Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

nākamais leģionārs – Martins Karija. vai sekos Pruseks?

Posted by petrovich27 uz 2009/07/16

martin_kariya_eurohockey_netDinamo oficiāli ieziņojis, ka ir vienojies ar kanādieti Martin Kariya par spēlēšanu Dinamo rindās (lasīt ierakstu dinamoriga.eu). uz šo uzbrucēju ģenrālmenedžeris Normunds Sējējis “aci lika” vismaz 2 mēnešus (atkāpe). atgādinājumam: 2008./2009. gada sezonu M.Karija pavadīja Šveices Langnau klubā, kur 50 spēlēs guva 14+40 punktus. vēl pirms tam AHL, NCAA, kā arī Somijas, Novēģijas un Āzijas līgās. vairāk statistikas eurohockey.net lapā vai latviskotā versija iepriekš minētajā dinamoriga.eu ierakstā.

telegraf.lv no saviem avotiem pārliecināti ziņo, ka čehu vārtsargs Martins Pruseks atgriezīsies Dinamo sastāvā (lasīt oriģinālu krievu valodā vai atstāstījumu latviski esports.lv lapā). savukārt treneris Šuplers diena.lv lapās teic, ka Pruseka būšana / nebūšana Dinamo ierindā ir atkarīga “[..] no tā, kā veiksies [Dinamo pārstāvju] pārrunas ar Vitkovices klubu, ar kuru hokejistam [Prusekam] turpinās līgumsaistības” (pilns teksts).

pagaidām Dinamo jaunais “pievedums” (Ozoliņš, Iggulden, Sweatt, Karija) ir tomēr vairāk orientēti uz piespēlēšanu un/vai savu vārtu aizsardzību. paliek atklāts jautājums: vai tiks atrasts kāds leģionārs – uzbrucējs, kurš biežāk gūst vārtus, ne tikai piespēlē? piebilde: ar šo netiek noniecināta tāda svarīga komponente kā “piespēle”…

lai arī Normunds Sējējs otrdien (2009-07-14) LTV7 tiešraidē izteicās, ka ir minimāla iespēja tam, ka Hosa nākamsezon spēlēs Rīgas Dinamo, tāda iespēja pastāv. fani tikai priecātos… tikmēr nav rimušas runas par iespējamo Hosas pāreju (vai vismaz sarunām par pāreju) uz Čerepovecas Severstaļ vai Minskas Dinamo. mazliet par pēdējo versiju lasīt Gata Liepiņa rakstā esports.lv.

P.S. Martina Karijas attēls no eurohockey.net.

5 Atbildes uz “nākamais leģionārs – Martins Karija. vai sekos Pruseks?”

 1. ozo said

  par ozo plashs apraksts: http://www.allhockey.ru/articles/56633/

 2. prus said

  allhockey.ru saka, ka Pruseks paliek Riigaa jau 3dien: http://allhockey.ru/news/57008/

 3. sējējs said

  http://www.diena.lv/lat/sports/hokejs/rigas-dinamo-atturas-no-komentariem-par-iespejamu-ligumu-ar-vartsargu-pruseku

 4. ... said

  Karija ierodas Riigaa:
  http://www.dinamoriga.eu/lv/news/view/martins-karija-ieradies-riga

 5. ... said

  Pirmā maiņa

  Pirmajā aizsargu pārī pēc 14. jūlijā parakstītā līguma viena vieta jau bija rezervēta. Latvijas visu laiku rezultatīvākajam NHL hokejistam, septiņu zvaigžņu spēļu dalībniekam un Stenlija kausa ieguvējam Sandim Ozoliņam. Bija neskaidrības par viņa partneri, jo tur ir jābūt kādam aizsardzības balstam, jo mūsu titulētākajam hokejistam ļoti patīk pieslēgties uzbrukumam. Pēc vasaras “atpūtas” svaru zālē Kristaps Sotnieks ir kļuvis krietni spēcīgāks un masīvāks, ko pamanīja arī komandas treneri un atvēlēja tieši šim perspektīvajam hokejistam vietu pirmajā aizsargu pārī. Pirmā trijnieka uzbrucēji bija milzīga neskaidrība, taču pēc Šveicē notikušā pasaules čempionāta loģiska šķiet izvēle malējo uzbrucēju pozīcijās – labajā malā Aleksandrs Ņiživijs, kreisajā – Mārtiņš Cipulis. Centra uzbrucēja vieta arī loģiski pamatojama. Pagājušajā sezonā KHL abi mūsu malējie uzbrucēji spēlēja kopā ar fizisko kanādiešu hokejistu Marku Hartiganu, un šogad viņa parametriem un spēlēs stilam vistuvāk ir NHL rūdījumu guvušais Maiks Iguldens, kurš tad arī spēlēs pirmajā maiņā.

  Otrā maiņa

  Otrais aizsargu pāris izskatās ne mazāk interesants kā pirmais, jo tajā spēlēs divi augumā nelieli, bet ļoti fiziski aizsargi. Latvijā ne pārāk daudz redzētais, bet Čehijas čempionātā ļoti sekmīgi spēlējušais Jēkabs Rēdlihs, kurš savainojuma dēļ bija spiests izlaist pagājušo pasaules čempionātu. Jēkaba, kurš ir izteikts aizsardzības speciālists, partneris būs amerikāņu aizsargs Lī Svīts, kuram ļoti patīk pieslēgties uzbrukumam. Centra uzbrucēja vieta otrajā trijniekā ir atvēlēta, domājams, patlaban labākajam Latvijas hokejistam šajā pozīcijā Jānim Spruktam, kura partneris kreisajā malā būs tas pats, ar ko spēlēja kopā pasaules čempionātā, – Ģirts Ankipāns, bet tālāk rodas viena neskaidrība. “Dinamo” vēl nav parakstījis līgumu ar “plānoto” labās malas uzbrucēju. Visi Latvijas hokeja līdzjutēji cer, ka šo vietu ieņems Mārtiņš Karsums, bet cerības nav lielas, jo “zvērs” ir dārgs hokejists.

  Trešā maiņa

  Trešais aizsargu pāris pirmo acumirklī šķiet drošākais un pieredzējušākais, bet, kā būs īstenībā, to mēs uzzināsim tikai sezonas laikā. Kā aizsardzības balsts šajā pārī ir plānots ilggadējais Latvijas hokeja izlases kapteinis Rodrigo Laviņš, bet kā hokejists, kurš ik pa laikam varētu pieslēgties uzbrukumam, ir domāts Krišjānis Rēdlihs. Uzbrucēju trešais virknējums izskatās pats interesantākais visā komandā, jo pagājušās sezonas “Dinamo” ierastajiem trešās maiņas malējiem uzbrucējiem – kreisajā malā Laurim Dārziņam un labajā Miķelim Rēdliham – palīgā nāks “rezultatīvo piespēļu mašīna” Martins Karija. Būs interesanti pavērot šo zibenīgo virknējumu darbībā.

  Ceturtā maiņa

  Ceturtais aizsargu pāris ir nedaudz negaidīts, jo tajā ir paredzēta vieta Guntim Galviņam, kurš pagājušajā sezonā vidēji uz ledus pavadīja teju 19 minūtes. Hokejistam patīk pieslēgties uzbrukumam, bet tieši tāds pats ir arī viņa partneris Oļegs Sorokins. Jādomā, ka “Dinamo” nākamajā sezonā spēlēs tāpat kā iepriekš ar trim aizsargu pāriem, un šie hokejisti būs tuvākās rezerves šajā pozīcijā. Ceturtais uzbrucēju virknējums varētu būt ļoti mainīgs. Sākumā plānota vieta tajā ir centra uzbrucējam Armandam Bērziņam, kuram malās, visticamāk, varētu palīdzēt Andris Džeriņš un Roberts Jekimovs, taču ļoti iespējams, ka šajā virknējumā varētu spēlēt arī Gints Meija, Jānis Straupe un citi Latvijas hokeja jaunie talanti.

  Vārtsargi

  Viena vieta pilnīgi pamatoti ir atvēlēta Edgaram Masaļskim, kurš Latvijas izlases sastāvā aizvadīja lielisku pasaules čempionātu, bet, vai viņš būs pirmais vārtsargs, vēl nav skaidrs, tas ir atkarīgs no kluba sarunām ar Martinu Pruseku un Čehijas ekstralīgas klubu “Vitkovice”. Ja čehu hokejists spēlēs Rīgā, jādomā, ka abi šie vārtu vīri spēles laiku dalīs uz pusēm. Ervīns Muštukovs noteikti būs rezerves vārtsargs, kuram spēļu prakse, visticamāk, nebūs liela.

  http://www.kasjauns.lv/lv/news/?news_id=6301

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: