Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

pēc olimpiādes

Posted by petrovich27 uz 2010/02/24

čehiem liekam panervozēt. īpaši pēc tam, kad 3 minūtes un 41 sekundi līdz spēles pamatlaika beigām Miķelis Rēdlihs izlīdzināja rezultātu uz 2:2. ne bez piepūles papildlaika 6. minūtē čehi Davida Krejči (David Krejci) personā nolika visu „savās vietās”, sakārtojot uzvaru Čehijas valstsvienībai. 2:3 papildlaikā – cienījams rezultāts ceturtdaļfināla kvalifikācijā, „kaujoties” ar Čehiju. prieks, ka tieši turnīra svarīgākajā spēlē Latvijas izlase demonstrēja labāko sniegumu, pametot olimpiādes hokeja turnīru „ar cieņu”.

uzbrukums pret Čehiju: Ankipāns – Sprukts – Karsums; Ņiživijs – Vasiļjevs – Cipulis; Dārziņš – Bērziņš – M.Rēdlihs; Daugaviņš – A.Širokovs – Meija. viens vārtu guvums uz turnīra gaitā par otro virknējumu pārtapušā trio rēķina – vārtu guvums Cipulim, bet rezultatīvas piespēles Ņiživijam un Vasiļjevam.otrs vārtu guvums “atpakaļ saveidotajam” trešajam virknējumam – trāpījums M.Rēdliham, piespēles ieskaitītas Bērziņam un Dārziņam. aizsargu pāri: Skrastiņš – Kr.Rēdlihs; Reķis – Pujacs; Bārtulis – Sotnieks. 7.-ais aizsargs Laviņš laukumā netika ne sekundi. vārtsargs Edgars Masaļskis pie kopējā spēles laika 65:10 atvairīja 47 no 50 pretinieka metieniem!

pēcolimpiādes rezumējums

uzbrucēji. Latvijas uzbrukuma sastāvā izceļams Ģirts Ankipāns, kurš guva visvairāk vārtu (divus) Latvijas izlases sastāvā un kopumā, salīdzinot ar citiem “kolēģiem” uzbrucējiem, aizvadīja veiksmīgu turnīru. atzinība, protams, arī pārējiem “trāpītājiem”, jo šajā turnīrā Latvijas izlasei vārtu guvumu nav daudz (6 vārti 4 spēlēs), vismaz salīdzinot ar ielaisto vārtu kopumu (22 zaudēti vārti).

par cīņassparu uzslava Miķelim Rēdliham, kurš guva ļoti savlaicīgus “rakstura” vārtus pēdējā spēlē pret Čehiju, un Kasparam Daugaviņam, kurš punktus neguva, bet nebaidījās no zvaigžnotajiem pretiniekiem brīžos, kad komandai neveicās pārlieku labi. iespējams, atrodot partnerus Daugaviņam ārpus 4.-tā virknējuma visā turnīra garumā, viņa rezultativitātes ailītē nebūtu “0+0”.

Latvijas uzbrucēju statistika olimpiādes 4 spēlēs:

Vieta Spēlētājs   Vārti + piespēles   Kopējais spēles laiks   +/-   Soda minūtes
7. Armands Bērziņš   0+1   32:08   -2   2
8. Lauris Dārziņš   0+1   61:01   -2   10 (d)
9. Jānis Sprukts   0+1   69:52   -3   0
10. Gints Meija   0+0   29:44   -3   2
11. Aleksejs Širokovs   0+0   39:56   -5   2
12. Kaspars Daugaviņš   0+0   54:18   -2   2

* vietu secība pēc gūtajiem punktiem; pie vienāda punktu skaita priekšrocība uzbrucējiem ar mazāku spēles laiku.

aizsargi. protams, “rēķināt” tikai pēc “plus-mīnus koeficienta” nebūs korekti, jo tajā neietilpst ne tikai nevienādos sastāvos “sadarītās lietas”, bet arī neparādās konkrētie noraidījumi, kuru atsēdēšanas laikā komanda zaudējusi vārtus. tāpēc pie šī koeficienta “mēdz piedalīties” veiksmes faktors, un adekvātai statistikai 2-4 spēļu daudzums tomēr ir par īsu.

taču neskatoties uz to, Latvijas izlases vienīgais pozitīvā koeficienta “īpašnieks” Georgijs Pujacs aizvadīja salīdzinoši labu turnīru. “eks-dinamietis” Pujacs arī guva rezultativitātes punktu. otrs aizsargs, kuram turnīrs izdevās pat nedaudz labāks nekā varēja gaidīt, ir Kristaps Sotnieks. spilgtākā epizode dinamieša Sotnieka izpildījumā bija trāpīgais izgājiens 1-pret-1 ar vārtsargu pirmajā spēlē pret Čehijas valstsvienību.

Latvijas aizsargu statistika olimpiskajās spēlēs

Vieta Spēlētājs   Spēļu skaits   +/-   Vārti + piespēles   Kopējais spēles laiks   Soda minūtes
8. Guntis Galviņš   2   -6   0+0   13:25   0

* vietu secība pēc +/- koeficienta; pie vienāda koeficienta priekšrocība punktu guvējiem; pie vienāda punktu skaita priekšrocība aizsargiem ar lielāku spēles laiku.

** IIHF statistikā R.Laviņam minētas 4 aizvadītas spēles; faktiski bija 3, jo pēdējā spēlē pret Čehiju Laviņš bija pieteikts, bet laukumā nedevās.

vārtsardzība. Edgaram Masaļskim pēc ceturtdaļfināla kvalifikācijas spēlēm ir 11.-ais labākais “drošības procents” (87,65%) olimpiskajā turnīrā starp 14 vārtsargiem. šajā statistikā nav rēķināti vēl 5 vārtsargi, kuri aizvadījuši mazāk par 40% komandas spēles laika un tāpēc vārtsargu statistikai netiek “kvalificēti”.

Edgars Masaļskis pie kopējā spēles laika 244:35 atvairīja 149 no 170 metieniem, vidēji spēlē ielaižot 5,15 ripas. atgādinājumam: “otrie numuri” – Sergejs Naumovs un Ervīns Muštukovs laukumā šajā turnīrā netika ne sekundi.

“palikušie”. pārsteigumu ceturtdaļfināla kvalifikācijas play off saspēlē nenotika – visas olimpiskā turnīra “regulārās sadaļas” 5. – 8. vietu ieguvušās izlases pievarēja 9. – 12. vietu ieguvējus.

olimpiādes ceturtdaļfināla pāri (garantētais dalībnieks vs. kvalifikācijas pāra uzvarētājs):