Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Latvijas Dzelzceļa kauss. 1. un 2. diena

Posted by petrovich27 uz 2010/08/26

lai arī skaidri zināms, ka pārbaudes spēles ir vairāk paredzētas eskperimentiem, mēģinājumiem un virknējumu iespēlēšanai, nevis uzvarām “par katru cenu”, ir prieks, ja uzvar “mūsējie”, ja viņiem izdodas skaistas epizodes… katrā gadījumā “vizuāls baudījums” un pozitīvas emocijas ir iemesls, kāpēc spēles apmeklē nospiedoši lielākā skatītāju daļa. 24. augustā pret OHK Dinamo izdevās ar 4:2, bet 25. augustā pret Atlant neizdevās ar 3:5.

vārtsargi

lai arī tikai otrdien (2010-08-24) pret OHK Dinamo bija pirmā reize, kad līdzjutējiem Latvijā  kā rīdzinieku vārtsargs tika atrādīts jauniegūtais Mikaels Tellkvists (Mikael Tellqvist), daudzi eksperti un līdzjutēji sāka dziedāt “slavas dziesmas”. un prognozēt, ka vārtsargu līnija nebūs Rīgas Dinamo problēma nākamajā sezonā. tomēr acīgākie un “piekasīgākie” otrdienas spēles vērotāji norādīja uz Tellkvista ieradumu salīdzinoši daudzos gadījumos atsist ripu vārtu priekšā. tiesa, pēc nākamās spēles pret Atlant (2010-08-25) “slavas dziesmas” nedaudz pierima. acīmredzot, jāsagaida vairāk spēļu ar Mikaelu Tellkvistu vārtos, lai sagaidītu viņa iespēlēšanos un ļautu secināt…

bet der atcerēties, ka arī pirms 2009./2010. g. sezonas tika domāts, ka vārtsargi nudien nebūs Dinamo problēma. tomēr regulārā čempionāta sākumdaļa nebija pārāk veiksmīga ne vārtsargiem, ne pašai komandai. tolaik Edgars Masaļskis un Martins Pruseks, būdami nesaprašanā, kurš no viņiem ir “pirmais numurs”, viens otru nomainīja pēc ne pārāk veiksmīgām epizodēm. tā arī sezonas sākums pagāja, apliecinot tēzes “mums ir divi pirmie numuri” neatbilstību dzīves realitātei. cerams, līdz 2010./2011. g. sezonas sākumam Dinamo treneriem būs pilnīga skaidrība par Mikaela Tellkvista un Krisa Holta (Chris Holt) “secību”.

aizsargi

3 no 4 vārtu guvumiem spēlē pret OHK Dinamo noslēdza aizsargi (Krišjānis Rēdlihs; Rodrigo Laviņš; Sandis Ozoliņš). tas apliecina, ka rīdzinieku aizsargi labi pieprot pieslēgties uzbrukumam un arī to organizēt. tas nenoliedzami ir spēcīgs pluss un spēles elements, kuru gribētu stiprināt ļoti daudzi KHL klubi. taču kopā ar orientāciju uzbrukumam zināmā mērā tiek zaudēta modrība aizsardzībā. atklāts jautājums: vai mūsu uzbrūkošie aizsargi ir tik ātri, lai savlaicīgi no uzbrukuma “atgrieztos mājās”… daļēja atbilde ir Maskavas OHK Dinamo otrais vārtu guvums, kas īstenots pretuzbrukumā, vai Atlant otrais vārtu guvums, ko viņi īstenoja savā mazākumā. bija arī citas epizodes.

kopumā labu iespaidu atstāja Dinamo veterāni Sandis Ozoliņš un Rodrigo Laviņš, par kuru fizisko gatavību “staigājošie mīti” nav tālu no patiesības. spēlē pret Maskavas OHK Dinamo brīžam nepameta sajūta, ka neviens no Dinamo uzbrucējiem neprot “iekāpt” uzbrukuma zonā labāk par Ozoliņu. spilgta epizode bija ceturtais rīdzinieku vārtu guvums, kurā faktiski visu sadarīja un arī vārtus iemeta pats Sandis Ozoliņš. protams, spēlē bija arī negludumi.

aizsargu pāru komplektēšanai treneri ir piegājuši radoši. nemainīga palikusi vien vērtība Laviņš – Galviņš. pārējos pāros: Krišjānis Rēdlihs – Reķis; Jēkabs Rēdlihs – Andersons; Ozoliņš – Cibuļskis (24. augusta versijā) vai Sotnieks – Cibuļskis (25. augusta spēlē). attiecīgi, Kristaps Sotnieks nespēlēja pret OHK Dinamo, bet Sandim Ozoliņam pret Atlant bija brīvdiena. savukārt, Mārtiņš Jakovļevs rezervēs.

uzbrucēji

Laura Dārziņa nespēlēšana Latvijas Dzelzceļa kausa abās pirmajās spēlē sakarā ar rokas traumas ārstēšanu dod vaļu eksperimetiem un, jācer, ka iespējām vairāk pārbaudīt tos, kuri pretendē uz dalību pamatsastāva “zīmējumā”. par labu sastāva “skicēšanai” otrajā spēlē (pret Atlant) nepiedalījās Miķelis Rēdlihs un Aleksandrs Ņiživijs, kuram esot arī neliela trauma.

pagaidām pēc treneru sakomplektētām maiņām izskatās divas: Ņiživijs – Hartigans – Surovijs (kā bija pret OHK Dinamo); Karsums – Sprukts – Ankipāns. spēlē pret OHK Dinamo abi šie virknējumi, neiztirzājot katra uzbrucēja sniegumu, izskatījās ka “pabeigtākie”. Hartigana trio bija “ciešami” rezultatīvs, bet Sprukta virknējums abās pirmajās spēlēs – neatlaidīgs un presējošs. tieši Sprukta maiņa bija tā, kas pret Atlant “kapāja” līdz galam, panākot mazāku vārtu starpību dažas sekundes līdz spēles beigām.

tālāk versijas, kuras, acīmredzot, piedzīvos izmaiņas: Troters – Karamnovs – Miķelis Rēdlihs (kā pret OHK Dinamo); Troters – Hartigans – Surovijs (pret Atlant); Podziņš – Karamnovs – Štāls (pret Atlant); Bukarts – Andris Džeriņš – Meija (abas spēles). virkne ar Karamnovu centrā un M.Rēdlihu, Troteru pa malām bija vairāk kā “treniņversija”, promesot Dārziņam. tāpat arī gadījums “Podziņš – Karamnovs – Štāls” vismaz pagaidām izskatās tik šķidri, ka, jādomā, šādā versijā to tuvākajā laikā KHL čempionāta “īstajās” spēlēs diezin vai redzēsim. brīžam neslikti izskatījās leģionāru kop-versija (Troters – Hartigans – Surovijs), taču tikai brīžam…

savukārt, ceturtais trijnieks ar Andri Džeriņu centrā izskatījās nīgrs, kaujasspējīgs un krietni “terorizēja” maskaviešu aizsardzību… “ceturtie” bija aktīvi, ar ko arī centās pārliecināt par savu lietderību Dinamo pamatsastāvā. izskatījās centīgi un vērā ņemami. turklāt spēlē pret Atlant arī rezultatīvi! protams, šāda komplekta maiņas esamība būs atkarīga arī no citu pretendentu snieguma un treneru kreativitātes, mēģinot variēt ar šī virknējuma sastāvu. pēc pirmajām 2 spēlēm tikai Lauris Dārziņš ir vienīgais Dinamo uzbrucējs, kas nav devies laukumā cīnīties par Latvijas Dzelzceļa kausu.

Dinamo spēlētāju rezultativitāte 8 pārbaudes spēlēs (neskaitot treniņspēli pret HK Rīga): Ņiživijs (4+5); Hartigans (4+4); Surovijs (3+5); Ozoliņš (1+4); Dārziņš (3+1); M.Rēdlihs (0+5); Cibuļskis (2+2); Sprukts (0+4); Kr.Rēdlihs (1+2); Karamnovs (1+1); Reķis (1+1); A.Džeriņš (1+0); Laviņš (1+0); Bukarts (1+0); Karsums (1+0); Meija (0+1); Troters (0+1).

P.S. pret Maskavas apgabala (Mitišču) Atlant rīdziniekiem ir izveidojusies sava veida “derbiju” tradīcija. proti, Atlant ir tas klubs, pret kuru Rīgas klubs ir spēlējis visbiežāk. savā neilgajā pastāvēšanas vēsturē “jaunais” Rīgas Dinamo pret Atlant ir spēlējis 10 reizes – 4 no tām KHL oficiālajā čempionātā, 6 no tām pārbaudes. “neatdalot” pārbaudes spēles un atsevišķi nerēķinot papildlaikus vai pēcspēles metienus, 10 savstarpējo spēļu bilance ir 6-4 par labu rīdziniekiem.

Rīgas Dinamo iepriekšējās spēles pret Maskavas apgabala Atlant (boldā – spēles KHL čempionātu ietvaros; neboldētas – pārbaudes spēles):

datums, vieta rezultāts   vārtu guvēji (asistenti)   RD vārtsargs
2008-08-30 Mitišči 1:3
 • Cipulis (Ņiživijs; A.Širokovs)
Masaļskis
2008-08-27 Mitišči 2:3 PM
 • Laviņš (Ronalds Petrovickis; Hosa)
 • Hosa (Elisons)
Masaļskis
2008-09-14 Rīga   2:0  
 • Novāks (Hosa; Elisons)
 • Hosa (Elisons; Hartigans)
  Masaļskis
2009-02-14 Mitišči   2:4  
 • Cipulis (Kr.Rēdlihs; Ņiživijs)
 • Hartigans (Galviņš; Sorokins)
  Muštukovs
2009-08-28 Rīga 5:4 OT
 • A.Džeriņš (Ņiživijs; Cipulis)
 • Dārziņš (Laviņš; Karija)
 • Ozoliņš (Ņiživijs; Cipulis)
 • Ankipāns (Sprukts)
 • Ņiživijs
Masaļskis (līdz 20:00); Pruseks (no 20:00)
2009-10-04 Rīga   4:2  
 • Ņiživijs (Iguldens)
 • Galviņš (Ankipāns; Dārziņš)
 • Meija (Iguldens)
 • Ņiživijs (Hosa)
  Masaļskis
2010-01-28 Mitišči   6:5 OT  
 • Karsums (Sprukts; Arnasons)
 • Hosa (Ozoliņš)
 • Arnasons (Sprukts; Karsums)
 • M.Rēdlihs (Dārziņš; Karija)
 • Bukarts (Ozoliņš; Hosa)
 • Dārziņš
  Masaļskis
2010-08-13 Astana 3:2 PM
 • Surovijs (Karamnovs)
 • Karamnovs (Ņiživijs)
 • Ņiživijs
Tellkvists
2010-08-14 Astana 2:1 PM
 • Ņiživijs (Ozoliņš; Surovijs)
 • Niživijs
Holts
2010-08-25 Rīga 3:5
 • Hartigans (Troters; Surovijs)
 • Bukarts (Meija)
 • Karsums (Sprukts; Reķis)
Tellkvists

*

lasāmviela:

 • par Rīgas Dinamo sastāva komplektāciju – khl.ru
 • par Dinamo potenciālajiem virknējumiem – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • par Dinamo sastāvu, Laura Dārziņa rokas traumu utt. – la.lv
 • Rīgas Dinamo vs. OHK Dinamo spēles (2010-08-24) kopsvailkums – dinamoriga.eu
 • Rīgas Dinamo vs. Atlant spēles (2010-08-25) kopsavilkums – dinamoriga.eu

[Mikaela Tellkvista foto fiksēts spēlē pret Maskavas OHK Dinamo 2010. gada 24. augustā; Sanda Ozoliņa foto – spēlē pret Ņižņijnovgorodas Torpedo 2010. gada 5. februārī. abu foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

Viena atbilde uz “Latvijas Dzelzceļa kauss. 1. un 2. diena”

 1. FoodLab said

  Laba analīze, lai mūsējiem veicās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: