Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

kādi bijām pirmajā 1/4?

Posted by petrovich27 uz 2009/10/18

dinamo_logo_ir nospēlēta ceturtā daļa no 2009./2010. gada KHL regulārā čempionāta – 14 spēles no 56. kā zinām, Rīgas Dinamo ar 13 punktiem ieņem 12. (pēdējo) vietu Rietumu konferencē. tikpat punktu (13) pirms šodienas (2009-10-18) spēlēm ir “bēdubrāļiem” Avtomobiļist, bet par vienu punktu mazāk šodienas pretiniekiem AmurAvtomobiļist un Amur ierindojas Austrumu konferences pēdējās vietās – attiecīgi 11. un 12. vietā.

vārtsargi

Masaļskis. šīs sezonas sākumā Edgaram pietrūkst veiksmes. tikai 6 (no 14) spēlēs sāka vārtos; un četrās no tām spēles 1. vai 2. periodā tika nomainīts pret Pruseku… vēl vienu spēli pēc Pruseka traumas paturpināja iesākto (pret Salavat Julajev no 43. minūtes). statistika ne tuvu nav tāda, kā labākajos laikos. treneriem mēdz pārmest, ka neļauj Masaļskim īsti iespēlēties… taču treneriem aktuālais rezultāts, ne bez pamata, šķiet aktuālāks, nekā Masaļska iespēlēšana (veiksmes meklēšana). lai veicas Edgaram atrast savu spēli!

Muštukovs. pērn uzspēlēja mazliet, “ziepes” nesavārīja un pat labi “uzspēlēja” (skatīt). šosezon “īstajā” KHL nav redzēts. vien Dinamo Juniors ierindā, kur viņam uz papēžiem pasācis mīt nesenais ieguvums – Nauris Enkuzens.

Pruseks. nav burvju mākslinieks, bet stabila un prognozējama vērtība gan. ir, protams, savi trūkumi un nepilnības. taču prognozējamas, kas nav mazsvarīgi. ja Prusekam ir laba diena, viņš var izvilkt arī “neizvelkamus” metienus, un laba diena iestājas visai komandai.

aizsargi

Cibuļskis. šaubu nav, Oskaru Cibuļski sagaida vērā ņemama karjera. ja tiks turpināta Dinamo ierindā, Oskars pamazām “izstums” vecākos pamatsastāva aizsargus. bet pagaidām – vēl jākrāj pieredze un jāgaida.

Galviņš. viens no “aizmugures uzbrucējiem” (1+1). hameleonisks ar to, ka ne pārāk veiksmīgas epizodes var strauji nomainīties uz daudz veiksmīgākām. līdzjutēji noteikti atceras Galviņa veiksmīgo vārtu guvumu pret Atlant.

Laviņš. Rodrigo skalpu “nepateicīgākie” fani mēdz prasīt bieži. taču, neskatoties un dažkārt ļoti pamanāmām Laviņa kļūdām, kuru, kā zinām, nav tikai kādam nezināmam cilvēkam, Laviņš ir viens no retajiem komandas “aizsardzības tipa” aizsargiem, kuru Dinamo komandai pietrūkst…

Ozoliņš. beidzot Dinamo ir kapteinis! pirms sezonas Ozo nesolīja “zelta kalnus”, bet uzsvēra – ka būs arī kļūdas. bez tām, protams, nav izticis. taču Ozoliņš rāda, ka ir augstākā līmeņa meistars. par to liecina arī rezultatīvākā aizsarga statuss komandā: 4+3. pamazām arī realitātē redzam Ozoliņa “kroņa gājienu” – rezultatīvu spēli vairākumā.

J.Rēdlihs. Jēkabs Dinamo sastāvā nonāca lēnām, kopjot veselību, atgūstot formu iekš Dinamo Juniors un sava brāļa Krišjāņa neveselības laikā ieņemot viņa vietu līdzās Svetam. ja sākumā ne pārāk pārliecinoši, tad tagad jau drošāk. Jēkabs nesen esot nedaudz pietraumējies, bet drīz būšot uz strīpas.

Kr.Rēdlihs. šosezon Krišjāņa veselības traucējumu dēļ vēl neesam tā pa īstam redzējuši viņu darbībā. vairākas spēles ir nācies izlaist. ja izdosiesies iešūpoties spēlē kā tas izdevās pērn, tad no Krišjāņa varam gaidīt kaut ko vairāk par pašreiz kontā esošo 0+1.

Sotnieks. blakus Ozoliņam mācās un ir citāds nekā pērn. vai vārtu apetīte parādījusies? līdzās Ozo tomēr no Sotnieka prasās ne tikai gudrāks sniegums, bet arī stabilitāte aizsardzībā, ņemot vērā Ozoliņa uzbrūkošās “manieres”.

Sorokins. dažās šīssezonas spīdošas spēles viņa izpildījumā ļāva redzēt veco, labo Sorokinu – meistarīgu, pārliecinošu un pat labi saderīgu pārī ar Ozoliņu.

Svets. ieaudzis Dinamo sastāvā, saņemot lielu (ilgu) spēles laiku kopā ar tikpat lielu uzticības kredītu. atceraties dinamiešu pirmo vārtu guvumu šosezon un reizē vienīgo – pret Salavat Julajev? skaisti, vai ne? būtu derīgi no Sveta sagaidīt vēl! tad arī nedraugu spriedelējumi, ka saņemtā kredīta bijis par daudz, izbeigtos paši no sevis…

uzbrucēji

Ankipāns. aktīvs motoriņš. pats līmē un pašu līmē pa apmalēm. ar savu enerģiju var panākt ļoti daudz. ir lietderīgs aizsardzībā un nevairās „melno darbiņu”, lai cīņu biedri „baltos cimdos” var iedegt gaismiņu aiz pretinieka vārtiem.

Bērziņš. te hokeja apskatnieks Matulis jācitē: “Armandam diemžēl ir tā pati kaite, kas daudziem dinamiešiem, – nenospēlēt momentu līdz galam. Un, ja tas ir savu vārtu tuvumā, skumji skatīties” (Sporta Avīze – 2009.g. 15.-21.X – 15.lpp.). tiesa, ir arī reizes, kad Bērziņš mēdz “izšaut”.

Bukarts. jauns un perspektīvs. pagaidām paliek jaunā cerība, kurai jākrāj pieredze un jāapliecina sevi kā fārmklubā, tā arī tajos īsajos brīžos, kad treneri palaiž “lielā” Dinamo laukumā.

Cinks. ilgi gaidīts jaunais, kurš nekautrējas no spēka spēles un aktivitātēm uz apmali. bez respekta uz pretinieku “stāriem”. bet toties ar māku piespēlēt pareizajā vietā un laikā. skaistas bija Cinka divas piespēles Hosam, kurš abas pārforvardēja vārtu tīklā. jā, un Cinks “nekrita ārā” no virknējuma ar Hosu.

Cipulis. viens no ātrākajiem Dinamo uzbrucējiem. tajā brīdī, kad viņam sāks izdoties „piemānīt” pretinieku vārtsargus, cenas viņam nebūs. un jautājumu par būšanu pirmajā maiņā vairs nebūs. pagaidām tikai ļoti neliels 0+3.

Dārziņš. gudrs uzbrucējs. ir epizodes, kurās parāda kā augstu spēlētāja inteliģences līmeni, tā arī rezultativitāti. ir audzis – pagājušosezon pēc 14 nospēlētām sezonas spēlēm bija mazāka rezultativitāte. iespējams, Laura talantus vēl vairāk varētu atklāt, kombinējot ar spēcīgāku (-iem) partneri (-iem).

Džeriņš. no viņa gaidīja vismaz potenciālu risinājumu Dinamo centra pozīcijā vismaz nākotnē. izrādījās – risinājums ir jau ātrāk. Džeriņš nebija “robs” jebkurā maiņā, kurā tika iespēlēts. par viņu vēl dzirdēsim:) un gaidām ierindā pēc traumas posma.

Fosters. skraida daudz. cik vērtīgi – to novērtēs Dinamo vadība ar vai ne-ar atstāšanu komandā. cita starpā ir bijušas veiksmīgas epizodes, kad ar savu aktivitāti paņēma pretinieku uzmanību, ļaujot kolēģiem iemest vārtos. pašam trāpīt vēl nav izdevies…

Hartmanis. par maz redzēts laukumā, lai varētu skaidri par viņu  runāt. pie šīs sarunas jāatgiežas citā reizē.

Hosa. pēdējo spēļu rezultativitāte ir apklusinājusi tos, kas bilda, ka Hosa „nav tik labs kā pērn” vai „ir gandrīz tik labs” kā pērn. rezultatīvākais iekš Dinamo un viens no rezultatīvākajiem visā KHL.

Iguldens. slidojoša jautājuma zīme:) ne izskata, bet dilemmas dēļ. it kā no viņa ticis gaidīts vairāk, bet kas? viņš taču ir 2. rezultatīvākais komandā… pa maliņu tomēr spēlē labāk nekā būdams centrs.

Karija. mazs un ātrs, bet diemžēl satraumēts… Karijas ātrumu un prasmi piespēlēt varēsim novērtēt tikai pēc atgriešanās ierindā…

Meija. pamazām sāk sevi pieteikt kā pamatsastāva spēlētājs, nevis tikai “turpu-šurpu” no/uz fārmklubu. turpmākās spēles rādīs, vai vārtu guvums dramatiskā cīņā pret Atlant (skatīt) bija laba epizode vai daļa no šīs sezonas veiksmīgā snieguma.

Ņiživijs. pārbaudīta vērtība, kas prot sagādāt galvassāpes pretinieka vārtsargiem. nenovērtējams bullīšos. vienīgais, kas mācēja piemānīt Traktor vārtsargu pēdējās spēles (2009-10-12) bullīšos.

M.Rēdlihs. sezonas sākumā, kamēr cīņu biedri vēl iešūpojās, Miķelis rādīja labu rezultativitāti. pēc 3 spēlēm jau 3+0. pēc tam Miķelis nedaudz “pazuda”, pārējās 11 spēlēs pielasot klāt 3 piespēles. aktuālais jautājums: vai M.Rēdliha rezultativitāte nav cieši saistīta ar savas maiņas centra uzbrucēja izvēli? vai Miķelis bija trāpīgāks, spēlējot kopā ar Kariju, Džeriņu vai Bērziņu?

Sprukts. daži hokeja spečuki uzdod jautājumu, ko Jānis dara pirmajā maiņā? šobrīd uz šo jautājumu pārliecinošas atbildes nav, jo Sprukts ar 2+4 ir septītais rezultatīvākais komandā. jādomā, ka Jāņa pozīcija ir ne tikai dēļ centra uzbrucēju deficīta… šaubu nav, Sprukts vairāk ir piespēlētājs nekā metējs. jādomā, ka uzlabojoties visas Sprukta maiņas un tās dalībnieku spēlei, zudīs jautājumi par to, kurā maiņā jābūt Jānim.

5 komentāri uz “kādi bijām pirmajā 1/4?”

  1. Zibens said

    Pēdējā laika labākais hokeja apskats! Tu esi VISLABĀKAIS hokeja apskatnieks! Sarauj!

  2. asdfg said

    Jā tev jāiet par žurnālistu. Moška dienā tagad vajag :)?:D

  3. […] neskatoties uz ne pārāk daiļo situāciju BAČ tabulā, “Piņķu Lauvu” (Dinamo Juniors) sastāvā ir tādi puiši, ko „palūkot” un patestēt uz lielo komadu. šeit nerunāsim par Bukartu, Cibuļski un Bērziņu, kas jau „uzrauti” augšā (un mazliet apspriedelēti šeit). […]

  4. […] savu uzdevumu – “ielauzties” play off izcīņā. salīdzinot ar čempionāta pirmās ceturtdaļas sniegumu, rezultāti ir uzlabojušies – no Rietumu konferences 12. vietas dinamieši ir […]

  5. […] Dinamo spēlētāju “vērtējums” pēc čempionāta pirmajām 14 spēlēm – skatīt tepat […]

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: