Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

TUVPLĀNĀ: Raimonds Vilkoits

Posted by petrovich27 uz 2010/07/22

uz 23. jūlijā startējošo Rīgas Dinamo terniņometni dodas nevien try-out līgumiem “apbruņotie” leģionāri, bet arī Latvijas “jaunā gvarde”, kuru līdz šim esam manījuši Latvijas U-20 izlasē un/vai dažādās “junioru” vienībās Latvijas, Baltkrievijas un Krievijas čempionātos. centra uzbrucējs Raimonds Vilkoits (attēlā pa labi) ir starp jaunajiem hokejistiem, kuru “pamatmājvieta” varētu būt MHL jaunizveidotā vienība HK Rīga, bet kuriem ir iespēja sevi parādīt, pierādīt un “izcīnīt” ilgāku vai īsāku spēles laiku arī “pie lielajiem” – Rīgas Dinamo sastāvā.

izziņai: Raimonds Vilkoits 

 • dzimis 1990. gada 10. aprīlī Rīgā
 • ampluā: centra uzbrucējs
 • “figūra”: 191 cm; 97 kg
 • 2009./2010. g. sezonā Dinamo Juniors: Baltkrievijas ekstralīgā 8+16 punkti (41 spēlē); Latvijas Virslīgas play off2+2 punkti (9 spēlēs)
 • iepriekšējās sezonas: Rīga 2000; SK Rīga 18 u.c.
 • Latvijas U-20 izlases dalībnieks 2010. gada PČ elitē
 • Latvijas U-18 izlases dalībnieks 2008. gada PČ 1. divīzijā
 • pirmais treneris: Gints Bisenieks

INTERVIJA PIRMS VALMIERAS TRENIŅNOMETNES

jautājums: aizvadītās sezonas laikā kopā ar Dinamo Juniors cīnījies kā Baltkrievijas atklātajā čempionātā, tā Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. kāda ir atšķirība spēlējot Baltkrievijas ekstralīgā un Latvijas Virslīgā? vai abu čempionātu līmeņi ir tik ļoti atšķirīgi?

Raimonds Vilkoits: Ir diezgan grūti salīdzināt, jo pagājušosezon splēlējām tikai pret vienu Latvijas Virslīgas komandu – Ozolnieki / Monarch. Viņiem bija daudz pieredzējušu spēlētāju, kas mums arī sagādāja grūtības. Arī spēles play off ir daudz nervozākas. Baltkrievijā pats čepionāts ir vairāk attīstīts, arī komandu skaits ir lielāks un iesaistīti vairāki leģionāri. Tā varētu būt priekšrocība Baltkrievijas čempionātam.

jautājums: visu savu līdzšinējo hokejista karjeru esi vērpis tepat Latvijā – SK Rīga – 18, Rīga 2000, Dinamo Juniors. Savulaik, pēc SK Rīga-18 ierindā aizvadītas sezonas, izdevumam Sports teici: „Ja būtu piedāvājums, labprāt spēlētu kādas citas valsts komandā”. drīz pēc tam devies uz pārbaudes laiku Timrå IK junioru vienībā Zviedrijā. kāpēc nav sanācis aizķerties citos „platuma grādos” ārpus Latvijas?

Ir diezgan grūti spēlēt ārzemēs. Tur kā leģionāram ir jābūt pārākam par vietējiem spēlētājiem, acīmredzot, līdz šim neesmu spējis pārliecināt trenerus ārpus Latvijas, ka esmu pārāks par vietējiem.

jautājums: vai pirms līguma slēgšanas ar Dinamo (2009. g.) ir bijuši piedāvājumi no citiem klubiem? ja bija, kāpēc nepieņēmi?

Piedāvājumi bija, bet Dinamo variants toreiz šķita vispieņemamākais.

jautājums: kā centra uzbrucējs vairāk esi piespēlētājs. arī Baltkrievijas čempionāta ietvaros 2009./2010. g. sezonā ar 24 punktiem (41 spēlē) esi bijis ceturtais rezultatīvākais komandā, bet no punktu „ražas” 16 bija rezultatīvas piespēles. vai Tevis ieņemtā centra uzbrucēja pozīcija ir pragmatiski izvēlēta, ņemot vērā centra uzbrucēju deficītu Latvijā? kas Tevi piesaista centra uzbrucēja „vietā”?

Es esmu spēlējis arī kā malējais uzbrucējs, bet ap 16 gadu vecumu mani treneris ielika centra pozīcijā, tā arī turpinu spēlēt! Ja godīgi, neesmu īsti pat pievērsis uzmanību šim centrālo uzbrucēju deficītam, esmu dzirdējis par to daudz runu, bet man šķiet, ka Latvijā ir pietiekoši daudz labu un konkurētspējīgu centra uzbrucēju. Pats centra pozīcijā jūtos vienkārši īstajā vietā laukumā.

jautājums: esi “izgājis cauri” U-18, U-20 pasaules čempionātiem. pēdējais U-20 čempionāts Latvijai nebija veiksmīgs – izkritām no elites, taču 9. vieta pasaulē ir viens no labākajiem Latvijas U-20 sniegumiem. kas pietrūka, lai spētu nostartēt labāk, aizķertos „augstākajā sabiedrībā”? kas pietrūka komandai, kas pietrūka Tev pašam?

Pirmkārt, jau morāli mēs nebijām gatavi, jo zinājām, ka būs jāspēlē pret pretinieku, kas par mums pārāks. Spēle uz mazajiem laukumiem arī mazliet atšķiras. Mēs bijām arī daudz lēnāki par pretiniekiem gan slidošanas, gan domāšanas ziņā. Gribējām kaut ko kombinēt, kad vajadzēja nospēlēt vienkāršāk. Man pašam laikam jau bija visi iepriekš minētie trūkumi.

jautājums: esi pieteikts MHL jaunās komandas HK Rīga kandidātu sastāvā. kas būs Tavi uzdevumi jaunajā vienībā? ko Tu pats gribētu sasniegt 2010./2011. g. sezonā?

Droši vien kā vienam no komandas vecākajiem būs arī attiecīgi jāuzvedas un jāspēlē. Šosezon es gribētu kļūt stabilāks spēlētājs sava snieguma ziņā.

jautājums: kādas saskati Dinamo jauniešu komandas izredzes MHL-ā?

To gan pagaidām pateikt nevarēšu, jo vēl nav pilnībā nokomplektēts sastāvs un neesmu spēlējis vēl nekad pret Krievijas jauniešu komandām.

jautājums: jau 2009. gada vasarā piedalījies Rīgas Dinamo treniņnometnē Zviedrijā, cīnījies Dinamo spēlēs pret Södertälje SK un Örebro HK. kādas ir galvenās atšķirības spēlējot „lielajā” Dinamo un Dinamo Juniors ierindā?

Lielajā Dinamo viss notiek daudz ātrāk, piespēles ir ļoti precīzas un stipras. Dinamo spēlē daudz pieredzējušaki spēlētāji, no kuriem var ļoti daudz mācīties.

jautājums: kādas saredzi savas iespējas un izredzes iekļūt Rīgas Dinamo sastāvā? kam būtu jānotiek, lai varētu redzēt Raimondu Vilkoitu kādā no KHL regulārā čempionāta spēlēm jau 2010./2011. g. sezonā?

Par to ir grūti spriest. Sākumā sevi labi jāparāda treniņnometnē un pēc tam arī sezonas laikā nemitīgi ir jāpierāda, ka treneri var uzticēties, un arī – jāprogresē, tad arī treneri izlems.

lai veicas!

[Raimonda Vilkoita foto fiksēts Dinamo Juniors spēlē pret Ozolnieki / Monarch komandu 2010. gada 26. martā Latvijas Virslīgas play off ietvaros; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

informācija vēl:

5 komentāri uz “TUVPLĀNĀ: Raimonds Vilkoits”

 1. Bawm said

  Lai veicas Raimondam!
  Būtu sakarīgi, ja treniņometnē latviešu puikas sevi labi uzrādītu, lai nebūtu sastāvā jāņem viduvēji leģionāri, bet jāņem mūsu pašu jaunie, kas varētu progresēt un ja ne pēc 2, tad 5 sezonām būt spēcīgi pamatsastāva spēlētāji. Īpaši uz centriem tas attiecas

 2. Zibens said

  Jauns, spējīgs, godīgs atbildēs – nav ko piebilst. Cerams, ka “viss vēl priekšā” notiks pavisam drīz. Jāpieņemās prātā (trešās acs trenēšana laukumā), pieredzē, ātrumā, domāšanā (psiholoģiski noskaņot gan sevi, gan kolēģus), pārliecībā, pielikt klāt intuīciju – un viss izdosies!
  Biežāk jaunajiem jāpiedomā pie principa KISS: Keep It Stupid Simple: Visu tvert un darīt pēc iespējas vienkāršāk.
  Puisim viss būs – tikai jācenšās un jāgrib!
  Vēlu veiksmes un izdošanos!
  Sarauj!

 3. Bawmeris said

  interesanti, ka šodien (3. augustā) Raimonds Vilkoits bija Ņeftehimik sastāvā pret Amur…
  http://sportacentrs.com/hokejs/khl/03082010-r_vilkoits_uz_neftehimik

 4. […] Raimonds Vilkoits […]

 5. […] Raimonds Vilkoits […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: