Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

simetriski pret Lokomotiv. 5:1 un 1:5

Posted by petrovich27 uz 2010/08/28

no turnīra viedokļa abas pāraudes spēles atšķīrās ar to, ka 27. augustā Dinamo centās “piekļūt” finālduelim, kurā Lokomotiv dalību jau bija nodrošinājuši. bet 28. augustā “runa jau bija” par pašu Latvijas Dzelzceļa kausu. to mājup ved Krievijas “dzelzceļnieki”, kuriem kauss vairāk piedienējās ne tikai dēļ nosaukuma, bet arī dēļ uzrādītā snieguma – 3 uzvaras pamatlaikā 4 spēlēs. bet no “sparinga” viedokļa abas spēles pret Lokomotiv uzrādīja dinamiešu stiprās un uzlabojamās puses. arī deva pārdomu vielu sastāva “komplekta” sakārtošanai pirms sezonas, kas nu jau ir ļoti tuvu.

Latvijas Dzelzceļa kausa turnīra abās noslēdzošajās spēlēs, kuras sanāca aizvadīt pret Jaroslavļas Lokomotiv, treneri atstāja identiskus uzbrukuma virknējumus un aizsargu pārus, rokādi veicot vien vārtsarga pozīcijā.

uzbrukuma virknējumi

šoreiz četras versijas, no kurām divas ir pārbaudītas un, šķiet, paredzamas arī sezonas sākumam: Ņiživijs – Hartigans – Surovijs; Karsums – Sprukts – Ankipāns. divas jaunas versijas, joprojām promesot Dārziņam: Bukarts – Troters – M.Rēdlihs; Karamnovs – A.Džeriņš – Meija. neskaitot Dārziņu, rezervēs – Juris Štāls un Ainars Podziņš.

spēlēs pret Lokomtiv un arī visa turnīra gaitā vissaspēlētāk un pārliecinošāk uzbrucēju versiju starpā izskatījās tieši Sprukta virknējums. laba darbība mazākumos, cīņasspars un arī rezultativitāte šo virknējumu padara ļoti vērtīgu. visi trīs vīri Jānis Sprukts, Mārtiņš Karsums un Ģirts Ankipāns viens otru lieliski papildina.

Hartigana trio spēlēs pret Lokomotiv bija pamanāms, taču līdz īstenai “titulmaiņai” zināms ceļa posms ejams. divās pēdējās spēlēs centra pozīcijā “uzspēlēja” un arī pamanāmāks bija kļuvis Broks Troters, kuram 27. augusta spēlē pirmais vārtu guvums Dinamo krāsās. acīmredzot, kļūst gatavāks sezonai. vērtīgi, ka ar savu aktivitāti pelnīja vairākumus savai komandai. būs interesanti redzēt Troteru darbībā “starp” Miķeli Rēdlihu un Lauri Dārziņu. jo, kā saprotams, Trotera virknējums pret “dzelzceļniekiem” bija eksperimentāls.

savukārt, 4. virkne (Karamnovs – A.Džeriņš – Meija) izskatījās nedaudz blāvāk nekā ar Bukartu Karamnova vietā. galvenokārt tāpēc, ka iepriekšējā versija (Bukarts – A.Džeriņš – Meija) rādījās saspēlētāka. centība abām versijām bija raksturīga, taču derētu piestrādāt pie labākas “laukuma pārredzēšanas”… jo bija manāms padaudz tehnisku negludumu kā, piemēram, aizmugures “stāvokļi”.

aizsargu pāri

lai arī sākotnēji ar kritiku un bažām tika sagaidīta divu “uzbrūkošo” salikšana kopā, tomēr Ozoliņa – Cibuļska duets darbojas. tā ir ne tikai nenovērtējama pieredze un iespēja mācīties jaunajam aizsargam Oskaram Cibuļskim, bet arī reāli funkcionējošs pāris. protams, nepieciešama pieslīpēšanās un rūpīgs darbs, taču “pārmērīgās bailes” bija nevietā.

Kr. Rēdliha – Reķa pāris brīžam labāk sapratās uzbrukumā, ne savā aizsardzības zonā. iespējams, tas varētu likt treneriem pārskatīt šī aizsargu pāra saderību. abas spēles pret Lokomotiv rezervēs tika atstāts Guntis Galviņš, iespēlējot variāciju: Laviņš – Sotnieks. jādomā, ka šī “starpversija” nebūs ilgstoša un treneri atgriezīsies pie pārbaudītas vērtības: Laviņš – Galviņš. taču, Dinamo komandā ir jauns aizsargu treneris un, iespējams, jauns skatījums uz līdz šim ierastām un “pārbaudītām” lietām.

ceturtais pāris (J.Rēdlihs – Andersons) kopumā izskatījās labi. varbūt treneri “karstākās” epizodes uzticējacitiem –  pirmajiem uzbrukuma virknējumiem ar “piekomandētajiem” aizsargu pāriem, taču sev atvēlētajā laikā un robežās ceturtais aizsargu pāris spēlēja kopumā stabili. varbūt tāpēc, ka pārāk neaizrāvās ar došanos uzbrukumā?

vārtsargi

protams, 27. un 28. augustā tika aizvadītas divas dažādas spēles, kurās gan Lokomotiv, gan Dinamo spēlēja atšķirīgi. vārtsargu sniegums arī nebija izšķirošais elements. tomēr der piefiksēt – 27. augustā ar Holtu vārtos (5:1); 28. augustā ar Tellkvistu (1:5).

laiku pa laikam tiek atgādināts, ka Mikaels Tellkvists uz Dinamo ir nācis būt “pirmais numurs”. taču pagaidām šī pārliecība un/vai teorija tiek “būvēta”, par pamatu ņemot vēsturiskos nopelnus un ierakstus biogrāfijā. protams, Tellkvistam ir bijis mazāk laika, lai iejustos komandā… bet Kriss Holts ar visiem saviem plusiem un mīnusiem izskatās pārliecinošāks un veiksmīgāks, kas nav mazsvarīgi. vai tomēr nav tā, ka Tellkvistam ir jānopelna “pirmā numura” vieta? to, šķiet, labāk jāredz vārtsargu trenerim Sergejam Naumovam kopā ar galveno – Juliusu Šupleru. jānovēl abiem labi saskatīt!

Dinamo spēlētāju rezultativitāte 10 pārbaudes spēlēs (neskaitot treniņspēli pret HK Rīga): Ņiživijs (5+6); Surovijs (4+6); Hartigans (4+4); M.Rēdlihs (1+6); Sprukts (1+6); Ozoliņš (1+5); Dārziņš (3+1); Cibuļskis (2+2); Karsums (2+1); Kr.Rēdlihs (1+2); Karamnovs (1+1); Reķis (1+1); Troters (1+1); Bukarts (1+0); A.Džeriņš (1+0); Laviņš (1+0); Ankipāns (0+1); Meija (0+1); J.Rēdlihs (0+1).

informācijai:

[Mārtiņa Karsuma, Ģirta Ankipāna un Jāņa Sprukta kop-foto fiksēts spēlē pret Jaroslavļas Lokomotiv 2010. gada 27. augustā; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

5 Atbildes to “simetriski pret Lokomotiv. 5:1 un 1:5”

 1. Willis said

  Vispār jau gaidīju “Dinamo Rīga” vārtos stāvam Krisu Holtu, bet ja domāt loģiski, kad vēl Šuplers var bez liekām raizēm redzēt stāvam vārtos Telkvistu ja ne pārbaudes spēlēs.

  No pieciniekiem šodien neko labu neparādīja, ne ar ko neizcēlās neviens, visiem grūti bija iesākt uzbrukumus un metieni pa vārtiem, līdz pirmajai iemestai ripai, bija ārkārtīgi maz.

 2. Rūdis said

  par Holtu un Telkvistu varu piekrist- vārtos ir jāliek labākais (Holts) nevis jāmēģina iespēlēt nomināli pirmais

 3. Holts izskatijās labāk, fakts.
  Atkārtosies pagājušā gada storijs ar Pruseku un Masaļski :)

 4. Kaspars said

  Piekrītu, ka patreiz Holts ir pārleicinošāks. Labi, tas gan ir tikai novērojums pēc vienas spēles ar Lokomatīvi, bet izskatījās ļoti veikls un labi lasa spēli. Sotnieks nu galīgi neiderējās ar Laviņu turklāt viņam bija diezgan daudz tehniskā brāķa ar piespēlēm un arī pazaudēja ripu. Un vispār vislabāk izskatās Sprukts-Karsums-Ankipāns. Ātri, spēcīgi un neatlaidīgi. Patīk tieši, ka neatlaidīgi.

 5. Willis said

  ” MHL atklāšanas spēles ”
  http://www.dinamoriga.eu/lv/vgalleries/view/7/
  Jaunatnes Hokeja līgas (MHL) sezonas atklāšanas spēles 5. un 6. septembrī Arēnā Rīga starp Rīgas DINAMO jauniešu komandu HK RĪGA un Sanktpēterburgas SKA jauniešu komandu HK SKA-1946.

  http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/sports/hokejs/?show=18394 Jauniešu hokeja līga (MHL)
  Cenas: 2 Ls/ Skolniekiem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem 1Ls (apliecības būs jāuzrāda pie ieejas)
  #
  Nopirku BiļešuServisā biļetes uz spēlēm, mājās piereģistrējos BiļešuServiss lapā apskatīties cik zāle būs pilna. …….āāāāāārrprrrāāāāāts!!!!! Es saprotu.., tāda biļešu cena tikai turīgiem cilvēkiem ir pa kabatai ……

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: