Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

top latvisks Dinamo?

Posted by petrovich27 uz 2010/06/11

Minskas kluba gadījums ar “angažēto” spēlētāju algu pārskatīšanu ir ne tikai sarūpējis sliktu “slavu” KHL līgai kopumā, bet arī licis pārskatīt ticamību ne tikai Minskas Dinamo “operācijām” vien. arī citu līgas klubu, t.sk. Rīgas Dinamo, sastāva “zīmējumi” liek raustīt plecus. arī par tām Rīgas kluba plānu daļām, kuras ir publiski izsludinātas oficiālajos kluba avotos. proti, par to, ka publiski “izsludinātas” ir panāktās vienošanās, bet konkrētu līgumu vēl nav… zināma taisnības deva ir arī Armanda Pučes rezumējumam: “[..] kamēr hokejisti neizies laukumā KHL jaunās sezonas pirmajā spēlē, droši nevaram būt par neko” (citēts no sportaavize.lv).

līdz šim gan Rīgas Dinamo vadība, izmantojot savu ruporu dinamoriga.eu formā, nav pievīlusi – t.i. nav izsludinājusi vienošanos ar spēlētāju, kas nebūtu pēc tam apstiprinājusies līguma formā. tomēr no malas skatoties, ar Rīgas kluba sastāva komplektāciju nemaz nesokas tik viegli kā gribētos.

pēdējais “oficiālais jaunums” 1. jūnijā liecināja, ka arī Aleksandrs Ņiživijs ir “aizrunāts” arī nākamai sezonai (2010./2011.). taču joprojām procesuāli neskaidrās stadijās atrodas (kustas vai nekustas) sarunas ar citiem 3 komandas dzinējspēkiem aizvadītajā sezonā – Mārtiņu Karsumu, Edgaru Masaļski un Miķeli Rēdlihu. par M.Rēdliha “sarunāšanu” no Dinamo nometnes puses runas jau izskanēja maija beigās, kad ir.lv citēja kluba ģenerāldirektoru Zigmāru Priedi, kurš minējis, ka ar Miķeli Rēdlihu esot panākta mutiska vienošanās. pagaidām gan oficiāls apstiprinājums dinamoriga.eu slejās vai līdzīgi oficiāli nav ienācies…

mediju sporta rubriku dienas kārtībā aktualitāti nezaudē “nebeidzamais stāsts” ap Edgara Masaļska “aplīgumošanu” no Rīgas kluba puses. pagaidām gan lāga nevedās, jo esot “precinieki” citos KHL klubos. kamēr Rīgas kluba vadoņi mēģina “kompromisēt” (spert soli “pretī”), Baltkrievijas mediji atgādina, ka tomēr arī Minskas Dinamo klubs nav zaudējis interesi par Masaļski. īpaši apstākļos, kad Minska “pārskata” savus solījumus “aizrunātajiem” un jau par “zubriem” (Minskas dinamiešiem) izsludinātajiem leģionāriem, t.sk. vārtsargam Robertam Ešam, kuru vēl 2009./2010. g. sezonā redzējām SKA vārtos. tiesa, tiek arī runāts par citu KHL klubu interesēm Masaļska virzienā.

no Rīgas kluba puses gan sagatavots “uzlabots” piedāvājums Edgaram Masaļskim, bet vai tas būs pietiekoši “sagatavots”? iepriekš bija plaši “izkulstīta” versija par to, ka Masaļskis no Rīgas kluba prasot trīsreiz lielāku atalgojumu. Edgara Masaļska atbilde par “trīskāršo” versiju: “Pilnīgas muļķības. Runa ne tuvu nav par tādu palielinājumu. Esmu gatavs kompromisam, lai spēlētu Rīgā, bet tam jābūt saprātīgam” (citāts no la.lv).

savukārt, Mārtiņš Karsums par nākamo sezonu arī “neskaidrs”. tiesa, esot teicis: “Visdrīzākais, ka palikšu Rīgā [..]”, bet, piebilstot: “pieļauju arī atgriešanos Ziemeļamerikā, ja kādam klubam būs interese par mani” (turpat la.lv).

Rīgas Dinamo uzrunātajam Herbertam Vasiļjevam, kas lūkoja “dabūt ko labāku” Vāczemē, vismaz pagaidām diez ko sekmīgi “negāja”. DEL līgas Krēfeldes klubs nesteidzas “klāt galdus un gultas”… tāpēc H.Vasiļjevs esot gatavs uzspēlēt Rīgā, bet par labāku samaksu, protams, ja Dinamo akcionāri to piešķirs papildu. uzsvars uz vārdu “ja”.

no spēlēšanas Rīgas Dinamo sastāvā esot “attālinājies” Mārtiņš Cipulis, par kura tālākajām gaitām skaidrības īsti nav. toties uzaicinājumu pievienoties Dinamo treniņometnei ir saņēmis Juris Štāls, kurš jau pirmajā Dinamo sezonā mazliet uzspēlēja Rīgas klubā, sastāvā nenoturējās, bet toties pārsteidza 2010. gada pasaules čempionātā. tā kā dalība treniņometnē negarantē līgumsaistības, kuras tiktu vai netiktu noslēgtas pēc treniņometnes, tad pilnīgi normāla parādība būtu, ka Štāls treniņometnes laikā dotos pilnīgi cita kluba virzienā vai pat “pazustu” pirms treniņometnes. ja klubs nevēlas uzņemties sasitības pirms “testēšanas”, tad jārēķinās arī ar spēlētāju brīvību. taču būtu interesanti redzēt Juri Štālu dinamiešu treniņometnē (un pārbaudes spēlēs) kopā ar citiem turp aicinātajiem, t.sk. Ainaru Podziņu.

dažāda “stipruma” avoti ziņo par līgumu vai vismaz “gandrīz 100%-īgu” vienošanos esamību ar Ģirtu Ankipānu, Lauri Dārziņu, Gunti Galviņu, Rodrigo Laviņu, Krišjāni Rēdlihu. taču kamēr oficiālie avoti klusē, tikmēr “nelielamies”. pagaidām ziņu pietrūkst par sarunu gaitām par iespējamo Toma Hartmaņa, Ginta Meijas un Sergeja Pečuras spēlēšanu vai nespēlēšanu Dinamo rindās nākamsezon.

pašreiz no Dinamo oficiālajiem avotiem publiski izsludināta informācija tikai par 11 vīru vienošanos esību spēlēšanai Rīgas Dinamo sistēmā (“mīnus” Enkuzens; “plus” Ņiživijs):

 • aizsargs Jānis Andersons
 • uzbrucējs Roberts Bukarts
 • aizsargs Oskars Cibuļskis
 • uzbrucējs Ronalds Cinks
 • uzbrucējs Andris Džeriņš
 • uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs
 • aizsargs Sandis Ozoliņš
 • aizsargs Jēkabs Rēdlihs
 • aizsargs Arvīds Reķis
 • uzbrucējs Jānis Sprukts
 • uzbrucējs Raimonds Vilkoits

Minskā “peripetijas” ap sastāva komplektāciju un leģionāru “pārskatīšanu” esot saistītas arī ar Minskas Dinamo sastāva “belarizāciju” (baltkrievizēšanu). proti, klubam “ļoti svarīgas personas” devušas mājienu, ka, neskatoties uz leģionāru kvantumu, rezultātu nav. te “mājējiem” zināma taisnība. 2009./2010. g. sezonā ar visu spēcīgo leģionāru “piešprici” Minskas klubs nespēja kvalificēties izslēgšanas spēlēm, bet toties izpelnījās iesauku “somu Dinamo” (финское Динамо; vārdu spēle no минское Динамо).

pašreiz Rīgas Dinamo izskatās maksimāli lokāls – “latvisks” vai vismaz “latvijisks”. visi leģionāri ir “atbrīvoti” un devušies tālēs zilajās. par jaunajiem importa spēlmaņiem vēl drošu ziņu nav (par baumām šoreiz nē). attiecīgi – Rīgas Dinamo izskatās pēc Latvijas izlases vairāk nekā parasti. tik “vietēja”, ka Dinamo akcionāri varētu mēģināt “ietirgot” klubu kādai valstiski domājošai organizācijai (uzņēmumam) kā īsteni “latvisku produktu” vai vismaz Latvijas hokeja izlases bāzi. patiesību sakot, nelieliem “pilieniem” pārdošanas doma šur tur (intervijās, apkārtrakstos, forumos utt.) pavīd. pareizāk – turpina pavīdēt.

P.S. Martins Pruseks parakstījis 3 gadu līgumu ar savu dzimto Vitkovices klubu Čehijas ekstralīgā (kluba nos. – HC Vítkovice Steel). Pruseka funkcija būs aizstāt vārtsargu Jakubu Štepaneku (Jakub Stepanek), kurš, plānojams, pievienosies Sanktpēterburgas SKA vienībai.

avoti & informācija vēl:

 • par Rīgas Dinamo sastāva komplektāciju (t.sk. citēts Edgars Masaļskis, Mārtiņš Karsums, Guntis Galviņš; 2010-06-03) – la.lv
 • Minskas Dinamo “izved” sarunas ar Edgaru Masaļski (2010-06-10) – belarushockey.com, sport.tut.by, icebox.lv
 • Aleksandrs Ņiživijs vienojies ar Rīgas klubu par spēlēšanu 2010./2011. g. sezonā (2010-06-01) – dinamoriga.eu
 • Juris Štāls uzaicināts uz Rīgas Dinamo treniņnometni (2010-06-07) – icebox.lv
 • ģenerāldirektors Zigmārs Priede par A.Ņiživija un M.Rēdliha “sarunāšanu” nākamajai sezonai (2010-05-31) – ir.lv
 • Armands Puče par Rīgas Dinamo sastāva komplektāciju, kluba budžetu utt. (2010-06-10) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • A.Puče par Rīgas Dinamo sastāva komplektāciju (2010-05-31) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • videointervija ar Raiti Ivanānu (nav sakara ar Dinamo; 2010-06-10) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • Martins Pruseks noslēdzis līgumu ar HC Vítkovice Steel (2010-06-07) – hc-vitkovice.cz, sportacentrs.com
 • versija par Rīgas Dinamo sastāvu (2010-06-03) – kasjauns.lv

[Aleksandra Ņiživija foto fiksēts Rīgas Dinamo spēlē pret CSKA 2010. gada 7. februārī; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

10 Atbildes uz “top latvisks Dinamo?”

 1. Willis said

  Hi !

  Nu neticās ka Edgars Masaļskis pāries uz citu klubu, viņu protams gribētu paņemt daudzi bet, man liekās ka Edgars ir “Dinamo Rīga” vārtusargs kuram “Dinamo Rīga” komanda ir otrās mājas . Kaut arī…, kas to zin, varbūt Edgars saprot ka patriotisms nebaro un ir laiks nopelnīt .
  Ļoti ceru ka “Dinamo Rīga” vadībai pietiks prāta un viņi Edgaram pieliks algu, Edgars “Dinamo Rīga” komandai ir DAUDZ VAIRĀK nekā puse komandas un tik labu vārtusargu no leģionāriem nedabūs .

 2. Willis said

  http://icebox.lv/lv/news/view/masalskis-neesot-pienemis-lemumu

 3. Tominho said

  <3 top latvisks Dinamo un bildē Ņiživijs <3

 4. Willis said

  ” Masaļskis uz Minskas “Dinamo” ” http://parsportu.lv/articles/1/42271/ Kur tad ir tā informācija “Dinamo Rīga” http://www.dinamoriga.eu/lv/news_categories/view/kluba-zinas lapā par Edgara pāriešanu uz “Minskas Dinamo” ??!

 5. Bawmeris said

  KHL ofic lapa par DR:
  http://www.khl.ru/news/2010/6/12/27619.html

 6. Willis said

  Nekas iepriecinošs rakstā http://www.khl.ru/news/2010/6/12/27619.html nav, it īpaši runājot par vārtusargiem :( .
  Rodas sajūa ka spēli “Dinamo Rīga”-“SKA-St.Peterburg” http://www.youtube.com/watch?v=Spzideu588w varēs ierakstīt “Dinamo Rīga ZELTA MIRKĻI”, ka tādu mēs vairs nemaz tik drīz neredzēsim .

 7. Willis said

  …. arī Cipulis ir projām ….. :( http://sportacentrs.com/hokejs/13062010-oficiali_martins_cipulis_uz_amur_khabarov

 8. Willis said

  “A.Širokovs turpinās Habarovskā” [Ziņas / KHL / A.Širokovs turpinās Habarovskā] http://icebox.lv/lv/news/view/a-sirokovs-turpinas-habarovs

  :( Kaut kāda bēdu ieleja veidojas nevis “Dinamo Rīga” komanda !

 9. Oz said

  Neesam zaudējuši nevienu spēlētāju, ko nevaram aizstāt.

 10. LypeRople said

  Vemiunisteses
  breast cancer
  Diusfanistate

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: