Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

par darbu saskaņu ar vārdiem. joprojām par sastāvu

Posted by petrovich27 uz 2010/05/12

kamēr Latvijas izlase “lauž nūjas” pasaules čempionātā, Dinamo kluba vadība mēģina risināt un kārtot jautājumus, kas sasitīti ar komandas sastāva komplektāciju nākamajā sezonā. risinājumi, atklāti sakot, izskatās nedaudz “pelēki”. kāpēc?

tāpēc, ka vārdi īsti nesaskan ar darbiem. un arī tāpēc, ka nedrīkst pārspīlēt tirgus principu “par vislētāko ieguldījumu – maksimālāko efektu”. šis princips nereti mēdz atdurties daudz senākā patiesībā “skopais maksā divreiz”. tas nav aicinājums kādam (lasi – klubam) tērēt vairāk līdzekļu nekā tie ir pieejami. tāpat tas nav mēģinājums ieskatīties svešā (kluba) makā. vien aicinājums – būt atklātiem un nevainot citus (spēlētājus) par “neadekvātām” prasībām.

“asini uzsit” peripetijas ap Sanda Ozoliņa “nepaturēšanu” komandā. un ne tikai Ozoliņa. kā spēlētāji, tā līdzjutēji sagaida skaidru attieksmi. nevis skaļus populistiskus uzsaukumus, ka gribam paturēt Hosu un Ozoliņu, bet gan, ja nevaram to atļauties, tad tā arī pateikt, nevis vainot spēlētājus par “pārmērīgām prasībām”, nepatriotismu un vēl sazin ko. bet pagaidām sastāva komplektieriem vieglāk ir teikt, ka spēlētājiem ir neadekvātas prasības, nevis atzīt, ka pašiem “mūzikas pasūtītājiem” ir neadekvātas iespējas un/vai tikapt neadekvāta vēlme “pa lēto” dabūt “mantu”.

vai kluba vadības politikas fiasko? sezonas noslēgumā kluba “vadoņi” skaidri nosauca trīs pērnās komandas “vaļus” (Ozoliņš, Hosa, Šuplers), uz kuriem gribot balstīt komandu arī nākamajā sezonā. paziņojums apsveicams, bet ar realitāti “nelīmējas”. retorisks jautājums: vai šis paziņojums atspoguļoja reālos centienus vai bija tikai līdzjutēju “verbāla apmierināšana”? ja šo “vaļu” noturēšana tiešām bija primārais uzdevums, tad tas ir izpildīts par 33,3%, stājoties attiecībās ar Šupleru. pagaidām vājš rezultāts prioritāšu izpildē… Hosa prom, bet par Ozoliņu vēl tikai gaidāms oficiālais “galavārds”.

lieku “runāšanu” gan nevar pārmest ģenerālmenedžerim Norundam Sējējam, kurš nodarbojas ar sastāva “lipināšanu” praksē. Sējējs patiešām cenšas neko neizsludināt, kamēr patiešām vienošanās nav panākta. taču arī Normunds Sējējs, acīmredzot, ir spiests “dziedāt” līdzīgu “meldiju”: spēlētāju prasības ir augušas. kaut ko pārmest Sējējam būtu muļķīgi – viņš atspoguļo vien kopējās sistēmas iespējas. taču tik un tā šis kaulēšanās stils nepiestāv Dinamo virsvadoņu izsludinājumam sezonas noslēgumā.

piestāvēs tad, ja tiks atklāti pateikts, ka, sorry, mūsu iespējas un plāni ir “tādi un tādi”. un netiks zīmēti “vainīgie” spēlētāji, kas, redz, prasa par daudz. tēlaini izsakoties, ir pienācis laiks atklāt kārtis. līdzjutēji novērtēs, ja laicīgi, bez liekām “intrigām” tiks pateikts, ko Dinamo grib un var atļauties. novērtēs arī to, ja Dinamo atklāti un konkrēti ieziņos, ka sastāvs nākamsezon mainīsies par 60% vai 70%. un paziņos tik skaidri, ka vainīgos meklēt nenāktu ne prātā. bet pagaidām atliek vien dažādas tīrības pakāpes veļas mazgāšana pa portāliem un portāliņiem.

bet patiesības mirklis nav tālu. kā N.Sējējs minēja sportaavize.lv videointervijā, tad izlemšanas termiņš tiem Latvijas hokejistiem, kas saņēmuši piedāvājumus no Dinamo, ir līdz pasaules čempionāta beigām (pēdējās spēles paredzētas – 23. maijā).

P.S. rādās, ka iepriekš Sējēja minētā iespēja Kasparam Saulietim parādīt sevi treniņnometnē un pacīnīties par iespēju iekļūt Dinamo sastāvā šovasar varētu nenotikt. Saulietis ir vienojies ar Somijas stiprākās līgas SM-liiga klubu HPK par spēlēšanu nākamsezon. sākumā gan Kasparam Saulietim paredzēts arī pārbaudes laiks.

izziņai: HPK 2009./2010. g. sezonā kļuva par Somijas vicečempioniem, cīņā par zeltu piekāpjoties Turku TPS komandai. šīs sezonas regulārā čempionāta tabulā HPK ieņēma 5. vietu, bet TPS – 6.-to.

papildu info & avoti:

 • Armands Puče par Sanda Ozoliņa un Dinamo vienošanās “iesprūšanu” (t.sk. Sanda Ozoliņa komentārs) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • par Dinamo “grūtībām” vienoties ar Sandi Ozoliņu (t.sk. a/s Dinamo Rīga padomes priekšsēdētāja Gunta Ulmaņa komenti) – icebox.lv
 • Normunds Sējējs par Dinamo sastāva komplektāciju (video ap 59 min.) – sportaavize.lv (pieejams abonentiem)
 • Kaspars Saulietis vienojies ar HPKhpk.fi; latviskotās versijas – kasjauns.lv un sportacentrs.com (1. vers., 2. vers.)

[Sanda Ozoliņa foto fiksēts Rīgas Dinamo spēlē pret Čeļabinskas Traktor 2010. gada 16. janvārī; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

4 Atbildes uz “par darbu saskaņu ar vārdiem. joprojām par sastāvu”

 1. Baziliks said

  atkal albs Pučes raksts par izlases sniegumu kontekstā ar Dinamo sastāvu.
  http://www.sportaavize.lv/13052010-rekis_priece_rigu_sotnieks_vasingtonu

  par Pujacu:
  “Teorētiski Žora varētu būt viens no pretendentiem uz Dinamo aizsardzības līniju, taču Rīgas klubam ir kāda īpatnība – ja akcionāram nepatīk tavs deguns, aizmirsti par saviem hokejista talantiem. Vēl trakāk, ja esi kaut ko publiski pateicis vai – ne tā paskatījies uz pašu galveno…”

  par Sorokinu:
  “Ar muguras smadzenēm jūtu, ka tieši tāpēc Oļegam Sorokinam neviens no Dinamo šajā pavasarī neko nepiedāvā, lai gan pieredzējušais aizsargs nule kā aizvadīja vienu no savām labākajām klubu sezonām. Turklāt, kā viens no vismazāk atalgotajiem Dinamo hokejistiem”

 2. Baziliks said

  ++ turpat

  un Sotnieks iepaticies Washington Capitals skautiem.

  bet par Daugaviņu: “Izskatās, ka Daugaviņš varēs rudenī tomēr braukt uz Ziemeļmeriku un tur vēl aizķert Otavas Senator pēdējo vagonu, bet – nebūšu pārsteigts, ka sezonas vidū Kaspars atgriezīsies mūsu pusē. Vismaz tāda vienošanās ar Dinamo esot.”

 3. Zibens said

  Iepriekš rakstīju:
  Neoficiāla no paziņām dzirdēta informācija, ka jaunajā sezonā būs 60% jauns RD sastāvs.
  Miķeli (Rēdlihu) un Lauri (Dārziņu) grib citas KHL komandas. Miķeli arī NHL. Pat Masala tiek aicināts uz Koijotiem, bet viņa sieviņa negribot viena pati aiz okeāna. Vai tas nozīmē, ka Edgars būs citā KHL komandā. Domājams, ka RD noteikti ne.
  Dažs labs no komandas tehniskajiem darbiniekiem negrib vairs pat RD sistēmā strādāt, ja K. Lipmans paliks pie hokeja šprices. Par daudz sola, bet neko nedara solījumu izpildē.
  Izbrīna komandas sastāva veidošanas līkloči – Ozo par daudz prasot utt. Viņš neprasa par daudz, komandas vadība grib viņu par puscenu paņemt. Vismaz no malas tā izskatās.

  No tā paša avota dzirdēts, ka Ozo vairāk par 10 spēlēm ir komandu tieši ģērbtuvē noskaņojis tā, ka šīs spēles tomēr uzvarētas – izglābtas no zaudējuma. Domājiet paši, ir vai nav Ozo vajadzīgs komandā? Vismaz, kamēr cienīga maiņa (no) Ozo tiek sagatavota.

  Piekrītu, ka gan Ozoliņa, gan Sorokina u.c. lietā tomēr labāk skaidri pateikt, ka komandas budžets ir par mazu un tāpēc nevaram atļauties kādu spēlētāju, nevis runāt un neko nepateikt ar sacīto.

  Veiksmi jaunajiem! Sarauj!

 4. Bawmeris said

  beidzot arī oficiāla ziņa no Dinamo Rīga puses Ozo lietās.
  http://www.dinamoriga.eu/lv/news/view/intervija-ar-dinamo-riga-generaldirektoru-zigmaru-priedi

  ģenerāldirektors Zigmārs Priede:

  “Zinu daudzus interesē jautājums saistībā ar Sandi Ozoliņu – taču pagaidām tas ir iestrēdzis. Klubs ir izdarījis piedāvājumu Sandim, taču tas viņu neapmierina, savukārt, klubs nevar apmierināt Ozoliņa prasības. Pagaidām pusēm kompromisu atrast nav izdevies.”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: