Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

“briest” 2010. gada KHL drafts

Posted by petrovich27 uz 2010/05/16

4. jūnijā Maskavā ieplānota KHL drafta norise, kurā līgas klubi sev “rezervēs” tiesības uz 1989. – 1993. gados dzimušajiem jaunajiem talantiem. ir gana daudz runāts par KHL drafta jēgu vai bezjēgu, pakaļdarināšanos NHL “tradīcijām”, taču viens ir skaidrs – draftētajiem hokejistiem tomēr tas ir atzinīgs vērtējums un dažos gadījumos “zaļā gaisma” tālākai attīstībai.

šogad KHL Centrālā Skautu biroja (Центральное Скаутское Бюро КХЛ) sagatavotajos sarakstos ir iekļauti arī 7 Latvijas izcelsmes jaunie hokejisti. vai viņi visi tiks draftēti, ir cits jautājums, taču viņi ir pamanīti! tiesa, 14. maijā publicētajos “draftējamo” sarakstos viņi bija ievietoti, taču jau drīzumā saraksti koriģēti, samazinot ārpus Krievijas spēlējošo un ne-Krievijas hokejistu skaitu, un Latvijas izcelsmes hokejisti kopā ar virkni ne-Krievijas hokejistu ir izņemti.

KHL skautu sarakstos iekļautie Latvijas izcelsmes hokejisti pirms 2010. gada drafta:

P.S. KHL 2009. gada draftā “aizķērās” 5 Latvijas izcelsmes hokejisti, no kuriem četrus “izvilka” Rīgas Dinamo, bet vienu (Kasparu Daugaviņu) – Ņižņijnovgorodas Torpedo. divi no Rīgas kluba draftētajiem (Roberts Bukarts un Andris Džeriņš) ir “pierakstījušies” Dinamo sistēmā, bet ar Robertu Jekimovu klubam abpusēji izdevīgi “novienoties” nesanāca, ļaujot vien Jekimovam uzspēlēt pārbaudes spēlēs un Dinamo Juniors ierindā. savukārt, Ainars Podziņš šovasar ir uzaicināts uz Rīgas Dinamo treniņnometni. 2009./2010. g. sezonu Podziņš aizstāvēja PHK Kriļja Sovetov fārmkluba Kriļja Stoļici krāsas.

Kaspars Daugaviņš, kuru pieteica Ņižņijnovgorodas klubs, 2009./2010. g. sezonā pamanījās debitēt NHL, pagaidām gan ar vienu spēli. un jādomā, ka negrasās pārcelties uz Iekškrieviju. tiesa,  klīst runas (sportaavize.lv), ka Dinamo sastāva komplektētāji uzrunājuši arī Daugaviņu un ļoti gaidīs viņu pārceļamies uz Rīgu 2010./2011. g. sezonas gaitā, ja Daugaviņam būs grūti iekļūt NHL laukumos. pagaidām gan vairāk par “runām” tās nevar nosaukt. tajās netiek arī minētas versijas, vai un kā Dinamo šajā sakarā grasās vienoties ar Torpedo

2009. gada KHL draftā “fiksētie” Latvijas izcelsmes hokejisti:

 • Roberts Bukarts (dz. 1990.); Dinamo (R) – 1.kārtā ar 13. kopējo numuru
 • Roberts Jekimovs (dz. 1989.); Dinamo (R) – 2. kārtā ar 26. kop. nr.
 • Kaspars Daugaviņš (dz. 1988.); Torpedo – 2.kārtā ar 35. kop. nr.
 • Ainars Podziņš (dz. 1992.); Dinamo (R) – 3. kārtā 59. kop. nr.
 • Andris Džeriņš (dz. 1988.); Dinamo (R) – 4. kārtā ar 82. kop. nr.

papildu lasāmviela:

 • par KHL 2010. gada draftu un aktuālie jauno spēlētāju saraksti (vēlāk pēc publicēšanas mainīti) – khl.ru
 • KHL 2009. gada draftēto saraksts – khl.ru
 • Ainars Podziņš uzaicināts uz Rīgas Dinamo treniņnometni – allhockey.ru (A. Podziņa blogs)

7 komentāri uz ““briest” 2010. gada KHL drafts”

 1. Oz said

  Runājot par tevis minēto vienošanos ar Torpedo par Daugaviņu, kā tev liekas, ko DR var tādu piedāvāt apmaiņai, kas varētu viņus ieinteresēt?

 2. petrovich27 said

  to Oz

  tas vairāk jautājums pie Armanda Pučes un viņa informācijas avotiem.
  taču maiņa, vismaz teorētiski, var nebūt pret konkrētiem spēlētājiem, bet, piemēram, – pret nākamā vai aiznākamā gada draft’a tiesībām Rīgas Dinamo vietā.

 3. Oz said

  Reāli paskatoties, ko varam draftēt šogad gribas secināt, ka tikpat labi varam atdot visus mūsu šī gada draftpickus pret tiesībām uz Daugaviņu, jo visi derīgie spēlētāji ar kuriem reāli varam rēķināties, kā ar ieinteresētiem aizstāvēt DR krāsas, esam sev jau garantējuši pērnajā draftā, jo lai gan nezinu praktiski neko par tevis auggstāk minētajiem jauniešiem man neliekas, ka kāds cits KHL klubs interesēsies, piemēram, par Gudļevski. Mēs viņus, ja viņi joprojām izskatīsies daudzsološi, arī pāris gadus vēlāk varēsim savākt kā brīvos aģentus.

 4. Volx said

  Un kur Petrovich info par to ko es jautāju?
  Kādi piki ir DR,augstāk vērtētie prospekti utt?
  Īsumā pašķidri tie topiki:)

 5. Volx said

  OZ tu gribi teikt ka pasaulē nav neviena vērtīga spēlētāja ko gribetu draftet?Drafts jau lielā mērā ir nākotnes cerības neviss šī brīža vajadzība/iespēja.

 6. petrovich27 said

  ja ir doma sagatavot vērtīgu materiālu, tas diezgan daudz laika prasa. bet gan nāks draft’s tuvāk, nāks arī vairāk info

 7. […] par 2009. gadā KHL draftētajiem Latvijas spēlētājiem un skautu „piedāvājumu” 2010. gada KHL draftam: lasīt tepat […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: