Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

trilleris Astanā. “Baris” pievarēts ar 5:3

Posted by petrovich27 uz 2010/03/05

trilleris tāpēc, ka bez spriedzes nekādīgi nesanāk. 4:0 pēc pirmā perioda ir vadībā Dinamo; otrajā trešdaļā Baris pakāpjas līdz 4:3… un tikai trešā perioda pēdējā minūtē dinamieši panāk 5:3, Mārtiņam Karsumam raidot ripu vārtos, kurus pametis astaniešu vārtsargs, lai dotu vietu sestajam laukuma spēlētājam. īsti nevar teikt, ka pēdējā ripa iemesta tukšos vārtos, jo Baris vārtos izmisīgi cīnījās divi laukuma spēlētāji. šodienas (2010-03-05) spēlē izcīnīti 3 svarīgi punkti, kas var lieti noderēt, cīnoties par 7. vietu (t.i. cenšoties to saglabāt) Rietumu konferencē.

vispirms jāuzslavē Martina Pruseka sniegums vārtos. lai arī viņam nācās “dabūt” 3 ripas savos vārtos, taču visi 3 vārtu guvumi bija “ienākušies” skaitliskajā mazākumā. Pruseks strādāja daudz un ņipri, glābjot dinamiešu vārtus šķietami bezcerīgās vai vismaz ļoti bīstamās situācijās. kopā pa Pruseka vārtiem šajā spēlē izdarīti 44 metieni, bet Martina Pruseka “drošības procents” – 93,2%.

kopumā labu spēli aizvadīja Mārtiņš Cipulis – pēc Aleksandra Ņiživija piespēles atklāja rezultātu jau 2. minūtē, aktīvi darbojās uzbrukumā, presingoja, pelnīja vairākuma minūtes, liekot pretiniekiem pārkāpt noteikumus, un arī devās pretuzbrukumā dinamiešu skaitliskā mazākuma laikā. 3. virknējuma cīņasspars arī pārauga rezultativitātē: Miķelim Rēdliham 1+2; Laurim Dārziņam 1+1; Martinam Karijam 0+2.

no uzbrukuma vēl “jāatzīmē” Maiks Iguldens par aktivitāti un lietderību, ko fiksējusi arī statistika: 2 rezultatīvas piespēles, labākais “plus-mīnus” koeficients no uzbrucējiem “+2” (Iguldens laukumā arī nebija nevienā no spēles epizodēm, kad dinamieši bija spiesti ielaist 3 vārtus mazākumos). savukārt, Marsels Hosa šoreiz vārtus neguva un “samierinās” ar rezultatīvu piespēli, bet slavējams espizodē, kurā izveica konkrētu “seivingu” aiz Pruseka muguras.

veiksmīgi dinamiešu uzbrukumiem spēlē pret Baris “pieslēdzās” aizsargs Jēkabs Rēdlihs – gan cīnoties vārtpriekšā, gan labi piespēlējot un gūstot rezultativitātes punktu. tāpat jāuzslavē viņa pārinieks Rodrigo Laviņš, kurš guva vārtus un arī nopelnīja labāko “plus-mīnus” koeficientu starp Dinamo aizsargiem – “+2”. lai arī “aizkadrā palika” (koeficientā netiek rēķināti vārtu guvumi/zaudējumi nevienādos sastāvos) Laviņa būšana laukumā 2 vārtu zaudējumos mazākumā, taču to līdzsvaro Rodrigo Laviņa klātbūtne laukumā 2 vārtu guvuma laikā vairākumā, kas arī nefiksējas “plus-mīnus” koeficientā.

Dinamo uzbrukuma virknējumi tādi paši kā iepriekšējā spēlē, vien maiņā pie Hosas un Petrovicka iekombinējot Arnasonu: Karsums – Sprukts – Ankipāns; Ņiživijs – Iguldens – Sprukts; Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs; Hosa – Petrovickis – Arnasons. trešajā periodā gan lielākoties tika spēlēts ar 3 virknējumiem, no 1. un 4. virknes “salipinot” vienu: Hosa – Petrovickis – Karsums. attiecīgi mazākais spēles laiks no uzbrucējiem: Arnasonam (9:41); Ankipānam (11:15); Spruktam (11:31). aizsardzībā 3 virknējumi pat bez pieteikta 7.-tā aizsarga: Ozoliņš – Sorokins; Kr.Rēdlihs – Sotnieks; Laviņš – J.Rēdlihs. Dinamo vārtu “pirmajam numuram” Edgaram Masaļskim pret Baris tika dota atpūta, taču tikai daļēja – viņš tika pieteikts spēlei kā otrais vārtsargs. savukārt izbraukumā līdzpaņemtie “rezervisti” palika ārpus spēles pieteikuma.

dinamiešu sāncensis cīņā par 7. vietu Rietumu konferencē – CSKA šovakar ar 4:2 pieveica Sibir vienību, saglabājot vienādu punktu skaitu (84) ar Rīgas Dinamo. tātad 7. un 8. vietas beigu “izkārtojums” būs skaidrs pēc pēdējām regulārā čempionāta spēlēm svētdien, 7. martā, kad Dinamo uzspēlēs pret Salavat Julajev, bet CSKA – pret Amur. tajā pat dienā arī noskaidrosies 7. vietas play off pretinieks, kuram būt ir iespēja kā HK MVD, tā Atlant komandai.

savukārt, Salavat Julajev pēc šodienas spēlēm ir nogarantējis sev 1. vietu (uzvaru!) arī otrās sezonas KHL regulārajā čempionātā. tiesa, pērn tas play off-ā daudz nepalīdzēja, un Ufas klubs jau bija spiests piekāpties astotdaļfinālā (1. kārtā) regulārās sezonas 16. vietas laureātam – Avangard klubam. jādomā, ka šosezon izslēgšanas spēlēs Salavat Julajev ļoti centīsies neatkārtot “panākumus”.

Rietumu konferences tabula (pēc 2010-03-05 spēlēm; piebilde: pirmās divas vietas tiek garantētas divīziju līderiem; vieta-klubs-spēļu skaits-punkti):