Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

“ierāpjamies” Rietumu konferences 8-niekā

Posted by petrovich27 uz 2009/12/13

divu uzvarēto spēļu rezultāti ir pamanāmi fiksējušies Rietumu konferences tabulā. pēc piektdienas (2009-12-11) Dinamo uzvaras pār Toljati Lada klubu (4:1) punktu skaitā (43 punkti) rīdzinieki izlīdzinājās ar konferences 8. vietas “iemītnieku” Torpedo, bet tomēr palika 9. vietā, jo Ņižņijnovgorodas klubam bija vairāk uzvaru pamatlaikā. taču pēc šodienas (2009-12-13) principiālās uzvaras pret Minskas Dinamo (2:0) rīdzinieki ar 46 punktiem ir ietrāpījuši Rietumu konferences 8. vietā. tā ir labākā (augstākā) Dinamo pozīcija šosezon. taču der atcerēties, sezona vēl nav galā un vieta play off-ā vēl nebūt nav garantēta!

revanšs pret Lada (4:1). Toljati kluba spēlētāji Rīgā ieradās un zaudēja kā “bārenīši” – klubam nebija līdzi uz Rīgu atbraucis galvenais treneris Pjotrs Vorobjovs. uzvara pār “žiguliešiem” nebija neviena dāvināta, taču jāatzīst – jau no spēles sākuma dinamieši izskatījās pārliecinošāk. visas dinamiešu maiņas bija ņipras.

pirmo vārtu guvumu šajā spēlē un šajā sezonā personīgi Sorokinam sarūpēja 4.-tā virknējuma uzbrucēji. šoreiz Oļegs Sorokins visu izdarīja pareizi – raidīja precīzi! lielisku spēli aizvadīja Roberts Petrovickis, kura kontā 2 vārtu guvumi pret Lada un attiecīgi labākā Dinamo spēlētāja tituls šajā spēlē. ceturto vārtu autors Dinamo ierindā – Guntis Galviņš, kuram nu ļoti patika pieslēgties uzbrukumam.

atzinīgi cīnījās Miķelis Rēdlihs, kurš ar savu aktivitāti pamanījās organizēt uzbrukumu, nopelnīt dinamiešiem vairākumu un spēles beigās arī 0+1. “žetoni” arī visiem pārējiem dinamiešiem, kas bija devušies laukumā cīnīties pret Lada! vārtos cienījami darbojās Edgars Masaļskis.

sastāvs pret Lada. uzbrukumā “trīnīši”: Cipulis – Iguldens – Ņiživijs; Ankipāns – Petrovickis – Hosa; M.Rēdlihs – Sprukts – Dārziņš; Arnasons – Karija – Bukarts. aizsargu pāri: Svets – Sorokins; Sotnieks – Kr.Rēdlihs; Galviņš – Laviņš. kā 7.-ais aizsargs pieteikts J.Rēdlihs, kurš laukumā tā arī netika. veselības problēmu dēļ 2. perioda nobeigumā Dinamo ierindu atstāja Iguldens, bet 3. periodā – Sprukts… attiecīgi dinamiešiem nācās 3. periodā pāriet uz spēli ar 3 uzbrucēju virknējumiem, iestrādājot jaunas vai daļēji “jaunas” versijas: Cipulis – Arnasons – Ņiživijs; Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs.

2:0 pret Minskas Dinamo. ļoti svarīga uzvara pār vienu no saviem tuvākajiem konkurentiem uz vietu Rietumu konferences 8.-niekā (t.i. play off-ā). spēlē veselības problēmu dēļ nevarēja piedalīties centra uzbrucēji Iguldens un Sprukts, dodot iespēju sevi parādīt no fārmkluba ataicinātajiem Bērziņam un Meijam. tāpat vēl joprojām Dinamo ierindā nav Ozoliņš…

taču jebkādus sastāva iztrūkumus kompensēja Dinamo vārtsarga Edgara Masaļska lieliski aizvadītā spēle. Edgara pirmā spēle “sausajā” šosezon, un adekvāti tam – labākā spēlētāja “nosaukums” šajā spēlē. arī pēcspēles konferencē Minskas kluba treneris Andrijevskis par galveno spēles iznākuma “vaininieku” atzina Masaļski.

slavējama aizsargu Krišjāņa Rēdliha un Gunta Galviņa centība uzbrukuma organizēšanā. Krišjānim šajā sakarā arī nopelnīti 0+2 punkti. Galviņa “raušanās” uzbrukumā ir manāma laiku pa laikam, bet īpaši pēdējās mājas spēlēs. pret Minskas Dinamo Gunta Galviņa kontā vērtīgas spēka spēles un ripas atsavināšanas epizodes savā aizsardzības zonā. arī daži “negludumi”, kuru sakārtošanu pašam Galviņam pēc tam arī bija jāizveic. īpaši skatāmi bija viņa izgājieni uzbrukumā. lai arī šoreiz bez rezultativitātes punktiem, tomēr ļoti labi!

labu spēli aizvadīja Aleksandrs Ņiživijs, kurš atklāja rezultātu un noasistēja otrajā vārtu guvumā, nopelnot 1+1 šajā spēlē. Hosas “nopelnīto” bullīti bija uzticēts izpildīt tieši Ņiživijam, taču vārtos “iedabūto” bullīti taisnīgi neieskaitīja, jo tas bija ieraidīts ar “pielabošanu” (atkārtotu metienu), kas bullīšos nav pieļaujams…

“žetons” arī otro vārtu autoram Miķelim Rēdliham, kuram nereti pārmet nedisciplinētību un lieku noraidījumu pelnīšanu… jau ne pirmo reizi Miķelis savu nopelnīto noraidījumu kompensēja ar vārtu guvumu uzreiz pēc iznākšanas no “sodīto” spēlētāju soliņa!

aktīvs cīņā uz minskiešu vārtiem bija Marsels Hosa, kuru pēdējās spēlēs pretinieku aizsargi īpaši uzmana. kā nekā Hosa joprojām ir sezonas labākais KHL snaiperis… Hosas aktivitāte lika Minskas dinamiešiem pārkāpt noteikumus, pelnot noraidījumus un vienā epizodē arī bullīti. lai arī spēles 54. minūtē Hosas un Geoff Platt nesaskaņu rezultātā rīdzinieki dabūja 2 noraidījumus uzreiz (Ankipāns par Hosas aizstāvēšanu; Hosa par Platt-a bakstīšanu) un palika 3 pret 5 Minskas vīriem, tomēr “lielais” mazākums pilnas 2 minūtes tika godam izturēts! jāpiebilst, ka zināms “pārbaudījums” 2. periodā bija arī 2+2 minūtes, kuras cīnoties savu vārtu priekšā nopelnīja Kr.Rēdlihs. arī šo 4 minūšu mazākumu Rīgas dinamieši izstāvēja godam!

sastāvs pret Minskas Dinamo. uzbrukuma virknējumi: Cipulis – Bērziņš – Ņiživijs; Ankipāns – Petrovickis – Hosa; Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs; Bukarts – Arnasons – Meija. aizsargu pāri: Sorokins – Kr.Rēdlihs; Svets – Sotnieks; Laviņš – Galviņš. kā 7. aizsargs – Jēkabs Rēdlihs, kurš arī nedaudz tika pie spēles laika.

dinamiešu rezultativitāte (pēc 35 spēlēm; cipari koriģēti atbilstoši dinamoriga.eu aktuālajam sarakstam + pēdējās spēles rezultāti; ir neatbilstības ar spēļu apskatiem un citām tabulām; t.sk. šajā blogā iepriekš publicētām):