Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Tālie Austrumi “vilina”. šoreiz Cipuļa kārta

Posted by petrovich27 uz 2010/06/14

ar katru dienu tuvāk Tālajiem Austrumiem, t.i. spēlēšanai KHL tālākajā austrumu komandā – Habarovskas Amur, atrodas divu iepriekšējo sezonu dinamietis Mārtiņš Cipulis. neteiktu, ka Cipuļa aiziešana no Dinamo ir pārsteigums. ne tikai tāpēc, ka pāris nedēļas Habarovskas un Mārtiņa Cipuļa vārdi savstarpējā kombinācijā tiek “locīti” laiku pa laikam. pārsteigums nav arī tāpēc, ka aizvadītās sezonas gaitā Dinamo treneri tā arī nav atraduši labāko pielietojumu Cipuļa ieguldītajam darbam. tas nav arī “akmens treneru dārziņā”. vienkārša fakta konstatācija, jo “vietas atrašanā” sava loma ir nevien treneriem, bet arī pašam spēlētājam.

saistību “stadija” ar Habarovskas klubu esot jau diezgan konkrēta – klubs ir reģistrējis Mārtiņa Cipuļa vārdu un līguma piedāvājumu KHL oficiālajā līgumu reģistrā. tas gan vēl negarantē faktu, ka konkrētais spēlētājs 100%-īgi spēlēs komandā, taču nodomu nopietnību apliecina. tiesa, kā pierāda Minskas kluba “nebūšanas” ar KHL reģistrā it kā “ievietoto” līgumu pārskatīšanu, pagaidām fakts par Cipuļa pievienošanos Amur-am tiek minēts “piesardzīgi”. protams, atskaitot avotus, kuri katru baumu “fiksē” kā notikušu faktu.

kamēr Mārtiņa Cipuļa sasitības vēl tiek kārtotas un gaida skaļāku “oficializāciju”, tikmēr ar Habarovskas Amur klubu saistības pagarinājis uzbrucējs Aleksejs Širokovs, kurš 2008./2009. g. sezonā cīnīijās Rīgas Dinamo pusē. rādās, ka A.Širokovs Tālajos Austrumos ir iedzīvojies – Amur komandā ir aizvadīta iepriekšējā sezona (2008./2009.), kā arī pirms dažiem gadiem – 2004./2005. g. sezona, kad Amur bija izkritis no Krievijas Superlīgas uz Augstāko līgu.

Habarovskas Amur klubam nav sveši arī citi Latvijas hokeja skolas audzēkņi un audzinātāji. piemēram, 2003./2004. g. sezonā Amur kluba ierindā uzspēlēji divi Latvijas hokejisti – uzbrucēji Herberts Vasiļjevs un Leonīds Tambijevs. Herberts Vasiļjevs Habarovskas kluba ierindā aizvadīja 37 oficiālas spēles, gūstot 11 punktus (4+7). savukārt, Tambijevs-seniors pacīnījās tikai 13 spēlēs, “salasot” 4 punktus (visus par rezultatīvām piespēlēm). vēl nesenāk – 2006./2007. g. sezonā Amur sastāvā bija atrodams aizsargs Krišjānis Rēdlihs, kuram statistikas ailēs ir fiksētas 29 spēles un 5 punkti (1+4) “par” Amur. tas vēl nav viss – 2003./2004. g. sezonā, tajā pašā kad Habarovskas klubā spēlēja Herberts Vasiļjevs un Leonīds Tambijevs, Amur kluba galvenā trenera pozīcijā sevi pārbaudīja Leonīds Beresņevs.

lasāmviela vēl:

 • par Alekseja Širokova līguma pagarināšanu un Mārtiņa Cipuļa “iespējamo” spēlēšanu Amur sastāvā – icebox.lv
 • Armanda Pučes raksts par Mārtiņa Cipuļa spēlēšanu Habarovskas klubā – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • par izmaiņām Amur klubā (t.sk. interesi par Cipuli) – khl.ru
 • Dinamo uzbrucēju (t.sk. Mārtiņa Cipuļa) vērtējums pēc 2009./2010. g. sezonas: tepat
 • 2008./2009. g. sezonā Dinamo spēlētāju, kas nākamajā sezonā vairs nebija dinamieši (t.sk. Alekseja Širokova), vērtējums par 2009./2010. g. sezonu: tepat
 • Amur oficiālā web-lapa – hcamur.ru
 • Amur līdzjutēju lapa – amurteam.ru

[Mārtiņa Cipuļa foto fiksēts 2009./2010. g. sezonas gaitā; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

Viena atbilde uz “Tālie Austrumi “vilina”. šoreiz Cipuļa kārta”

 1. Bawmeris said

  Cipulis ar Amur vienojies:
  http://www.khl.ru/news/2010/6/15/27628.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: