Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Dinamo – Washington Capitals donors?

Posted by petrovich27 uz 2010/05/28

pirms kāda brīža jau izskanēja informācija, ka uz NHL kluba Washington Capitals sistēmas vasaras treniņnometni plāno doties iepriekšejo 2 sezonu Rīgas Dinamo aizsargs Kristaps Sotnieks (dz. 1987.). tagad Capitals treniņnometnes virzienā nobriedis doties vārtsargs Nauris Enkuzens (dz. 1989.), kurš Dinamo ierindā KHL spēlēs pacīnīties netika, bet sargāja Dinamo Juniors vārtus Baltkrievijas un Latvijas atklāto čempionātu spēlēs. Dinamo klubam gan bija līgums ar Enkuzenu arī uz nākamo sezonu, taču tas ir lauzts, jo Washington Capitals treniņometnei der tikai spēlētāji ar “tīriem papīriem” – t.i., bez spēkā esošām līgumsaistībām. taču Rīgas Dinamo sastāva komplektētāji ir vienojušies ar abiem spēlētājiem, ka gadījumā, ja viņi atgriežas no Ziemeļamerikas atpakaļ Eiropā, “pirmās rokas tiesības” uz viņiem ir tieši Rīgas Dinamo klubam.

protams, par “zibenīgu” iekļūšanu Washington Capitals sistēmā, nemaz nerunājot par NHL komandas sastāvu, runāt ir vairāk nekā pāragri. taču kā Sotniekam, tā Enkuzenam ir izredzes pacīnīties par vietu “zam saules” – lasi, Ziemeļamerikas “ne-pirmajās” līgās – AHL, ECHL… abiem puišiem ir jāska paldies “skautam” Artūram Irbem – Washington Capitals vārtsargu trenerim, kurš savus tautiešus ir noskatījis un rekomendējis Vašingtonas kluba “jaunatnes programmas” atbildīgajām personām.

Dinamo sastāva komplektācija. progress?

tikmēr Dinamo ģenerālmenedžerim Normundam Sējējam jārisina komandas sastāva komplektācijas lietas, par kurām, protams, vairāk vai mazāk aktīvi interesējas visi, kam Latvijas hokejs nav svešs. ik pa brīdim ar žurnālistu starpniecību pa kādai ziņai “aiztek” līdz plašākam interesentu lokam. aktīvākie Sējēja “pratinātāji” pēdējā laikā ir izrādījušies Armands Puče un Māris Zembergs.

vārtsardzība. no dažādiem avotiem izskan informācija par to, kā klubs “tielējas” ar Edgaru Masaļski – te sarunas procesā, te “iesprūdušas”, te atkal klubs izsakot jaunus piedāvājumus… laiku pa laikam “paskrien garām” informācija, ka Masaļski gribot arī citi klubi.

pa starpu no Normunda Sējēja nāk informācija, ka klubs nosaktījis divus vārtsargus ziemeļamerikāņus, no kuriem vienu grasoties ņemt. saprotama arī ģenerālmenedžera nevēlēšanās saukt konkrētus vārdus, jo laiku pa laikam no Sējēja plāniem “nošpiko” kāds cits KHL klubs. kā ilustrācija – čehu uzbrucēja Lukaša Kašpara “aizvilināšana” uz Astanas Baris.

šobrīd vārtsargu “līnija” Dinamo klubā ir viena no akūtākajām. iepriekšējās sezonas “3./4. numurs” Enkuzens, kā minēts, Ziemeļamerikas notikumu gaidās. savukārt, kā jau tika paredzēts, līdzšinējo divu sezonu Dinamo vārtu “trešais numurs” Ervīns Muštukovs jau vienojies par spēlēšanu Lielbritānijas stiprākās līgas EIHL (Elite Ice Hockey League) klubā Sheffield Steelers.

par Martina Pruseka “nebildināšanu” 2010./2011. g. sezonai no Dinamo vadības puses ir jau dzirdēts. “pārliecinošās” versijas, ka Masaļskis nākamsezonā nespēlēs Rīgā, arī nav retums. kā iespējami varianti, kas gan vismaz pagaidām netiek piedēvēti Dinamo oficiāli paustajam, tiek cilāti arī Mārtiņa Raituma un Edgara Lūsiņa vārdi. tagad atliek gaidīt oficiālu kluba paziņojumu par komandas “stūrakmeni” – saglabājumiem un/vai papildinājumiem vārtu “frontē”.

aizsardzība. aizsargu sastāvs, šķiet, uz šo brīdi ir nokomplektēts salīdzinoši konkrētāk. kā jau agrāk minēts, klubam ir jau no iepriekšējās sezonas “pārmantoti” līgumi un oficiāli izsludinātas vienošanās ar 5 aizsardzības vīriem: Jāni Andersonu; Oskaru Cibuļski; Sandi Ozoliņu; Jēkabu Rēdlihu; Arvīdu Reķi. sportaavize.lv slejās Armands Puče zina teikt, ka Dinamo līgumus jau noslēdzis ar Rodrigo Laviņu. savukārt, vien paraksts kā formalitāte palikusi Krišjāņa Rēdliha un Gunta Galviņa līgumiem. iespējams, kā reizi šajās dienās arī paraksti ir noformēti, bet tomēr gaidām oficiālas ziņas, lai nebūtu tukšs “hop” pirms piezemēšanās grāvja otrā pusē.

no esošās ainavas izskatās, ka Dinamo vadība “patur” visus 2009./2010. g. sezonu Dinamo ierindā pabeigušos aizsargus, atskaitot Sotnieku, kuru gan gaidīs atgriežoties Eiropā, un Oļegu Sorokinu. jau iepriekš Sorokins atzina, ka Dinamo nav viņu uzrunājuši par spēlēšanu nākamajā sezonā. sportaavize.lv citē Normunda Sējēja atbildi uz jautājumu, kāpēc neaicina Oļegu Sorokinu: “Tāpēc, ka Oļegs jau ir gados… Sniegums arī nebija aizvadītajā sezonā vienmērīgs un tika nolemts – nepiedāvāt jaunu līgumu…” vispār par visas Dinamo komandas snieguma vienmērību sezonas gaitā, kā zinām, runāt nevarēja. Dinamo sezonas gaitā rāpās no “bedres” (pēdējās – 12. vietas konferencē) uz 8. vietu konferencē un iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, sezonas beigās play off-ā “izšaujot” un noslēdzot sezonu 8. vietā visā līgā. Oļegs Sorokins “ar pilnu krūti” tajā visā piedalījās, par ko liecina arī neslikta statistika: regulārajā čempionātā trešais labākais “plusmīnus” starp aizsargiem (+8); 2./3.-ais rezultatīvākais aizsargs kopā ar Galviņu (abiem pa 17 punktiem); play off-ā lietderības koeficients švakāks (-3; bet tāds pats kā Ozoliņam un labāks nekā Sotniekam), bet lielākais vidējais spēles laiks starp visiem dinamiešiem un viens no 3 rezultatīvākajiem aizsargiem (Sorokinam 1+2; Ozoliņam un Galviņam – pa 0+3). vecums? nosacīti… Rodrigo Laviņš (dz. 1974.) un Sandis Ozoliņš (dz. 1972.) ir Oļega Sorokina (dz. 1974.) vienaudži. nenāk ne prātā šos spēlētājus salīdzināt, taču galvenais iemesls Sorokina “neaicināšanai” ir nevis nosauktā nestabilitāte un vecums, bet cits. lai nu paliek kluba ziņā…

uzbrukums. šajā frontē nekas vairāk no Dinamo kluba oficiāli nav izziņots, kā tikai tie paši 5 vīri, ar kuriem ir spēkā līgumi jau no pērnās sezonas – Roberts Bukarts, Ronalds Cinks, Andris Džeriņš, Jānis Sprukts, Raimonds Vilkoits, jāpiebilst, ka 2 no 3 no šiem vīriem, kas dzimuši 1990. gadā (Bukarts, Cinks, Vilkoits) ir reālas vai pat reālākas iespējas uzspēlēt un būt līderiem jauniešu komandā, kuras starts MHL-ā ir oficiāli apstiprināts. vecuma cenzs viņiem atļauj jauniešu līgā “darboties” vienu sezonu, vēlāk gan ne. ja Cinku un Vilkoitu, visdrīzākais, biežāk redzēsim MHL nevis KHL, tad, jādomā, Roberts Bukarts ir “pierakstījies” Dinamo pamatsastāva ierindā.

pēc A.Pučes rīcībā esošas, bet vēl oficiāli nepubliskotas informācijas, Dinamo līgumu ir noslēdzis ar Ģirtu Ankipānu. taču joprojām atšķirīgas noslēgšanas realitātes stadijās ir sarunas ar pērnajiem Dinamo uzbrukuma vīriem – Mārtiņu Cipuli, Lauri Dārziņu, Mārtiņu Karsumu, Gintu Meiju, Aleksandru Ņiživiju, Miķeli Rēdlihu. vistālāk no spēlēšanas Dinamo, vismaz pagaidām, esot Karsums un M.Rēdlihs. arī ar Aleksandra Ņiživija spēlēšanu Rīgā nav skaidrības – viņam esot piedāvājums no OHK Dinamo, bet palikšanu Rīgā varētu veicināt apstāklis, ja Rīgas klubs “dabū” Herbertu Vasiļjevu…

bez augstāk pieminētajiem, neskaitot leģionārus, vēl ir divi uzbrucēji, kas pērn vismaz nedaudz uzspēlēja Dinamo ierindā KHL oficiālajās spēlēs, bet kuri kluba prioritāšu sarakstā netiek aplūkoti. runa ir par Armandu Bērziņu un Tomu Hartmani. iepriekš Sējējs minēja, ka dos iespēju Bērziņam sevi pierādīt vasaras treniņnometnē. par Hartmani tuvākas ziņas nav publiskotas, taču iespējams viņu redzēsim treniņnometnē un viņš varētu kļūt “interesantāks”, ja Dinamo ģenerālmenedžerim neizdodas “salasīt” sastāvā visus iecerētos Latvijas spēlētājus un leģionārus.

Herberts Vasiļjevs joprojām neesot vienojies ar Krēfeldes klubu Vācijā; tas it kā varētu veicināt sarunas Rīgas virzienā. taču izskatās, ka Vasiļjevs ļoti grib palikt Vācijā. bet vai izdosies? vai Krēfeldes Pinguine piedāvās gaidīto ciparu? pie līguma ar Dinamo mēģina tikt arī “atnācēji” no PHK Kriļja Sovetov sistēmas – Sergejs Pečura un Ainars Podziņš. iespējams, par viņu līgumiem uzzināsim tikai treniņnometnes laikā vai beigās. Podziņa (dz. 1992.) gadījumā vairāk gan “spīd” spēlēšana jauniešu komandā MHL-ā, turklāt Dinamo klubam jāvienojas ar PHK Kriļja Sovetov sistēmu par Podziņa pāreju. Sējējs ir runājis arī ar Kasparu Daugaviņu ar domu, ja viņam “nesanāk” Ziemeļamerikā, tad sezonas gaitā tiek gaidīts Rīgā…

visi pārējie plāni pagaidām tērpti “miglā”, kas biezāka par Londonai piedēvēto.  pārējie potenciālo nākamsezonas Dinamo uzbrucēju – leģionāru vārdi, kas baumās un minējumos ir piesaukti dažkārt robežojas ar pilnīgu absurdu, kuru citēt nebūtu vērts. “reālistiskākais” vārds (Lukašs Kašpars) Astanas kluba nocelts… tagad vairs ne māņticība, bet skarbie tirgus apstākļi liek Dinamo menedžmentam pārāk “neizplatīties” ar saviem plāniem.

P.S. uzbrucējs Roberts Jekimovs pagarinājis līgumu ar Jokipojat (Somijas 2. stiprākajā līgā Mestis). aizsargs Georgijs Pujacs pagarinājis līgumu ar KHL klubu – Novosibirskas Sibir. aizsargs Māris Jass noslēdzis līgumu ar Slovakijas ekstralīgas klubu HK 36 Skalica; iepriekšējo sezonu viņš spēlēja Slovakijas ektralīgas klubā HC Nitra (pilns nos. – HC K CERO Nitra).

lasāmviela / avoti:

 • Rīgas Dinamo lauzis līgumu ar Nauri Enkuzenu – khl.ru
 • Nauris Enkuzens plāno doties uz Washington Capitals sistēmas treniņnometni – diena.lv
 • Washington Capitals mājaslapa – capitals.nhl.com
 • Ervīns Muštukovs vienojies par spēlēšanu britu EIHL klubā Sheffield Steelerssheffieldsteelers.co.uk, sportacentrs.com
 • Normunds Sējējs par Dinamo vārtsarga noskatīšanu Ziemeļamerikā – diena.lv
 • Armanda Pučes raksti par Dinamo sastāva komplektāciju – sportaavize.lv (1. raksts; 2. raksts; pieejami abonentiem)
 • par Dinamo sastāva komplektāciju – diena.lv
 • Roberts Jekimovs pagarinājis līgumu ar Jokipojat (Somija) – jokipojat.fi, sportacentrs.com
 • Georgijs Pujacs pagarinājis līgumu ar Sibirhcsibir.ru, sportacentrs.com
 • Māris Jass noslēdzis līgumu ar HK 36 Skalica (Slovakija) – hk36.sk

[Naura Enkuzena foto fiksēts Dinamo Juniors spēlē pret Ozolnieki / Monarch 2010. gada 26. martā; Kristapa Sotnieka foto fiksēts Rīgas Dinamo pārbaudes spēlē pret Mitišču Atlant 2009. gada 28. augustā. Abu foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

8 komentāri uz “Dinamo – Washington Capitals donors?”

 1. capslock said

  Zināmas izredzes varētu būt abiem. Karlsons un Alcners visticamāk nākamajā sezonā pārvāksies uz Vašingtonu, Heršijā būs vakances, nopietna konkurence gan varētu būt no Orlova. Arī Noivirts droši vien pārvāksies uz NHL, līdz ar to Heršijā nr.1 paliks Holtbijs, un aiz viņa īsti dziļuma vārtos vairs nav. Ticamākais gan, gan Enkuzēnam vispirms varētu tikt sezona ECHL, ja viņš pārliecinās par savām spējām.

 2. jaded said

  Njā, par Sorokinu taisnība. Tie iemesli, ko minēja Sējējs galīgi nepārliecina, jo principā playoffos caur Sorokinu gāja viss vairākums. Domāju, ka RD saprot, ka par tādām kapeikām kā pagājušajā sezonā viņu tāpat dabūt nevarēs un Sorokins paprasīs nevis tikai par nākamo sezonu, bet arī to, ko viņš “nesaņēma” šogad…
  Par leģionāriem runājot – ka tik nav tā ka mēs visi esam vainīgi, ka RD nedabūja kaut vai to pašu Kašparu. Nu OK viņš arī čempī spēlēja tīri neko, bet RD jau nevienam skaļi neteica, ka grib viņu dabūt. To jau sāka žurnālisti un līdzjutēji rakt kurš varētu būt tas čehs, kurš spēlējis Somijā un AHL un tā tā info arī aizgāja. Bet varbūt es kļūdos.

 3. Oz said

  Latvijas mēdiju uzpūsts ziepju burbulis. Nesaku, ka braukt atrādīties un samērot spēkus ar citiem NHL wannabijiem ir slikti. Bet tur tādu Sotnieku un Enkuzēnu ir simtiem un tūkstošiem. Es ticu, ka Sotnieks varētu dabūt līgumu ar AHL komandu, bet, ja godīgi grūti saskatīt kurā komandā viņš spētu būt kautvai 7 aizsargs kā Bārtulis. Par Enkuzenu man vispār maz saprašanas, kur viņs var izrādīties noderīgs.

 4. Bawmeris said

  Dinamo nometne championat.ru skatījumā:
  http://www.championat.ru/hockey/article-57884.html

 5. Bawmeris said

  Simeks uz DR ??
  http://www.slapshot.ch/slapshot-news.aspx?newsid=11108&navi=1

  Ņiživijs un Miķelis Rēdlihs paliek DR:
  http://ir.lv/2010/5/31/dinamo-piekrit-palikt-ari-nizivijs-un-redlihs

 6. […] ieraksti Dinamo – Washington Capitals donors?Dinamo sastāva ēnas. 2010./2011.Tālie Austrumi "vilina". šoreiz Cipuļa kārtako darīt ar […]

 7. […] ieraksti Dinamo – Washington Capitals donors?Dinamo sastāva ēnas. 2010./2011.Tālie Austrumi "vilina". šoreiz Cipuļa kārtako darīt ar […]

 8. […] plaši tika izziņots par Ervīna Muštukova aiziešanu uz Lielbritānijas stiprākās līgas EIHL (Elite Ice Hockey […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: