Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

Šuplers un Reķis aizrunāti. kāpēc ne Vasiļjevs, ne Jekimovs?

Posted by petrovich27 uz 2010/04/22

kā pieklājas, Rīgas Dinamo sastāva komplektācija ir pasākusies no galvas – t.i. trenera. pirmdien (2010-04-19) plašsaziņas līdzekļus un to lasītājus un/vai skatītājus sasniedza ziņa, ka Dinamo kluba vadība ir vienojusies vēl par vienu sezonu Šuplera trenēšanas režīmā. tajā pat dienā šai ziņai „uz papēžiem” mina vēl viena ziņa par Dinamo sastāvu – tam pievienosies Latvijas „vācu” aizsargs Arvīds Reķis (attēlā), kas iepriekšējās sezonas pulēja DEL līgas leduslaukumus. ar tereneri un aizsargu panāktas vienošanās, bet formāla līguma parakstīšana notikšot nedaudz vēlāk.

ar šo info mazliet ir aizbāzts sastāva „informatīvais robs”, kurš izskandināts ar tēmu, ka Hosa „visdrīzākais” vai „visticamākais” nākamsezon nebūšot. protams, tāpēc, ka citi KHL klubi maksāšot vairāk. noskaņas sarunās pie viskija glāzes vai forumos tīkla plašumos svārstās no „akvaimandien” līdz „Hosa ir nulle, iztiksim”. vēl optimistu “partija” atgādina „pirms gada ziņas bija tās pašas, bet tomēr Hosa uzspēlēja”. lai nu paliek Hosa, taču Dinamo vadība apdomā, ko likt informatīvajā lauciņā, lai ilgi nepaliktu “mīnusos”. pagaidām gan aprīļa gaitā publiski izpausties par esošo dinamiešu „pārejām un pagarināšanām” no KHL priekšniecības puses ir liegts. vien netraucēti ir varēts pasludināt tos, kurus nevajag. dažāda „diametra” Dinamo bosi jau pirms sezonas noslēguma pasāciena aizrunājās, ka pērnos leģionārus nevajag, tikai Hosu „gribam”, Sējēja kungs jau vairākkārt citēts par to, kā meklēs labākus leģionārus.

vai Dinamo ir vajadzīgi Vasiļjevs un Jekimovs?

jau iepriekšējo sezonu gaitā pa laikam tika locīts Herberta Vasiļjeva vārds sakarā ar iespējamo spēlēšanu Dinamo sastāvā. argumenti nespēlēšanai bija Vasiļjeva līgumsaistības un ļoti labā jušanās DEL-ā. arī pasvaigā intervijā „aisboksā” Herberts Vasiļjevs stāsta, ka grib palikt spēlēt Krēfeldē, cik viņam tur labi un ka negribas neko mainīt. savukārt citā intervijā Roberts Jekimovs stāsta, ka labprāt uzspēlētu somu stiprākajā līgā, cik labs ir skandināvu hokeja līmenis un cik stipras ir somu līgas.

starp abu interviju rindām ir lasāmas arī dažas citas lietas – iemesli, kāpēc nav līguma ar Dinamo un kuru atrsisināšanas gadījumā abi Rīgas superkluba sastāvā varētu arī būt. it kā neviens no abiem vīriem neraujas uz Dinamo; protams, šī neraušanās arī pie reizes „nedeldē” viņu cenu, bet… Vasiļjevs Krēfeldi grib ar ilgtermiņa līgumu, bet Jekimovs Somiju – ar labu spēles laiku. t.i. to, kas viņiem ir svarīgākais un ko viņi de facto labprāt sagaidītu no Dinamo, ja vienošanās būtu aktuāla.

protams, nav runa par to, ka Dinamo sastāvā būtu jāsalasa visi Latvijas izlases spēlētāji, taču, ja ir doma „dabūt” kaut vienu no viņiem, der atcerēties abu interviju mesidžu: Vasiļjevam – „ilgāku” līgumu, Jekimovam – spēles laiku. atklāts jautājums, vai tas der Dinamo plāniem?

P.S. izziņa: Arvīds Reķis (dz. 1979.). stabils Latvijas izlases aizsargs ar vairāku sezonu pieredzi Ziemeļamerikas hokejā – OHL, CHL, ECHL un AHL līgās. pēdējās 7 sezonas ar īsu pauzīti, kad dažas spēles aizvadītas Rīga 2000 sastāvā, cīnījies Vācijas stiprākajā līgā (DEL) – Augsburger Panther un pēc tam Grizzly Adams Wolfsburg komandā.

papildu info:

[Arvīda Reķa foto fiksēts vienā divām Latvijas izlases pārbaudes spēlēm pret Dānijas izlasi Rīgā 2009. gada decembrī; foto autors ir Agris Krusts: agriskrusts.lv.]

2 Atbildes uz “Šuplers un Reķis aizrunāti. kāpēc ne Vasiļjevs, ne Jekimovs?”

 1. Bawmeris said

  Puče “Sporta Avīze+” rindās apkopojis baumas un ne-baumas, kādas pārmaiņas gaida Dinamo:
  – Masaļskis & Ņiživijs visdrīzākais (ja DR nesaņemsies) spēlēs citos KHL klubos;
  – 3-4 dinamiešus grib pārvilināt jaunveidojamais “Budiveļņik”, kuram nav leģionāru kovotu;
  – Ozoliņš nosaucis savas prasības, kuras ir lētākas nekā citu klubu piedāvājumi, bet DR kaulējas;
  – Skudra kandidē uz posteni DR struktūrā (līdz šim padomnieks).
  http://www.sportaavize.lv/21042010-pirms_lielas_sedes

  jāgaida, kas no tā visa piepildīsies

 2. […] aizsargs Arvīds Reķis (lasīt tepat) […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: