Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

KHL “logs uz Rietumiem”

Posted by petrovich27 uz 2009/11/25

KHL funkcionāri nekad nav slēpuši un pat ir uzsvēruši KHL ambīcijas “izplesties” Rietumu virzienā un pat tapt par panEiropas līgu. pirmais solis bija Rīgas Dinamo un arī Minskas Dinamo iesaiste līgā jau kopš pirmās sezonas. otrajā sezonā nevienu jaunu “eiropieti” iesaistīt KHL tomēr neizdevās…

zviedru “otrā atnākšana”. šopavasar plašsaziņas līdzekļos jau ieskanējās ziņa, ka KHL varētu pievienoties zviedru klubi. ziņa “aizdzirksteļoja” no nesaskaņām zviedru elites līgas klubu starpā par TV translēšanas lietām. 5 klubi “piedraudēja”, ka nesaprašanās gadījumā pievienošoties KHL… saprašanās tika panākta, un attiecīgais izteikums par iestāšanos tika norakstīts par “diplomātisko argumentu” un atstāts aizmirstībai.

taču šoruden ir iestudēts nopietnāks solis zviedru kluba iesaistei KHL. 2009. gada 19. novembrī KHL un zviedru hokeja klubs AIK parakstīja nodomu protokolu, kas apliecina kluba plānus iestāties KHL un startēt šajā līgā sākot ar 2010./2011. g. (nākamo) sezonu. nodomu protokols, protams, negarantē to, ka tā arī notiks. taču nodomi, acīmredzot, ir nopietni.

hokeja klubs AIK dibināts 1921. gadā; kluba emblēmā fiksēts 1891. gads, kad dibināts sporta klubs AIK, kurā hokeja “sekcija” atvērās 30 gadus pēc dibināšanas. hokeja kluba AIK sportisko sasniegumu “grāmatā” zelta burtiem “stāv” rakstīti septiņi Zviedrijas čempionu tituli – 1934., 1935., 1938., 1946., 1947., 1982., 1984. gados. kā redzams, pēdējais augstais tituls izcīnīts pirms 25 gadiem. tagad AIK spēlē Zviedrijas otrajā spēcīgākajā līgā – HockeyAllsvenskan, kurā šobrīd (pēc 2009-11-20 spēlēm) 14 klubu konkurencē ieņem 4. vietu. starp citu, AIK klubam ir labi attīstīta fanu kustība.

HockeyAllsvenskan tabula (pēc 2009-11-22 spēlēm; vieta / klubs / punkti):

 1. Växjö Lakers HC (43 punkti)
 2. IF Malmö Redhawks (42)
 3. Leksands IF (41)
 4. A I K  IF (36)
 5. Almtuna IS (36)
 6. Bofors IK (35)
 7. Borås HC (35)
 8. Mora IK (31)
 9. VIK Västerås HK (25)
 10. Örebro HK (25)
 11. IF Sundsvall Hockey (22)
 12. IF Troja/Ljungby (20)
 13. IF Björklöven (19)
 14. IK Oskarshamn (16)

Lietuvas “versija”. otrs šoruden populārākais KHL attīstības virziens ir Lietuva, kur uzņēmīgi ļaudis ir nodibinājuši vai vismaz izsludinājuši par nodibinātu hokeja klubu, kura mērķis ir spēlēt KHL sastāvā. vēl vairāk – Lietuvas kluba dibinātāji arī izziņoja, ka gatavi Viļņā “piemitināt” kādu no finanšu grūtībās nonākušajiem KHL klubiem – Lada vai Vitjaz… vai Lietuvas kluba funkcionāru paziņojumi paliks tikai “draudu” līmenī, vai arī KHL klubs Viļņā būs, rādīs laiks. Lietuvas “versijas” pretinieki un skeptiķi kā galvenos argumentus, kāpēc lietuviešiem varētu neizdoties, min kluba bāzes trūkumu Lietuvā un nepieciešamību to veidot faktiski no nulles. jebkurā gadījumā, jānovēl Lietuvas kluba veidotājiem saglabāt entuziasmu, “iekrāt” finanses un nonākt KHL! ja ne nākamsezon, tad – kādā no tai sekojošām sezonām.

citi varianti? pērnsezon tika cilātas versijas ne tikai par kāda Zviedrijas kluba dalību KHL, bet arī iespējamo Somijas, Norvēģijas, Čehijas klubu iesaisti. šķiet, tieši čehu kluba Energie (Karlovi Vari; logo līdzās) ienākšana KHL “zonā” bija vistuvāk realizācijai. tomēr – šī gada sākumā tika paziņots, ka čehu klubs 2009./2010. g. sezonā nespēlēs KHL. līgas pārstāvji norādīja, ka nespēlēšanas iemesls ir nauda, ko Karlovi Vari klubs prasot par spēlēšanu KHL…

pašreiz Karlovi Vari klubs cīnās Čehijas spēcīgākās līgas – ekstralīgas (ofic. nos. – O2 extraliga) ietvaros, 27 spēlēs gūstot 33 punktus un ieņemot 11. vietu (14 klubu konkurencē). detalizētāk skatīt: kluba web lapā hokejkv.cz.

ja jau KHL zem sava “vairoga” jau ir pulcējusi post-padomju hokeja telpu, līdzās Krievijas superklubiem “savācot” Baltkrievijas, Kazahstānas un Latvijas hokeja vienības, tad diezgan loģiska būtu arī Ukrainas hokeja flagmaņa – Kijevas Sokil spēlēšana KHL. taču rādās, ka pagaidām politika nenosaka vai vēl nenosaka šādu risinājumu…

Kijevas Sokil (savulaik brīžam saucās arī Dinamo un Sokil-Eskulap) 2008./2009. g. sezonu cīkstējās pa Krievijas Augstāko līgu (otro stiprāko), bet šosezon jau spēlē Baltkrievijas atklātā čempionāta (Baltkrievijas ekstralīgas) ietvaros. kā iemesls līgas maiņai tiek atkal minētas finanses…

starp citu BAČ ietvaros Sokil ir starp līderiem; šobrīd ar 63 punkti 28 spēlēs un 2. vieta 14 klubu konkurencē. vismaz pagaidām Ukrainas klubs atpaliek par 4 punktiem no Minskas Junost, bet ir priekšā Minskas Dinamo fārmklubam – Šahter (Soļigorska), kuram 58 punkti. piebilde: šajā līgā vismaz šobrīd Liepājas Metalurgs ierindojas 10. vietā, bet Rīgas Dinamo fārmklubs – Dinamo Juniors ir 14. vietā (skatīt aktuālo tabulu).

lasāmviela:

18 Atbildes uz “KHL “logs uz Rietumiem””

 1. aptauja said

  http://sportacentrs.com/hokejs/25112009-khl_virzas_uz_rietumiem

 2. Gacha said

  Super tas priecē, ka pievienosies arī citas valstis.

 3. Vētra aicina treneri said

  http://www.parsportu.lv/articles/1/32154/

 4. tolmets said

  Neticu. KHL jau spēlē Karlovi Varu klubs, 5 zviedru klubi u.t.t. :D

 5. tolmets said

  iesaku palasīt (ja lasi angliski): no viena bloga. Protams, tas ir tikai blogs, taču tur ir ļooooooti daudz patiesības:

  When the plans called ‘United Hockey Europe’ were presented at the bi-annual IIHF congress in Tunis in September, other European IIHF members largely shrug their shoulders.

  One thing is that many European IIHF members remain deeply skeptical about whether a European league would work, another is that the viability of the KHL project per se is very much in doubt. In the eyes of many West Europeans, the KHL is a Russian colossus with feet of clay founded on the arch-typical Russian patriarchical model. The model is too complicated to explain here. Sufficient to say, that no major hockey league in the world is as dependent on life support from local governments and a few giant industrial conglomerates (first as foremost Gazprom) as the KHL. Remove Medvedev from Gazprom and the KHL might very well crumble.

  The fact is that the KHL is further away from Western and Central European expansion than it was one year ago. Forget about AIK Stockholm because that is a joke. If a pan-European league is to be made, it will be a brand new construction. KHL has recently started to realizing this and for this reason, the KHL has entered the the study group that seven Swedish Elitserien clubs (chaired by Färjestads’ Håkan Loob) has made.

 6. petrovich27 said

  cik saprotu info no NY Times:
  http://slapshot.blogs.nytimes.com/2009/11/25/european-puck-champions-league-in-peril-again-as-bidders-pull-out/

  nav jau tā, ka KHL oponenti ir ļoti objektīvi… bet fakts, ka Eiropas valstu federācijas cenšas nosargāt savus iekšējos “tirgus”… nu, negrib viņi, lai tiek izjaukta ilgi veidotā kārtība, finanšu plūsma utml. un gala beigās, ja jau piedalītos, tad lielākas “kvotas” un ietelmi grib. nevis kā +1 klubs pie 21 Krievijas kluba.

 7. Pardubice uz KHL said

  Ržiga spriedelē:
  http://www.allhockey.ru/news/66709/

 8. par Aik said

  http://slapshot.blogs.nytimes.com/2009/11/19/european-puck-aik-stockholm-entertains-invitation-to-join-khl/

 9. Vetra said

  pirmā spēle būšpt 2010.g.1.jūnijā:
  http://news.sport-express.ru/2009-12-08/334851/

 10. Gomel uz KHL said

  http://www.insport.lv/index.php?view=article&key=4b25ee6d

 11. allhockey versija said

  http://www.allhockey.ru/articles/68047/

 12. Vetras krekls said

  http://www.parsportu.lv/articles/1/33502/

 13. Hradec Kralove said

  http://www.sovsport.ru/gazeta/article-item/361784
  http://hockeylive.lv/blog/khl/512.html

 14. HK Dmirov said

  HK Dmitrova arī gribēja
  http://www.championat.ru/hockey/_highleague/article-22777.html

 15. […] autors petrovich27 uz 2009/12/20 līdz ar topošā Lietuvas kluba Vėtra un zviedru AIK ieziņošanu par savu vēlmi startēt KHL klubu rindās ir sarosījušies arī citi […]

 16. AIK nebūs said

  http://www.sovsport.ru/gazeta/article-item/372737

 17. […] par AIK – lasīt tepat […]

 18. […] par potenciālu Ukrainas kluba dalību KHL un Kijevas Sokil – lasīt tepat […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: