Petrovich27 blogs

Par hokeju Latvijā un ne tikai

pirmā kārta pārvarēta

Posted by petrovich27 uz 2009/04/29

iihf_logopirmo kārtu pasaules čempionātā Latvijas izlase ir pievarējusi: 2:4 pret ASV (jeņķi bija ņemami tomēr); 3:2 bullīšos pret Zviedriju (atšķirībā no iepriekšējās spēles – gandrīz neticami); 2:0 pret Austriju (ar virkni neizmantotu iespēju, bet cīnījās kā zvēri). attiecīgi 5 punkti, savā apakšgrupā 2./3. vieta (atkarībā no ASV un Zviedrijas spēles rezultāta šovakarā) un garantēta dalība cīņā par iekļūšanu play off. nākamajā kārtā pretī nāk Krievija, Šveice un Francija.

pēc pirmajām 3 spēlēm pie punktiem ir tikuši 12 Latvijas izlases hokejisti (no tiem 7 dinamieši): Cipulis 1+1; Karsums 1+1; Ņiživijs 1+1; Vasiļjevs 1+1; Ankipāns 0+2; M.Rēdlihs 0+2; Dārziņš 1+0; G.Džeriņš 1+0; Kr.Rēdlihs 1+0; Laviņš 0+1; Skrastiņš 0+1; Sprukts 0+1. [avots: iihf.com]

spēles laiki uzbrucējiem (3 spēlēs summā): Vasiļjevs 55:39; Sprukts 53:40; Ņiživijs 53:06; Dārziņš 52:16; Cipulis 51:29; Bērziņš 44:53; M.Rēdlihs 44:06; Ankipāns 42:48; Karsums 41;57; Cipruss 27:37; G.Džeriņš 27:23; Jekimovs 20:54. [avots: iihf.com] šajā rādītājā Karsumam statistiku “atšķaidīja” noraidījums līdz spēles beigām cīņā pret Austriju (precīzāk – pret austriešiem pie laukuma bortiem).

aizsargu spēles laiki (3 spēlēs summā): Skrastiņš 60:41; Kr.Rēdlihs 59:03; Galviņš 56:23; Pujacs 55:09; Laviņš 50:24; Sotnieks 47:45; Sorokins 18:44; Jerofejevs 17:42. [arī te avots: iihf.com]

kopumā atzinīgi vērtējamas Masaļska atrakcijas vārtos. bija pāris “caurumi” spēlē pret ASV… taču cienījami pret Zviedriju, bet tandēmā ar “dzelzs” aizsargu Skrastiņu pret Austriju – vispār sausā. pēc vakardienas spēlēm Edgars Masaļskis bija 10.-ais labākais čempionāta vārtsargs (72 tvērieni no 78; 92,31%). taču pēc šodienas sausās spēles pret Austriju Masaļska statistika (noķerti 93 no 99) un, iespējams, arī vieta vārtsargu rankingā uzlabosies. Naumova līdzdalībai arī komplimenti – bullīšu sēriju (“draudzībā” ar Zviedriju) atvairīt bija uzticēts viņam. un Sergejs tika galā! P.S. gudri vīri spriež, ka spēli pret Zviedriju vinnēja Znaroks (treneris), pareizi izvēloties taktiku un vārtos uz bullīšiem liekot vārtsargu (Naumovu), kas 65 minūtes spēli bija noskatījies no rezervistu soliņa.

cita starpā 2009. gada pasaules čempī visvairāk pārstāvētais klubs ir tieši Rīgas Dinamo. 16 dinamieši ir ierakstīti izlašu pieteikumos: 14 Latvijas izlasē; Hosa – Slovākijas sastāvā; Pruseks – Čehijas valstsvienībā. par šo arī dinamoriga.eu lapā: lasīt. iekš 16 vīriem, protams, nav ieskaitīti bijušie dinamieši – Masaļskis (kurš gan spēlē ar Dinamo ķiveri galvā) un Širokovs (kurš uz Šveici ir paņēmies līdzi, taču ne uz vienu spēli vēl nav bijis pieteikts; tiem kas nezina – Širokovs ir aizmainījies uz Habarovskas Amur: lasīt).

importa dinamiešiem čempionāts arī ir relatīvi veiksmīgs. Slovākijas izlase ar Hosu sastāvā, jāatzīst, knapi (5:4) pieveica Ungāriju, bullīšos zaudēja Baltkrievijai (1:2) un stabili zaudēja Kanādai (3:7), uz nākamo kārtu paņemot līdzi tikai 1 punktu. neskatoties uz Slovākijas daļējo veiksmi, Hosa ir rezultatīvs – katrā no 3 spēlēm pa gūtiem vārtiem (rezultativitāte 3+2). attiecīgi Hosa pēc 28. aprīļa spēlēm (šodiena – 29. aprīlis vēl nav pieskaitīta) ar saviem 5 punktiem bija 6.-ais rezultatīvākais čempionāta spēlētājs, bet ar 3 vārtu guvumiem dalīja 4.-8. vietu trāpīgāko spēlētāju Topā.

savukārt Pruseka pārstāvētā Čehijas izlase pagaidām stabili virzās pa pirmo kārtu – 5:0 pret Dāniju, 5:2 pret Norvēģiju, šobrīd cīnās pret Somiju (otrā perioda gaitā 3:2 vadībā čehi). Martins Pruseks vārtos stāvēja vienu spēli (pret Norvēģiju), atvairīja 22 no 24 metieniem (spēles statistika iihf.com lapā), pēc vakardienas spēlēm ieņemot 11.-to vietu čempionāta vārtsargu Topā (seivings – 91,67%). šī vakara spēlē pret Somiju Pruseks ir pieteikts kā otrais vārtsargs un nav zināms, vai tiks/netiks laukumā.  

nākamā spēle Latvijai jau rīt – 30. aprīlī. pret Krieviju (17:15 pēc Latvijas laika) vai Šveici (21:15). to izšķirs Latvijas izlases vieta savā apakšgrupā (C) – otrā vai trešā. savukārt Latvijas vieta būs skaidra pēc šī vakara ASV un Zviedrijas dueļa rezultāta (pagaidām pēc 2. perioda 2:3 ASV labā). ja vinnēs Zviedrija, tad Latvijai 3. vieta C apakšgrupā un spēle 21:15 pret Šveici. ja ASV uzvar, tad Latvijai 2. vieta apakšgrupā un spēle jau 17:15 pret Krieviju.

cik gatava Latvijas izlase 30. aprīļa spēlēm, vēl līdz galam nav skaidrs. vismaz no malas raugoties:) jācer, ka Znaroks zina. vēl nezinām, vai varēs spēlē piedalīties Mārtiņš Karsums, kurš šodienas spēlē pret Austriju “dabūja” apšaubāmu noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) – vairāk lasīt esports.lv lapā. Karsums visās spēlēs cīnījās kā zvērs pozitīvā nozīmē. līdzīga epizode pie apmales bija arī spēlē pret Zviedriju – Karsuma divcīņa ar zviedru Enstromu, kurā zaudēja pēdējais… Enstromam gūtās traumas dēļ čempionāts esot beidzies, taču ziņas par viņa megatraumām esot pārspīlētas (vairāk esports.lv rakstā). starp citu, interesants komentārs no zviedru Oklunda par Latvijas – Zviedrijas spēli: “Izskatījās, ka latvieši ir gatavi mūs nosist uzvaras dēļ, viņi bija ļoti motivēti un agresīvi, jo šī uzvara Latvijai nozīmē daudz vairāk nekā mums” (plašāks koments: esports.lv lapā).

pirms otrās kārtas pastāv iespēja pieteikt papildinājumu (piemēram, Bārtuļa izskatā). pagaidām rezervistu funkciju pilda Širokovs un Žabotinskis. jācer, ka pamatsastāvs būs gana stiprs, lai rezervistus nenāktos izmantot.

P.S. vēl kāda ziņa KHL kontekstā. Zviedrijas elites līgas klubi mēreni “nesaprotas” par TV translēšanas lietām (5 klubi protestē). šajā sakarā izskan versijas par šo klubu pievienošanos KHL klubu rindām. pagaidām tas izskatās pēc “spekulācijām”, bet būtu interesanti KHL-ā redzēt arī kādu Zviedrijas klubu [mazliet vairāk lasīt šeit].

6 Atbildes to “pirmā kārta pārvarēta”

 1. Petrovich27 said

  zviedri un ASVieši nav to visu vienkārši iecerējuši. ta 1:0 jeņķu labā, ta 1:2 zviedru, tad atkal 4:2 jeņķu. tikko beidzās pamatlaiks ar 5:5…

 2. Petrovich27 said

  :)) vinnēja zviedri ar 6:5 papildlaikā. vispār raksturu parādīja. tātad Latvijai spēle pret šveici 21:15 pēc Latvijas laika. bik vairāk sanāks atpūsties mūsējiem:)

 3. Karsums spēlēs šodien pret Šveici said

  http://esports.lv/hokejs/pc_2009/30042009-viss_kartibav_karsums_sodien_speles

 4. Zibens said

  Redz, Petrovich, teicu, ka būs 2:1, bet beidzās labāk – 2:0 Latvijas labā pret Austriju. Lai gan spēle pret Zviedriju bija labākais, kas redzēts pēdējos gados.

 5. Dinamo said

  http://www.apollo.lv/portal/sports/articles/160969

 6. Dinamo said

  http://esports.lv/hokejs/khl/01052009-devini_dinamo_hokejisti_neierobezoti_briv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: