Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

atkal Ržiha apvainojies… 3:2 pret “Spartaku”

Posted by petrovich27 uz 2010/01/21

arī ceturtoreiz šajā sezonā Spartak vienība piekāpās Rīgas dinamiešiem. trešdienas (2010-01-20) vakarā “spartakieši” mēģināja lauzt tradīciju, taču neskatoties uz maskaviešu pārākumu lielā daļā spēles komponenšu, svarīgākajā komponentē – spēles rezultātā – Dinamo bija stiprāki. savukārt, Spartak trenera Ržihas pēcspēles komentāri no sērijas “ne jau rīdzinieki vinnēja, bet mēs zaudējām” nav nekas cits, kā “riešana uz aizejošu karavānu”.

Spartak-s centās… dinamiešu vārtsargam Martinam Prusekam nācās “iesvīst” vairāk nekā viņa kolēģim Dmitrijam Kočņevam Spartak vārtos. par to liecina arī metienu attiecība pa vārtiem 18:31 Spartak labā. pēc pirmās trešdaļas metienu pārsvars bija par 4:12 “spartakiešiem” par labu (pie rezultāta 1:1). otrajā trešdaļā jau 7:12 Spartak labā, bet trešajā ļoti līdzīgi – 7:7. taču, neskatoties uz metienu statistiku, rīdzinieki uzvarēja ar 3:2 un paņēma 3 punktus, kas šobrīd ir ļoti nepieciešami.

Pruseks – labākis dinamietis spēlē pret Spartak (2010-01-20). lai arī Dinamo vīru vairākuma izspēles laikā Pruseks, izejot aiz saviem vārtiem, kļūdījās un “uzdāvināja” vārtu guvumu presingojošajam Spartak uzbrucējam Kirillam Kņazevam, tomēr kopumā nostāvēja lieliski, noturot “drošības procentu” uz 93,5%. “negadījums” notika spēles 40. minūtē, “noliekot” rīdziniekus fakta priekšā – 1:2, kāds rezultāts saglabājās arī pēc otrās trešdaļas beigām. tomēr 3. periodā rīdzinieki izglābās, 54. un 55. minūtē ar 1 minūtes 20 sekunžu starpību izcīnot divus vārtu guvumus, bet atlikušo laiku neitralizējot Spartak-a uzbrukuma centienus.

atzinību “stūrītis”. viens no vērtīgākajiem cīnītājiem spēlē pret Spartak bija Oļegs Sorokins. ne tikai, bet arī tāpēc, ka Sorokins guva uzvaras (trešos) vārtus un arī rezultatīvi piespēlēja dinamiešu pirmajā vārtu guvumā. cienījami cīkstējās 3. maiņa “Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs”, arī gudri veidojot uzbrukumu, šoreiz gan bez rezultāta. “jāatzīmē” Martins Karija, kurš tieši pēdējās divās spēlēs ir īpaši pamanāms uzbrukuma organizācijas jomā. protams, jāizceļ arī vārtu guvēji slovāki – Marsels Hosa un Roberts Petrovickis, kuri šajā spēlē arī veiksmīgi piespēlēja.

uzbrukuma virknējumi. spēlē pret Spartak nebija pieteikts un nepiedalījās Arnasons, kuram, saskaņā ar trenera Šuplera teikto, dota atpūtas diena. visi pārējie “satilpa” 4 virknējumos, no kuriem pirmie 3 palika nemainīti pēc spēles pret Magņitku: Hosa – Petrovickis – Ņiživijs; Ankipāns – Sprukts – Karsums; Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs; Bukarts – Iguldens – Cipulis. tiesa, 3. periodā, meklējot īsto “dzīslu”, Šuplers “iejauca” jau senāk bijušas un nebijušas uzbrukuma virknes: Cipulis – Iguldens – Ņiživijs; Karsums – Petrovickis – Hosa; Ankipāns – Sprukts – Hosa… spēle “sagāja” 3 virknējumos, bet brīžam Ņiživijs un Hosa darbojās pa 2 maiņām. attiecīgi salīdzinoši mazāks spēles laiks “atlika” Bukartam (6:06).

aizsardzībā. 3 pāri nemainīti pēc iepriekšējās spēles: Ozoliņš – Sorokins; Sotnieks – Cibuļskis; Galviņš – Laviņš. jauniešiem Sotniekam un Cibuļskim tika dots salīdzinoši “labs” spēles laiks un puiši nepievīla. viņu “dežūras” laikā Spartak “netika garām”. spēlei kā 7. aizsargs tika pieteikts Jēkabs Rēdlihs, kuram uzspēlēt sanāca 1:15 (tā protokolā). savukārt, Krišānis Rēdlihs nebija komandas rīcībā traumas dēļ.

apdzenam Severstaļ. pēc 20. janvāra spēles dinamieši Rietumu konferences tabulā atkal ir apdzinuši Čerepovecas Severstaļ klubu, kurš tajā dienā spēli neaizvadīja un kuram tāpat ir par 1 spēli “sadarīts” vairāk. rīdzinieku līdzjutējiem par prieku 20. janvārī Rīgas Dinamo tuvākie sāncenši – Torpedo un Minskas Dinamo piekāpās saviem pretiniekiem, bet spēja izcīnīt pa 1 punktam. Maskavas Dinamo ar 5:4 pēcspēles metienos pieveica “kolēģus” no Minskas, bet Atlant ar 3:2 papildlaikā uzvarēja Torpedo vienību. “dienas beigās” rīdzinieki no 8. vietā esošā Torpedo atpaliek par 2 punktiem; turklāt “torpēdieši” ir nospēlējuši par vienu spēli vairāk.