Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Aleksandrs Galkins

Posted by petrovich27 uz 2010/08/04

Rīgas Dinamo treniņnometnes spēlētāju sarakstos šovasar parādījās Latvijā retāk dzirdēta Latvijas hokejista – Aleksandra Galkina – vārds. retāk tāpēc, ka pēdējās divas sezonas bija aizvadījis Baltkrievijas līgās, cīnoties šīs valsts ekstralīgas (stiprākās) un Augstākā līgas (otrās stiprākās) klubos.

aizsargs Aleksandrs Galkins šovasar no Dinamo nometnes ir “piekomandēts” MHL vienības HK Rīga nometnei. pagaidām gan vēl “oficiālie soļi” nav sperti – ir noteikts laiks pārdomām, lai izsvērtu visus “par” un “pret” spēlēšanai HK Rīga sastāvā.

Aleksandrs Galkins atbild uz jautājumiem par savām “cīņu gaitām” Baltkrievijas līgās un klubos, mēģinājumiem “aizķerties” Dinamo sistēmā pirms gada un šogad, vēlmi “paošņāt” MHL gaisotni.

izziņai: Aleksandrs Galkins

 • dzimis 1990. gada 27. aprīlī
 • ampluā: aizsargs
 • “figūra”: 192 cm; 90 kg
 • 2009./2010. g. sezonā Baltkrievijas ekstralīgā HK Brest sastāvā 18 spēles (0 punktu; 12 soda minūtes); Baltkrievijas Augstākajā līgā HK Brest-2 sastāvā 19 spēles (5+9 punktu; 44 soda minūtes) un Keramin-2 (Minska) sastāvā regulārajā čempionātā 6 spēles (1+3 punkti) un play off-ā 3 spēles (1+2 punkti)
 • iepriekšējās sezonas: HK Gomeļ-2; SK Rīga-18; Liepājas Metalurgs
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2008. gada PČ 1. divīzijā
 • pirmais treneris: Igors Ļebedevs

INTERVIJA

jautājums: divas pēdējās sezonas esi palicis Latvijas hokeja līdzjutējiem nedaudz „aizkadrā”, spēlēji dažādos klubos galvenokārt Baltkrievijas augstākajā līgā, uz 18 spēlēm „izraujoties” ekstralīgā. kādu pienesumu Tavai hokejista karjerai ir sniegušas leģionāra gaitas Baltkrievijā?

Aleksandrs Galkins: Pirmo gadu Baltkrievijā, kad spēlēju HK Gomeļ-2, neskaitījos kā leģionārs, jo man vēl nebija 18 gadu, bet uz otro sezonu jau bija pagrūti atrast klubu, kur spēlēt. Parādījās pāris variantu uz pirmajām komandām Baltkrievijā, un visur, kur zvanīju, uzreiz piedāvāja mainīt pilsonību, pat piedāvāja palikt Gomeļas pirmajā komandā ar tādu nosacījumu, ka mainīšu pilsonību. Bet sanāca aizbraukt uz HK Brest komandu, kur noslēdzu līgumu ar pirmo komandu un pēc 18 nospēlētām spēlēm ekstralīgā guvu pleca traumu, pēc kā bija grūti atgriezties pirmajā komandā. Bet esmu ieguvis labu pieredzi, spēlējot Baltkrievijas Augstākajā līgā. Kā jaunam leģionāram ir grūti tikt pirmajās komandās.

jautājums: aizvadītās 2009./2010. g. sezonas otrajā pusē tiki no HK Brest „aizdots” uz Keramin-2 vienību. kāpēc tas notika? vai tas nāca Tev par labu?

Tas notika tāpēc, ka Brestas komanda pēc punktiem vairs nevarēja tikt play off, līdz ar to Keramin nolēma mani un vēl vienu komandas biedru noīrēt uz Keramin-2 kā pastiprinājumu. Noteikti tas nāca man par labu, jo tā ir papildu pieredze izslēgšanas spēlēs.

jautājums: kā vērtē savu sniegumu dažās Baltkrievijas komandās? kur Tev spēlējās labāk un ērtāk – HK Gomeļ-2, HK Brest, HK Brest-2, Keramin-2 sastāvā? kāpēc?

Vērtēju savu sniegumu ar mainīgām sekmēm. Vislabāk novērtēju spēlēšanu HK Gomeļ-2, jo tajā sezonā man nebija nekādu traumu, kas man traucētu spēlēt, līdz ar to nospēlēju visas spēles, un visās spēlēs man bija liels spēles laiks, līdz ar to  ieguvu labu pieredzi, spēlējot ārpus Latvijas.

jautājums: šīs vasaras treniņnometnes nav Tavas pirmās Dinamo sistēmā. 2009. gada vasarā pārbaudes spēlēs startēji Dinamo Juniors sastāvā, biji pamanāms Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā. kāpēc nepaliki spēlēt Latvijas komandā?

Piekritīsi man, ka pārbaudes spēlēs ir jādod visiem vienāda iespēja, lai pierādītu sevi, bet es vairākas spēles iesāku, sēžot uz soliņa. Man tas nepavisam patika, un uzreiz sāku meklēt rezerves variantu. Bija vēl nelielas domstarpības ar treneri, bet viss jau ir pagājis un domstarpību vairs nav.

jautājums: šovasar biji redzams Dinamo treniņnometnē Valmierā. kā tur nokļuvi – klubs Tevi „atrada” vai Tu klubu?

Nebiju gaidījis, ka tā notiks, jo mērķis man bija HK Rīga. Drīzāk, es atradu klubu, jo man bija kaut kur jāatjaunojas pēc traumas, un sanāca tā, ka atjaunošanās process ritēja ļoti ātri, jo visi bija saprotoši un nelika man pārforsēt.

jautājums: Dinamo aizsardzības līnija bija tā, kas faktiski tika „piekomplektēta” kā pirmā. no pērn sezonu noslēgušajiem aizsargiem tikai viens (Oļegs Sorokins) nav palicis Dinamo rīcībā, turklāt vēl divi bija aizrunāti pavasarī – Arvīds Reķis un Jānis Andersons. vai, uzsākot treniņnometni, saskatīji sev izredzes “trāpīt” Dinamo sastāvā vai tomēr vairāk mērķēji uz MHL vienību HK Rīga?

Ja jau mani paņēma uz Dinamo treniņnometni, tad jau arī bija iespēja aizķerties, bet vairāk mērķēju uz HK Rīga komandu, jo vajag vēl uzkrāt pieredzi, lai startētu tādā čempionātā kā KHL.

jautājums: oficiāli tika ziņots, ka no Dinamo treniņnometnes esi pārcelts uz HK Rīga treniņnometni, taču 31. jūlijā oficiāli prezentētajā HK Rīga sastāvā Tava vārda nebija. kāpēc nebiji prezentēts MHL vienības sastāvā?

Viss ir ļoti vienkārši – man iedeva nedēļu laika visu apdomāt, vai es palieku HK Rīga vai izskatu kādus citus variantus. Īpaši neiespringu ar cita kluba meklēšanu. Varianti bija, bet īpaši es tos neizskatīju, jo uzskatīju, ka labāk šogad ir būt Dinamo sistēmā.

jautājums: vai ir arī kādi piedāvājumi „cīņas gaitu” turpināšanai Baltkrievijā?

Nebija nekādu piedāvājumu no Baltkrievijas klubiem, un pats ar’ neesmu zvanījis, jo tepat Latvijā parādījās labs variants – MHL.

jautājums: kādi ir plāni turpmākām karjeras gaitām? vai nav domu atgriezties Liepājas Metalurgā, kurš tiek formēts par Rīgas Dinamo fārmklubu?

Esmu noskaņots par spēlēšanu HK Rīga, gribas “paošņāt” gaisu Krievijā.

jautājums: kādas ir galvenās grūtības, ar kurām jārēķinās Latvijas puišiem, dodoties leģionāra gaitās uz Baltkrieviju? kas ir svarīgākais pienesums, ko Latvijas leģionāri iegūst cīnoties Baltkrievijas čempionātos? vai Tu ieteiktu arī citiem turp doties?

Pats neesmu nožēlojis, ka aizbraucu, un citiem jauniem hokejistiem ieteiktu tur braukt. Jau iepriekš teicu, ka līdz 18 gadu vecumam neviens neskaitās leģionārs, tāpēc ieteiktu braukt tieši līdz 18 gadu vecumam. Bet, ja brauc pēc 18 gadu vecuma, būs jārēķinās ar to, ka jābūt labākam par jebkuru Baltkrievijas spēlētāju tajā komandā, uz kuru dodies…

lai veicas!

[Aleksandra Galkina foto fiksēts Dinamo Juniors sastāvā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā 2009. gada augustā; foto no Aleksandra Galkina personīgā arhīva.]

informācijai vēl:

Aleksandra Galkina statistika (nekorekta punktu uzskaite Keramin-2 sastāvā) – extraliga.stats.pointstreak.com, r-hockey.ru, eliteprospects.com

5 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Aleksandrs Galkins”

 1. Wast said

  Vispār Latvijas jaunatne ar panākumiem cīnās Baltkrievijā. Skat kā “SK Rīga” visas vecuma grupas un arī “Liepājas Metalurga” jaunie pa savām vecuma grupām labas vietas ieņem. Tāpat arī individuāli, dodoties pa vienam, (kā Aleksandrs) normāli pacīnās.

  Tagad tik jāsagaida, kā “HK Rīga” ar Baltkrievijas pieredzi uzspēlēs pret MHL klubiem. Tiesa, abi baltkrievu klubi nebūs pārsteigums:)

  Bet Aleksandram veiksmes!!!!

 2. Oz said

  Viss jau ir daudz maz labi mūs jauno hokejistu audzināšanā līdz kādam u13 vecumam, cik nav nācies lasīt gadiem ejot,par, piemēram, mazo metalurgu panākumiem turnīros Skandināvijā un Ziemeļamerikā, bet kad jauniešiem pienāk izšķirošais “būt vai nebūt hokejistam” vecums, tad jau esam tālu iepalikuši pasaules mērogā hokeja talanta attīstības ziņā.

  Tomēr ceru, ka HK Rīga pavērs jaunas un plašākas iespējas mūs censoņiem. Veiksmi Aleksandram un citiem jaunajiem censoņiem.

 3. […] This post was mentioned on Twitter by Katrina Pencele and Katrina Pencele, petrovich. petrovich said: Dinamo / HK Rīga nometnes dalībnieka Aleksandra Galkina intervija: https://petrovich27.wordpress.com/2010/08/04/tuvplana-aleksandrs-galkins/ […]

 4. […] spēlēšana HK Rīga sastāvā bija “uz” jautājuma zīmes – viņam bija dots laiks pārdomām, tad tagad jautājumu nav. Aleksandrs Galkins apliecināja, ka ir noslēdzis ar Dinamo […]

 5. […] Aleksandrs Galkins […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: