Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

raksturs ir… bet piekāpjamies Maskavas “D” ar 4:5

Posted by petrovich27 uz 2009/12/25

lai arī kā Šuplers pēcspēles konferencē neatkārtotu, ka KHL-ā nav neērtu pretninieku, tomēr Maskavas Dinamo rīdziniekiem ir, mazākais, tieši neērts pretinieks. līdz šim – pēdējo divu sezonu gaitā – esam saspēlējuši jau 8 reizes, bet uzvarējuši maskaviešus esam tikai vienreiz – pašā pirmajā spēlē (2008-10-01)…

šodienas (2009-12-25) spēles “prieka vēsts” ir tā, ka rīdzinieki nenonalaida rokas pie 1:5 spēles 2. perioda vidū (spēles laiks 32:33), bet spēja saņemties līdz spēles final-rezultātam 4:5, pēdējos vārtus gūstot 7 sekundes līdz spēles beigām.

Dinamo sastāvs. uzbrucēju virknējumi “tradicionāli”, ja par tradīciju pieņem vismaz viena cīņu-biedra satraumētību. šoreiz spēli izlaida Karija, kurš iepriekšējā spēlē (pret Minskas “vārdabrāļiem”) guvis muguras savainojumu. spēli sāka un vismaz 2 pilnus periodus aizvadīja ubrukucēju virtenes: Cipulis – Iguldens – Ņiživijs; Ankipāns – Petrovickis – Hosa; Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs; Arnasons – A.Džeriņš – Meija. [atgādinājumam: Bukarts un Cinks joprojām ir U-20 izlases rīcībā.] aizsardzībā tikai 3 pāri, bet toties divi no tiem no jauna “iejaukti”: Ozoliņš – J.Rēdlihs; Sotnieks – Kr.Rēdlihs; Galviņš – Laviņš. malā palikuši bija aizsargi Sorokins un Svets. vārtos: Masaļskis.

jaunas kombinācijas. 3. perioda sākumdaļā Dinamo treneri iestudēja citus virknējumus, pārejot uz spēli 3 maiņās un rezervistos atstājot Ankipānu, A.Džeriņu, Meiju. Ņiživijs tāpat un arī šodien neslikti “izskatījās”, taču komplektā ar Petrovicki un Hosu izskatījās vēl labāk! attiecīgi Aleksandram Ņiživijam šajā spēlē 3 punkti (0+3). otra “pārdalītā” uzbrucēju kompānija: Arnasons – Iguldens – Cipulis. nemainīgs palika virknējums: Dārziņš – Sprukts – M.Rēdlihs.

spēles “ielūzumu” panāca Guntis Galviņš, pašam “visu izdarot”, iemetot vārtus un panākot 2:5 spēles 39. minūtē. Gunta darbību novērtēja arī treneri, atzīstot viņu par labāko spēlētāju rīdzinieku ierindā šodien. labā ziņa ir arī Hosas trāpīguma “atjaunošanās” (šajā spēlē 1+1). Marsels Hosa joprojām ir KHL snaiperu Top-a 1. vietā (tagad 24 vārtu guvumi).

jāpiemin arī Krišjāņa Rēdliha “seivings” – apturētā ripa, kas jau atradās aiz Masaļska muguras un slīdēja tukšo vārtu virzienā. pieminēšanas vērta ne tikai negludumus saturošā, bet tomēr līdz pēdējam “zvanam” organizētā Sanda Ozoliņa spēle. pēdējos vārtus guva tieši Ozoliņš, cīnoties līdz galam un izmantojot pretinieku slidu līdzdalību.

“aizrādījumi”. daudz kļūdu saspēlē uzbrukuma zonā, viduszonā un, skumjākais, ka savā aizsardzības zonā. 2 no vārtiem rīdzinieki guva vairākumā, par ko prieks. taču gana daudz vairākuma laika palika neīstenots – runa ir par 5 minūšu vairākumu, kuru ieguva pēc Sotnieka “izslēgšanas” un kuru tomēr iejauca ar savu noraidījumu. un – aizsardzība, aizsardzība… kaut kā salīdzinoši brīvi maskavieši prata “izģērbt” vārtu priekšu un nonākt līdz salīdzinoši brīviem metieniem.

pēc šodienas spēlēm pamainījsies arī “dispozīcija” Rietumu konferences tabulā. šodien rīdzinieki zaudēja, bet tuvākie sāncenši Severstaļ un Torpedo izcīnīja sev ļoti svarīgas uzvaras – Severstaļ pamatlaikā pieveica Salavat Julajev klubu ar 3:2, bet Torpedo bija pārāks pār CSKA ar 5:0! šo spēļu rezultātā rīdzinieki ir “pakāpušies” no 8. vietas uz 10.-to, ļaujot sevi apsteigt minēto spēļu uzvarētājiem.