Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

pāri pusei esam. un? (summārijs)

Posted by petrovich27 uz 2009/12/06

pēc trešdienas spēles (2009-12-02) pret HK MVD dinamieši ir izveikuši 31 spēli šajā sezonā, ar to pievarot vairāk nekā pusi regulārā čempionāta spēļu. priekšā vēl 25 spēles, lai īstenotu vai neīstenotu savu uzdevumu – “ielauzties” play off izcīņā. salīdzinot ar čempionāta pirmās ceturtdaļas sniegumu, rezultāti ir uzlabojušies – no Rietumu konferences 12. vietas dinamieši ir pakāpušies līdz 9. vietai (ar izcīnītiem 37 punktiem 31 spēlē). tiesa, tāds punktu un spēļu skaits ir arī konferences 10. vietā esošajam Minskas Dinamo.

vārtsargi

Enkuzens. bija ievērtēts treniņspēlē pret Dinamo Juniors, pamatvārtsargu slimošanas sakarā izsaukts no fārmkluba uz “lielo” Dinamo, paņemts līdzi izbraukumā. taču Edgaram Masaļskim pieturējās kā veiksme, tā veselība. rezultātā Nauris Enkuzens pie “šprices” netika. ir atpakaļ fārmklubā, un sava iespēja vēl jāgaida. 

Masaļskis. sezonas turpinājumā ir atguvis savu spēli un savu veiksmi, kuru dēļ arī vienu nedēļu atzīts par KHL labāko vārtsargu. Edgara Masaļska veiksmīgās spēles dēļ tālāk otrajā plānā ir nobīdījies Martins Pruseks. ir arī vērtīga sakritība – vienlaikus ar Edgara spēli ir atgriezusies arī visas komandas spēle. ja tā turpināsies un Edgaram būs veselība, diezin vai treneri uzdrošināsies izveikt kādas izmaiņas vārtsargu secībā, kur jau kādu brīdi Masaļskis ir Nr.1.

Muštukovs. aiz Masaļska un Pruseka “platajām mugurām” šosezonas regulārajā čempionātā nav redzams – netiek pie spēles laika. attiecīgi, Ervīnam Muštukovam jāuztur spēļu praksi Dinamo Juniors ierindā, kur vārtus dala vēl ar 2 puišiem – Enkuzenu un Žurkovu.

Pruseks. Martina Pruseka apslimšana bija viens no iemesliem, kāpēc Masaļsksis diezgan “neapdraudēti” varēja sevi pierādīt vārtos, spēlējot vairākas spēles no vietas. Edgars ir iespēlējies, bet Martinam Prusekam jāsamierinās ar otrā numura lomu. vismaz šobrīd. ir labi, ka Dinamo rīcībā ir arī pārbaudīta vērtība Pruseks.

aizsargi

Cibuļskis. pagaidām jākrāj pieredze, ko arī dara, cīnoties fārmkluba rindās. Dinamo aizsargu rezervistu soliņš nav pārāk garš… līdz gada beigām Dinamo rīcībā nebūs Ozoliņa. ja vēl kāds dažādu iemeslu dēļ izkritīs no aprites, tad Oskaram Cibuļskim būs laba iespēja pakāpties atpakaļ uz “lielo” komandu. stabils sniegums fārmklubā tikai pavairotu iespējas.

Galviņš. vēlmes un prasmes uzbrukumā ir. tomēr, Gunta Galviņa galvenais uzdevums ir aizsardzība, kur ne vienmēr viss norisinās gludi. tiesa, “cunduri” aizsardzībā brīžam tiek kompensēti ar rezultativitāti uzbrukumā. novēlējums: lai izdodas “caurgājienus” pa pretinieku aizsardzības zonu savietot ar veiksmīgu spēli aizsardzībā.

Laviņš. ņemot vērā caurumus Dinamo aizsardzībā, Rodrigo Laviņam būs vēl daudz darba un ir vēl pāragri viņu sūtīt pensijā. viens no retajiem “neuzbrūkošajiem” aizsargiem Dinamo komandā. turklāt būdams neuzbrūkošais, Rodrigo ir sakrājis pat vairāk rezultativitātes punktus (2+4) nekā “uzbrūkošais” Svets (1+3).

Ozoliņš. savu kapteiņa stāju un uzvedību demonstrē labi un regulāri. īpaši vērtīgi un pamanāmi 30. oktobrī (2009.) otrajā spēlē pret SKA, kuru dinamieši vinnēja ar 4:1. pat lielākie skeptiķi sāka Sandi cienīt. šaubu nav, kļūdas ir, bet cīņasspars ir pāri visam. joprojām rezultatīvākais Dinamo aizsargs ar 4+8. jācer, ka veiksmīgi atkopsies pēc operācijas un būs komandas rīcībā ap gadu miju.

J.Rēdlihs.  lai arī bijusi virkne ne pārāk veiksmīgu epizožu, kurās savu “dalību” Jēkabs nenoliedz un pat uzsver. taču savu cīņassparu ir apliecinājis. arī “neatdodot ne metra” spēlē pret SKA 30. oktobrī – kad burtiski cīnījās pret SKA uzbrucēju Ribinu.

Kr.Rēdlihs. veselība pamazām atgriežas, un Krišjānis biežāk ir ierindā. pēdējās spēles Krišjānis gan 7. aizsarga postenī, apostot “cīņas lauku” no rezervistu soliņa. domājams, tā pagaidām, un savu laiku vēl dabūs. aizsargu “līmenim” gana rezultatīvs (19 spēlēs 2+2). jādomā, ka būs vēl skaisti Krišjāņa vārtu guvumi un “zelta” piespēles, kas aizēnos brīžam manāmos negludumus savā aizsardzības zonā.

Sotnieks. šogad Kristapam Sotniekam mazāk stabils spēles laiks, kurš “iet roku rokā” ar ceļošanu pa maiņām, brīžam nonākot tikai uz soliņa esošā 7. aizsarga pozīcijā un arī fārmklubā spēļu prakses papildināšanai. pēdējā “pieturvieta” pārī ar Svetu. novēlējums: saglabāt līdzvaru un nostiprināt stabilitāti aizsardzībā.

Sorokins. arī otrajā KHL regulārā čempionāta spēļu ceturtdaļā ir nospēlējis dažas spīdošas spēles; labi saderējās pirmajā aizsargu pārī kopā ar Ozoliņu. jācer, ka piruetes Sorokina izpildījumā redzēsim biežāk nekā “caurumus” aizsardzībā! starp citu, Sorokinam neslikta rezultativitātes punktu kolekcija (0+5).

Svets. viņam piedēvētais apzīmējums “uzbrūkošais aizsargs” tomēr izskatās pēc ilūzijas, kas izveidojās pārbaudes spēļu gaitā un nostiprinājās pirmajā šīs sezonas spēlē pret Salavat Julajev, kuriem vienīgos vārtus iemeta tieši Svets. kopš tā laika vārtu guvumu nav, bet ir ieskaitītas 3 piespēles. uzbrūkošam aizsargam ar labu spēles laiku būtu par maz. secinājums viens: Svets NAV uzbrūkošais aizsargs. izskatās, ka savā aizsardzības zonā jūtas labi, līmējot augumā raženākus pretiniekus pa bortiem. dažkārt, patīk un sanāk aizskriet uzbrukumā. bet kam negadās? brīžam pat Laviņam, Sotniekam un Jēkabam Rēdliham gadās aizskriet uzbrukumā…

uzbrucēji

Ankipāns. enerģijas trūkumu Ģirtam Ankipānam pārmest nevarētu. apdara „nebaltos darbus” un labi iederas kombinācijā ar Hosu – šīs ir tās kvalitātes, kuru dēļ Ankipānam nodrošināts salīdzinoši liels spēles laiks.

Arnasons. vēl pirms Tailers Arnasons bija izslidojis laukumā, bija atrasti un izķidāti iemesli, kāpēc viņu nevajadzēja ņemt. neskatoties uz Šuplera neuzticēšanos un salīdzinoši nelielo spēles laiku, Arnasons pamazām iegūst sportisko formu un arī sāk iekrāt punktus. 2+1 punkti 6 spēlēs pie relatīvi neilga spēles laika ir proporcionāli tikpat vai vairāk nekā dažiem kadriem, kuru „izšaušana” tika vai tiek gaidīta kā debesu brīnumi…

Bērziņš. kopš Dinamo rīcībā ir „pagādāta” virkne centra uzbrucēju un kopš viņi sāk atveseļoties no traumām, tā Armanda Bērziņa iespējas spēlēt „lielajā” komandā samazinās…

Bukarts. no spēles uz spēli krāj ne tikai pieredzi, bet arī rezultativitātes punktus un tos „punktus”, ko nereģistrē rezultativitātes tabulās. viens no 2009./2010. g. sezonas pozitīvajiem pārsteigumiem. ja Roberts Bukarts tā turpinās, sezonu noslēgs kā stabils Dinamo pamatsastāva spēlētājs bez „komandējumiem” uz fārmklubu.

Cinks. diemžēl jau ilgāku laiku nav redzēts Dinamo sastāvā. oficiāli izskanējusi versija, ka veselības problēmas ir šķērslis Ronalda Cinka nespēlēšanai. perspektīvs, ar pozitīvu ne-respektu pret dažāda kalibra pretiniekiem. jācer, ka veselības problēmas tiks veiksmīgi novērstas.

Cipulis. beidzot ir sācis trāpīt un līdz ar to – pamazām attaisnot treneru uz viņu liktās cerības. ja pēc pirmajām sezonas 14 spēlēm „rotājās” ar pieticīgiem 0+3 punktiem, tad pēc sezonas 31 spēles, kuras visas Mārtiņš Cipulis ir spēlējis Dinamo ierindā, viņa kontā 5+5. arī pērn Cipulis ieskrējās tā ļoti palēnām…

Dārziņš. brīžam uzspīd ar spēcīgiem, trāpīgiem metieniem un gudru izspēli. tas ir Laura Dārziņa spēks, talants un lietderība. šķiet, vislabāk saprotas ar savu cīņu biedru Miķeli Rēdlihu. taču maiņā joprojām nav stabili “piezemējies” centra uzbrucējs – pēdējā laikā bija Karija, Bērziņš… kāds būs nākamais Šuplera risinājums?

Džeriņš. pagaidām „uz robežas” – rotācijās starp „lielo” un „mazo” Dinamo. ļoti iespējams, ka tas tikai pagaidām. pie rezultativitātes punktiem KHL čempionātā vēl nav ticis, taču cīņasspara pilnas epizodes Andra Džeriņa izpildījumā ir pamanītas. jānovēl iespēlēties.

Fosters. pamazām iespēlējās Dinamo ierindā, guva arī vērtīgus punktus. taču pēc 10 nospēlētām spēlēm (pēc pārbaudes laika) Adrians Fosters tika „noņemts no trases”, dodot vietu atlabstošajam Karijam, kura vietā bija ņemts. Fosters sāka jau iederēties Dinamo kopainā, taču treneriem spēlētāja reālās lietderības atbilstība cerētajai redzama labāk… tā vismaz jābūt…

Hartmanis. atkal kļuvis par stabilu fārmkluba spēlētāju… šosezon Dinamo ierindā Toms Hartmanis bija tikai 2 spēlēs septembrī – pret Torpedo un CSKA (ar kopējo spēles laiku abās – 5:37). ar šo ir krietni par maz, lai iesecinātu…

Hosa. ar tādu „blīkšķi” Marsels Hosa ir „pievēris muti” visiem, kas sezonas ieskaņā kurnēja un apšaubīja Hosas lietderību! šobrīd ar 23 gūtiem vārtiem Hosa ir ne tikai trāpīgākais „vīriņš” Dinamo ierindā, bet arī visā plašajā KHL! 23+10 punkti 31 spēlē! piebilde: pērn visā regulārajā čempionātā Hosa guva 22 vārtus (kā arī 2 – play off spēlēs).

Iguldens. uzbrukuma ziņā otrais lietderīgākais dinamietis uzreiz aiz Hosas. Maika Iguldena kontā 8+12. tā ir atbilde Iguldena kritiķiem… bet joprojām nav skaidrs – vai viņš tiek izmantots līdz galam vērtīgi? bija brīdi nolikts kā malējais uzbrucējs, jo viņam tā labāk sanākot, taču atkal ir atpakaļ centra pozīcijā. vai tā būs līdz sezonas beigām?

Karija. beidzot ir atguvies no traumas un ir Dinamo ierindā. spēlējot 4. maiņā, tā kļuvusi par līdzvērtīgu spēku uz laukuma. kā teic dažāda „lidojuma” eksperti, “Šuplera sapnis”. atgriežoties pie Martina Karijas, tad skaidrs – viņš vairāk ir nevis iekšā metējs, bet piespēlētājs. šī kvalitāte ir salīdzinoši normas robežās – 1+6 punkti 14 spēlēs. proporcionāli salīdzinot Dinamo vidējo rādītāju atbilstoši spēļu skaitam, neslikts rādītājs.

Meija. atkal „izsniegts” fārmkluba rīcībā, taču jācer, ka tas netraucēs treneriem saukt Gintu Meiju atkal uz „lielo” komandu. tiesa, konkurence uz vietu Dinamo sastāvā kļūst ciešāka… ja arī turpmāk fārmkluba Dinamo Juniors ierindā aizvadīs tik veiksmīgas spēles kā, piemēram, 4. decembrī (2009.) pret Minskas Keramin (kurā Meija izveica 3 rezultatīvas piespēles), tad izsaukšana uz „lielo” komandu nebūs ilgi jāgaida. iespējams, Šuplers skatoties šo spēli, blociņā jau ir ierakstījis un redzēsim Meiju dinamiešu sastāvā ātrāk?

Ņiživijs. cienījams kapteiņa „burtiņa” nēsātājs Ozoliņa prombūtnes laikā. Aleksandra Ņiživija aukstasinība bullīšu izpildē ir reāls Dinamo trumpis. cita starpā, trešais rezultatīvākais Dinamo ierindā un rezultatīvākais „pašmāju” spēlētājs iekš Dinamo.

Petrovickis. ir attaisnojis treneru lolotās cerības un lieliski sakombinējies ar savu tautieti Hosu. lai arī sākumā daudzi „kritiķi” Robertam Petrovickim pārmeta negatavumu, sliktu fizisko formu un gala beigās – vecumu… taču cīņasspars, tehnika un arī 2+6 punkti 10 spēlēs ir! uz dažām spēlēm dēļ traumas bija izkritis no ierindas, taču rītdienas (2009-12-07) spēlē pret Ņeftehimik esot gaidāms ierindā.

M.Rēdlihs. eksperti mēdz Miķelim Rēdliham pārmest spēles disciplīnas trūkumu, nevajadzīgus noraidījumus utt. taču tā kā tas iejaukts ar patiesu cīņassparu un enerģiju, tad kļūdas paliek ēnā. joprojām nešķirams no Dārziņa, ar kuru saprotas vislabāk. iespējams, labāki rezultāti sagaidāmi no brīža, kad starp M.Rēdlihu un Dārziņu nostabilizēsies kāds konkrēts centrs. nevis dažāda algoritma ietekmē mainīsies Bērziņš, Karija u.c.

Sprukts. kopā ar Iguldenu ir labākie piespēlētāji Dinamo sastāvā. Cīņasspars un vārtu gūšanas iespēju ieveidošana ir tās lietas, kuru trūkumu Jānim Spruktam nevar pārmest necik. nepacietīgo fanu pārmetumus izpelnās epizodes, kurās Sprukts neizmantoja lieliskas vārtu gūšanas iespējas… neliels pretarguments: viņš līdz tādām epizodēm vismaz tika. pamazām arī kopjas Sprukta cipariskā statistika. ja pēc pirmajām 14 spēlēm ar 2+4 punktiem viņš bija septītais rezultatīvākais dinamietis, tad tagad ir manāms proporcionāls uzlabojums – 5+12 pēc 31 spēles, un attiecīgi – Sprukts ir 4.-ais rezultatīvākais ierindā.

P.S. diemžēl Dinamo sistēmā netiek noturēts Roberts Jekimovs, kurš kādu laiku plosās Dinamo Juniors rindās, vasaras posmā pārbaudes spēlēs ir pacīnījies Dinamo ierindā, bet KHL regulārā čempionāta laikā Dinamo rindās nav spēlējis. jāpiebilst, ka Jekimovs junioru rindās ļoti pat neslikti cīnās. tagad viņa aģenta darba kārtībā – mēģinājums nokārtot Roberta spēlēšanu Somijas kluba Lukko Rauma sastāvā. nedaudz vairāk: sportacentrs.com lapā.

2 komentāri uz “pāri pusei esam. un? (summārijs)”

  1. Kaspars said

    Ļoti labs autora rdzējums par spēlētājiem. Es piekrītu par katru spēlētāju. Biju arī Sorokina un Laviņa kritizētājs sezonas sākumā, bet tagad domāju, ka abi labi iederās komandas komplektācijā.

  2. […] Dinamo spēlētāju “vērtējums” regulārā čempionāta vidū – skatīt tepat […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: