Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Nauris Enkuzens

Posted by petrovich27 uz 2010/07/31

no Washington Capitals sistēmas jauno talantu treniņnometnes (Prospect Camp) ar bagātinātu pieredzi un pārliecību par varēšanu spēlēt arī Ziemeļamerikā ir atgriezies vārtsargs Nauris Enkuzens.

viņš atbild uz jautājumiem par saviem nākotnes plāniem, aizvadīto sezonu Baltkrievijas atklātā čempionāta (BAČ) ekstralīgā, Latvijas atklātā čempionāta Virslīgas izslēgšanas spēlēm, Washington Capitals treniņnometni un vārtsargu “dīvainībām”.

izziņai: Nauris Enkuzens

 • dzimis 1989. gada 18. aprīlī
 • ampluā: vārtsargs
 • “figūra”: 181 cm; 82 kg
 • 2009./2010. g. sezonā Dinamo Juniors: Baltkrievijas ekstralīgā 1158:54 spēles laika, 4,14 ripas vidēji spēlē, 88,6% atvairītu metienu (23 spēlēs); Latvijas Virslīgas play off vidēji 2,39 ripas spēlē un 1 rezultatīva piespēle (7 spēlēs)
 • iepriekšējās sezonas: Rīga 2000; SK LSPA/Rīga; Sāga
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2009. gada PČ elitē, 2008. un 2007. gada PČ 1. divīzijā
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2007. gada PČ elitē
 • pirmais treneris: Gints Bisenieks

INTERVIJA

jautājums: vai pēc dalības Washington Capitals jauno spēlētāju treniņnometnē ir nākuši kādi piedāvājumi spēlēšanai Ziemeļamerikā? kādas izredzes saskati?

Nauris Enkuzens: Pagaidām konkrētu piedāvājumu nav. Par izredzēm šobrīd vēl grūti teikt, bet, cerams, ka izdosies aizbraukt uz kādu no Ziemeļamerikas līgām.

jautājums: vai saisti savas tuvākās nākotnes plānus tikai ar Ziemeļameriku vai arī labprāt izskatītu iespēju spēlēt Eiropā?

Pagaidām vēlos tikt Ziemeļamerikā un nospēlēt, cerams, pāris sezonas. Prioritāte būtu Ziemeļamerika,  bet, ja nesanāk, tad esmu gatavs arī spēlēt Eiropā.

jautājums: pēc abpusējas līguma laušanas ar Rīgas Dinamo publiski tika ziņots, ka gadījumā, ja nepaliec Ziemeļamerikā, Tev ir vienošanās nākt uz Rīgas Dinamo. cik aktuāli tas ir šobrīd? vai vienošanās ir spēkā? kādas saskati savas perspektīvas attiecībā uz Rīgas Dinamo un KHL kopumā?

Jā, mūsu vienošanās ir spēkā, bet pats pagaidām nevēlos būt zemu rezervē. Ja ir iespējams tikt kādā citā klubā un spēlēt, es labāk izvēlos to. Perspektīvas tikt Dinamo ir mazas, jo tur jau ir un būs ļoti augsta līmeņa vārtsargi, tādēļ iespēja trenēties un parādīt sevi nebūs.

jautājums: lai arī Rīgas Dinamo oficiālajās KHL spēlēs neesi kāpis uz ledus, taču esi bijis Dinamo treniņos, izbraukumos, sargājis “lielo” vārtus pārbaudes spēlē. kas ir tās kvalitātes, ko treneri novērtēja Tavā sniegumā, bet kuras ir nepieciešams piekopt?

Esmu uzteikts par to, ka man ir labs ātrums un fizisks spēks. Būtu jāpiestrādā vairāk pie slidošanas. Paldies Sergejam Naumovam par pagājušajā sezonā manī ieguldīto darbu. Viņam ir interesanti ledus treniņi, un viņš arī psiholoģiski man palīdzēja, lai vārtos justos drošs un pārliecināts.

jautājums: Dinamo Juniors ierindā Baltkrievijas ektralīgā Tev bija salīdzinoši liels spēles laiks (1158:54) starp “junioru” vārtsargiem, bet statistikas cipari salīdzinoši “švakāki” par kolēģiem, neskaitot pusspēli aizvadījušo Sergeju Naumovu, – 4,14 ripas vidēji spēlē, 88,6% atvairīto metienu. kā vērtē savu sniegumu 2009./2010. g. sezonā Baltkrievijas ekstralīgā Dinamo Juniors sastāvā?

Es uzskatu, ka labi aizvadīju Baltkrievijas atklātā čempionāta sezonu. Spēles man bija vairāk nekā aizpagājušajā sezonā. Statistiku, protams, skatos, un to skatās visi. Bet statistika neveidojas no vārtsarga viena paša. Statistika ir arī komandas nopelns. Pagājušajā sezonā “junioros”  neviens vārtsargs nebija, tā teikt, pirmais numurs. Es, Ervīns [Muštukovs], Nikolajs [Žurkovs] – visi tikām mainīti pa apli, tādēļ arī nevienam īsti nesanāca iespēlēties kā pirmajam. Līdz ar to, kā kuram sakrīt spēles. Citam sanāk pret vājāku pretinieku spēlēt, citam pret ļoti stiprāku, kur ir skaidrs, ka būs liels vārtu birums. Komandas mērogā galvenais ir uzvaras, un tas ir pirmais, uz ko skatos.

jautājums: savukārt, Latvijas Virslīgas 2010. gada play off-ā „ieskrējies” – sargāji vārtus 7 no 9 Dinamo Juniors spēlēm, saskaņā ar LHF statistiķu aprēķiniem vidēji spēlē 2,39 ripas. kas Tev ļāva atraisīties Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs: Latvijas čempionāta līmeņa „samazinājums”, salīdzinot ar Baltkrieviju; citu komandas vārtsargu nestabilitāte; citi iemesli?

Pirmkārt, sanāca tā, ka otro sezonas daļu tiku daudz spēlēt, kas ļāva ieiet ritmā un psiholoģiski būt gatavam. Pats ļoti daudz darīju papildu gatavojoties play off, jo cerēju, ka mani liks vārtos. Spēle aizgāja no rokas, un viss bija kārtībā pārējā sērijā.

Otrkārt, komandai bija ļoti stiprs papildinājums , kas viennozīmīgi nospēlēja ļoti lielu lomu komandas sniegumā. Tur arī atspoguļojas tas, ka pie stiprākas komandas arī vārtsargam paliek labāka statistika, jo kopumā tas ir komandas darbs. Mums pienāca 4 ļoti labi aizsargi, kas mainīja spēli aizsardzībā. Bija daudz vieglāk spēlēt.

jautājums: kāda vieta Tavā vērtību skalā ir Latvijas čempiona titulam? ko Tev pašam nozīmē šis tituls?

Būt Latvijas čempionam, protams, ir prieks, bet šī gada tituls noteikti nav tik daudz vērts, cik tas bija Latvijas čempionātā pirms 4 gadiem, kad bija citas komandas un citi spēlētāji. Bet, protams, ir prieks par sasniegto.

jautājums: Washington Capitals treniņnometne – tas skan pamatīgi un lepni. kā juties nometnē? biji drošs par savu darbību? kā Tavu darbu vērtēja Vašingtonas sistēmas vīri?

Jā, skan jau lepni, bet tā bija mazliet savādāka nometne. Tā bija Prospect Camp, kur komanda pārbauda savus nesen draftētos spēlētājus un apskata pieaicinātos, jo, ja nu tomēr kāds palaists garām. Es pats ļoti gribēju zināt, vai varu spēlēt tajā līmenī. Uzzināju no treneriem un citiem cilvēkiem, ka šāds aptuveni ir ECHL līmenis. Kopumā ņemot, secināju, ka varu spēlēt tajā līmenī. Sākumā treniņos jutu atšķirību, jo tur treniņu process notiek ātrāk un intenīvāk, nekā Latvijā. Pie tā bija mazliet jāpierod, bet jau pēc 2 treniņiem es pieradu pie tā tempa un hokeja. Nav tur nekāds nesasniedzamais līmenis. Galvenais iekļūt iekšā kādā komandā, kas ir pats grūtākais, jo neviens negrib īsti ārzemniekiem uzticēties. Treneri izteicās pozitīvi, un arī Artūrs [Irbe] bija apmierināts ar padarīto darbu. Svarīgi bija neradīt Artūram kaunu.

jautājums: jādomā, ka ieguvums no Capitals nometnes ir arī tajā gadījumā, ja nesanāk tuvākajā laikā aizķerties Ziemeļamerikā. kādi ir Tavi galvenie ieguvumi no šīs nometnes? esi ko jaunu apguvis?

Pats galvenais ir pārliecība, ka tur var spēlēt. Apguvu vairākus jaunus ledus, zāles vingrinājumus. Ieguvu jaunus kontaktus Amerikas hokeja vidē.

jautājums: nereti tiek uzskatīts, ka vārtsargi, atšķirībā no laukuma spēlētājiem ir dīvaini. kā Tu to uztver? kādas ir Tevis paša dīvainības un/vai rituāli?

Dīvaini kaut vai tāpēc, ka cilvēkam ir tieksme izvairīties, bet mēs metamies priekšā. Esam mazliet savādāki nekā citi spēlētāji, jo mums visa hokeja spēle ir savādāka. Mums ir savādāk jātrenējas, savādāk psiholoģiski jāgatavojas. Grūti pateikt, vai dīvaināks esmu. To labāk pateiktu citi spēlētāji. Par rituāliem – es, ģērbjoties uz treniņu vai spēli, sāku vilkt ekipējumu ar kreiso pusi, t.i. – vispirms kreiso zeķi, kreiso slidu, kreiso ceļsargu u.tml. Cenšos daudz rituālu neieviest, jo tas var kādreiz arī izsist no sliedēm, un var sākties nevajadzīgas domas par to, ka kaut kas nav izdarīts. Bet ģērbties vienmēr var vienādi.

lai veicas!

[Naura Enkuzena foto fiksēts Dinamo Juniors spēlē pret Ozolnieki / Monarch komandu 2010. gada 26. martā Latvijas Virslīgas play off ietvaros; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

informācija vēl:

5 Atbildes uz “TUVPLĀNĀ: Nauris Enkuzens”

 1. lepni :)

 2. […] This post was mentioned on Twitter by Varenais bliezeejs, petrovich. petrovich said: Naura Enkuzena intervija (par Caps nometni, par aizvadīto sezonu etc): http://bit.ly/aRFAFL […]

 3. Willis said

  ” Šuplers: ”Komandai nepieciešami divi spēcīgi vārtsargi” ”
  http://sportacentrs.com/hokejs/khl/01082010-suplers_komandai_nepieciesami_divi_specig

  …. Bet rīt (Pirmdiena 02. Augusts, 2010) Volvo sporta centra ledus hallē jau pirmā pārbaudes spēle .. http://www.dinamoriga.eu/lv/schedules/listall/dinamo

 4. ? said

  draugi saka ka Nauris esot beidzis ar hokeju un nakamo gadu sāks mācīties. Malacis!

 5. […] Naura Enkuzena intervija (2010. g. jūlijs): tepat […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: