Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

trīs lietas: Karsums, fārmklubs un sponsori

Posted by petrovich27 uz 2009/08/20

karsums_esports_lv(1) Karsums paliek Tampa Bay Lightning. līdz ar to beigušies, vismaz pagaidām, Karsuma “gaidīšanas svētki” Dinamo sastāvā (par gaidīšanām lasīt). par šādas informācijas pareizību pārliecināts Vladimirs Hildebrants portāla parsportu.lv rakstā. Dinamo ģenerālmenedžeris Sējējs gan atzinis, ka gaidot vēl kādu spēlētāju, kas neiekļūst NHL kluba rindās (skatīt apollo.lv rakstu). taču savā ierastajā stilā neatšifrēja vārdu – vai tas Karsums bija domāts vai kāds cits. Sējējs vien atzina, ka “gaidītais” visdrīzākais nebūs aizsargs: “Aizsargu, es domāju, mēs neņemsim, aizsargu mums pietiek.” (citāts no tā paša apollo.lv). [Karsuma bilduks no portāla life.com.]

(2) uz fārmklubu Dinamo Juniors nosūtīti Bērziņš, Hartmanis, Vilkoits un Muštukovs. (ziņas avots dinamoriga.eu lapā.) jau iepriekš esot nosūtīti arī Maksims Širokovs, Straupe un Pečura. tiesa, Pečura jau iemainīts uz Krievijas augstākās līgas PHK Kriļja Sovetov klubu (ielasīties krilušku lapā vai tepat). vairumā portālu ziņa noreducējās līdz faktam, ka Armands Bērziņš nosūtīts uz fārmklubu. un vairumā i-neta rakstu komentāros šis fakts kā minimums apsveikts… jāpiebilst, ka pārsteiguma nav. arī pirmo 6 pārbaudes spēļu statistikā neviens no fārmkluba virzienā nosūtītajiem laukuma spēlētājiem nav “izcēlies” kaut ar vienu punktu (skatīt statistiku).

lielākais ieguvējs no šādas “nosūtīšanas” ir tieši Dinamo vārtuvīrs Nr.3 – Muštukovs, kuram būs iepēja gūt spēļu praksi un ne tikai “slēpties” aiz Masaļska un Pruseka mugurām. fārmklubam no 20. līdz 22. augustam ir plānots 4 klubu pārbaudes turnīrs Grodno pilsētā Baltkrievijā. jādomā, ka uz fārmklubu nosūtītie vīri varēs pacīnīties un parādīt sevi no labākās puses, ar to “uzsverot” savu noderību Dinamo vienībai. cita starpā, uz pārbaudes laiku Dinamo vienībai ir pievienojies aizsargs Oskars Cibuļskis (dz.1988.), liecina Sējēja citāts apollo.lv ierakstā. Cibuļskis pagājušo sezonu cīnījies Austrijas līgas Zalcburgas klubā EC Red Bull Salzburg (skatīt Cibuļska statistiku).

(3) “cepšanās” ap faktu, ka Latvijas Dzelzceļš sponsorē Dinamo klubu, ir vairāk nekā neauglīga. protams, krīzes aizsegā kā medusmaize dažādiem sabiedrības sirdsapziņas “aizstāvjiem” ir iespēja preparēt un ziņot par to, ka re kā slikti dara – “dzīres mēra laikā” u.tml. protams, neiedziļinoties, ka sponsori ir nevis labdari, bet arī ieguvēji, kas gūst konkrētu pienesumu uzņēmuma reputācijai un caur to arī uzņēmuma labklājībai. diemžēl, ne tikai kritiķi “brauc auzās”, bet arī aizstāvji daļēji prasmīgi un ne pārāk laicīgi spēj nopamatot sponosorēšanas nepieciešamību no Latvijas Dzelzceļa (LDz) puses.

jāpiebilst, ka “nācijai” bez dziļāka skaidrojuma nebūs iespējams izstāstīt, īpaši ekonomikas recesijas laikā, valsts uzņēmumu (LDz, Lattelecom vai citu) sponsorēšanas Dinamo vai citu sporta klubu virzienā… ne tikai tapēc, ka Dinamo bīdītājiem ir politiskie nelabvēļi, kas cilās šos jautājumus gan populisma, gan daļējas saprašanas dēļ. bet visvairāk tāpēc, ka ir nepieciešams rūpīga informācijas izskaidrošana plašākai sabiedrībai. šis darbs prasa kā informācijas skaidrību, secības izvēli un pamatotību, bet arī… runas personu izvēli. par faktu kā tādu vienkārši var ziņot privāti uzņēmumi, kuriem nekas nav jāskaidro un kuri skaidri zina, kādu pienesumu saņems no Latvijas spēcīgākā zīmola – Rīgas Dinamo. piemēram, Aldaris zina un saprot! un prot pastāstīt to, ka kļuvis par Dinamo “lieldraugu” (skatīt dinamoriga.eu rakstu vai esports.lv versijās Nr.1, Nr.2, Nr.3).

7 Atbildes uz “trīs lietas: Karsums, fārmklubs un sponsori”

 1. profesija - fans said

  ogres ragana

 2. profesija - fans said

  http://esports.lv/hokejs/khl/20082009-ogres_ragana_uz_rigas_dinamo

 3. […] Komentāri (RSS) « trīs lietas: Karsums, fārmklubs un sponsori […]

 4. Edgars said

  Drusku nekorekti salīdzināt Latvijas Dzelzceļu (monopolistu) un Aldari kuram ar zobiem un nagiem jācīnās par savu vietu tirgū. Par Latvijas dzelzceļa atpazīstamību Krievijā :D:D krievi lieliski zin visus veidus kā savas kravas nogādāt Eiropā un izvēlās lētāko variantu ja LDz būs konkurētspējīga cena tad arī pārvadās Krievijās kravas ja nē tad nē.

 5. LA said

  Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Mārtiņš Karsums karjeru turpinās savā līdzšinējā NHL vienībā Tampabejas “Lightning”, vēsta sportistam tuvu stāvoši cilvēki. Mārtiņš šovasar par prioritāti izvirzīja noslēgt vienvirziena līgumu ar kādu NHL klubu, un tagad šajā jautājumā ar “Lightning” izdevies panākt vienošanos. Ja tas neizdotos, viņš karjeru, visticamākais, turpinātu kādā no Kontinentālās hokeja līgas klubiem. Pagājušajā sezonā 23 gadus vecais uzbrucējs Tampabejas rindās aizvadīja 18 spēles, kurās izcēlās ar pieciem rezultativitātes punktiem (1+4). Pasaules hokeja Mekā turpinās spēlēt vēl divi latvieši – Kārlis Skrastiņš cementēs Dalasas “Stars” aizsardzību, bet Raitis Ivanāns aizsargās Losandželosas “Kings” līderus.

  http://www2.la.lv/lat/latvijas_avize/jaunakaja_numura/sports/?doc=61730&date=2009-08-21

 6. to Edgars said

  zeme nav tik plakana kā izskatās:) tāpat ar LDz keisu.

 7. karsums said

  ir vienviziena liigums
  http://esports.lv/hokejs/nhl/26082009-karsuma_ligums_vienvirziena_vai_divvirzie

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: