (8 spēlēs)
 • iepriekšējās sezonas: SK LSPA/Rīga; Rīga 2000; SK Rīga-18; Liepājas Metalurgs komandas
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2010. gada PČ elitē
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2008. gada PČ 1. divīzijā
 • pirmais treneris: Jānis Astrātovs

INTERVIJA PĒC IZBRAUKUMA PRET JUNOST BALTKRIEVIJĀ

jautājums: savas hokejista gaitas esi uzsācis Vēju pilsētā – Liepājas Metalurgā. kāpēc 2007./2008. g. sezonā pārcēlies uz Rīgu, dodot priekšroku SK Rīga 18 un SK LSPA/Rīga vienībām? vai pārcelšanās sevi attaisnoja?

Miks Indrašis: Galvenais iemesls bija tas, ka bija nesaskaņas ar Liepājas Metalurgs – 2 galveno treneri! Pagaidām domāju, ka vairāk esmu ieguvis, atbraucot uz Rīgu. Nevar zināt, kā būtu bijis, ja būtu palicis Liepājā.

jautājums: pēdējās 2 sezonās startēji Rīgas Dinamo fārmklubos – Rīga 2000 un Dinamo Juniors. vai “lielais” Dinamo bija Tavos plānos un cerībās?

Jā, protams, kā jau lielākajai daļai fārmklubu spēlētāju, arī mans mērķis bija nokļūt Dinamo sastāvā! 

jautājums: 2009./2010. g. sezonā Baltkrievijas ekstralīgā Dinamo Juniors sastāvā biji labākais vārtu guvējs un viens no diviem rezultatīvākajiem (20+19; 49 spēlēs) komandā, kā arī viens no labākajiem vārtu guvējiem visā līgā. kā pats vērtē šo sezonu?

Pašam man liekas, ka tā sezona man bijusi labākā. Arī ar rezultativitāti esmu apmierināts. Bet kā jau visi, arī es teikšu, ka vienmēr jau taču var labāk. Nevaru zināt, kā būtu bijis, ja būtu palicis Liepājā.

jautājums: kā norisinājās Tava apmaiņa uz Kriļja Sovetov sistēmu šī gada starpsezonā? vai pats gribēji un aicināji kluba vadību Tevi aizmainīt?

Par apmaiņu neko nezināju līdz brīdim, kad nokļuvu komandas nomentē. Kluba vadība man piedāvāja spēlēt “kriļjās”, un par apmaiņu neko neviens neteica. Kad no Krievijas zvanīju uz Rīgu, tikai tad man to pateica.

jautājums: kas, Tavuprāt, bija tie argumenti, kas pārliecināja Kriļja Sovetov kā „maiņu” saņemt Tevi?

Kad runāju ar “krilušku” viceprezidentu Aleksandru Tretjaku, tad viņš man teica, ka esot zvanījis uz Rīgu un interesējies par spēlētājiem, un viņi esot ieteikuši mani, bet, cik daudz no tā ir taisnība, es nezinu.

jautājums: sākotnēji tiki nosaukts starp MHL vienības HK Rīga treniņnometnes kandidātiem. vai Tev pašam nebija nopietni nodomi palikt Latvijā un spēlēt HK Rīga sastāvā?

Bija doma palikt Rīgā jau no paša sākuma, bet tad man piedāvāja aizbraukt uz “kriļju” pirmo komandu [, kas startēs VHL,] un mēģināt iekļūt sastāvā, bet tur bija variants spēlēt tikai otrajā komandā [, kas startēs jauniešu līgā MHL], tāpēc atbraucu atpakaļ.

jautājums: visu savu apzināto karjeru esi aizvadījis Latvijas klubos – Liepājas Metalurgs, SK Rīga 18, Rīga 2000, SK LSPA/Rīga, Dinamo Juniors. kā norisinājās adaptācija svešā valstī? kā uzņēma komandas biedri?

No sākuma varbūt bija grūti dēļ sliktajiem laika apstākļiem – dēļ smoga, bet komandas biedri bija draudzīgi un uzņēma pozitīvi.

jautājums: kādas saskatīji savas karjeras izredzes Kriļja Sovetov sistēmā? vai bija izredzes nostiprināties jauniešu komandā, kas startēs MHL, vai arī bija iespēja spēlēt „ne-junioru” komandā jaunizveidotajā VHL līgā? kurā no šīm komandām pats labprātāk būtu startējis 2010./2011. g. sezonā?

Biju domājis, ka iekļūšu pirmajā komandā, bet pēc pirmās komandas treniņnometnes tiku nosūtīts uz otro komandu, kurā es nevēlējos spēlēt, jo MHL līgā es varēju spēlēt arī mājās. Pirmajā komandā bija grūtāk tikt, jo treneris ņēma tikai savējos.

jautājums: kā un kāpēc norisinājās Tavas dalības pārtraukšana Kriļja Sovetov sistēmā?

Kā jau minēju, viss beidzās ar to, ka mani nosūtīja uz otro komandu, taču, kad runāju ar kluba viceprezidentu, vinš izteicās, ka būtu labāk gribējis, lai palieku.

jautājums: uzreiz pēc “krilišku” posma esi nonācis HK Rīga sastāvā, kur jau savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs esi “atzīmējies” ar rezultativitātes punktiem. vai esi apmierināts ar savu atgriešanos Latvijā?

Ja ne apmierināts, tad šeit jūtos daudz labāk nekā Krievijā.

jautājums: esi pārstāvējis Latvijas krāsas U-18 čempionāta 1. divīzijā un U-20 čempionātā elitē. 2008. gadā biji atzīts par U-18 čempionāta (1.d. B gr) vērtīgāko uzbrucēju. kam būtu jānotiek, lai Tevi ieraudzītu aizstāvam Latvijas izlases krāsas „pēcjunioru līmenī”?

:D Būtu jānotiek brīnumam. Pilnīgi noteikti vēl būtu cītīgi jātrenējas, un tad gan jau kāds mani pamanītu.

lai veicas!

[attēlā: Miks Indrašis Dinamo Juniors krāsās un uzbrukumā Baltkrievijas ekstralīgas kluba Junost (Minska) vārtiem; foto fiksēts 2009. gada 10. septembrī; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

informācijai: Mika Indraša spēlētāja profili – eliteprospects.com, eurohockey.net, lhf.lv, extraliga.stats.pointstreak.com (2009./2010.; 2008./2009.)

3 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Miks Indrašis”

 1. Willis said

  Ņemot vērā iepriekšējo spēļu rezultātus, “.. 27. un 28. augustā. abās spēlēs uzvarēja HK Rīga (6:2 un 7:6), šīs vasaras “seriāla” rezultātā pret Junost noturot stabilu vadību ar 4-0 ..”, 5 un 6 Augustā “Arēnā Rīga” MHL atklāšanas spēlēs patiešām garlaicīgi nebūs – nav jābūt !

  http://www.dinamoriga.eu/lv/vgalleries/view/7/
  Jaunatnes Hokeja līgas (MHL) sezonas atklāšanas spēles 5. un 6. septembrī Arēnā Rīga starp Rīgas DINAMO jauniešu komandu HK RĪGA un Sanktpēterburgas SKA jauniešu komandu HK SKA-1946.
  http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/sports/hokejs/?show=18394

 2. Bawm said

  pirmssezonas tabula: http://www.allhockey.ru/articles/82787/

 3. […] Miks Indrašis […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: